Gebeliğe Hazırlık Hamile olduğumu nasıl öğrendim?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Nm88326 Nm88326 topiğin hayırlı olsun canım ben de hikayemle şurada yerimi alayım 💛

2017 de Ocak ayında anne olmaya karar verdim 3. Ayda doğal gebelik oldu fakat Haziran ayında gebeliğim sonlandı. Sonra 2018 de tekrar karar verdik, 1 yıla yakın olmayınca 3 ay klomen ve çatlatma iğnesi ile denedik olmadı, hsg çekildi hsg sonucunda rahmimin kalp şeklinde olduğunu ama bunun sorun olmayacağını böyle gebeler olduğunu ve sağlıklı gebelik yaşadıklarını söylediler. Hsg den sonra şans var 2 ay siz deneyin dediler. Olmadı.. aşılama yapılmaya karar verildi. Gonalf ve çatlatma iğnesi kullandım, aşılamam yapıldı. Aşılamanın 11. Günü hamile olduğumu öğrendim. İkiz gebelikti. 9.-10. haftalarda yoğun kanamalarım başladı bebeklerden birinde kol bacak kısalığı görüldü,akciğerleri parlak dendi ve hidrosefali görüntüsü görüldü. CVS testi yapıldı her iki bebekte de genetik pr olmadığı anlaşıldı fakat 4. Ayda hasta olan bebek plasentasından ayrıldı. Yoğun kanama ile kan değerim 6 Lara kadar düşünce beni kurtarabilmek için gebeliği sonlandırdılar. Hemen bir ay sonra tekrar doğal ve sağlıklı gebelik oldu tam 4. Ayda birden suyum geldi ve normal doğum ile düşük yaptım. Beni araştırılmak üzere perinatoloğa yönlendirdiler. Hsg sonucumu gören perinatoloğum rahmimde perde olduğunu ve aynı haftada tekrarlayan düşüklerimin sebebinin bu olduğunu söyledi. Histeroskopi oldum. Histeroskopi den sonra babamı kaybettik. Bir süre kendimiz denedik olmadı çünkü stres altındaydım ve buna konsantre olmam kolay değildi. Tüp yaptık. Çok şükür ilk denemede tuttu. Çift embriyo 5. Gün 5aa kalitedeydi transferim. 4 tane 5. Gün embriyom vardı 2 sini transfer aldık 2 sini dondurduk 🤗 şimdi tam 11 haftalığız. Darısı tüm isteyenlere olsun inşallah 🤗
Larisam canım benim, sen ne zorlukları aşmışsın, ne kadar güçlü bir kadınsın. Birçok kadın ilk olumsuzlukta kendini salar,fakat sen yılmamışsın, azimle hedefine ulaşmışsın.. Güzel bir hamilelik geçirip bebeğini sağlıkla kucağına almanı gönülden diliyorum :KK74::KK200::anneadayı:
Doktor kontrollerinin önemini bir kez daha görmüş olduk....
Bu hikayede yoruldum bıktım gerildim istemiyorum artık diyen herkese ibret olsun :KK36:

Larisam canım benim, sen ne zorlukları aşmışsın, ne kadar güçlü bir kadınsın. Birçok kadın ilk olumsuzlukta kendini salar,fakat sen yılmamışsın, azimle hedefine ulaşmışsın.. Güzel bir hamilelik geçirip bebeğini sağlıkla kucağına almanı gönülden diliyorum :KK74::KK200::anneadayı:
Doktor kontrollerinin önemini bir kez daha görmüş olduk....
Bu hikayede yoruldum bıktım gerildim istemiyorum artık diyen herkese ibret olsun :KK36:
Canım .. güzel arkadaşım böyle güzel bir topik açtığın tüm kadınlar adına teşekkür ederim. Birbirimizin tecrübelerinden öğreneceğimiz çok şey var.
Rabbim şu mübarek ramazan ayı hürmetine tüm isteyenlere sağlıklı evlat,gebelik ve doğum nasip etsin, tüm hamilelere de aynı dileklerimi iletiyorum 🧿❤️🤗

Canım .. güzel arkadaşım böyle güzel bir topik açtığın tüm kadınlar adına teşekkür ederim. Birbirimizin tecrübelerinden öğreneceğimiz çok şey var.
Rabbim şu mübarek ramazan ayı hürmetine tüm isteyenlere sağlıklı evlat,gebelik ve doğum nasip etsin, tüm hamilelere de aynı dileklerimi iletiyorum 🧿❤️🤗
Amin canım benim, Ramazan ayı kutsal ay, bu ayda Rabbim imkansız diyen, çok isteyen her çifte müjdeli haberi nasip eğlesin :dua::anneadayı:

Oncelikle boyle güzel bir konu actigin icin cok tesekkurler canim😍benim hikayem kisaca anlatayim herkese umut olsun🍀
8 yillik evlilik
Aciklanamayan infertilite
Kendiliginden hic gebe kalamadim
Yumurta takibi(klomen)birkac ay (negatif)
Aşılama(negatif)
Sonra bir sure ara verdik kendi olmasi icin olmadi tam 4 yil olmustu artik bir arkadasimin tavsiye doktorunda tup bebege karar verdik dugunden kalma birikimimizi bozdurup bir yola koyulduk😍ve Rabbim ilk denemede nasip etti ilk ogrendigimizde esim yanimda kan sonucumuzu bekliyorduk tabi gozlerime inananamdm cok duygusal bir an.cok sukur 3 yasini dolduracak yavrumuz😍
Devami....
🍀Ilk tedaviden kalan dondurulmus embryo 2. Denememiz (negatif )2019
🍀vee son 2 embryom kalmisti 26 mart transfer oldum sonuc pozitif💓 daha cok yeni insallah saglikla devam eder....
RABBIM HERKESE BU GUZEL DUYGUYU YASATSIN EN KISA ZAMANDA TUM KALBIMLE DUA EDIYORUM ben de cok gozyasi döktüm ikinci Rabbim nasip ederse bu duuguyu yasiyorum gercekten mucizelere inanin umitsiz olmayin 🍀💞

Son düzenleme:
Oncelikle boyle güzel bir konu actigin icin cok tesekkurler canim😍benim hikayem kisaca anlatayim herkese umut olsun🍀
8 yillik evlilik
Aşılama(negatif)
Sonra bir sure ara verdik kendi olmasi icin olmadi tam 4 yil olmustu artik bir arkadasimin tup bebege karar verdik dugunden kalma birikimimizi bozdurup bir yola koyulduk😍ve Rabbim ilk denemede nasip etti ilk ogrendigimizde esim yanimda kan sonucumuzu bekliyorduk tabi gozlerime inananamdm cok duygusal bir an.cok sukur 3 yasini dolduracak yavrumuz😍
Devami....
🍀vee son 2 embryom kalmisti 26 mart transfer oldum sonuc pozitif💓 daha cok yeni insallah saglikla devam eder....
RABBIM HERKESE BU GUZEL DUYGUYU YASATSIN EN KISA ZAMANDA TUM KALBIMLE DUA EDIYORUM ben de cok gozyasi döktüm ikinci kez Rabbim nasip ederse bu duyguyu yasiyorum. Gercekten mucizelere inanin umitsiz olmayin 🍀💞

Nm88326 Nm88326 topiğin hayırlı olsun canım ben de hikayemle şurada yerimi alayım 💛

2017 de Ocak ayında anne olmaya karar verdim 3. Ayda doğal gebelik oldu fakat Haziran ayında gebeliğim sonlandı. Sonra 2018 de tekrar karar verdik, 1 yıla yakın olmayınca 3 ay klomen ve çatlatma iğnesi ile denedik olmadı, hsg çekildi hsg sonucunda rahmimin kalp şeklinde olduğunu ama bunun sorun olmayacağını böyle gebeler olduğunu ve sağlıklı gebelik yaşadıklarını söylediler. Hsg den sonra şans var 2 ay siz deneyin dediler. Olmadı.. aşılama yapılmaya karar verildi. Gonalf ve çatlatma iğnesi kullandım, aşılamam yapıldı. Aşılamanın 11. Günü hamile olduğumu öğrendim. İkiz gebelikti. 9.-10. haftalarda yoğun kanamalarım başladı bebeklerden birinde kol bacak kısalığı görüldü,akciğerleri parlak dendi ve hidrosefali görüntüsü görüldü. CVS testi yapıldı her iki bebekte de genetik pr olmadığı anlaşıldı fakat 4. Ayda hasta olan bebek plasentasından ayrıldı. Yoğun kanama ile kan değerim 6 Lara kadar düşünce beni kurtarabilmek için gebeliği sonlandırdılar. Hemen bir ay sonra tekrar doğal ve sağlıklı gebelik oldu tam 4. Ayda birden suyum geldi ve normal doğum ile düşük yaptım. Beni araştırılmak üzere perinatoloğa yönlendirdiler. Hsg sonucumu gören perinatoloğum rahmimde perde olduğunu ve aynı haftada tekrarlayan düşüklerimin sebebinin bu olduğunu söyledi. Histeroskopi oldum. Histeroskopi den sonra babamı kaybettik. Bir süre kendimiz denedik olmadı çünkü stres altındaydım ve buna konsantre olmam kolay değildi. Tüp yaptık. Çok şükür ilk denemede tuttu. Çift embriyo 5. Gün 5aa kalitedeydi transferim. 4 tane 5. Gün embriyom vardı 2 sini transfer aldık 2 sini dondurduk 🤗 şimdi tam 11 haftalığız. Darısı tüm isteyenlere olsun inşallah 🤗
Canim benim Rabbim yasadiklarini mukafatini verecek insallah iki kucuk melek annesi olacaksin saglikla kucagina almayi nasip etsin Rabbim😍🍀💞💓

Son düzenleme:
herkese merhaba Nm88326 Nm88326 hayırlı olsun topiğin canım :21:

benim hikayem evlendikten sonra başlayanlardan. Cinsel ilişkide ki yaşadığım ağrıdan, regl azlığından, regl sancısından doktora gittim.. nur topu gibi çikolata kistim ve miyomum vardı. Ve her ay doktora gittiğimde büyüyordu 4 ay geçici menopoza geçirdi doktorum büyümesini engellemek için çnkü adet ile besleniyormuş bu baş belası kist. planımız menopoz sonrası aşılama idi. aşılama öncesi HSG çekildim herhangi bi sıkıntı yoktu sadece bir tüpümde sıvı biraz yavaş geçmişti ama basınçlı verdiğinde açıldı demişti doktorum ve begenmişti sonucu.Aşılama esnasında kistimin bağırsaklara yapıştığını fark ettiler. aşılama negatif sonuçlandı ama çok acı çektim. Negatif sonucu alınca 2 ay kendi kendinize deneyin olmazsa tüp e göndericem sizi dedi. tabi bizde o şans yoktu 2 ay sonra tüp bebeğe başladık. 2 embriyo kaldı geriye. 1 tane transfer ettiler kimyasal ile sonuçlandı. Düşürmem 20 gün sürdü. doktora tekrar gittim muayene esnasında çok acı çektim ve doktorum acil ertesi günü ameliyat saati verdi. yeniden bağırsaklarıma yapışmıştı kist ve ameliyat olmazsam iltihaptan bağırsaklarımın çürüyeceğini kötü sonuçlara varacağını söyledi. kendimi ameliyat masasında buldum. 3 saate yakın sürdü ameliyatım. (Açık ameliyat oldum) ameliyat sonrası 3 ay korunmam vardı. tam denemeye başlayacağım ay sistit oldum. 1 ay da öyle çöpe gitti. 5 ay denedim normal yol ile. bu esnada yumurta geliştirici iğneler kullandım bi sürü yumurtamdan hiç biri döllenmedi her ay aynı hüsran. tekrar hsg çekildim yine sorun görünmüyordu. Kasımda corona olduk eşimle. Ve ben artık daha fazla beklemek istemedim. Ocak ayında 2.tüp bebek tedavime başladım dondurulmuş embriyo için. Şubat 12 de taransfer gerçekleşti. Çok şükür 7.günü idrar testinde pozitif sonuç aldım 11.gün kan testi verdim. Belirtilerim olmadı çok bir gaz olayı vardı, içtiğimiz ilaçlardan dolayı göğüs hassasiyetim,bel ağrım oldu. 2.5 aylık oldum hala fazla bir belirtim yok bence herkesin belirtisi kendine göre farklıdır bunu hamile kaldıktan sonra öğreniyorsun kendinizi kimseyle kıyaslamayın. Bende burada çok araştırma yaptım, okudum ,öğrendim . umarım bende birilerine umut olurum ama dilerim ki siz tüp' e gerek kalmadan mucizelerinize kavuşursunuz. :KK200::KK200::nazar:
Rabbim mucizeni saglikla kucagina almayi nasip etsin canim😍🍀

8 yillik evlilik
Aşılama(negatif)
Sonra bir sure ara verdik kendi olmasi icin olmadi tam 4 yil olmustu artik bir arkadasimin tavsiye doktorunda tup bebege karar verdik dugunden kalma birikimimizi bozdurup bir yola koyulduk😍ve Rabbim ilk denemede nasip etti ilk ogrendigimizde esim yanimda kan sonucumuzu bekliyorduk tabi gozlerime inananamdm cok duygusal bir an.cok sukur 3 yasini dolduracak yavrumuz😍
Devami....
RABBIM HERKESE BU GUZEL DUYGUYU YASATSIN EN KISA ZAMANDA TUM KALBIMLE DUA EDIYORUM ben de cok gozyasi döktüm ikinci Rabbim nasip ederse bu duuguyu yasiyorum gercekten mucizelere inanin umitsiz olmayin 🍀💞
Canım benim, ne kadar zor olmuş, ama neyse ki 2 mucizen de şuanda seninle... 8 Yıllık evlilik ve 4 yıllık bebek arzusu :))) Allah ikisini de sağlıkla büyütmeyi nasip etsin :KK36:

Arkadaşlar WhiteRose arkadaşımızdan 4 yılın sonunda güzel haberler gelmiş, lütfen vazgeçmeyin.. Tıpta çareler çok, Tüp bebek denemesiyle 1. de gebelik haberi almış çok şükür :dua::anneadayı:

8 yillik evlilik
Aşılama(negatif)
Sonra bir sure ara verdik kendi olmasi icin olmadi tam 4 yil olmustu artik bir arkadasimin tavsiyesiyle onun doktorunda tup bebege karar verdik dugunden kalma birikimimizi bozdurup bir yola koyulduk😍ve Rabbim ilk denemede nasip etti ilk ogrendigimizde esim yanimda kan sonucumuzu bekliyorduk tabi gozlerime inananamdm cok duygusal bir an.cok sukur 3 yasini dolduracak yavrumuz😍
Devami....
Canım benim, ne kadar zor olmuş, ama neyse ki 2 mucizen de şuanda seninle... 8 Yıllık evlilik ve 4 yıllık bebek arzusu :))) Allah ikisini de sağlıkla büyütmeyi nasip etsin :KK36:

Arkadaşlar WhiteRose arkadaşımızdan 4 yılın sonunda güzel haberler gelmiş, lütfen vazgeçmeyin.. Tıpta çareler çok, Tüp bebek denemesiyle 1. de gebelik haberi almış çok şükür :dua::anneadayı:
Cok sukur canim Allah herkese nasip etsin gercekten mucize :KK66:

Merhaba Kadınlar Kulübünün güzel hanımları,

Bu konuyu açmamın sebebi beklenmedik bir şekilde veya sürpriz veya mucize denilebilecek bir şekilde hamile kalan arkadaşlarımızın yaşladıkları o duygulu anlarını bizlerle paylaşarak kendi tecrübelerini bizlere aktarmaları.... :KK200:

Testimi/Kan değerimi görünce şok oldum, hayatımın en güzel an duygulu anıydı diyorsanız bizlerle bu mutluluğunuzu paylaşır mısınız? Bu şekilde hamile kalamayan arkadaşlarımıza da bir umut olabilirsiniz.:emir_bebek:

Nelerden bahsedebilirim diyorsanız:

*Hazırlık süreciniz (kaç yıl denediniz, ek takviyeler kullandınız mı, ilaçlar, kürler vs)
*sağlık problemleriniz (Amh, Prolaktin, FSH, TSH vs kadın hormonları Yüksek/Düşük, sperm analizi sonucu negatif değerler, düşük oldu mu? kimyasal oldu mu? iki tüpümde tıkanıktı, spiral kullanıyordum, kontrol hapı kullandım vs)
* Doktorlar ne dedi? (kesinlikle olmaz, tüp bebek yapılmalı, direkt tüp bebek çaresi yok, çok riskli vs..)
* Sizin ve eşinizin dahası yakınlarınızın bu haberi duyduktan sonraki tepkileri
* Hamilelik belirtileriniz (acaba hamile miyim, hiç belirtim yoktu vs, sadece ... oldu hiç şüphelenmedim vs)

Hikayelerin bulunduğu sayfalar ve paylaşımcının adı:

@MerveSayfa 2
@melinda-Sayfa 4
@MerayyySayfa 4
edaecoo edaecoo Sayfa 6
@-Haziran-Sayfa 6
LaRisaCca LaRisaCca Sayfa 7
Whiterose89 Whiterose89 Sayfa 8
Evliliğimin 5. ayında başladı herşey 1 yıl düşünmüyordum aslında ufak pembe lekelerim geliyordu acemilikden hiç aklıma gebelikden olacağı aklıma gelmedi test yaptım ve pozitif kan verdim 135 bsydi beta ama düzenli artmadı ve dış gebelik olduğu ortaya çıktı iğne vuruldum düşmesi için aksine beta daha da yükseldi düşmedi 2. iğneyi vuruldum ve kanamam başladı 2 hafta kdr sürede tamamen temizledim böyle olunca istemeye başladım dr korun demişti ama ben korunmadım 6 ay sonra tekrar gebe kalmıştım ama bu da kimyasalmış bütün dünya 2. kez başıma yıkılmıştı onuda atlattım ondan 4 ay sonra tekrar gebe kaldım beta güzel artıyordu 10. güne geldik ve kanamam başladı düşük yaptığımı söyledi drlar yine çok üzüldüm sonra dr tavsiyesi ile genetik testler yaptırdım kanımda pıhtılaşma çıktı o gebeliğimde sonra ne kdr denesemde olmadı 1 yıl boyunca pco olduğumu söyledi dr yine bi dünya üzüldüm insülin direnci için ilaç verdi kullanmaya başladım bi kaç yüksek çıkan fsh değerimi düzene sokmaya başladım hayıt otu içtim düşüyordu ama prolaktin değerim yükseldi bu sefer onun içinde ilaç kullanmaya başladım sonra rahim filmi çektirmek istedim ve çektirdim o ay da denedim olmadı adet oldum ve değerlerim düzene girdiği için dr femara verdi 5 gün kullandım kontrol günü yumurtamın istenilen büyüklüğe gelmediğini söyledi dr çok üzüldüm ve umudu kestim o aydan olmayacak asla dedim kafama göre değerlendirmelr yaptım tamamen umutsuzca kontrolden 1 hafta sonra progesteron hormonum 11 çıktı yunurta sonradan büyüyüp çatlamış umudum biraz yükseldi ondan 5 gün sonra test yaptım çok hayali benim bile zor gördüğüm bir çizgi t cizgisi ün yeri sanırım deyip attım testi 2 gün sonra sabah 2 test aldım umutsuzca yaptım çıkmayacak diye diye sonra 2. cizgi anında belirdi hemen dr gidip kan verdim ve beta 97 çıktı kan sulandırıcı iğne ilaçlar yazdı başladım ve şuan 15+1 deyiz çok şükür herşey yolunda Rabbim isteyen herkese versin evledını 🤲

Evliliğimin 5. ayında başladı herşey 1 yıl düşünmüyordum aslında ufak pembe lekelerim geliyordu acemilikden hiç aklıma gebelikden olacağı aklıma gelmedi test yaptım ve pozitif kan verdim 135 bsydi beta ama düzenli artmadı ve dış gebelik olduğu ortaya çıktı iğne vuruldum düşmesi için aksine beta daha da yükseldi düşmedi 2. iğneyi vuruldum ve kanamam başladı 2 hafta kdr sürede tamamen temizledim böyle olunca istemeye başladım dr korun demişti ama ben korunmadım 6 ay sonra tekrar gebe kalmıştım ama bu da kimyasalmış bütün dünya 2. kez başıma yıkılmıştı onuda atlattım ondan 4 ay sonra tekrar gebe kaldım beta güzel artıyordu 10. güne geldik ve kanamam başladı düşük yaptığımı söyledi drlar yine çok üzüldüm sonra dr tavsiyesi ile genetik testler yaptırdım kanımda pıhtılaşma çıktı o gebeliğimde sonra ne kdr denesemde olmadı 1 yıl boyunca pco olduğumu söyledi dr yine bi dünya üzüldüm insülin direnci için ilaç verdi kullanmaya başladım bi kaç yüksek çıkan fsh değerimi düzene sokmaya başladım hayıt otu içtim düşüyordu ama prolaktin değerim yükseldi bu sefer onun içinde ilaç kullanmaya başladım sonra rahim filmi çektirmek istedim ve çektirdim o ay da denedim olmadı adet oldum ve değerlerim düzene girdiği için dr femara verdi 5 gün kullandım kontrol günü yumurtamın istenilen büyüklüğe gelmediğini söyledi dr çok üzüldüm ve umudu kestim o aydan olmayacak asla dedim kafama göre değerlendirmelr yaptım tamamen umutsuzca kontrolden 1 hafta sonra progesteron hormonum 11 çıktı yunurta sonradan büyüyüp çatlamış umudum biraz yükseldi ondan 5 gün sonra test yaptım çok hayali benim bile zor gördüğüm bir çizgi t cizgisi ün yeri sanırım deyip attım testi 2 gün sonra sabah 2 test aldım umutsuzca yaptım çıkmayacak diye diye sonra 2. cizgi anında belirdi hemen dr gidip kan verdim ve beta 97 çıktı kan sulandırıcı iğne ilaçlar yazdı başladım ve şuan 15+1 deyiz çok şükür herşey yolunda Rabbim isteyen herkese versin evledını 🤲
Maşallah sağ salim kucağınıza alın inşallah rabbim bizlerede sağlıklı hayırlı vakitte nasip eder inşAllah 😍

Canım benim, öncelikle tebrik ediyorum, güzelce ilerlesin hamileliğin, sağlıkla al kucağına :dua::anneadayı:
3 Düşük, insülin direnci, FSH yüksekliği ve PCOS... sonuç mucize...:KK68:

2019 ocak ayından beri istiyorum ben. 2019 kasımda klomen kullanmaya basladım 4 ay kullandım negatif oldu. Sonra araya pandemi girdi ilk zamanlar bekledik biraz. 2020 Yazı hsg cekildi. Amh 0.82 çıktı. Tüp bebek merkezine koştum. Orda 0.64 çıktı. Aşılamasız tüpe karar verildi. Yine pandemi nedeniyle aksamalar oldu. Tedabiye baslamak kasıma kaldı. O ay regl çok lekelenmeli başladı. Diger aya sarktı. Devlete gidiyordum. Aralıkta da devlet tüp bebek merkezlerini kapattı dediler. Rapor da çıkmıştı. Özele geçtim. Iyi ki de geçmişim. Doktorumdan çok memnundum ve ekibinden. Aralıkta iğnelere basladığım gün rahimde anormali olduğu söylendi tepede çıkıntı var. Bu yuzde elli düşüğe sebep olurmuş. Doktorum 2 düşük yaşarsan histereskopi şart olur dedi. Daha önce kimse bana bunu söylememişti. Biz de Allah korusun diyip başladık tedaviye. Bu arada benim genetik testim istenmişti önceki merkezden. Pıhtılaşmam var. Neyse 1. Tedavi negatif oldu. Her şeyin bir sebebi var işte. Biz de ocak ayında histereskopi planladık. Şubatta histereskopi oldum reglden sonra. 1 regl olup sonraki reglle 2. Tüp tedavisine başlayacaktık bu ay. Bu esnada da esktra bir büyüme hormon iğnesi olan saizen kullandım. Reglle de gonal f filan diğer iğnelere başlayacaktık. Reglim lekelenmeli başlar yumurtlamadan 12. Gün sonra filan ufaktan başlar sonra yoğunlaşır. Gelmek bilmedi bu sefer. Kist olduysa söktürücü filan alırım düşüncesiyle 15. Gün test yaptım. Pozitif. Hemen kana koştum. Değerler güzel arttı şükür. Inşallah cuma günü kese randevumuz var. 🤲🏻

Kürlere çok inanmıyorum. Prowomen kullanıyorum Ekimden beri yumurta kalitesi için. Eşimin degerler hep cilloptu şükür ama o da 1 kutu promenk kullanmıştı destek olsun tedaviye diye. Hatta 2. Kutunun da yarısindaydı biz pozitifi aldık. Ben şimdi 32. Haftaya kadar kan sulandırıcı kulalnacağım. Rabbim tüm hasret çekenlere en hayırlı en doğru zamanda nasip etsin inşallah. 🤲🏻
Sağlıkla al kucağına canım

X