hamile olduğumu erkek arkadaşımın annesine söylemeli miyim?

bebisininannisi

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2013
94
1
Merhaba kızlar, 1 yıldır ilişkim var, birbirimizi gerçekten cok seviyoruz. O şimdi askerde, bu cuma 1 hafta izne gelecek sonra yine gidecek, ve Ocak'ta dönecek. Ben geçen hafta hamile olduğumu öğrendim 6 haftalık. Çok mutlu oldum, erkek arkadaşım aradığında hemen ona da söyledim. Çok duygulandı o da , haftasonu gel dedi hemen. Haftasonu yanına gittim askeriyede görüştük. O da çok mutlu gibiydi, mutlu değil de duygulanmıştı. Zaten söylediğimden beri sürekli arıyordu üşütme dikkat et kendine, eve gittin mi, otobüse binme taksiye bin yorma kendini vsvsvsvs diye. Neyse gittiğimde de çok iyi geçti günümüz, ama mantıklı olan aldırmak dedi, askerdeyim dedi, evli değiliz dedi, evlenelim desek askerdeyim, Ocak'ta dönücem, iş bulma sürecim falan olcak dedi. Yani aldırma konusunda anlaşmış gibi görünsek de ben aldırmak istemediğimi söylüyorum tabii. Davranışlarımla da belli ediyorum, zaten öyle bir duygu ki herşeye dikkat ediyorum bebişime birşey olmasın, Allah'ın izniyle sağlıkla doğsun diye.

Bir de şöyle bir sorunumuz var, geçen Ocak ayında ben güvenını çok kıracak bir hareket yaptım, o zamandan beri bana hiç güvenmiyor yani zaten evlenme konusunda tereddütlü ama kopamadığımızdan çıkmaya devam ettik, ailesi Ocak'a kadar beni biliyordu sonra ayrıldık diye biliyorlar ama arada görüştüğümüzü anlamışlar. Ama ben hiç tanışmadım ailesiyle zaten çıkma süremiz 4 ay falan olduğundan (Ocak'a kadar) tanışmak istemedik daha yeni diye.

Şimdi cuma gelecek, cumartesi bebeği görmeye gidicez, görmek istiyor, pazartesi falanda aldıralım cumaya kadar en azından sürekli yanında olurum dedi. Ama ben asla çocuğu aldırmak istemiyorum, nolursa olsun aldırmam da gerekirse onu bile silerim hayatımdan, ama 2 haftadır zarar gelmesin diye herşeye dikkat ettiğim bebişimi öldüremem.

Yani aklıma şöyle bir fikir geldi, bu cuma gelecek yaben bugun ya da yarın annesini arasam (bikaç kez telde konumuştuk, erkek arkadaşımı telefona falan istedim) sizinle birşey konusmam gerek desem olur mu? Ve bu konusmanın kesinlikle aramızda kalması lazım, annesine de söylücem bunu, annesi aramızda kalmasını kabul eder mi?

ANnesine, ben bebeği aldırmıcam sizin de bilmeniz gerektiğini düşündüm sizinle konusmaktan baska çıkar yol bulamadım falan demeyi düşündm..

Lütfen, fikirlerinize çok ihtiyacm var deliricem düşünmekten...

ee kadın sizin ayrıldığınızı sanıyormuş başkasından olmadığı ne malum derse...
sen değilde oğlu konussun sanki doğrusu bu
gerçi bu kadar yanlışın içinde doğru ne onuda bilemem ama
ne olursa olsun bir cana kıyılmamalı günah ya!

ee kadın sizin ayrıldığınızı sanıyormuş başkasından olmadığı ne malum derse...
sen değilde oğlu konussun sanki doğrusu bu
gerçi bu kadar yanlışın içinde doğru ne onuda bilemem ama
ne olursa olsun bir cana kıyılmamalı günah ya!

ay çok kötü olur da emin olmadan konusmucagmı bilir, öyle demez hanım bir kadın. oğlunun da bildigini söylücem zaten, yani oğlu eminse o da emin olur, zaten baskası gibi bir ihtimal yok da:)

ay çok kötü olur da emin olmadan konusmucagmı bilir, öyle demez hanım bir kadın. oğlunun da bildigini söylücem zaten, yani oğlu eminse o da emin olur, zaten baskası gibi bir ihtimal yok da:)

bazı anneler bu gibi durumlarda anlayış göstermez buna hazırlıklı olman lazım...
gerçi iş erkege düşüyor..Yaptıgı bebeğe de sanada sahip çıkarsa kimse birşey diyemez...

Merhaba kızlar, 1 yıldır ilişkim var, birbirimizi gerçekten cok seviyoruz. O şimdi askerde, bu cuma 1 hafta izne gelecek sonra yine gidecek, ve Ocak'ta dönecek. Ben geçen hafta hamile olduğumu öğrendim 6 haftalık. Çok mutlu oldum, erkek arkadaşım aradığında hemen ona da söyledim. Çok duygulandı o da , haftasonu gel dedi hemen. Haftasonu yanına gittim askeriyede görüştük. O da çok mutlu gibiydi, mutlu değil de duygulanmıştı. Zaten söylediğimden beri sürekli arıyordu üşütme dikkat et kendine, eve gittin mi, otobüse binme taksiye bin yorma kendini vsvsvsvs diye. Neyse gittiğimde de çok iyi geçti günümüz, ama mantıklı olan aldırmak dedi, askerdeyim dedi, evli değiliz dedi, evlenelim desek askerdeyim, Ocak'ta dönücem, iş bulma sürecim falan olcak dedi. Yani aldırma konusunda anlaşmış gibi görünsek de ben aldırmak istemediğimi söylüyorum tabii. Davranışlarımla da belli ediyorum, zaten öyle bir duygu ki herşeye dikkat ediyorum bebişime birşey olmasın, Allah'ın izniyle sağlıkla doğsun diye.

Bir de şöyle bir sorunumuz var, geçen Ocak ayında ben güvenını çok kıracak bir hareket yaptım, o zamandan beri bana hiç güvenmiyor yani zaten evlenme konusunda tereddütlü ama kopamadığımızdan çıkmaya devam ettik, ailesi Ocak'a kadar beni biliyordu sonra ayrıldık diye biliyorlar ama arada görüştüğümüzü anlamışlar. Ama ben hiç tanışmadım ailesiyle zaten çıkma süremiz 4 ay falan olduğundan (Ocak'a kadar) tanışmak istemedik daha yeni diye.

Şimdi cuma gelecek, cumartesi bebeği görmeye gidicez, görmek istiyor, pazartesi falanda aldıralım cumaya kadar en azından sürekli yanında olurum dedi. Ama ben asla çocuğu aldırmak istemiyorum, nolursa olsun aldırmam da gerekirse onu bile silerim hayatımdan, ama 2 haftadır zarar gelmesin diye herşeye dikkat ettiğim bebişimi öldüremem.

Yani aklıma şöyle bir fikir geldi, bu cuma gelecek yaben bugun ya da yarın annesini arasam (bikaç kez telde konumuştuk, erkek arkadaşımı telefona falan istedim) sizinle birşey konusmam gerek desem olur mu? Ve bu konusmanın kesinlikle aramızda kalması lazım, annesine de söylücem bunu, annesi aramızda kalmasını kabul eder mi?

ANnesine, ben bebeği aldırmıcam sizin de bilmeniz gerektiğini düşündüm sizinle konusmaktan baska çıkar yol bulamadım falan demeyi düşündm..

Aldırmak istemiyorsan aldırmazsın bu tamamen seninle ilgili bir durum, ama hem karnım doysun hem pastam dursun niyetiyle sakın sevgilini köşeye sıkıştırma. Onun annesine bu durumu haber vermek sana düşmez.

Biraz tuhaf olmuş. Hem bir yandan duygulanıp, dikkat et, üşütme, taksiyle dön gibi tavsiyeler verirken, bu kadar rahat bir şekilde aldıralım demesi ilginç. Sanki sen aldırına kadar oynuyor gibi. Ondan habersiz ailesi ile görüşürsen de bu sefer de evlilik için bebeği koz olarak kullanıyormuşsun gibi olacak.

Biraz tuhaf olmuş. Hem bir yandan duygulanıp, dikkat et, üşütme, taksiyle dön gibi tavsiyeler verirken, bu kadar rahat bir şekilde aldıralım demesi ilginç. Sanki sen aldırına kadar oynuyor gibi. Ondan habersiz ailesi ile görüşürsen de bu sefer de evlilik için bebeği koz olarak kullanıyormuşsun gibi olacak.

aynenn işte o duruma düşmek asla istemiyorum ondan soruyorum biraz da :KK43: gerçi koz olarak kullancak olsam söylemezdim, adet oldum derdim, öbür ay da zaten 10 hafta gecmiş olurdu tutunma kanamasıyla karıştırmış gibi yapardım, nerden bilecekti de işte annesi öyle düşünebilir haklısınız:KK43:

Ben bu kısma takıldım
Madem aldırmanızı istiyo neden illa görmek istiyo
Bence hala size inanmıyo, cidden hamile mi diye bi bakacak
Ki hamileyseniz bile sonucu değiştirmeyip aldırmanızı isteyecek

Anne konusundan bişey anlamadım
Hiç tanımadığınız bi kadına telefonda ben oğlunuzdan hamileyim demeye gerek yok bence
Siz ikiniz ne yaşadıysanız, sonuçları da ikinizi bağlar
Sevgiliniz çocuğu istemezken annesi istese ne olur yani
Madem kararlısınız kimseden icazet almaya gerek yok, çocuğunuzla mutluluklar dilerim

kaç yaşındasın canım sen?
:KK43: üzüldüm açıkçası evlenmeden 4 aylık çıktığın birinden hamile kalmana...
bence görüştüğün kişiye söyle önce ailenle tanışssın, evlenmek istediğini söylesin...
sonrada kayınvaliden olacak kişiyi ikna etmeye çalışın izin günlerinden birinde gelsin nişan takın bence bi an evvel askerden geldikten sonrada muhakkak evlenmelisiniz...
sevgilini ikna etmeye çalış muhakkak.... Allahın takdiri işte biz 8 aydır istiyoruz bebeğimiz olmuyo...
sen 4 ay görüştüğün birinden hamile kalabiliyosun,:KK14: Kader..

yaşlarınız kaç peki
sevgilin kabul etmezse tek başına bunu kaldırabilecek misin
sizin aileniz ne düşünecek sahip çıkacak mı :26:
ilk sevgilinle halletmeye çalış ne kadar aramızda kalsın desenizde annesi muhakkak oğluna soracaktır işler daha da karışabilir

Ben bu kısma takıldım
Madem aldırmanızı istiyo neden illa görmek istiyo
Bence hala size inanmıyo, cidden hamile mi diye bi bakacak
Ki hamileyseniz bile sonucu değiştirmeyip aldırmanızı isteyecek

Anne konusundan bişey anlamadım
Hiç tanımadığınız bi kadına telefonda ben oğlunuzdan hamileyim demeye gerek yok bence
Siz ikiniz ne yaşadıysanız, sonuçları da ikinizi bağlar
Sevgiliniz çocuğu istemezken annesi istese ne olur yani
Madem kararlısınız kimseden icazet almaya gerek yok, çocuğunuzla mutluluklar dilerim

yok ultrason görüntülerini falan götürdüm, ama onun da bebeği görmek istiyor işte, kalbiniduymak istemiyor ama üzülürüm aldırınca diyor..

bence görüştüğün kişiye söyle önce ailenle tanışssın, evlenmek istediğini söylesin...
sonrada kayınvaliden olacak kişiyi ikna etmeye çalışın izin günlerinden birinde gelsin nişan takın bence bi an evvel askerden geldikten sonrada muhakkak evlenmelisiniz...
sevgilini ikna etmeye çalış muhakkak.... Allahın takdiri işte biz 8 aydır istiyoruz bebeğimiz olmuyo...

1 senedir görüşüyoruz biz ailesi sdc ocak 2012ye kadar cıktık sanıyor.. 24 yaşındayım. aynen bu Allah'ın bir takdiri o yüzden de asla kıyamam ona

1 senedir görüşüyoruz biz ailesi sdc ocak 2012ye kadar cıktık sanıyor.. 24 yaşındayım. aynen bu Allah'ın bir takdiri o yüzden de asla kıyamam ona bu arada Allah size de nasip etsin:KK43:

benim size nacizane bir sorum olacak aileniz biliyormu yada aldırmıycanız öğrenirse size aferimmi der.baya rahatsınız hiç aile korkusu yok gibi
kesinlikle aldırın demiyorum aldırmaya herzaman karsıyım

Bence çok kötü sonuçlara yol açar bu
Annesi abuk sabuk konuşup canını sıkabilir ama Ocakta dönse ne fark edecek ki nikah yaparsınız sonra düğün dernek olur
Çocuğunuz da yanınızda olur
Biz öyle yaptık mesela önce nikah düğün sonraya kaldı:KK1:

sanki cana kıymak günahta bu nikahsız yapılan iş günah değil
normal bişeymiş gibi ne rahat konuşuyorsunuz bu yaptığınızın yani zinanın cana kıymak günahından farkı yok

24 yaş çok ufak bi yaş değil aslında
Bence siz kararınızı kendiniz verebilirsiniz
Erkek arkadaşınızın annesi hele, sorulacak en son kişi şu esnada

Çocuk sizinle ilişkiye giriyor ama ailesine anlatma cesaretini gösteremiyor. Üstelik tatlı dille "bebeği aldıralım" diyor. Siz çok iyi niyetle düşünüyorsunuz ama izine geldiğinde hemen durumu ailesine anlatıp sizi istetebilir. En azından askerden dönene kadar yüzük takabilir. İş bulma sürecini de halleder bir şekilde artık. Hem sizin hem de bebeğinizin hayatını karartmaya hakkı yok. Bence siz gidip annesiyle konuşmayın. Ne kadar da haklı olsanız sizi değil oğlunun tarafında olacaktır ve belkide sizden kurtulması için annesi de fikirleriyle oğlunun aklını çelecektir. Televizyonda ne kaynanalar görüyoruz :KK55:

X