Sorun bende mi?

Çözüm sana değer vermeyen biriyle devam etmemek tabi ki.ama yok ben sevgilisiz daha kötü olurum, göze alamam diyorsan da kabulleneceksin.olduğu kadar o yeterince sevmese de olur ben seviyorum deyip devam edeceksin.
Devam etmekten yana değilim sadece ben mi abartıyorum acaba gerçekten mi vakti yok diye düşünüyordum

Normalde diğer insanlarla o kadar saatlerce konuşmayı sevmiyorum hep daha sessiz kalırım ortamlarda ama onun yanında öyle olmuyorum hep daha çok muhabbet edelim istiyorum şimdiden böyleyse evlendiğimizde evin içinde iki kişilik yalnız bir kadına dönüşmek istemiyorum
3 saat mesafeyi gidip gelmeli.

Aslında şu yüzden sorguluyorum durumu bundan önce uzun bir ilişkim olmuştu ve evet aynı sebeplerden çok kavga ederdik onunla da .çok fazla konuşmak isterdim saatlerce konuşurduk yine de yetmezdi bana ikisinde de aynı problemi yaşayınca diyorum ki acaba problem bende mi onları çok sevince hayatımın merkezine alıp her şeyden kendimi soyutluyor da olabilirim.Onun savunması şu şekilde sen günün çoğunluğunda boşsun ama zaman bana yetmiyor.Sen akşama kadar beni bekliyorsun kendine bir uğraş bulsan arkadaş edinsen daha az yalnız kalırsın dedi mesela.Biraz mantıklı geldi tabii.
Haklı bence. Akşama kadar boş boş konuşayım diye bekleyen biriyle çalışıp yorulan birinin enerjisi de odaklanması da farklı olur. Aradaki farkı da verdiği değer ve öneme göre kapatır insan. Hayatınızın odağından çıkararak başlayın işe. Böyle merkeze konulmayı herkes haketmiyor maalesef. Kendinize size yararı olacak uğraşlar edinin.

hiç uzun uzadıya yorum yazmayacağım çünkü sevmediği çok net
adamın hayatında 10. planda falansın zaten
böyle bi insanın hayatında varlığını sen de hissetmiyorsundur muhtemelen
ben senin yerinde olsam ayrılırım. çünkü ayrılıp bi süre sonra seni gerçekten seven biriyle ilişkiye başladığında aradaki farkı göreceksin

Uzak mesafe ilişkisinde çoğu erkek yeterince sadık kalmıyor. Aldatma durumu olabilir mi? Ya da bazı erkekler ayrılığın yükünü almak istemeyip, karşı tarafı ayrılığa itmeye çalışırlar. Hiç ayrılık konusu geçti mi aranızda? Erkek arkadaşının sana karşı sevgisi olabilir ama sevmek ve ilgi göstermek arasında çok fark var. Sevdiğin birine ilgi göstermiyorsan o sevginin hiçbir anlamı yoktur. Senin kızdığın, üzüldüğün şeyleri görmüyorsa sevgi orada yaşayamaz onun adı artık bağlılıktır..

Biz eşimle çık aşık olarak evlendik ikimizde çalışıyorduk hafta sonunu bekleyemezdik bir çarşamba bir pazar görüşürduk ama işi o kadar yorucuydu ki yanıma pert gelirdi üzülürdüm gelmesen mi derdim dinlensin isterdim ama çok ozledim dayanamam gelmezsem derdi
Uzun lafın kısası isteyen çaresini istemeyen bahanesini bulur
Kiymet görmüyorsunuz nokta

Ailenizden ayrı yaşıyorsunuz ikinizde niçin gelip sizde kalmıyor anlamadım? Mesafe çok yakın ne kadar tutabilir ki bilet parası?

Sanki biraz abartıyorsunuz. O da belli ki sizin kadar istekli olmadığı için sıkılmış .. Sevgililik de böyle şeyleri görmek için değil mi?

Ayrılmak da bir seçenek..

Haftada bir kere gidip gelmek çok da pahalı bir şey değil arkadaşlarıyla haftada 4-5 gün o kadar para harcarken sorun görmüyor beyfendi. Pc oyunları bile dünyanın parası veya int cafeye gitmek de öyle. İkimizin kararı diyorsunuz ama kendi kararını size dayatmış gibi geldi bana. Sadece size gelince cimri. Değer vermeyince bahane çok işte…

Toplu bir yanıt olsun öncelikle günümüz şartları malum para biriktirmek zorundayız ikimiz de çünkü seneye evlilik düşünüyoruz ve onun kredi borcu var evet gidip gelmek çok masraflı oluyor her gidiş gelişimiz en az 2000 tl tutuyor haftada bir gelse 8000 , benim yanıma gelse kalacak yeri yok ahlaki sebeplerden dolayı benimle kalamaz hem de küçük yer aile apartmanında yaşıyorum bunu kimse kaldıramaz , kendisinin yanına gitsem kendisi zaten misafirhanede kalıyor yanınada kalamam ben de misafirhanede kalıyorum her gidişimde o da bi ton para , yediğimiz içtiğimiz aktiviteler derken saatlerce arabada da oturulmuyor illaki bir aktivite gerekiyor her şey malum ikimizin de isteği yani bu o dayatmadı , parayı geçtim işyerinde yoruluyor her sabah 8de kalk, haftasonu bazen ona kalsın diye bile buluşmak istemiyorum ben , buna anlayış göstermesem bile benim haftasonu nöbetim oluyor her haftasonu buluşamayız imkanı yok
Arkadaşlarıyla buluşmuyor kendi yaşadığı yerde işyerindekiler hariç arkadaşı yok onların evine gidiyor çok nadir yakın arkadaşlarıyla sadece telefonda konuşuyor hayatında para harcadığı en çok şey benim benden fazla bi arabasına para harcıyor konu bu da değil, bilgisayar oyunlarına para ödemiyor .
Dinlememesi haricinde bir sıkıntısı yok , bilemiyorum bazen dikkat eksikliği var gibi de geliyor araba sürerken ve de bir yerde otururken ya da telefonda konuşurken dinlemiyor ama dün buluştuk gözlemledim bu konuyu açtık konuştuk gayet de dinledi başka bir şeyle uğraşmadı çözüm bulmaya çalıştı kendini açıkladı ayrılmak isteyen insan çözüm de aramaz.
Sıkılmış gibi de gelmiyor her buluşmamızda çok hevesli oluyor başka başka aktiviteler planlamaya çalışıyor konuşmanın haricinde mesajlaşıyoruz zaten sürekli, aldatma gibi bir şey yok eminim .

X