Hamile miyim ? :S Help help !!

Habire korunmadan ilişkiye girip durursanız şimdi hamile miyim diyip durursunuz böyle.
Ella hapı içmek korunma yöntemi de değil o hapı düşünüp de habire korunmadan ilişkiye girip duramazsınız girerseniz de böyle hamile miyim diye düşünüp durursunuz işte :)
moralimi bozdunuz kızlar :KK43:

İki ihtimalde geçerliliğini koruyor.. Ne diyelim ki biz?
Ben 28 günde bir adet olurum.. 30.günde, 35.günde ve 40.günde test yaptım hep negatifti.. 45.günde adet söktürücü içmeye başlayacaktım ki kan testi pozitif çıktı.. Geç döllenme olmuş..

Vücudunuzu, adet döngünüzü, vücudunuzun yaşadığı stresli olaylara, hava değişimine vs verdiği tepkileri siz bilirsiniz..

ama niye kızıyorsunuz ki anlamadım :KK43: napıyım bu konuda çok tecrübeli değilim
yok yok yanlış anladınız.estağfurullah.
benim haddim değil size kızmak.
ben isteyip istemediğinizi anlamadım.
o ilaç sizin hormonlarınızı alt üst eder ve asla korunma yöntemi değil.
korunmasız ilişkiye girerseniz de hamilelik sürpriz değil.
eğer hazır değilseniz lütfen korunun.
psikolojisi bozuk ve bebeğini istemeyen bir anne olmak istemezsiniz değil mi?
bu iş şakaya gelmez,doğru adımlar atmak gerekir:KK66:

ama niye kızıyorsunuz ki anlamadım :KK43: napıyım bu konuda çok tecrübeli değilim

1 senelik evlisin ellayı falan da biliyosun demek ki tecrübesiz ya da zır cahil değilsin, bu devirde zaten cahil kalmak ancak tercih olabilir
basitçe anlatayım çocuk istemiyorsan çeşitli yöntemlerle korunursun, hap spiral, aylık iğne kondom vs
çocuk istiyorsan ise korunmazsın
ertesi gün hapı korunduğun ama gene de emin olamadığın durumlarda senede en fazla 2 kez kullanabileceğin bir hap

ama takvim yöntemiyle korunma diye bişey var mış bilen var mı onu ?
Valla canım yazdıklarından yaptıklarından ne istediğin belli değil. Korunmak istiyorsan en etkili yöntemi kullanırsın. Ya da korunmazsın. Takvim yöntemi bana çok sağlıklı gelmiyor. Geç ya da erken yumurtlama olabilir.

yok yok yanlış anladınız.estağfurullah.
benim haddim değil size kızmak.
ben isteyip istemediğinizi anlamadım.
o ilaç sizin hormonlarınızı alt üst eder ve asla korunma yöntemi değil.
korunmasız ilişkiye girerseniz de hamilelik sürpriz değil.
eğer hazır değilseniz lütfen korunun.
psikolojisi bozuk ve bebeğini istemeyen bir anne olmak istemezsiniz değil mi?
bu iş şakaya gelmez,doğru adımlar atmak gerekir:KK66:
yok canım öyle bir şey yapar mıyım ? bebek olursa tabiki isterim :) ama sorun sadece hamile miyim değil miyim sizce idi ?

Ben regli olmadığım halde korunuyorum çünkü bebek istemiyorum ödüm kopuyor gene hamile kalırım falan diye sen kendini hazır hissetmiyorsun ama maşallah korunmasın çat çat yaşıyorsun :işsiz: genclik ateşiydi dimi bu :KK14:

ama takvim yöntemiyle korunma diye bişey var mış bilen var mı onu ?

hayır öyle bişey yok, takvime göre hamile kalma şansının yüksek olduğu dönemler var mesela ayın 3 ile 10u arası şansın %90 kalanında %20
%20 düşük gelebilir ama gene de risktir
bunlar hurafe adam akıllı korun

Birincisi; istemediğiniz halde neden korunmuyorsunuz? Ertesi gün hapı gecikme yapar. Hormonları çok bozuyor.
İkincisi; belli de olmaz test yapın ama lütfen istemediğiniz bir duruma engel olmak için maksimum özeni gösterin.

yok canım öyle bir şey yapar mıyım ? bebek olursa tabiki isterim :) ama sorun sadece hamile miyim değil miyim sizce idi ?
işte sorun bu zaten.
siz olursa olur olmazsa olmaz mantığındasınız.
ama yine de ertesi gün hapı kullanıyorsanız kendinize bunu defalarca sorun.
o hap bütün dengenizi altüst eder
en iyisi biran önce test yapın ya da yaptırın.
umarım sizin için en hayırlısı olsun

X