Gebeliğe Hazırlık Hamile olduğumu nasıl öğrendim?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Muayene ücreti ne kadar , ya da bir sağlık sigortası tarzında bir paketi var mı acaba ? Tüm muayeneler ve doğum gibi bir paketi var mı ? Soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim
Ben doğum paketi falan sormadım ama eşimin iş yerinden %10 indirimimiz var 130 lira ama 113 veriyoruz parayı verdiğimiz günden itibaren 10 gün ücret ödemiyoruz

Nm88326 canım tüp bebek yaptırmışsın yeni gördüm mesajları hayırlı olsun kuzum benim inşallah iyi haberler verirsin bize bugün test günün dü sanırım

Merhaba kızlarrr... Topik açmak uğurlu geldi galiba bana :) Hamileyimmm..... :)))
Gelelim yaşadıklarıma :
11 Aydır istiyorduk, ilk gebeliğim :) Daha önce herhangi bir kaybım yoktu, reglim düzenliydi. geçen yıldan hazırlıklara başladık, kan değerimize baktırdık, bende tiroit az düşük çıktı, bu değer kendime yetiyordu fakat hamile kalmak için biraz yüksetmek gerekiyordu. Tiroit hapımı o zamandan beri her sabah kullanıyorum. Eşimin değerlerinde herhangi bir soruna rastlanmadı..6 ay kadar kendimiz denedik, olmayınca yaş da ilerlemeden yapmak istedik. Özel bir kliniğe başvurduk, 3 defa klomen tedavisi gördüm. Fakat olmadı. Martta tüp kontrolü yaptırdım sağ tüpüm malesef tıkalı çıktı. Doktor aşılama önermem, Tüp bebek daha fazla şans dedi. Tüp bebeğe karar verdik. Sadece 2 yumurtam toplandı, bünyem yumurtaları çok fazla büyütmemişti, moralim çok bozulmuştu doktor beklemeyelim şansımız var dedi, 2 yumurtadan sadece 1 tanesi döllendi ve transfer edildi. Açıkçası çok fazla ümidim yoktu....
5 gün önce hafif lekelenmem oldu, regl olacağım sandım ama birkaç gün sonra geçti. Bel ağrım transferden sonra hep devam etti. Göğüslerde hassasiyet ve şişlik vardı. Trasnferden bir hafta sonra olmak üzere kasığımın tam ortasına günde birkaç defa bıçak saplanmış gibi ağrılar giriyordu. 11. günü test yaptım, hafif çizgi vardı, 12. gün pek de fark edilmese de yine çizgi oradaydı.. 14. gün yaptığımda çizgi görünüyordu ve daha koyuydu :) 15. günü kan verdim ve beta 335 çıktı

İlk denemede tedavimiz başarılı olmuştu... Allah ol derse oluyormuş... Allah kimseninçabasını karşılıksız bırakmasın, isteyenlere versin :)))
Tüp ve öncesi sürecinde beslenmeme dikkat ettim, hergün 1 tave avokado yemek tutunmayı artırıyormuş ve Arı sütü -yatmadan once 1 nohut tanesi kadar- 3 ay boyunca yedim. Transfer öncesi Ananas yedim, 1 avuç kuruyemiş (çiğ) yemeği bırakmadım. hergün 2.5-3 lt su içmeye çalıştım, her gün 20 dk temiz havada yürüdüm.
Haftaya kan değeri artışını görmek için randevumuz var...
Allah isteyenin kucağını boş bırakmasın :) Sorusu olan arkadaşlar varsa, memnuniyetle cevaplayabilirim. :)
.

Eklentiler

• 11.jpg
    76,2 KB · Görüntüleme: 94
  • beta.png
    110 KB · Görüntüleme: 90
Hayırlı olsun kuzum benim darısı bizlere inşallah

Yaa çok güzel çok sevindim inşallah darısı bana ve tüm isteyenlere inşallah

Merhaba 15.günden önce kan testi yaptırdınız mi yatırdıysanız kaç çıktı acaba ?

Merhaba bebeğiniz sağlıkla gelsin,
Açıklanamayan derken ne testleri yaptırdınız araştırma sürecinizde neler vardı?

Merhaba bebeğiniz sağlıkla gelsin,
Açıklanamayan derken ne testleri yaptırdınız araştırma sürecinizde neler vardı?
Pihtilasma spermiogram rahim filmi hormon vs ne gerekirse ne istedilerse hepsi normal cikiyordu

Gerçekten açıklanamayan sizin sanırım
İlk tüp bebek denemesinde kavuştunuz sanırım
Evet asilama da negatif olmustu ilk tup te oldu sukur. Kalan dondurulmusla da simdi nasipse kardes bekliyoruz Allah herkese nasip etsin en kisa zamanda

Evet asilama da negatif olmustu ilk tup te oldu sukur. Kalan dondurulmusla da simdi nasipse kardes bekliyoruz Allah herkese nasip etsin en kisa zamanda
Sizin evladınız var öyleyse, peki bu süreçte amh nasıldı? Eşinizin sperm DNA hasarına bakıldı mı? Gen analizleriniz normal miydi?

Sizin evladınız var öyleyse, peki bu süreçte amh nasıldı? Eşinizin sperm DNA hasarına bakıldı mı? Gen analizleriniz normal miydi?
Sadece speemiogram bakildi normal dendi ilk tedaviden 4 embryomuz olustu ilki tuttu sonra kardes denemesi 2. Negatif 3. Tuttu sukur baska kalmadi zaten. Amh 3 küsürdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…