Hamile kalmaya çalışırken neler yediniz

Arkadaşlar merhabalar , bu ay çok hasta oldum grip nezle soğuk algınlığı çok ağır geçti normalde femara ve ovitrelle tedavisi yapıyorduk 2 aydır olmadı 3. Ayda yani bu ay ara verdik 1 hafta oldu tam düzelemedim

Sormak istediğim şu hamile kalmaya çalışırken neler yediniz içtiniz iştah kaybım var suan zorla bişeyler yiyorum ama ben zaten 3 öğün yiyin biri değilim kahvaltı kültürüm çok fazla yok çalışmıyorum evdeyim yalnız olunca da canım bişeyler bazen yemek istemiyor. Şimdi çocuğumun olmamasına buna bağladım fakat vitaminler değerler hormonlar iyi
Çıktı bu ayda hasta olup çorba vs yiyince önümüzde ki aya ya vitaminlerim bozulduysa diyorum
Ben de zayıftım baya doktorum kilo al dedi iki kilo aldım birden o ayda hamile kaldım çatlatma iğnesi yaptım. Belime yakı yapıştırdım. bir sene boyunca denemediğim şey kalmadı. Ben hemen önceki ay her şeyi aynı anda deneyeceğim dedim. her gün en az bir havuç iki kaşık pekmez mutlaka tükettim ceviz yedim ve günde üç adet incir öncesinde hayıt otu tohumu çayı içiyordum soğan kürüde yaptım. Hamile kaldığım ay iki öğün soğanlı salata yaptım yemekelre bir tam soğan koyuyordum. balık yağı kullandım. Demirim düşüktü zaten tam altı ay demir takviyesi aldım. Folik asit kullanıyordum hamileliğimde de devam ettim. Bunlar yetmez miş gibi meditasyonalr yogalar. bende pcos var deidm harekete ihtiyacım var o ay çok yogunduk hergün dışarıdaydım. Dışarı çıkamıyorsanız bile namazlarınızı kılsanız inanılmaz etkisi oluyor gerçekten namaz bir tek manevi açıdan bir rahatlama bir ibadetle kalmıyor fiziksel olarak çok büyük faydaları var. Multivitamind ekullanıyordum ben. İlk denememizde tuttu darısı başınıza inşallah dediğim gibi benim kan değerlim düşüktü hepsini aynı and ayaptım. Birde koca karılar der kendinizi sıcak tutun iki kat çorap giyiyorudm uyurken çorapla uyuyordum mutlaka zıbın giyiyordum pantolonalrın içine bu zıbının üstüne bide şort giydim. Yakıyıda taktım üçüncü gün çıkardım beniş tee rahmin yukarısına tutunmuştu şuan 31 hafta yım. Allahıma şükürler olsun bir kere acil bişey için hastane yoluna gitmedim. Uzun oldu ama eminim dikaktini çekecektir. Bende aynı yoldan geçtim bilirim 😍 allah en kısa zamanda nasip etsin

Arkadaşlar merhabalar , bu ay çok hasta oldum grip nezle soğuk algınlığı çok ağır geçti normalde femara ve ovitrelle tedavisi yapıyorduk 2 aydır olmadı 3. Ayda yani bu ay ara verdik 1 hafta oldu tam düzelemedim

Sormak istediğim şu hamile kalmaya çalışırken neler yediniz içtiniz iştah kaybım var suan zorla bişeyler yiyorum ama ben zaten 3 öğün yiyin biri değilim kahvaltı kültürüm çok fazla yok çalışmıyorum evdeyim yalnız olunca da canım bişeyler bazen yemek istemiyor. Şimdi çocuğumun olmamasına buna bağladım fakat vitaminler değerler hormonlar iyi
Çıktı bu ayda hasta olup çorba vs yiyince önümüzde ki aya ya vitaminlerim bozulduysa diyorum
Merhabalar 🌸 ilk gebeliğimden beri sağlıklı beslenen biriyim yaklaşık 4-4 bucuk yıldır. İkinci çocuk için uzuuun zamandır uğraşıyoruz et balık tavuk sebzeler kuru bakliyat nizami düzenlidir haftalık öğlen yemek yemem. Ama sabah kahvaltılarım fixtir. Akşamları meyve yemem çünkü sabah kahvaltıya koyarım muz kivi çilek yaban mersini vs ne varsa evde. Kahvaltı yoksa güne 1-0 yenik başlarım 😅😅 öğlen kahvem vardır genelde filtre. Onun dışında Türk kahvesi ya da ikisi bir arada üçü biaradaları da sevmem. Şeker tüketmem 😅 yemeklerde salata yoğurt veya turşu olmazsa olmazımdır muhakkak yemek neyse ona göre bişey sofraya konur. Akşam yemeklerimde ekmek tüketmem 😅 velhasılkelam evde bi cocuk olduğu için yemek kahvaltı olayları nizami ve düzenlidir. Ama gebe kalamadım sağlıklı beslenmeyle doğrudan bir ilişkisi olduğunu düşünmüyorum vitaminlerde afaki bi fark eksiklik yok ise. İlk gebeliğimde sağlıksız beslenen ve alkol tüketen biriydim ki hamile kaldım enteresan şekilde 🙈 uzun zamandır gebelik oluşmayınca sigortam atıyo arada senelerdir kola içmeyen ben kola içiyorum bir iki aydır azcık da sağlıksız beslenip bir de böyle deniyim diye😅 bugün de gidip kendime avakado falan aldım eşime badem ceviz kırdırdım kafalar zehir benim 😅

X