Hamile kalmayı nasıl başardınız ?Neler yaşadınız paylaşırmısınız?

şekercik ve elalı allah tamamına erdirsin inşallahh sağlıcakla meleklerinizi kucaklarınıza almayı nasip etsin :CüvCüv:

tülaycım konun hayırlı olsun canım inşallah bir gün bizde böyle hikayelerimizi paylaşırızzz:asigim:

Bende 2 yıllık evliyim hemen bebek istemediğimiz için yaklaşık 1 yıl korunduk daha sonra 7,8 aylık denememiz oldu olmadı bizde dr a gittik Dr klomen falan verdi bildiğiniz şeyler 2 ay olmadı hatta dr hamilesin demişti 2.ayın sonunda ama maalesef bilemedi vede bizde dr a gitmekten vazgeçtik vazgeçtiğimiz ayın sonunda ben hamile kaldım artık umudum kalmamasına rağmen o heyecanı bilemezsiniz çift çizgiyi görmeyi şu anda yaklaşık 12+5 günlük hamileyim darısı isteyenlerin başına sağlıkla tüm hamileler başta ben inşallah kucaklarımıza alırız bebişlerimizi...

Amin, darısı bize. Allah ne zaman verirse.Hayırlı olsun canım sana da :)

bu ay için benim yapmadığım kalmadı :))) eğer hamile kalırsam hangisinin etkili olduğunu nasıl anlatırım bilmiyorum :emir_bebek:
ama inşallah kalırımdaaaa uzun uzun anlatırımmmmm ve tüm isteyenlere allah nasip etsinn

tülaycım hayırlı olsun inanki şimdi öğrendim bizede kısmet olur inşallah buraya yazmak şöyle ballandıra ballandıra :))))))))

tülaycım hayırlı olsun inanki şimdi öğrendim bizede kısmet olur inşallah buraya yazmak şöyle ballandıra ballandıra :))))))))

tabiki hayatım inşallah hepimizin bir hikayesi var uzun uzun yazcan ona göre her ayrıntısını her duygunu :1hug:

çok duygulandım okurken yaaa kendi başıma gelince de birkaç gün ağlarım heralde
allah hepinize sağlıkla bebişlerinize kavuşmayı kısmet etsin inşallah darısı başımıza

Merhaba kızlar.. çok duygulandım ben bu başlıktaki mesajları okurken...
Zaten sinirlerim çok laçka son zamanlarda.

Biz de, epeyce bi üzüldük aslında. 1 yıl olmadı süre ama, 8 ayımızı aldı. Yaş faktörümüz de var bizim sorun olabilecek.. Ben 30 oldum, eşim 39.
Korktum ben, bebeimiz olmayacak diye.
Doktorlara gittim, testler takipler... bisürü şeyler :)

Tam bu ay, eşimle konuştuk... Dedikki, haziran-temmuz gibi tüp bebek merkezine gidelim, şu tedaviye bi bakalım..
Bunu konuşunca, ben rahatladım heralde kendimce :) Takvim takibi meselesini bıraktım.. Günleri takip etmedim... Öööle kendi kendime mutlu mesut yaşadım.. Eşim de bana 2-3 aydır bazı iş meşgaleleri yaratmıştı, onlarla koşturuyorduk falan... Kısaca kafamda tamamen çıktı bu bebek konusu.
En son 27 nisanda regl olmuştum. Mayısın ortalarında kasıklarımda bazı ağrılar hissettim.. Regl olucam heralde falan dedim, ajandama baktım.. takvime göre regl günüme daha çok vardı... Ama tam ortalarındaydık periyodumun...
Umursamadım meseleyi.
Sonra günden güne belirtilerim arttı..
Birkaç kesin belirti gördüm kendimde.. ama emin olamadım tabi. Sonra adet günüm geldi, kanamam gelmedi. Ertesi gün eşim 2 tane test çubuğu aldı geldi. :)
Ben de o günü geçirdim, ertesi gün ilk idrarla yaptım testimi. Sabah 7:30 falandı.... Çubuğu başucuma aldım yattım tekrar. Uyuklar gibi olmuşum hatta.. Biraz sonra baktım hafif bir ikinci çizgi var orda. Eşimi uyandırdım.. Kalk dedim, ben mi yanlış görüyorum.. burda bi çizgi daha var mı :))
Kalktı baktı.. ben gülme krizine girdim tabi... Kutladık birbirimizi... Sonra bana ağlama nöbeti geldi.. hüngür hüngür :))
Sonrası malum işte.... 5+4 olduk şimdi.

Bu bebek meselesi, kafaya takılmadan oluyor ... Eşim hep söylüyordu bana.. Çıkart şunu kafandan diye... çıkartamıyordum ben..
Başka da hiçbişey yapmadık işte..

İlişkiden hemen sonra da kalktım.. banyomu da yaptım... Hopladım da zıpladım da.. Temizlik de yaptım (cam-kapı detaylıca).... Velhasıl, olacakla öleceğin önüne geçilmiyormuş.

Allahtan çok diledim.. belki bir sırrı varsa bu meselenin.. budur yani :))
Geçen ay, sabah namazında çok diledim bebeğimi... Bu ay, zaten umursamadığım için, böyle bir aktivite yapmadım :)))

Şaka bir tarafa, Allah beni de diğer göbüşlüleri de meleklerimize kavuştursun sağlıcakla.. Kaybetme korkusu çok kötü.. Bunu da kafamdan atmam lazım mesela..

Ve tabiki, isteyen ve dileyen tüm kadınlar, anne olsunlar inşallah... Herkesin göbüşleri şişsin... Şişen göbüşlerden melekler kucaklara düşsün.. :)) Amin

Ben 8 senedir evliyim:nazar: 2006 nisan ayından sonra korunmayı bıraktık bebek düşünmeye başladık, 1 sene korunmasız denememize rağmen hamile kalamadım ve doktora gitmeye karar verdim, zaten bende sürekli adet düzensizliğide vardı, birsürü tahlil falan yapıldı doğuştan 1 tane loob umun olmadığı ve hipotiroid olduğum anlaşıldı, ama TSH değerlerim öle abartılacak kadar yüksek değildi, çok kısa bi süre ilaç kullandım...
Görünürde bebeğin olmaması için bi sebep yoktu, dr. kendiliğindende olabilir demişti ama olmamıştı 1 senelik süre zarfındaa hatta bu süre tahliller falan derken 1 seneyide aştı...
Sonra ilk aşılama için iğnelere başladık, negatifti..
arkasından hemen 2. aşılamaya başladık oda negatifti...
ve bi süre dinlenmeye karar verdik 4-5 ay sonra son aşılamayı denedik ama oda tutmadı...
artık tüp bebekten başka yolumuz yoktu 1-2 ay içinde tüpe geçecektik ama eşim beni durdurdu, çünkü başlayacağımız zaman tam kışa denk gelecekti aralık ayıydı, bana nisana kadar bekleyelim dedi bende ona kızarak iyi tamam bu benim yapıcağım tek taraflı bişey değil, sen istemiyosan bende istemem dedim sitemkar bi şekilde...
Veeee ocak ayındaa gene herzamanki gibi adetim gecikti, ama ben çok rahattım o ay nasılsa olmuyo, dinlenmedeyiz nisanda tüpe başlıcaz diyee çocuk fikrinden uzaklaştırmıştım kendimi...
adetim 18 gün geçmişti idrar testi yaptım gene negatifti herzamanki gibi, nasılsa hamile değilim diyee deliler gibi evde mezdekelerle oynadım kilo vermek için, yığınla iş yaptım temizlik yaptım vs....
adetim hala gelmedi bu arada, bi 10 gün daha bekledim ve "birgün bende anne anne olacağım" topiğindeki vefakar arkadaşlarımında ısrarıyla tekrar test aldım ve 30 ocak sabahı ilk idrarla yaptımm veee gözlerimeee inanamadımm 2 çizgi çıkmıştı hamileydim:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq: eşime banyodan seslendim inanmadıı gelmedi bi süree sonra geldi baktıı odaa çok sevindi...
eşim ağlarken bana gülme krizi gelmişti....
hemen hastaneye gidip kan verdik sonucu 1,5 saat sonra aldık ve değerim 1081 çıktıı...
Mucizemee hamileydim çok şükürrr:Saruboceq:
Adetim 28 gün geçince öğrenmiş oldum yani, geç döllenmem olmuş düzensizlikten dolayı...
vee şu anda 22+3 günlük KIZIMA hamileyim:nazar: Rabbim devamını getirir inşallah:Saruboceq:
Darısı isteyen herkesin başına olsun, olmuyo ve bebek düşüncesini atın kafanızdan, kendinizi rahat bırakınyerimseniben

(çok uzun oldu ama detaylarıyla anlatmak istedim)

Çoook tebrik ederim. okurken çok duygulandım. artık iyice emin oldum kafadan bu fikri tamamen atmak lazım. :uhm:

merhaba arkadaşlar,
ben 2008 yazına kadar hamilelik planlamamıştım , mart ayında ara kanamam olması nedeniyle çalıştığım tıp fakültesinde muayene oldum ,önce polip sonra myom var dediler , hocaları gördü kendi gözümle de ultrasonda gördüm heriki yumurtalığımda kist doluydu, hoca bana 1 yıl dene olmazsa tüp bebek için görüşürüz dedi. eşime bahsetmedim bile onun da morali bozulmasın diye.
Ağustos ayında ilk denememde hamile kaldım ve Allaha şükür yavrum kollarımda şimdi.
hiçbir şekilde moralinizi bozmayın stress çok etkiliyor,
inşallah siz de meleklerinize kısa zamanda kavuşursunuz :asigim:dualarım sizinle

merhaba arkadaşlar,
ben 2008 yazına kadar hamilelik planlamamıştım , mart ayında ara kanamam olması nedeniyle çalıştığım tıp fakültesinde muayene oldum ,önce polip sonra myom var dediler , hocaları gördü kendi gözümle de ultrasonda gördüm heriki yumurtalığımda kist doluydu, hoca bana 1 yıl dene olmazsa tüp bebek için görüşürüz dedi. Eşime bahsetmedim bile onun da morali bozulmasın diye.
Ağustos ayında ilk denememde hamile kaldım ve allaha şükür yavrum kollarımda şimdi.
Hiçbir şekilde moralinizi bozmayın stress çok etkiliyor,
inşallah siz de meleklerinize kısa zamanda kavuşursunuz :asigim:dualarım sizinle

allah bagıslasın ne doktorusunuz degerlerımı yassam yardımcı olurmusunuz?poc polıkıstık gorunumde sol over,
hormonlarım;
fsh....7,22
lh...5,93
estradiol...30,70
prolaktin..21,21
tsh...1,52
beklıyorum tesekkurler hormonlarım duzenlı dedı dktor ılac vermedı folıc plus kullanıyorum cvbınızı beklıyorum tskler

Son düzenleme:
allah bagıslasın ne doktorusunuz degerlerımı yassam yardımcı olurmusunuz?poc polıkıstık gorunumde sol over,
hormonlarım;
fsh....7,22
lh...5,93
estradiol...30,70
prolaktin..21,21
tsh...1,52
beklıyorum tesekkurler hormonlarım duzenlı dedı dktor ılac vermedı folıc plus kullanıyorum cvbınızı beklıyorum tskler

canm gecmis olsun.sen bu hormon tahlillerini ne zaman yaptirdin?ben de yaptirmak istiyorum da.

hormonlarım;
fsh....7,22
lh...5,93
estradiol...30,70
prolaktin..21,21
tsh...1,52

hormonların normal duzeyde canım adet gunundemı gıttın

canm gecmis olsun.sen bu hormon tahlillerini ne zaman yaptirdin?ben de yaptirmak istiyorum da.

tesekkur erım banucum adetımın 3.gunu yaptırdım gebelık oncesı muayene dıye gıttım bu hormonlara baktılar bıde pelvik ultrason cektıler alttan yanı

ok canım hepsı normal inş yakın zamanda hamıle kalırsın:CüvCüv::CüvCüv:

offff inşallah ya olmayacak korkusuyla sogan kuru bıle yaptım yanı ılk defada sevmeyerekde olsa bebek askına ıctım o suyu.sımdıde ıncıre baslıcam bakalım hayırlısı ya hersey Allah'tan olsada hayırlısı olsun hepımızın bıgun ınsallah kucagı bebıslerle dolarzemuszemus:sm_cool:kaydirigubbakcemile3:CüvCüv:

offff inşallah ya olmayacak korkusuyla sogan kuru bıle yaptım yanı ılk defada sevmeyerekde olsa bebek askına ıctım o suyu.sımdıde ıncıre baslıcam bakalım hayırlısı ya hersey Allah'tan olsada hayırlısı olsun hepımızın bıgun ınsallah kucagı bebıslerle dolarzemuszemus:sm_cool:kaydirigubbakcemile3:CüvCüv:

ins canım eger bu ay hamıle kalamazsam bende denıyecegım o kurlerı Allahım inş emegımızın karsılıgını werır

X