Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak için kullandıklarım 🌸

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Gonulmeyvesi

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
11.296
32.575
Bu başlığı da yine yaptıklarımı daha düzenli yapmak ve kendimi kontrol etmek için açıyorum :)

Geçen aydan beri yine tam mükemmel düzenli olmasa da bi gayretim var :)

Şuan reglimin son günü
Bu ay Allahın izni ile yapacağım şeyler

Her gün 1 Yemek kaşığı keçiboynuzu özü (ikimizde)
Sabah akşam aç karnına çakşır kökü suyu (ikimizde)

Kuru incir yiyorum geçmiş aylarda içtim
Ve testere dişli aslanpençesini bir bitki çayı gibi içiyorum yaklaşık 1 aydır yani kaynatmadan :/ inşallah böylede faydası oluyordur :)
Adetlerim düzene girdi 3 5 gün hatta 10 gün geç olduğum zamanlar oldu.
Ama 2 aydır hep zamanında oluyorum (ve buda testere dişli aslan pençesinden dolayı diye düşünüyorum)
Hatta önce ki ay incir içtim ve erken yumurtladım bu yüzden de 3 4 gün erken regl olmuştum
Bu ay tam günümde geldi 😊

Velhasıl yapacaklarım bunlar
Manevi reçetem de var onun için ayrı bir başlık açarım inşallah ❤

1.Çakşır kökü suyu
2. Keçiboynuzu özü (soğuk pres)
3.Kuru incir ara öğünlerde yemelik :)

Buraya da yazıcam kii bi düzeni olsun 🤗

İnşallah isteyen herkes ve ben biran önce sağlıkla hamile kalırız 😍😍

Son düzenleme:
Bu başlığı da yine yaptıklarımı daha düzenli yapmak ve kendimi kontrol etmek için açıyorum :)

Şuan reglimin son günü

Soğan kürü bir bardak içmeyi düşünüyorum
Ve testere dişli aslanpençesini bir bitki çayı gibi içiyorum yaklaşık 1 aydır yani kaynatmadan :/ inşallah böylede faydası oluyordur :)
Ama 2 aydır hep zamanında oluyorum (ve buda testere dişli aslan pençesinden dolayı diye düşünüyorum)
Hatta önce ki ay incir içtim ve erken yumurtladım bu yüzden de 3 4 gün erken regl olmuştum

1.Çakşır kökü suyu
4.Testere dişli aslanpençesi
5.Soğan kürü

Sabah soğan kürünü içersem akşam t.dişli aslanpençesini içerim
Sanki bira iltihabım var gibi hssediyorum o yüzden bi hafta galan uygulıcam soğanı

İnşallah 🤲🏻 Yalnız prolaktinde sıkıntı varsa soğan ve inciri dikkatli kullan derim. İkisi de yükseltiyor bu değeri.
İkimizde 1 çay bardağı çakşır kökü suyu içtik 😊
Peki sen hamile kaldın mi?

İnşallah 🤲🏻 Yalnız prolaktinde sıkıntı varsa soğan ve inciri dikkatli kullan derim. İkisi de yükseltiyor bu değeri.

Peki sen hamile kaldın mi?

En son ocak ayında yaptırdım hormon tahlillerimi prolaktin değerim normaldi inşallah hala öyledir incir kürü değil de ara öğünlerimde tüketicem canım soğanı da iltihap varsa gitsin diye kısa bir süre yapıcam günde bir kere falan içerim 😊

Hayır henüz hiç hamile kalamdım malesef :KK43:

En son ocak ayında yaptırdım hormon tahlillerimi prolaktin değerim normaldi inşallah hala öyledir incir kürü değil de ara öğünlerimde tüketicem canım soğanı da iltihap varsa gitsin diye kısa bir süre yapıcam günde bir kere falan içerim 😊

Hayır henüz hiç hamile kalamdım malesef :KK43:
Tamam o zaman canım, inşallah tez vakitte kalırsın 🌻

Bizimde 2 yıla az kaldı
Bi zamanı vardır inşallah sende sebeplere sarıl 😍
valla olması için sebep çok, olmaması için yok ☺ ben de kullandıklarımı yazayım bak:
Birkaç kez klomen kullandım, 1 kez ovitrelle vuruldum.
yine birkaç kez duphaston, 1 kez dostinex kullandım.
şubat ve martta 2 ay (adet zamanları içmemek şartıyla) hayıt+üzüm+macun+çay kürü kullandım.
nisan 28'de 1 kez inofolic içtim adetimin 5. günüydü. sonra salladım. çok düzensiz içtim. yumurtlamayı görünce bıraktım zaten. yani nisan ve mayıs toplamında inofolic'i 6 kez filan içtim herhalde. dün gece de regl oldum.
bunun haricinde 2 aydır eşimle her gün düzenli olarak keçiboynuzu özü içiyoruz hünnap marka ve 3 haftadır eşime keçiboynuzu kaynatıp içiriyorum.
bu ay inofolic'i adetim biter bitmez başlayıp her gün düzenli içeceğim yumurtlamaya kadar. kimisi adetle başla diyor, kimisi kesinlikle ara vermeden 3 ay her gün kullanacaksın diyor. ben adet bitimini bekleyeceğim, çünkü yumurtalarım gününden önce gelişsin istemiyorum.

Şuan reglimin son günü

Soğan kürü bir bardak içmeyi düşünüyorum

1.Çakşır kökü suyu
4.Testere dişli aslanpençesi
5.Soğan kürü

Sabah soğan kürünü içersem akşam t.dişli aslanpençesini içerim
Sanki bira iltihabım var gibi hssediyorum o yüzden bi hafta galan uygulıcam soğanı

Yazdiklarinizi tam okumadan yaziyorm şunu soğan kurunun yanina hayittwn baska bisey kullanmayın. Caksir içiyorm diyorsunuz o bitsin gebelik olmqzsa bir ay ara verip oyle baska kur deneyin sogan vs. Herseyi bir anda yuklenmeyin ya hormonlariniz degisir hic mi araştırma yapmiyorsunuz. Aman diyim sakin..

valla olması için sebep çok, olmaması için yok ☺ ben de kullandıklarımı yazayım bak:
Birkaç kez klomen kullandım, 1 kez ovitrelle vuruldum.
yine birkaç kez duphaston, 1 kez dostinex kullandım.
şubat ve martta 2 ay (adet zamanları içmemek şartıyla) hayıt+üzüm+macun+çay kürü kullandım.
nisan 28'de 1 kez inofolic içtim adetimin 5. günüydü. sonra salladım. çok düzensiz içtim. yumurtlamayı görünce bıraktım zaten. yani nisan ve mayıs toplamında inofolic'i 6 kez filan içtim herhalde. dün gece de regl oldum.
bunun haricinde 2 aydır eşimle her gün düzenli olarak keçiboynuzu özü içiyoruz hünnap marka ve 3 haftadır eşime keçiboynuzu kaynatıp içiriyorum.
bu ay inofolic'i adetim biter bitmez başlayıp her gün düzenli içeceğim yumurtlamaya kadar. kimisi adetle başla diyor, kimisi kesinlikle ara vermeden 3 ay her gün kullanacaksın diyor. ben adet bitimini bekleyeceğim, çünkü yumurtalarım gününden önce gelişsin istemiyorum.

Harikasın canım maşallah Rabbim hayırlı zamanda nasip etsin inşaAllah 🤗🤗
Baya bir mücadelen var seninde
Şeyi sorayım sana keçiboynuzu özünü yiyoruz ya eşime keçiboynuzunu da kaynatsam mı

Yazdiklarinizi tam okumadan yaziyorm şunu soğan kurunun yanina hayittwn baska bisey kullanmayın. Caksir içiyorm diyorsunuz o bitsin gebelik olmqzsa bir ay ara verip oyle baska kur deneyin sogan vs. Herseyi bir anda yuklenmeyin ya hormonlariniz degisir hic mi araştırma yapmiyorsunuz. Aman diyim sakin..

Yapıyorum tabiki araştırmamı siz sakin olun lütfen 😊. soğanı yapıp yapmamakta kararsızım henüz başlamadım bakalım ya nasip

Harikasın canım maşallah Rabbim hayırlı zamanda nasip etsin inşaAllah 🤗🤗
Baya bir mücadelen var seninde
Şeyi sorayım sana keçiboynuzu özünü yiyoruz ya eşime keçiboynuzunu da kaynatsam mı
tevekkül bizde, takdir Allah'tan felsefesiyle uğraşıyorum işte, napiiiimm ☺ keçiboynuzu erkek sperm kalitesini yükseltiyormuş. ibrahim saraçoğlu'nun sayfasında da var bu tarif. yarım litre kaynamış suda 4-5 tane filan keçiboynuzu kırıp 3-5 dk kaynatıyorum. sonra altını kapatıp demlendiriyorum yarım saat kadar. ilk hafta sabah akşam 1 bardak içirdim, sonraki haftalar günde 1 bardak içirdim. ürolojiye gidip tekrar test isteyeceğiz bakalım bir işe yaramış mı diye.

tevekkül bizde, takdir Allah'tan felsefesiyle uğraşıyorum işte, napiiiimm ☺ keçiboynuzu erkek sperm kalitesini yükseltiyormuş. ibrahim saraçoğlu'nun sayfasında da var bu tarif. yarım litre kaynamış suda 4-5 tane filan keçiboynuzu kırıp 3-5 dk kaynatıyorum. sonra altını kapatıp demlendiriyorum yarım saat kadar. ilk hafta sabah akşam 1 bardak içirdim, sonraki haftalar günde 1 bardak içirdim. ürolojiye gidip tekrar test isteyeceğiz bakalım bir işe yaramış mı diye.

Evet canım bende o tarife baktım ramazan da yapmaya çalıştım olmadı bende tekrar başlıyım 😊

Sizin sayı kaç milyon çıktı
Bizde bi kere test verdik sadece 9 milyon çıktı

Sizin sayı kaç milyon çıktı
Bizde bi kere test verdik sadece 9 milyon çıktı
canım tahlilinde spermatozoa sayısı 96 milyon yazıyor, total spermatozoa sayısı 864 milyon yazıyor. ben pek anlamıyorum. doktor bakıp sorun yok demişti.
ileri hızlı hareketli %20
ileri yavaş hareketli %20
yerinde hareketli %10
normal yapılı %80
anormal yapılı %20 yazıyor testte.

canım tahlilinde spermatozoa sayısı 96 milyon yazıyor, total spermatozoa sayısı 864 milyon yazıyor. ben pek anlamıyorum. doktor bakıp sorun yok demişti.
ileri hızlı hareketli %20
ileri yavaş hareketli %20
yerinde hareketli %10
normal yapılı %80
anormal yapılı %20 yazıyor testte.

Gayet iyi canım maşallah bizim size oranla çok düşük ama ümidim var inşallah
Doktora gitmemiz de yarım kaldı malesef koronadan dolayı

Gayet iyi canım maşallah bizim size oranla çok düşük ama ümidim var inşallah
Doktora gitmemiz de yarım kaldı malesef koronadan dolayı
benim de eşim en son 2019 şubatta verdi bu tahlili. yani 15 ay oldu kan bile vermedi. zor ikna ettim ağlaya sızlaya da öyle gidecek tekrardan ürolojiye. nette okuduğum kadarıyla ileri hızlının yüzdesinin 30 filan olması lazımmış, bizimki 20. gerçi doktorlar sıkıntı yok dedi. 6-7 farklı doktora gösterdim ben sonuçları ama o sıkıntı değil bu sıkıntı değil o bir şey yapmaz bu etkilemez dedikçe iyice sinir oldum.
şimdi şu pandemi biraz hafiflesin, biz zaten riskli bir yerde oturmuyoruz çok şükür, haftaya filan gideceğiz herhalde karı koca tekrardan doktora.

Yapıyorum tabiki araştırmamı siz sakin olun lütfen 😊. soğanı yapıp yapmamakta kararsızım henüz başlamadım bakalım ya nasip
Ben gayet sakinim ama siz arastirmis olsaydinz bunlari yazmazdiniz sanıyorum.. sakin manasinda yazmadim onu sakınmak anlaminda yazmıştım. :kahve:

Ben gayet sakinim ama siz arastirmis olsaydinz bunlari yazmazdiniz sanıyorum.. sakin manasinda yazmadim onu sakınmak anlaminda yazmıştım. :kahve:

Evet anladım öyle yazdığınızı sadece söyleme biçiminiz biraz değişik geldi bana testere dişli aslan pençesi ile birlikte kullanırım kullanırsam da zaten sizin de bu konuda bilginiz yok sanıyorum hormon dengeleyici bir çay bu tarz şeyelrin yanında ya hayıt ya testere dişli aslanpençesi içiliyor ben her türlü içiyorum bu çayı :)
Yinede uyarınız için teşekkür ederim 🤗🤗

X