Hamile kalmayı nasıl başardınız ?Neler yaşadınız paylaşırmısınız?

bende 3 yıllık evli olcam önümüzdeki ay,ilk evlendiğim aylarda bir düşüğüm oldu bi daha da tık yok tam 2,5 sene bekledim klomen çatlatma iğnesi yine tık yok en sonunda tamam dedim aşılama istiyorum ben artık ve doktor aşılama için önce rahim filmi çekilmesini söyledi ve çektirdim inanmayacaksınız ama filmi çektirdiktan sonra eşimle sadece bir kere birlikte olmuştuk ve ben hamile kalmışım çok şaşırdık mucize bu gerçekten...nede olsa aşılama olcam diye ben adet olmayı beklerken olmadım ve test sonucu hamile olduğumu öğrendim...
kısacası kızlar rahim filmi hayatımı kurtardı:)
allah'ıma şükürler olsun...

ben de hayırlı sağlıklı bi bebeğim olsun istiyorumm artıkk........allahım isteyen herkese hayırlsıyla nasip eder inş:KK43:

http://www.kadinlarkulubu.com/tup-b...umutlu-bekleyisim-bebegimle-devam-ediyor.html

arkadaşlar gebelik mücadelemi anlattığım başlığı sizinle paylaşmak istedim... biraz uzun ama özellikle tüp bebek yöntemi ile hamile kalacakalr için yol gösterici olacağını düşünüyorum.

babytwin.blogcu.com dan da takip edebilirsiniz...

babytwin hikayeni baştan sona okudun, öncelikle yaşadıklarını güzel gönlünle birleştirince çok hoş ve sürükleyici bir yazı çıkmş ortaya,

yaşadıkların akıcı ve sürükleyici, ama sonunun mutlu son olması en güzeli ,
tebrik ediyorum, Allahım sonuna kadar sağlıklı bir hamilelik ve sağlıklı bir evlat nasip etsin sana.

inşallah kızlar hepimiz hamile kalırız burda paylasırız sevincimizi bende 2 yıllık evliyim ve hala olmadı eşimde problem yok bendede cıkmadı en son smear testine sokuldum yara varmı diye oda yok bakalım allah herseyin hayırlısıyla karsılastırsın hepimizi.senağlama

tlyvz cnm en baştan anlatım biraz uzun olacak ama inş kimseler sıkılmadan okur :)).
şimdi ben şubat ayında 9 gün adetim gecikti kaç tane test yaptıysam bebek yok neyse dr gittim dr biri hemen ameliyat dedi kistin var dedi yuh dedim korktum başka dr gittim oda söktürücü verdi 16. günü adet oldum sonra gittim kistim küçülmüş ama gitmemiş tamamı ile d.k. hapı başladık 2 ay içeceksin dedi sinir oldum gebe kalmaya çalışırken hap içmek fena koydu bana neyse dedim ki ben 1 ay içerim 2. ay içmem bu hapı nolacaksa olsun 1 ay içtim ama tabi geçen ayda bu ayda ben hiç ara vermeden soğan suyu içtim d.k. hapı kullanıyorum diye yumuş günlerimde bile içtim o ay adetimde bende resmen et parçası gibi parçalar geldi muhtemelen kistimi attım ama çok da korktum acaba bebek miydi diye ama sonra dan düşündüm ki bebek kan pıhtısı olur bu resmen etti adetim bittikten sonra maydanoz buharına oturdum o günden sonra adetime kadar hemen hemen simsiyah zift gibi siyah akıntım oldu neyse marta adet oldum içmedim ben o ay d.k. hapını dr arayışına koyuldum yine bu dr değiştirmem gerekiyodu kafama yatmadı anlattıkları bide prof tu neyse sonra son dr buldum o dr bana hemen smear yaptı bir kadın muayeneye geldiyse ilk işi smear yaptırmak olmalı dedi neyse adetimin 11. günüydü o gün dr tam yumuş dönemin geç bakalım dedi geçtik 25mm kist var dedi ben endişelendim eyvah gitmemiş falan diye dr hapı bıraktığımı söyledim delimisin bu kistlerin olmazsa sen hamiş kalamazsın bunlar basit kist dedi içmemekle çok iyi yapmışsın dedi bana çalışma günlerimi söyledi 1 er gün ara ile 4 kez çalışın dediler ok dedim 3 gün sonra smear sonucumu almaya gittim ve olmaması gereken bir sonuç aldım epitelyal hücre anormalligi vardı sonucumda dr bana ne oldugunu söylemedi önemli değil dedi ben gebeliğe engel bişeymi dedim hayır dedi kalabilirsin hiç düşünme ama 1 hf sonra yine gel tekrar smear yapacaz dedi ben hemen ertesi gün nette araştırdım beynimden aşagı kaynar sular döküldü resmen çok korktum rabbime eger öleceksem bebeğimi kucağıma alayım öyle öleyim diye dua etmeye başladım o anki korku ile neyse tabi biz çalışıyoruz ama o moral bozukluğu ile nasıl .çalışılırsa artık 2. smeara gittim sonucunu aldık 3 gün sonra yine yine aynı sonuç pardon ilk smear dan sonra dr antibiyotik başladı bana onu içtim ikincide de aynı sonuçtu ben öyle gördüm ama dr önemli olmadıgını söyledi korkmamamı söyledi ben inanmadım
kaçtane dr gösterdim hepsi şükürki aynı yanıtı verdi
kormamam gerektiğini belirli aralıklarla tekrarlamam gerektiğini falan neyse ben hep rabbime anneler günü müjdesi almak istediğimi söyleyerek dua ettim ama o gün elim varmadı test yapmaya ama belirtilerimde vardı yaptım sonra test silik çıktı dedim yanlıştır bu test inan mıyorum tabi bu arada biz yumuş gününden sonra hiç ilişkiye girmedik eşimle taki adetime 4 gün kalaya kadar benim adetimme 2 gün vardı ilk siligi gördüğüm inanmadım ara verdiğimiz için yanlıştır dedim heveslenmedim bile adetim 3 gün geçti yine test yaptım bişe çıkmadı sonra adetimin 8. günü terar yaptım testi ve yine silik ama öncekine göre biraz daha belirgin o akşam hemen kana gittim ertesi gün sonucu alırsınız 11 de dediler ben ve arkadaşlarım o anı iple çektip aradım değerim 16 :S çıktı sevnmeyin kimyasaldır bu kadar geçikmeye normal değil dediler koktum sevinemedim belirli aralıklarla tekrarladık önce 101 oldu sonra 541 çok şükür ki yükseliyodu şimdi çok şükür rabbime hamileyim ve bebğim de gayet iyi dr amcası öyle söyledi:))))) darısı sizlere inş

bende ikinci ay gebe kaldım korunmayı bıraktık zaten eşim korunuyodu dra gittim folik aside başladım tüm tahlillerim yapıldı dr sorun yok 6 ay olmazsa gel dei ilk ay olmadı ikinci ay adetimin ikinci günü bal çörekotu tarçına başladım 12. gün içmeyi bıraktım 27 günde bir adet oluyordum şu netteki hesaplayıcılara göre riskli günlerde hergün hatta yumurtlama gününde sabah akşam ilişkiye girdik hemen kalkmadım yattım yarım saat ayaklarımı kaldırdım eşim derinde boşaldı ve hemen çıkmadı içimden ve çok şükür hamileyim allahım isteyen herkese nasip etsin duşta falan çok fazla yıkamayın vajinanızı oda önemli

kızlar aslında benim çok mütiş bi formülüm var ama biraz daha doğrusu çok özel yazmam utanırım :kedi:

aşkolsun cnm ya burda bu kadar insan hasret çekiyo ayıbı mı olur
sanki bebek deneyenler bilmiyomu az çok

su an 9+1 gunluk hamileyim umarım her kadın bir gun bu mutlulugu yasar..biz 5 ay denedik olmadı bende polikistik over vardı.. doktorum tedavi icin erken diyordu hep.. sonra gebe kaldıgım ay her gun denedik:eek: cunku benim adetlerim dzensiz oldugu icin yumurtlama gunumu tutturamadıgımızı dusunduk, ki oyleymis bence.. ve ben iliski sonrası yataktan kalkmıyordum, belimin altına yastık koyup sabaha kadar beklıyordum..cok sukur bebişimiz geldi.şu an ılk aylar cok zor gecıyor bulantı kusma halsizlik vs vs.. ama deger dıyoruzz . .bebis icin herseye deger..

Arkadaşlar ben hamile değilim nerdeyse 2 yıl olacak ama bu süreçte çok şeyler yaşadım ve hiç kolay değil halende yaşıyorum.Sizlerden bize umut olacak başarınızı yazmanızı istiyorum.Yani ilk karar verdiğiniz andan itibaren ne kadar zaman beklediniz nasıl tedaviler gördünüz ve sonunda meleğinize ne zaman kavuştunuz?Tüm isteyenleri rabbim bekletmesin...(bir gün bende başarırsam sizlere uzunca yazıcam neler yaşadığımı inşallah)
Paylaşımlar için teşekkür...
slm canım bende yaklaşık 2 yıl bebişimin yolunu bekledim ama gelmek bilmedi.ama şimdi 31 haftalık hamileyim bir oğlum olacak inşallah.tez zamanda allahım sanada nasip etsin

her testimi yaptirdim sebepsiz inferteliteydi, hicbir tedavi olmadan 21 ay bekledim, 21 ayda hamile kaldim ama 10. haftada kaybettim ne yazikki:KK43:(

sıra bana geldi..... inanamıyorum az evvel aldım sonucumu. ve bende hikayemi yazmak istedim. biz eşimle çok çok çok aşık olarak evlendik. çok baştan aldım sanırım neyse toparlıyım 29 temmuz 2007 de evlendik. ben doğum kontrol hapıyla korunmaya başladım. 2007 ekimde de hapı bıraktım ve bebiş düşünmeye istemeye başladık. 2007 aralıkta adetim epey gecikti hah dedim oldu galiba ablam ve yiğenimin ısrarıyla test aldık yaptık ve malesef negatifi gördüm ama nasıl olur dedim o kadar çok belirtim vardıki. deli oldum yanlışmı acaba diye araştırıken kadınlar kulubü erken hamilelik belirtileri topiğini buldum orda şimdiki canlarım ciğerlerim kankilerimle tanıştım hepsi o kadar yardımcı olduki, anladım ki hamile kalmak o kadar kolay değil. aradan zaman geçmeye başladı her ay her ay gecikme, negatif testler hayal kırıklıkları... boş belirtiler. dr a başvurdum. hormon testlerim v.s ler yapıldı görünüşte bişi yoktu; eşiminde testleri yapılınca iyice gerilmeye başladım hiçbir neden yokken neden olmuyordu. kafaya çok takıyosun dediler hep. ama aksini yapmak elde değildi. hep aklımdaydı.. sonra yumurtlama takibine geçtik ilk ay klomen kullandım ve ilk yumurtalarıma baktığında doktorum yumurtaların çok yavaş büyüyor 3-4 ay bebek bekleme aralıkta ancak gelişirler dedi. çok üzüldüm. ama allah büyüktür dedim. tekrar bakıldığında tek yumurtam vardı doktorum şaşırdı hiç beklemiyordum dedi. iğnemi yaptırdım beklemeye başladım bel ağrım çok oldu göğüsüm çok sızladı ama hiç kondurmadım çünkü beklemiyordum adetim 2 gün gecikince dün test alalımmı dedim eşime. beni kırmamak için aldık. dün yapmadım içimden gelmedi. bu sabah yapsammı yapmasammı derken hadi yapim dedim. tam idrarı koyucaktımki kaba kap klozete düştü. ay gene çok detaya girdimmm. neyseee heralde dedim allahım yapma boşuna diyo. yaptım bekliom. hiç bakmıom ama oraya. dua ediyorum annem içerde ben tuvalette dua ediyorum allahım affetsin beni. aman dedim yoktur bişi, bi baktım anammm çizgi çıkmış inanamadım koştum salona. anneme söyledim ağlaştık falan. emin olamadımki genede ben. hep bi şüphecilik vardır bende. hst ye gittim en kesin sonuç için. 11 de verdim 1 de alabilirisniz dediler aldım ve sonucum 1202-19 bu rakamı bu günü asla ve asla unutmayacağım. tabiki burdaki zor günlerimde bana yardımcı olan derdimi dinleyen sevincimi paylaşan canlarımıda. hepsine çok çok tşk ediyorum... bozom,ceylanım,esengülüm, bebeğimiz, ndk,gncam, tlyvz,meryammeryem, lavinia, ebru1987,kamyas,derya002,balsurat,esraa47,sevedail,ummuhan_d, ve aklıma gelmeyen canım dostlarım hepinize tşklerrr.

Hayırlı olsun. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Slm kızlar.
Ben evliliğimin 5.yılına giricem inş.4.yıl çocuğumuz olmadı.ılk 1 sene korunduk.Daha sonra her anne gibi bende anne olmaya karar verdik ve korunmayı bıraktık.1 sene boyunca hiçbir doktora gitmedik,kendiliğinden olucak diye.Daha sonra bir sıkıntının olduğunu anlayıp doktora gitmeye karar verdik.ılk gittiğimiz doktor hiçbir sıkıntımızın olmadığını ve klomen ile tedavi edeceğini söyledi.Ama maalesef yine negatif çizgiyi gördük.Bu sefer doktorumuzu değiştirdik.Detaylı incelemnin ardından rahim filmi istedi.Ama maalesef yine ne eşimde nede bende hiçbir sorun çıkmadı.Çatlatma iğnesi ile devam dedi.ığne sonucu maalesef yine negatif sonuç çıktı.ıkinci kez çatlatma iğnesi tedavisi yine aynı sonuç.Ardından aşılama dendi ve ilk aşılamamızı yaptırdık.Heyecanla sonuç beklerken yine dünyamız yıkıldı.Sonuç negatif.Ama yılmak yok,büyük bir azimle devam dedik.ıkinci aşılama tedavisi başladı ve yapıldı.Bu sefer o kadar çok umutluydumki negatifi duyunca artık hiç çocuğum olmucak gibi hissettim kendimi,hiçbirşeyin anlamı yoktu.Çok yorulmuş ve yıkılmıştım.1 sene ara verdikten sonra son çare tüp bebek tedavisine başvurduk.ıçimizde bir korku ve heyecan.Ama o korku herzaman yüreğinizin bir kenarında,ya bu seferde olmazsa diye.Tedavim bitti ve transfer yapıldı.Artık heyecanlı bekleyiş başlamıştı.12 gün nasıl geçicekti.Bu 12 gün sanki 12 sene gibi gelmişti.Beklemek çok zor gelmişti ve ben 10.gün idrar testi yaptım.ıkinci çizgi çok zayıf çıkmıştı korkmuştum,Allah'ım yinemi olmucak diye ama eşim çok destek oldu sağolsun.Merkeze sorduk kesin sonuç vermez 12. günü beklicez dediler.Bir nebze olsun içim rahatlamıştı.Artık 12. gün kan verdim ve sonucu büyük bir merak ve heyecanla beklemeye koyuldum.O iki saatte yaşadığım stres ve heyecanı sanırım ömrüm boyunca yaşamam.Beklenen telefon gelmişti ve hamileydim.O an benim için herşeyin miladı olmuştu ve Allah'ıma bin şükür şu an 23.haftalık üçüzlerime hamileyim.
Kısacası arkadaşlar bu yolda çektiğimiz her çile bizim için kutsal.Önemli olan asla yılmamak ve her olumsuzluğa göğüs germek.Allah'ım çocuk özlemi çeken herkese bu duyguyu yaşatsın ve tattırsın.ınanın bunun ne demek olduğunu ancak yaşayan bilir.Kimseyi kaldıramıyacağı yükle sınav etmesin yüce mevlam.
Kafanızı şişirdimse affola.

slm kızlar.
Ben evliliğimin 5.yılına giricem inş.4.yıl çocuğumuz olmadı.ilk 1 sene korunduk.daha sonra her anne gibi bende anne olmaya karar verdik ve korunmayı bıraktık.1 sene boyunca hiçbir doktora gitmedik,kendiliğinden olucak diye.daha sonra bir sıkıntının olduğunu anlayıp doktora gitmeye karar verdik.ilk gittiğimiz doktor hiçbir sıkıntımızın olmadığını ve klomen ile tedavi edeceğini söyledi.ama maalesef yine negatif çizgiyi gördük.bu sefer doktorumuzu değiştirdik.detaylı incelemnin ardından rahim filmi istedi.ama maalesef yine ne eşimde nede bende hiçbir sorun çıkmadı.çatlatma iğnesi ile devam dedi.iğne sonucu maalesef yine negatif sonuç çıktı.ikinci kez çatlatma iğnesi tedavisi yine aynı sonuç.ardından aşılama dendi ve ilk aşılamamızı yaptırdık.heyecanla sonuç beklerken yine dünyamız yıkıldı.sonuç negatif.ama yılmak yok,büyük bir azimle devam dedik.ikinci aşılama tedavisi başladı ve yapıldı.bu sefer o kadar çok umutluydumki negatifi duyunca artık hiç çocuğum olmucak gibi hissettim kendimi,hiçbirşeyin anlamı yoktu.çok yorulmuş ve yıkılmıştım.1 sene ara verdikten sonra son çare tüp bebek tedavisine başvurduk.içimizde bir korku ve heyecan.ama o korku herzaman yüreğinizin bir kenarında,ya bu seferde olmazsa diye.tedavim bitti ve transfer yapıldı.artık heyecanlı bekleyiş başlamıştı.12 gün nasıl geçicekti.bu 12 gün sanki 12 sene gibi gelmişti.beklemek çok zor gelmişti ve ben 10.gün idrar testi yaptım.ikinci çizgi çok zayıf çıkmıştı korkmuştum,allah'ım yinemi olmucak diye ama eşim çok destek oldu sağolsun.merkeze sorduk kesin sonuç vermez 12. Günü beklicez dediler.bir nebze olsun içim rahatlamıştı.artık 12. Gün kan verdim ve sonucu büyük bir merak ve heyecanla beklemeye koyuldum.o iki saatte yaşadığım stres ve heyecanı sanırım ömrüm boyunca yaşamam.beklenen telefon gelmişti ve hamileydim.o an benim için herşeyin miladı olmuştu ve allah'ıma bin şükür şu an 23.haftalık üçüzlerime hamileyim.
Kısacası arkadaşlar bu yolda çektiğimiz her çile bizim için kutsal.önemli olan asla yılmamak ve her olumsuzluğa göğüs germek.allah'ım çocuk özlemi çeken herkese bu duyguyu yaşatsın ve tattırsın.inanın bunun ne demek olduğunu ancak yaşayan bilir.kimseyi kaldıramıyacağı yükle sınav etmesin yüce mevlam.
Kafanızı şişirdimse affola.

kafa şişirmekde ne demek cnm ya
ne zorluklar atlatmışsın okurken mi sıkılcaz biz
allah hayırlısıyla kucağına almak nasip etsin inşallah
rabbim bilir hayırlısını ama zor bi süreçtir kesin

Yaman iyi temenilerin için çok sağol .Evet zor bir süreçti ama inan bebişlerinin olacağını duyduğun zaman yaşadığın bütün zorlukları,sıkıntıları unutuyorsun.Sonuçta tek amacımız var bizimde anne olmak.

Rabbim tüm hamilelerin bebklerini sağlıkla kucaklarına almalarını benim ve benim gibi bekleyenlerin de biran önce hamile kalmamızı nasip etsin.

X