Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmadan önce yapılacak tahliller

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hamile kalmadan önce yapılacak tahliller nelerdir? (Tiroid, prolaktin, vs.)
Amh değeri ileri yaşlarda mı kontrol ediliyor?
Adetin düzenliyse doktor çok gerek duymuyor yasin ileri değilse benim 25 gerek duymadı bütün hormon testleri adetin 2 3 günü yapılıyor eşinin sperm testi falan eğer 1seneyi geçmişse tedaviye baslanacaksa rahim filmi çekilir

Hamile kalmadan önce yapılacak tahliller nelerdir? (Tiroid, prolaktin, vs.)
Amh değeri ileri yaşlarda mı kontrol ediliyor?
Canım eğer 1 senedir gebelik çalışması yapıyorsan ve olmuyorsa ancak ozaman detaylı bakıyorlar.
Eğer yeni başladıysan vajinal ultrason ile yumurtalıklarına bakar, kist var mı yok mu miyom var mı yok mu? Birde adetinin 2 yada 3.günü hormon seviyelerine bakar. Tsh, prolaktin, lh vs...
Bir sorun yoksa folik asit yazar hadi yallah 😄 pek birşey yaptıkları yok. 1 sene dene gel, olmazsa ozaman detaylı bakarız deniliyor.

Canım eğer 1 senedir gebelik çalışması yapıyorsan ve olmuyorsa ancak ozaman detaylı bakıyorlar.
Eğer yeni başladıysan vajinal ultrason ile yumurtalıklarına bakar, kist var mı yok mu miyom var mı yok mu? Birde adetinin 2 yada 3.günü hormon seviyelerine bakar. Tsh, prolaktin, lh vs...
Bir sorun yoksa folik asit yazar hadi yallah 😄 pek birşey yaptıkları yok. 1 sene dene gel, olmazsa ozaman detaylı bakarız deniliyor.
Aynen öyle canım bana da dr 6 ay 1 sene sonra gel daha 4 aylık evlisin demişti senin pek fazla bir şeyin yok demesi de kulaklarım da halen 😄

Bende çikolata kisti var, eşimde de 4. Seviye varikosel var
Çikolata kistini için bir şey yapılmayacağını, ameliyatlık olmadığını söyledi. Folik asit dışında bir şey vermedi başından savdı gibi geldi. O yüzden sizlerin hangi tahliller verdiğinizi öğrenmek istedim.
eşimin sperm sayısı 42 milyon morfoloji %1 ve 4. Seviye varikosel üroloji doktorları ameliyat diyor fakat çocuk istediğimiz için sperm sayısı düşeceğinden dolayı önce çocuk sahibi olun diyorlar.

X