Hamile miyim sizce?

Tuba373

EL VEKİL,SANA EMANETİZ...
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2009
4.614
4
41
Arkadaşlar merabalar...
Benim reglim her ay düzenliydi ancak bu ay 10 gün gecikti. Evde yaptığım testler hep negatif çıkıyordu.. Bazı belirtilerde vardı.3 gün önce ümit ile korku arasında doktora gittim. Usg de ve b-hcg de gebelik izlenmedi. 10 gün sonra tekrar gel dedi.
Aynı durumla karşılaşan arkadaşlar var mı lütfen yardımcı olun.
geç döllenme olmuş olabilir değil mi

Arkadaşlar merabalar...
Benim reglim her ay düzenliydi ancak bu ay 10 gün gecikti. Evde yaptığım testler hep negatif çıkıyordu.. Bazı belirtilerde vardı.3 gün önce ümit ile korku arasında doktora gittim. Usg de ve b-hcg de gebelik izlenmedi. 10 gün sonra tekrar gel dedi.

canım geç döllenme ya da başka bi şey olabilir sen doktora görün. senin durummunda olanlar arasında hem hamile kalan hem de ummadıkları hastalık ile karşılaşan var. üstelik neredeyse bu oran yarı yarıya. bi şey diyemiyeceğim. sadece burda karşılaştığım olayları söylüyorum. sağlıklı bir insanda adet durduk yere niye on gün geciksin ki? di mi canım benim. bayramda doktora gitmen zor olur bence vakit kaybettirmeden doktora gitt. bu gün ya da yarın. umarım sorun yoktur ve hamişsindir.

doktora salı gittim. 10 güne adet olmasan gel dedi
ayrıca kistik bir problem de yokmuş çok şükr

Aynı durum ile karşılaşan var mı? Lütfen yazar mısınız arkadaşlar

Aynı durum ile karşılaşan var mı? Lütfen yazar mısınız arkadaşlar

Canım bazen senede bir-iki kez adet gecikmesi yaşanabiliyomuş..bi arkadaşımızında gecikmişti burda dr u ona oruçtan olabileceğini söylemişti..eğer kist gibi bi sorun gözükmediyse belki de bi problem yoktur.yada inşallah ki hamilesindir geç döllenme tabiiki olabiliyor..bu da bir ihtimal..artık beklemekten başka bi çaren yok arkadaşım..sabret inşallah güzel bi haberle dönersin..

teşekkür ederim :KK66:
daha önce 1 gebelik yaşadım ancak düşükle sonuçlandı. ve gebelik belirtileri aynı

Dr. oruçtan mı demiş. kaç günük gecikme var mış

evet oruç şok diyet gibi bişey olduğu için olabilir demiş..gerçi onun 2-3 günlük bi gecikmeydi ama..hayatında hiç gecikme olmadığı için o da hamiş sanmış önce sonra negatif çıkınca dr a gitmiş.o da öle demiş.
Düşük olması için öncelikle bi gebelik olması gerekmiyomu az da olsa. o da zaten tespit edilirdi dr un anlardı yani..
Kötü şeylere yorma dediğim gibi sabret..

yanlış anladın arkadaşım:KK66:
bir defa hamilelik gçirdim ve hamileleik belirtileri o zamankiyle aynı demek istedim yani ümitleniyorum:)

hcg gebelik izlenmediğine göre gebelik yoktur olsa çıkardı bu kadara gecikmeyeakannehir

kan testi yaaptırsana canım yada yaptırdıysan kesin sonucu almısındır

benim bu ay 16.gün geldi reglm canım, yaptığım testlerden 3 tanesi silik çizgi gösterince bende biraz umutlanmıştım,sonra gittim kanda baktırdım negatif çıktı ama bende ne regl nede gebelik belirtisi olmadı,tek belirti regl gününe kadar akıntım devam etti.

benim bu ay 16.gün geldi reglm canım, yaptığım testlerden 3 tanesi silik çizgi gösterince bende biraz umutlanmıştım,sonra gittim kanda baktırdım negatif çıktı ama bende ne regl nede gebelik belirtisi olmadı,tek belirti regl gününe kadar akıntım devam etti.

üzülme canım işllah bidahaki aya hamiş kalırsın.

üzülme canım işllah bidahaki aya hamiş kalırsın.

ilgin için teşekkür ederim canım,kan testinin sonucunu negatif alınca oldukça üzülmüştüm sonrasında da regl olana kadarda çok endişeliydim bir sorunmu var acaba diye,regl olduğum gün ne üzüntü ne de endişe kaldı a.s allah nasip ederse inşallah bir gün bizlerde anne olacağız.zaten ilk denememizdi, bu ay ikinci olacak,aylardır hatta yıllardır anne olmayı bekleyipde olamayan arkadaşlar varken ben hemen ilk aydan olmadı deyip kopçaları koyverirsem onlara ayıp etmiş olurum :1hug:

bende senınle aynı sorunu yasadım gecen ay adettım 15 gun gecıktı ılk hamılelıgımde yasadıgım seylerın aynısı oldu (hamılelıgım kurtaşla sonuclandı )ve hamıle oldugumu dusundum test yaptım sonuc negatıf cıktı dr gıttım sıze soyledıklerının aynısnı soyledıler emrıyo yok 1 hafta sonra gelın malesef gıtmeme gerek kalmadan renglı oldum renglı olduktan sonra gıttım dr umum soyledıgı kurtaj sonrası bu tarz şeyler olabılırmıs umarım adasım hamılesıdır

Arkadaşlar merabalar...

canım benim adetimde 10 gün gecikmişti ve benim de geç döllenmeydi ama 10. gün
gittiğimde beta hcg de çıktı hemde 10481 gibi büyük bir değerle idrar tahlili yapmamıştım
bilmiyorum ama 5 haftalık gebeydım usg ye gırmedım buyusun bıraz diye 2 hafta sonra yani 7
haftalıkken gıttıgımde bebısım oradaydı ve kalbi atıyordu.

bende senınle aynı sorunu yasadım gecen ay adettım 15 gun gecıktı ılk hamılelıgımde yasadıgım seylerın aynısı oldu (hamılelıgım kurtaşla sonuclandı )ve hamıle oldugumu dusundum test yaptım sonuc negatıf cıktı dr gıttım sıze soyledıklerının aynısnı soyledıler emrıyo yok 1 hafta sonra gelın malesef gıtmeme gerek kalmadan renglı oldum renglı olduktan sonra gıttım dr umum soyledıgı kurtaj sonrası bu tarz şeyler olabılırmıs umarım adasım hamılesıdır

:) gecen aykı gecıkmede bu ay kı gecıkmede beklenen sonuc a nıhayet ulaştım 6 haftalık hamıleyım ve bugun ogrendım esımınde dogum gunydu guzel bır hediye vermıs oldum ona bu arada bugun dr bana gecen aykı gecıkmenın yumurtalıkların hazırlık yaptıgını soyledı :lepi:

X