Hamilekte yatili misafir acil lutfen

Ben acıkıyorum yahu ben ne yicem elbet kendime göre biseyler yaparız ya eşim ya ben hazırlıyoruz ya bazen salata yiyoruz bol yeşillikler yanina az tavuk yapıyoruz.yetiyor.
Allah aşkına Got kadar evde 20 gün kalmak nedir.oturma odamı hiç kullanamıyorum mesela kac gunudr yatakları serili sabah kaldıysam da gün içinde kv vazgeçip yatağı geri serip yatıyor uyumak için. Bi yeri ağrımiyor.
Geçen yaptığı şey bulasik makinesini ben uyurken dizmis.bi kere tek yaptığı bu.bana o kolay ki.yemek yapsana .ya Allah aşkına bi corba yap.

Eşim demin söyledi anne bizim işimiz var haftasonu diğer anneme geçelim eşim de rahatsız dedi.kv diyor ki anahtarı verin gidin.ya kendi annesi kardeşleri başka oğulları da var oraya git .Ne anahtar vermesi.esjm de olur dedi.ben hemen olmaz ne anahtarı biz beraber çıkarız..Ben yokken evime kim sahip çıkar kapıyı katledenler bisey okur evde esyalarim altinim olmaz mümkün değil.

Ha hirde sabah a kadar dh. Uyumadım 5 da yattım. 12 buçuk ta kalktım. Hala kahvaltı yapmamışlar.kv de yatakta oturuyor.gidop cag bile koymamislar ben de kahvaltilarini yapmislardir ben de gider tek basima yerim dedim.ama neden neden ya.. vallahi billahi her işi kendi yapıyor normalde..
Ben biraz eşinize de kabahat buldum açıkçası.Annesine hamile olduğunuzu ağır bir hamilelik geçirdiğinizi dinlenmeniz gerektiğini yemekleri anne sen yap kızcağız hamile zaten diyebilir annesi sonuçta ne olacak yani.Hatta daha gelmeden söyleyebilirdi.
Kısa bir süre önce hamileydim kayınvalidem normalde hiçbir iş yapmasını sevmez.Bize kalmaya geldiklerinde yemeği kahvaltıyı kendisi hazırladı bize sağolsun gerçi ben çalışıyordum ama eşim daha gelmeden söyledi.Söylemese hayatta elini bir şeye sürmez.
29 gün misafirlik mi olur.kendinşz olsanız belki ekmek arası peynir yiyeceksiniz sabah bir de evdekilere hazırlamakla mı uğraşacaksınız.Benim midem bulanıyor deyip mutfağa girmeyedebilirsiniz

H

lohusa olsa okeyde hamilelik hastalik deil. 3. Cocuguma hamileykrn bulantim dogumla bitti bir cok kisi bilir bu sitede tukurugumu yutamiyodum. Ama 2 oglum esim ve kendime yemek yapiyordum . El insaf yani hanimi tenzih ediyorum hamilelik hastalik deildir. Bir cok insan hamilelik boyunca gec saatlere kadar calisiyor. Gelip isini yapiyor diger cocuklarina bakiyor. Bence sizde duyarli olsaniz biraz.
İyi de yemek yaptım dediğiniz kişilere mecbur yapmak zorundasınız zaten konu sahibi kv ve kp ye yapmak zorunda mı? Olsaydı çocugu şikayet etmez onlara yapardı zaten. Karşılaştırmanız saçma.

Sen daha 5.5 aylikta boyleysen sonlara dogru ne olacaksin bilemedim
Herkesin hamilelik süreci aynı geçmiyor kimisi zor baslıyor sonrası kolay oluyor, kimisi hep kolay atlatıyor,kimisi kolay başlıyor ama sonrası zor oluyor. kimisin sadece doğumu zor oluyor.Herkesin süreci farklı.Lütfen hamile bir kişiye bu şekilde olumsuz yorum yapmayın

Merhaba kizceler ,
5 buçuk aylık hamileyim. Kv denen şahsiyet kendi memleketinden kalkıp bize kalmaya geldi kendi annesi babası kardeşleri de aynı şehirde antalyada. Oğlunu özlemiş.lakin benim ev 1 arti 1 ve hamileyim. Kendime bile yemek zor yapıyorum. Hergunjm bir olmuyor.bazen hiç yapamıyorum.. bazen iyi oluyorum yapıyorum.ama tabj maksimum iki kişilik olduğu için zorlamiyor.suan kv ve kayınpeder ile 4 kişilik yemek ,sofra kur kaldır beni çok zorluyor. Kv nin hastaligi yok turp gibiymiş. Burda doktora gittiler. Evde kendi işini yapan kadın burda yan gelip yatıyor bi corba kaynatayim yok.
Hergun hastaneye gidiyorlar tahlil içinhemen hergun dizleri için başka bisey için gidiyor. hareketsizlikten sadece başka bisey yok.
Evde bi temizlik yapmaz bisey ütüleme kaldırmaz yıllarca pislik içinde yaşamış bi kadın.
Burada her doktor biseyin yok demiş göndermiş tahliller de normal.

Kendi evinde gemek yapıyor hatta misafir ağırlıyor.bana gelince yatağı serdi yattı. Hastaneden hergun gelip el yıkamadan içeri geçiyor. Hamile halimle enfeksiyon olmaktan korkuyorum.
Hemen hergun yemek yaptım ilk zamanlar corba pilav yaptım.suan yapamıyorum tek yemek yapıyorum.onlara fatketnez yap koy yiyelim derdindeler.merhaba bugün mutfak tezgahına dayandım patates soyuyordum geldi niye öyle duruyorsun dedim sancım var .dedim ya.corba yapsa biri içsem keşke. Yüzüme bakıyor. Biraz yemek kalsa dünden ısıtıp o azcık yemeği 4 e bölüp yiyorlar.yemek yapmamak için.bugun sondu artık gerçekten ayakta duramıyorum hergunum aynı değil geçip yatmak istiyorum.
Geçen gelmiş kahve yapta içelim diyor..
Kv nin annesi burda yaşıyor ayrıca evli bu kardeşi var. Ona da gidebilir.29 gün daha kalacaklarmis. Eşimle konuştum. Git nasıl dicez diyor .
Yıllarca pislik içinde yaşamış bir kadından mi çorba dileniyorsunuz ? Geç odana yat Eşin yapsın bir şeyler.

Hayırdır size hesap mı vermem gerekiyor?

Hamile kadına eşinin sahip çıkmamasını sevmedim
Ne oldu onaydan geçti mi?
İşinize bakın hadi kimseyi ilgilendirmiyor kimin ne yaptigi
Hesap falan istemedim merakımdan sordum
Beğenmedim diyince konu sahibine aslında beğenmedim atmış oluyoruz ya. Kadının kocası gıcık diye vermek de tuhafmış. En azından niye öğrenmiş oldum merak etmiştim

Yapamıyorum kızım ben diyor ama geçen annesindeyken oğluyla konuşuyordu yemek yapıyorum diyordu
Konu sahibi boşver yemek yaptırmayı sen onları göndermeye bak. Sen annene o kendi annesine gitsin.
Sancım var iyi değilim annem bana bakacak dersin.
Kendi annesine gitmek istemiyor çünkü orada çalışıp yemek yapacak belki.
Bırak sen yemek yapmıyor diye sızlanmayı evden gönder yahu.

Yani canim 2. Cocugum da annem annaneme baktigi icin gorumcem bana bakmaya diye gelip hic birsey yapmadi. Dikislerim atti. Ne alaka ay kuzum cokmu aradin sen bunlari 😅😅 dogumun ustunde 24 saat gecmeden gelen yatili misafir 2.cocuk 3.5 yasinda yazik ya vaktin bol heralde. Biraz daha kurcala oglumun usg fotosunu istiyodum paylasmismiyim. Onuda bi zahmet bulup atsan 😅😅
Sizin misafir istememe hakkınız var ama konu sahibinin yok öyle mi? Ne hoş. Siz nasılsa kimse bulamaz deyip bol kese sallamışsınız da, en kolay iş o. Bikaç anahtar kelimeyle halloluyor.

Geçen yaptığı şey bulasik makinesini ben uyurken dizmis.bi kere tek yaptığı bu.bana o kolay ki.yemek yapsana .ya Allah aşkına bi corba yap.
Kaynana gelin iki yemek yapmaktan nefret eden insan birbirinizi bulmuşsunuz 🙈 bulaşık makinesi doldurmayı bile çorba yapmaya tercih ediyorsunuz çok şaşırdım halbuki çorba yapmak dünyanın en basit şeyi.
Bakın hamilesiniz eviniz küçük ve kv kp yatılı misafir etmek istemeyebilirsiniz bunları çok iyi anlıyorum ve size hak veriyorum bende yatılı misafir hiç sevmem ama sürekli yemekte yemek çorbada çorba demeniz saçma duruyo, kendiniz demişsiniz aslında sizden bişey bekleyende yok varsa yiyolarmış yoksa yemiyolar, ama sanki siz inatla kv bi yemek yapsın diye takmışsınız o da inada bindirip yapmamış saçma bi mesele kusura bakmayın bari eşinize söyleyin yemekleri o yapsın

Hamilelik hastalık değildir e katılıyorum ama ; değil hamileyken normalde bile 29 gün yatılı misafir ağırlayamam. Kendi ailem de buna dahil. Ben herkesin kendi ailesiyle konuşmasını doğru buluyorum eşiniz konuşsun ailesiyle sancınız da varmış yazık değil mi ? Kendi kızı olsa pamuklara sarardı. Lanet kadın .

Hamilelik hastalık değildir e katılıyorum ama ; değil hamileyken normalde bile 29 gün yatılı misafir ağırlayamam. Kendi ailem de buna dahil. Ben herkesin kendi ailesiyle konuşmasını doğru buluyorum eşiniz konuşsun ailesiyle sancınız da varmış yazık değil mi ? Kendi kızı olsa pamuklara sarardı. Lanet kadın .
Hastane bahanesine bütün yaz kış gezmeye çıkan tonla ihtiyar biliyorum. Kayınbabam canı sıkıldıkça gider mesela, benden sağlam, oruç ağız sıcak demedi soğuk demedi fik fik gezdi, ben öyle gezsem dilimi dışardan alamam her yerim ağrır. Diş dışında her yerine mânâ bulur o hastaneye illa gider. Hastaneleri bu emmiler teyzeler dolduruyor, hepsi de sorsan ölecek. Ama düğün dernek, dedikodu, kavga, gelin darlama deyince koşa koşa gidiyorlar.

Kıskanç çünkü. Kendisi ezim büzüm perisan olmuş istiyor ki kimse rahat etmesin.
konu sahibi arkadaşım yanlış etmişsin
baktın ağrın mı var "anneeeeee bir gelir misin? benim çok ağrım var şu yemeği yapar mısın.. bide çorba" de ve hemen çık mutfaktan
baktın aaa yapamam falan mı diyor eh siz bilirsiniz de
kendi sağlıklı şeyler atıştır yat

öyle laf sokmayla olmayacak anlaşıldı :)

Hastane bahanesine bütün yaz kış gezmeye çıkan tonla ihtiyar biliyorum. Kayınbabam canı sıkıldıkça gider mesela, benden sağlam, oruç ağız sıcak demedi soğuk demedi fik fik gezdi, ben öyle gezsem dilimi dışardan alamam her yerim ağrır. Diş dışında her yerine mânâ bulur o hastaneye illa gider. Hastaneleri bu emmiler teyzeler dolduruyor, hepsi de sorsan ölecek. Ama düğün dernek, dedikodu, kavga, gelin darlama deyince koşa koşa gidiyorlar.
Allah affetsin hiçbirinin hastalığına inanmıyorum.
Dediğiniz gibi bizden önce koşuyorlar. Ben 35 yaşındayım benim de dizim , boynum ağrıyor .. yüksek tansiyon ve şeker hastalarını tenzih ediyorum lakin gelini bir laf etti diye ayılan bayılan iştahı kesilen kadınlardan da gına geldi vallahi.
Benim çevrede de bunlardan var.

Yarin açık açık söyleyin kayinvalidenize. Ben kendimi zor idare ediyorum bu süreçte siz bana ekstra yük oluyorsunuz. Halimi de görmüyor musunuz? Ben anneme gideceğim siz de nereye isterseniz oraya gidebilirsiniz deyin. Bazı insanlara böyle dümdüz söylemek gerekiyor.
Eşiniz de çok suçlu. Annesine bir sey diyemiyor olan size yani karısına oluyor. Sizi düşünen kimse yok, kendinize bebeğinize öncelik verin.
en güzel yorumdu bence elinize saglik konu sahibi kv evden gidene kadar kendi annesinde durursa ancak anlar kv

Yemek yapmayin. Hamileyim deyip yatin. Ya da kayinvalidenizden rica edin anne corba yap diye
bencede elini etegini cekecek sadece kendi karni aciktikca kendine yeter birsyler yapip yiyecek icececek yatacak gezecek bulasik vs herseyi kv yükleyecek iyiki buradasin anne yoksa bu isleri kime yaptiraktim deyip yürüyüse gidecek yada yatavcak halim yok deyip hava almam lazim deyip benim vs

X