Hamile öğretmen arkadaşlar

Krizantem cicegi

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2015
97
119
Merhabalar
Aklım çok karışık. Ölümüne kararsızlık yaşıyorum. Biz eşimle memeleketlerimizden çook uzakta öğretmenlik yapıyoruz. Şimdi ben bu ay hamile kalsam. Doğum haziranda olacak. Yaz tatilinde doğum iznim yanacak. Dolayısıyla buraya döndüğümüzde raporla izinle uğraşmak zorunda kalacaz. Bu açıdan en mantıklısı kasım aralık gibi bebiş düşünmek.
Ama keşke bu kadarla kalsa. Geçtiğimiz haziranda bi kimyasal yaşadım. Yaz boyu da denedik olmadı. Bu işinde plan yapmaya hiç gelmediğini de biliyorum. Hem bebek istiyoruz artık bi an önce olsa zaten allahın işine karışıkmaz diyoruz. Ama bir yandan da sonrasını düşünmekten alamıyoruz kendimizi.
Siz nasıl yaptınız ayları nasıl ayarladınız? Ya da akışına mı bıraktınız? Haziran temmuz gibi doğum yapan/yapacak olan var mı? Fikirlerimizi tecrübelerimizi paylaşalım diye düşündüm. Çok bunaldım düşünmekten. uzun da oldu. Kusura bakmayın

Ben normalde mayis haziran gibi hamile kalmayi tasarlamistim boylece 2.donemi full dogum izniyle kapatirim baska bir seyle ugrasmam diyordum. Dediginiz gibi hesap isi degil hamilelik ve ben subatta hamile kaldim. Nasibinde ne varsa onu yaşıyorsun benim dogumum kasimda olacak marta kadar dogum izni olacak sonra da yılı raporla ya da ücretsiz izinle falan kapaticam gibi duruyor.
Haklisiniz yaza denk gelmesi hic hos olmuyor 4 aylik dogum izni hic oluyor ama dedigim gibi kader isi bu. En kotu ucretsiz izne cikarsiniz ya da raporla kapatabildiginiz kadar kapatırsınız.

Ben normalde mayis haziran gibi hamile kalmayi tasarlamistim boylece 2.donemi full dogum izniyle kapatirim baska bir seyle ugrasmam diyordum. Dediginiz gibi hesap isi degil hamilelik ve ben subatta hamile kaldim. Nasibinde ne varsa onu yaşıyorsun benim dogumum kasimda olacak marta kadar dogum izni olacak sonra da yılı raporla ya da ücretsiz izinle falan kapaticam gibi duruyor.
Haklisiniz yaza denk gelmesi hic hos olmuyor 4 aylik dogum izni hic oluyor ama dedigim gibi kader isi bu. En kotu ucretsiz izne cikarsiniz ya da raporla kapatabildiginiz kadar kapatırsınız.
Teşekkür ederim cevabınız için. Sabredip en azından kasım aralık gibi hamile kalmayı beklemek bi nebze de olsa ekimden daha mantıklı gibi geliyo. Yaza denk gelmesi işleri çok zorlaştıracak gibi.
Etrafımda neredeyse tüm arkadaşlarım hamile. Sanırım bundan etkileniyorum. Zaten haziranda yaşadığım kimyasalın psikolojik etkisini de atabilmiş değilim. Bu sebeplerden hemen istiyorum sanırım.

selam bende hesaplar yapip duruyodum 11ay sonra anca hamile kaldim hesapla olmuyor pek akışına bırak Allah doğru zamani bilir..izin falanda ayarlanir artik saglikla gelsinde bebislerimiz..

Ben aralıkta hamile kalmıştım.Eylülde dogum ysptım.Sadece 20 gn izin kullanabildim.En güzeli mayıs-haziran gibi hamile kalıp 2.dönemi kapatmak .2.bebek için mayıstan beri ugrasyrz ama olmayınca olmuyr maalesef.Ya da birinci dönemi kapatacak şekilde planlamak.Gerçi olsun diyince de olmuyr hemen bazen.Allahım gönlünüze göre versin inş.En kısa zmnda güzel hbrler alın

Teşekkür ederim cevabınız için. Sabredip en azından kasım aralık gibi hamile kalmayı beklemek bi nebze de olsa ekimden daha mantıklı gibi geliyo. Yaza denk gelmesi işleri çok zorlaştıracak gibi.
Etrafımda neredeyse tüm arkadaşlarım hamile. Sanırım bundan etkileniyorum. Zaten haziranda yaşadığım kimyasalın psikolojik etkisini de atabilmiş değilim. Bu sebeplerden hemen istiyorum sanırım.
Tabi oylesi en mantiklisi aslinda en azindan olmasin dediginiz 2 ay beklersiniz sadece. Hakkinizda hayirlisi olsun insallah :KK66:

Bende geçen sene ekim kasım gibi kalmayı planlayıp ağustosta hamile kaldım belli olmuyor bu işler istediğin an hemen hamile kalabilsek güzel olurdu ama bir de Allah'ın hesabı var... Önemli olan sağlıklı kucağımıza alabilmek gerisi teferruat. Şundan Emin'im ki bana bu canı veren kolaylıkta verir bir şekilde rapor da izin de hallolur :anneadayı::KK200:

Ben Mayıs ayında hamile kaldım doğum Şubat ayında inşallah. Doğum izni arkasına da yaz tatili geliyor ve okullar başladığında bebek 7 ayı doldurmuş oluyor. Yine de hesapla kitapla olacak iş değil o yüzden akışına bırakın :)

Bende mayis ayinda hamile kaldim okul kapanmadan 1 ayim kaliyor. Umarim rapor falan ayarlarimda kaparim. Bizim ki supriz yumurta oldu bosver sen zamani saglikla gelsin bebisin elbet buyur

X