Hamile olabilir miyim kafam allak bullak YARDIM…

Sret-Nise

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2014
1.109
1.834
Merhaba Kızlar daha önce de açmıştım konu ama şimdi değişik bir durum var o yüzden iyice kafam karıştı. Hikayem şu; yaşım 37 5 senedir bebek istiyoruz. Doktorlar herhangi bir probleminiz yok dedi. Hatta koç üniversitesi tüp bebek birimi sizin normal yolla olur dedi, İbrahim Saraçoğlu tüp bebeğe gerek yok dedi. Ama zaman ilerledikçe ilerledi. Ocak atında tüp bebeğe gitmeye karar vermiştik. Ama geçen ay ilk defa adetim 5 gün gecikti normalde hep gününde (1-2 gün erken-geç olabilir) sonra adet oldum. Bu ayda adetim 17 ekimde bitti. 26 Ekim yumurtlama günümdü. Yumurtlamadan 3 gün sonra pembe bi akıntım oldu ara ara sildikçe peçeteye gelen. Bu ara kanamalar 3 gün kadar sürdü ama çok az. Bi kere sadece biraz koyu şekilde düştü (ama çok kahve değil). Sonra normale döndü akıntım. Şimdi adetime 5 gün var. Şimdi minicik bi kan daha geldi peçeteye. Belki de kabızım ondan mı bilmiyorum. Kasıklarımda sağ taraf biraz daha fazla bi ağrı-batma var ara ara. Ayaklarım uzun bir yürüyüş sonrası gibi ağrıyor. Evet adetin geçmesini beklemeliyim ama 5 yıl bekleyince her şey bir umut. Aranızda böyle olup hamile kalan var mı? Ya da bildiklerinizden hamilemiyim sizce? (Uzun yazdım kusura bakmayın) Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.

Son düzenleme:
Merhaba Kızlar daha önce de açmıştım konu ama şimdi değişik bir durum var o yüzden iyice kafam karıştı. Hikayem şu; yaşım 37 5 senedir bebek istiyoruz. Doktorlar herhangi bir probleminiz yok dedi. Hatta koç üniversitesi tüp bebek birimi sizin normal yolla olur dedi, İbrahim Saraçoğlu tüp bebeğe gerek yok dedi. Ama zaman ilerledikçe ilerledi. Ocak atında tüp bebeğe gitmeye karar vermiştik. Ama geçen ay ilk defa adetim 5 gün gecikti normalde hep gününde (1-2 gün erken-geç olabilir) sonra adet oldum. Bu ayda adetim 17 ekimde bitti. 26 Ekim yumurtlama günümdü. Yumurtlamadan 3 gün sonra pembe bi akıntım oldu ara ara sildikçe peçeteye gelen. Bu ara kanamalar 3 gün kadar sürdü ama çok az. Bi kere sadece biraz koyu şekilde düştü (ama çok kahve değil). Sonra normale döndü akıntım. Şimdi adetime 5 gün var. Şimdi minicik bi kan daha geldi peçeteye. Belki de kabızım ondan mı bilmiyorum. Kasıklarımda sağ taraf biraz daha fazla bi ağrı-batma var ara ara. Ayaklarım uzun bir yürüyüş sonrası gibi ağrıyor. Evet adetin geçmesini beklemeliyim ama 5 yıl bekleyince her şey bir umut. Aranızda böyle olup hamile kalan var mı? Ya da bildiklerinizden hamilemiyim sizce? (Uzun yazdım kusura bakmayın) Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah.
Çok geçmiş olsun inşallah gebesinizdir ❤️ kabızsanız analdan daha çok çıkması gerek, vajinadan geliyorsa yerleşme kanaması olabilir. 1 hafta geçmiş yumurtlama gününüzden. Yani şuan döllenme aşaması bitmek üzere ve rahme yerleşecek gibi bana kalırsa. Adet gününüzde test yapın bence. Adetiniz gecikirse de 1. 2. Gecikme haftalarında tekrar test yaparsınız.

Çok geçmiş olsun inşallah gebesinizdir ❤️ kabızsanız analdan daha çok çıkması gerek, vajinadan geliyorsa yerleşme kanaması olabilir. 1 hafta geçmiş yumurtlama gününüzden. Yani şuan döllenme aşaması bitmek üzere ve rahme yerleşecek gibi bana kalırsa. Adet gününüzde test yapın bence. Adetiniz gecikirse de 1. 2. Gecikme haftalarında tekrar test yaparsınız.
Sizce yumurtlama gününden 3-4 gün sonra gelen o pembe akıntılar nedir? Daha önce hiç olmamıştı inşallah hamileyimdir. Allah biliyor çok istiyorum. Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla sağlıkla nasip etsin

Sizce yumurtlama gününden 3-4 gün sonra gelen o pembe akıntılar nedir? Daha önce hiç olmamıştı inşallah hamileyimdir. Allah biliyor çok istiyorum. Rabbim isteyen herkese hayırlısıyla sağlıkla nasip etsin
Sert ilişki sebebiyle olmuş olabilir, döllenme gerçekleştiği için olmuş olabilir, rahim yerleşmesi yaşandığı için olmuş olabilir. Bir çok sebebi var.
Adetiniz zaten 1hafta gecikince bu normal karşılanmıyor. İhtimaller çoğalıyor. Ya gebelik, ya da kist vs.

Benim göğüs ağrılarım çoktu, hala az az devam ediyor. Hamileliğimi en başında fark ettiğim için bilinçli yaşadım. Kasıkta batmalar, adet olacakmış gibi ağrılar vs yaşadım, bazen gene yaşıyorum. Vücudunuzu dinleyin ❤️

Yumurtlamadan sonra 11.gunde erken gebelik testi yaparsanız yüksek ihtimalle çıkar varsa. Ben o şekilde öğrenmiştim umarım hamilesinizdir🙏

Merhaba adet oldunuz mu ya da test yaptınız mı

Merhaba adet oldunuz mu ya da test yaptınız mı
Merhaba evet adet oldum dün biraz kanamam oldu pembe bir şekilde test yaptım negatif çıktı , bugünde çok çok az 1 pedi doldurmaz kahverengi bir şekilde devam ediyor. Salı günü doktora gideceğim. Doktor tavsiyesi var mı İstanbul’da

Merhaba evet adet oldum dün biraz kanamam oldu pembe bir şekilde test yaptım negatif çıktı , bugünde çok çok az 1 pedi doldurmaz kahverengi bir şekilde devam ediyor. Salı günü doktora gideceğim. Doktor tavsiyesi var mı İstanbul’da
Hangi yakadasınız? Ben AnadolunYakası Kurtköy’de Saynur Yılmaz’a gidiyorum, aşılamanın 10. günündeyim. Şimdilik memnunum, birkaç yamınım da kendisine gidiyor tavsiye üzerine gittim.

Hangi yakadasınız? Ben AnadolunYakası Kurtköy’de Saynur Yılmaz’a gidiyorum, aşılamanın 10. günündeyim. Şimdilik memnunum, birkaç yamınım da kendisine gidiyor tavsiye üzerine gittim.
Avrupa yakasındayım ben. Tüp bebek için koç Ünv barış ata beyi düşünüyorum ama bu ayki değişiklikler içime kurt düşürdü o yüzden bir kadın doğuma gidip kontrol etsinler diyorum. Acaba şimdide mi barış beye gitsem

Yumurtlama gününüzden 3-4 gün sonra gelen pembe akıntı yumurtlama gerçekleştiği için olan lekelenme. Yani aslında sizin yumurtlama gününden 3-4 gün sonra dediğiniz günler yumurtlama günlerinizdi. Daha önce bi kaç kez başıma geldiği ve doktora sorduğum için biliyorum

Yumurtlama gününüzden 3-4 gün sonra gelen pembe akıntı yumurtlama gerçekleştiği için olan lekelenme. Yani aslında sizin yumurtlama gününden 3-4 gün sonra dediğiniz günler yumurtlama günlerinizdi. Daha önce bi kaç kez başıma geldiği ve doktora sorduğum için biliyorum
Peki o zaman şuan yaşadığım şey ne? Adetime 3 gün var ve yine öyle pembe başladı 1 gün sürdü gibi birşey şimdi herhangi bir şey yok kaşık ağrısından başka o da çok az

Merhabalar öncelikle Koç Üniversitesi hastanesinin tüp bebek bölümü fazlasıyla kalabalık yani kendinizi özel hastane değil de devlet hastanesinde gibi hissedebilirsiniz. Kalabalık olmasının sebebi de muhtemelen Koç Hastanesi iyidir diyerek gitmek. Ben öyle düşünmüştüm maalesef. Barış bey e ilk muayene olduğumda gayet ilgiliydi fakat tüp bebeğe başladığımdan itibaren kendisiyle bir daha görüşüp bilgi almam mümkün olmadı. Zaten ilk muayenesinden sonra ekibindeki diğer doktorlar sizi muayene ediyor. Ve sadece hemşireler bilgi veriyor. Barış bey de sadece süreci yönetiyor. 2 tüp bebek denemem negatif. Ve görebildikleri hiçbir sorun yok. Yaşayanlar bilir ki o kadar emek verip sonucu negatif görmek çok üzücü negatif görüşmemde de transferimde de beni 2 saat bekletti. Dediğim gibi çok yoğun bilgi teori olarak iyi olabilir ama hasta psikoloji bakımından çok yetersiz. Başka bir merkeze gittim orada kalan 2 embriyomuz transfer edecek kalitede olmadığını söylediler oysa Koç'taki embriyolar çok iyi kalitede olduğunu söylemişti. Benim anladığım, yaşadıklarım ve hislerim sürecin ticaret olduğunu gösterdi en çokta bu beni kötü etkiledi. Benim size önerim asla ama asla sizinle bu süreçte psikolojik olarak yakınınızda olmayan doktorlarla tedaviye başlamayın. Çünkü bu süreçte olumlu ya da olumsuz sonuç ne olursa olsun sizin hissettiklerinizi biraz olsun hissedip size yardımcı olacak doktora ihtiyacınız var

X