Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

mi1002

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2021
141
90
27
Merhaba kızlar iki aylık evliyim eşimde bende bebek istiyoruz. Gebe kalmak İçin ne zaman ilişkiye gireceğimi bilmiyorum. İki ay içinde belki de 20 kere gebelik testi yaptım her gece düşünüyorum acaba bu ilişkimde hamile kalır mıyım diye bu konu hakkında yardımcı olur musunuz? Çok stres yapıyorum 😞

Testlere koşma hemen dur bakalım yeni daha :)
Ovulasyon testi yapıyorlar ama ben hiç yapmadım.
Yumurtlama zamanını değerlendirmen lazım, onun için doktor kontrolüne de gidebilirsin(hiç gitmedim bilmiyorum) ya da adetten yaklaşık iki hafta sonra hafif sancı ve şeffaf akıntı oluyor o günlerde ilişki olsun.

Acele etmeyin hayırlısı ile olsun öncelikle. Bir ovulasyon testi alarak yumurta takibi yapın. Biz iki yıldır bekliyoruz doktorum en büyük sorun stres yapmak diyor sizde şimdiden yapmayın akışına bırakın. İlişkiyi bile bir görev yada bebiş için yapmayın inşallah çok beklemezsiniz sevgiler

Daha durun bismillah. 2 ayda hamile kalamadınız diye bu kadar stres niye? zaten doktorlar 1 yıl deneme süresi veriyor.

illa takipli olsun derseniz ovulasyon testi alın. Her gün aynı saatlerde testi yapıp yumurtladığınız günü belirleyin ve o günlerde ilişkiye Girin.

Daha durun bismillah. 2 ayda hamile kalamadınız diye bu kadar stres niye? zaten doktorlar 1 yıl deneme süresi veriyor.

illa takipli olsun derseniz ovulasyon testi alın. Her gün aynı saatlerde testi yapıp yumurtladığınız günü belirleyin ve o günlerde ilişkiye Girin.
Bende polikistik over kisti var her ay düzenli doktor kontrollerime gidiyorum yumurtalıklarımın temiz olduğunu söyledi doktor. Geçen ay ise prolaktin hormonumun biraz yükseldiğini söyledi 1 ay hap kullandım. Hormonlarım sürekli değişiklik gösterdiği için ve adetimin düzensiz oluşundan korkuyorum olmaz diye😞

Acele etmeyin hayırlısı ile olsun öncelikle. Bir ovulasyon testi alarak yumurta takibi yapın. Biz iki yıldır bekliyoruz doktorum en büyük sorun stres yapmak diyor sizde şimdiden yapmayın akışına bırakın. İlişkiyi bile bir görev yada bebiş için yapmayın inşallah çok beklemezsiniz sevgiler
Rabbim en kısa sürede en hayırlısıyla nasip etsin İnşaAllah size🙏🏻 İsteyen herkese bu duyguyu tattırsın kimseye evlat yokluğu aratmasın

Merhaba kızlar iki aylık evliyim eşimde bende bebek istiyoruz. Gebe kalmak İçin ne zaman ilişkiye gireceğimi bilmiyorum. İki ay içinde belki de 20 kere gebelik testi yaptım her gece düşünüyorum acaba bu ilişkimde hamile kalır mıyım diye bu konu hakkında yardımcı olur musunuz? Çok stres yapıyorum 😞
2 aylık evlisiniz henüz neden bu kadar stres yapıyorsunuz? Stres zaten başta olumsuz etkiler bu süreci. Biraz rahatlayın sakin olun. Folik asit başlayın doktor kontrolünde. Dua edin stresin hiç bir şeye yararı yok atın kafanızdan olumsuz düşünceleri akışına bırakın.

2 aylık evlisiniz henüz neden bu kadar stres yapıyorsunuz? Stres zaten başta olumsuz etkiler bu süreci. Biraz rahatlayın sakin olun. Folik asit başlayın doktor kontrolünde. Dua edin stresin hiç bir şeye yararı yok atın kafanızdan olumsuz düşünceleri akışına bırakın.
1 aydır folik asit kullanıyorum düzenli biçimde benim sadece stresle başa çıkmam lazım evet ama yeni evli olunca herkes bebek konusunu açıyo tabiki zamanı var daha işte kafamdan bu düşünceleri atsam daha iyi olur. Teşekkür ederim bu arada yorumlarınız İçin 🙏🏻

X