Yürütemediğimiz 'evlilik'

yazık değil mi size de bebeğinize de.. o yavrucak daha 5 aylık neler görüyor.. biz onlar küçük anlamaz sanıyoruz evet belki ne olduğunu anlamıyordur ama sizin gerginliğinizi evdeki huzursuzluğu emin olun hissediyodur.. kendinize de ona da yapmayın bu kötülüğü.. hiç sağlıklı bir ilişki değil.. ya beraberce psikoloğa gidip tedavi olun ya da bitirin lütfen.. benim de bir kızım var.. insan yoğunluktan, stresten, uykusuzluktan çok stresli, gergin oluyor evet ama çözüm şiddet değil ki.. bebeğe şiddet uygulamadım demişsiniz de gün gelecek o da olacak malesef.. lütfen yardım alın..

Bebekten dolayı şuan hepinize cvp yazamıyorum ama tek tek cvplıcam msait zamanda. Yazdıklarınızı takip ediyorum teşekkür ederim cevaplarınız için kızlar.

Kocanın o aile kadar kötü olmadığını anladım. Tamam illaki benziyordur onlara ama bi tık daha medeni sanırım. Bugün herkese aynı tavsiyeyi veriyorum ama sizin onlardan uzaklaşmanız lazım. Sen nefes alamamışsın aileyi çok takmısın kafaya hamileliğin zor geçmiş ve bebeğin de ağlayıp duruyor (normal olarak). Uzun süre onlarla görüşmeseniz sende bir psikiyatra gitsen derdini anlatıp rahatlasan evliliğiniz yoluna girecek gibi geldi bana. Çünkü adam ailemi çekeceksin, gelinsin sen, ses çıkarmayacaksın demiyor. Sadece kendini senin yerine çok koyamıyor tipik erkek. Dinlenmeye ihtiyacın var senin. Bebeğinde evdeki sende sinir stresten dolayı o kadar ağlıyor bunu da bil. Bir şekilde ona sakince yaklaş, hissediyor sonuçta. Ve asla çocuğunu da o aileye verme çalışırken.

Okudum hiç usenmeden

Saygı kalmamış
Sevgi kalmamış
Mutsuz bir ortam var.

Ve en önemlisi sen kendini tuketmissin
Unutma ki bu dünyada en değerli şey sensin

Önce bir psikolojik yardım al.
Doğru kararlar verme açısından

Çalışıyorsun anladigim kadarıyla
Sorun etme hayatın derdini
Bu dünyada kimseye madalya takmiyorlar

Kendi ailenizden bahsetmemissiniz kaçırdım mi bilmiyorum aslında hepsini okuduğumu sanıyorum.

Ailenizden destek alın .

Bebeğinizin için k üzüldüm . Sürekli korku yaşıyor . stresi hissediyor .

Sizin nasıl derdiniz varsa o masumun da derdi var .

Önce bebeğin odaklı düşün . Eğer onun için katlanamiyorsan (kavga esnasında susmaya ) orada durma .

Adamın ailesi eksi tamam . ama adamı tam anlayamadım .
Adam babalık yapmak mi istemiyor yoksa babalık yapmayı mi bilmiyor ?

Üye olmadan sürekli 'trend konular'daki başlıkları okuyorum. bazen cevap yazma dürtüsü o kadar artıyo ki üye olayım diyordum ama kendi konumu açmak istediğimi, üye olmam gerektiğini an itibari ile düşünüp üye olur olmaz konumu açtım.
Burdaki konularda sıkıntı anlatılıp ne yapmalıyım? ayrılayım mı? napıcam akıl verin? deniliyor ama ben size napayım diye sormadan sadece anlatmak istiyorum muhakkak sizler bana yol gösterip akıl vereceksiniz. sormamamdaki sebepde, anlattıktan sonra "dahada napayım diye soruyo musun" diyenlerin çok olacağını bildiğimden neyse zaten uzun olacak daha fazla uzatmayayım.

2 yıl sevgiliydik. sonra evlendik. 2 yıl oldu evleneli. 8 aylık bir oğlumuz var. Ben şeker hastasıyım uzun zamandır. Eşimin ailesi ile söz-nişan zamanı bi iyiyim ki sormayın. :) onlarda bana öyle. Evlenme arefesinde benim ailesinin kafa yapısını anlamamla çark etmem, kafama dank etmesi bir oldu ama evlendik. Karşılıklı anlaşamamalar, beklentiler sonucu soğudum ailesinden. Aşırıya varan bir soğuma hatta. aşırıya varmasındaki sebep tabii ki onlar. Ailede kadına değer yoktur kafası var. Ben kendi başıma markete gidiyorum diye, hergün onların evine gitmiyoruz diye, girdiğimizde el öpüp çıkarkende her gün el öpmüyorum diye, yeni kıyafet alıyorum diye saçma sebeplerle hep laf soktular.. yaptığım yemek kek pasta tatlı asla el sürmezlerdi. ki ilk 7-8 aylık evliyim o zsmanlar. yemek yapıp götürürdüm sofrada asla eşimden başka kimse kaşık vurmadı. tatlı yaptım, bu ne böyle beee..dedi kayınpeder. bu gibi halleri soğuttu beni ilk aylar. hamile kaldım, 9 ayda 9 defa aramadı kadın beni. hadi tamam soğuğuz ama vicdanen hiç mi merak etmedi? 9 ay, doğururken bile, çocuk çıkana kadar o çatalda bile kustum. doğum yaptığım gün 12 defa kusmuştum :) 9 ay her gün ama hergün en az 4 defa kustum. aç gezdim ölü gezdim. işe gittim 32 haftaya kadar. şekerimde var malum. 2 günde 1 eşim oraya sürükledi beni. Ölüyoda olsam. 1 hafta gitmedim. Hiç aramadı kadın tabii. Gidince söyledim. hiçmi merak etmiyosun yahu öldü mü kaldı mı diye dedim. "e sen buraya gelmiyosunki hergün napayım?" dedi. Oraya gitmiyorum çalıştığım halde hergün die kızdığından aramıyormuş.
Aileyle olan sorunum tabiiki evliliğime bal kaymak oldu. kedi köpek gibi yedik birbirimizi. sinir sinir sinir.stres üzüntü ağlamalar. herşeyi eşime diyemedim, her içimden geçeni diyemedim içime attım. geldiğim nokta, çarpıntılarım var artık. panik atak sahibi oldum.şekerim kötü halde ve bebekle tek başımayım.
Artık 2. yıla gireli eşime ailesini asla sevmediğimi söyledim. haykırdım hatta. asla aileyi sevmiyorum. 7 den 70e hepsi erkek bilir erkek yapar hatta döver ama kadın susar kadın hizmetkar olur kadın yutar kafasında. 23 yaşındaki kaynımdan tut 90 yaşındaki babannelerine kadar aynılar. Babanneleri için benim adım 'o gelin'.. o gelin niye gelmiyor, o gelin neden bebeği seviyor.büyüklerin yanında bebek sevilmez. gelin!öp babanın elini. gelin öpsene misafirin elini... bi sürü saçma hareket. tanımadığım her amca teyze ebe nene el öpüyom ben. 30 yaşındaki kaynımın elini bile öp diyolar.Kaynım bu yani. kaynım! kaynımın eli öptürülüyor bana. ben istemiyorum. ki artık öpmüyorumda. Ama salak gibi öpmüşlüğüm var. tüm bunlar eşimle aramda dağ oldu çığ oldu. işe başlıcam bebeğimi asla emanet edemiyorum oraya. küfür ederek seviyolar bebeği. demediğim ne varsa içirip yediriyolar. asla kabul etmiyolar benim isteklerimi dediklerimi bebek için. yedirme diyorum yediriyor, içirmeyin diyorum şişe ile içiriyolar. gücüm tükendi artık.
Haaa bunları yaptılar bende masum masum çektimmi Hayır! farkettiğim andan beri geri çekildim. asla ezdirmedim kendimi. onlar yapacağından diyeceğinden vazgeçmedi bende kendimden vazgeçmedim. kötü saygısız beceriksiz gelin oldum. lafsa laf, hareketse hareket. soğuduk hepimiz birbşrimizden bu sebepten. telefon açıp bağırıp suratına bile kapattım kadının ama o hiçbişey olmamış gibi devam etti. Tavırsa tavır, suratsa surat yaptım. onlar ettikce bende ettim. ve sonuç; salak saçma bi ilişki içindeyim aile ile. görünce tüylerim diken diken oluyor yemin ederim.
Eşimle tek kavgamız ailesi oldu. başka hiçbişeyden asla kavga etmedik. ben artık sinir stres sahibi oldum ve vücudum kaldırmıyor.
İşin en kötü kısmı burdan sonra başlıyor...sinirliyim. bebeğime bile sinirliyim. çok ağlayınca onu hırpalamak geliyor içimden. dişlerimi sıkıyorum. içim kan ağlıyor. ağlıyorum bu duruma ama hakim olamıyorum. asla hırpalamadım.hemen odada burakıp uzaklaşıp bikaç dakka aşırı ağlasada yanına gelmedim. sesimi yükselttim ama. bağırdım uyu die. bağırdım açım artık uyu karnımı doyurcam die. eşim sorumsuz bunu anladım. bigün öğle sonrası 4 gibi eve geldi. açtım ben. sandımki o biraz bakar ve şekerim düşmüştü bişeyler yerim. ona söylediğim halde ayakları için ılık suya tuz koydurdu kovaya. melemen yaptırdı. ayağını 20 dakka soktu, elinde telefon. karnını doyurdu elinde telefon. klozete girdi 40 dakka (!) elinde telefon, okey oynadı. ben...ben açım. kucağımdan inmeyen bebek. şekerim düşmüş halde...söylediğim halde söylicektin tut bebeği dicektin dedi. kavga kıyamet sonrası...
Kendime zarar veriyorum. fiziki olarak. vuruyorum sıktırıyorum bacaklarımı.
O kadar çok kavga edip sesimiz yükseliyorki.
Hiçbir işe dokunmuyor. dağınık birisi ve pasaklı. söylememe rağmen ne yapsam ne istesem işe yaramadı. sağlığım bebeğim evin işi komik gelmesin ama çokkkkk yoruluyorum belim ağrıyor. bacaklarım ağrıyor. sırtım omuzlarım acıyor. şekerimi hiç demeyeyim iğrenç çünkü.
Bigün cinnet geçirdim sanırım. bağırdım. kızdım. çok kızdım. tartıştık. ve ben eşime vurdum. defalarca ağlamaktan güçsüz hale gelmiş vaziyette onu itekledim.. sonrası; oda beni dövdü. tamam bende vurdum ama benim gücümle o bir değildi ve sırtıma suratıma gücüyle vurdu. o vurdukca bende vurdum gücüm yettiğince. bebek 5 aylıktı. Kovdum ve gitti. Ailesini aradım. gece 2 idi. ben artık dayamıyorum beni artık bırakın oğlunuzu asla istemiyorum dedim bağırdım. geldiler eve. salak gibi sçtım o kapıyı. benim herbi yanım morarmış, diyo ki; bizde kocanın anne babası sayılıp sevilmezse dayak atılır. bir iki çitmik yapmış öle çok vurmamış, senin sanırım azıcık dokunulsa cildin kızarıp morarıyo. :) tabiiki cevabını o kötü halde saçmalasamda verdim. tersledim.

Bebeğim 2 haftadır geceleri uyumuyor diş çıkarıyormuş anladığım kadarıyla. asla yardımcı değil eşim. oturduğum yerde sallayıp öyle uyuyorum 4den 7 ye kadar. uyku diye ağlıyorum. gerçekten! uyku istiyorum Allahım diye ağlıyorum çünkü tahammülsüz oluyorum bebeğime uykusuz iken. artık ayrı odada yatıyor eşim. neymiş uykusu bebek ağlayınca bölünüyormuş.
Pazar günü saat başı uyandı ağladı uyumadı bebek. artık gözüm açık rüya görüyorum inanın. sabah 8de kavga ettik. ya bi kucakla bebeği uyuyayım nolur diye başlattığım kavgada evet yine ben hırçınlaştım ve kolunu tutup sıktım. bikaç kez bunu tekrarladım. ne oldu peki? tekme attı kasığıma. suratıma vurdu. kavga büyüdü. bebeğin yanından uzaklaştım, çünkü anlar gibi bakıyor kahroluyorum. öbür odada sözlü olarak aşırıya kaçan kavga devam etti. ittim, git dedim.. bi ara bebek kucağımdaydı, sözlü olarak ağıra kaçan şeyler söylediğim için kucağımdayken ağır bi tokat attı. güya valizimi topladım. tutturdu bırakmam boşanmam seviyorum diye. ki onca şeye rağmen bide gelip seviyorum diyor. ben diyemiyorum. eve gelince sevinmiyorum. özlemem gibi geliyor. ayrılsam üzülmem gibi. yani ne bilim içten sarılamıyorum. dokunmak istemiyorum.

Biz artık birbirimize vuruyoruz. kabul bende vuruyorum. ama dayanamıyorum artık. sinirimden kuduruyorum. herşey birleşti hayatımda. kötü ne varsa birikti, taşıyor bedenimden. neden bitirmedim. neden ayrılmıyoruz. neden halen bu evdeyim. nasıl böyle sağlıksız olabildim. bisürü soru bi sürü karmaşa beynimde.
Bebeğime olan hislerimden dolayı gidicem psikolog ya da ne lazımsa. herşeyi geçtim ama ona sinirleniyorum diye gidicem. sağlıksızım biliyorum. mahvoldu herşey bedenimde. psikolojik bişeye sahip oldum farkındayım tedavi olmalıyım.
Böyle bi ortamda bebeği neden büyütüyoruz. nasıl bi bebek böyle büyür. farkındayım olayın vehametinin. Salak gibi yapamıyorum bişey. göze alamıyorum nasıl başederim diye. yani kocasızlıktan deil. bilmiyorum söze dökemediğim garip bi bağ düğüm saçma bi ket var aşamıyorum.

Okuyabildiniz mi bilmiyorum.herşeyi anlatamadım ama çok uzun oldu. okuduysanız çok teşekkür ederim ve nolur gelin dertleşelim. içtenlikle söylüyorum size ihtiyacım var. sırtımı sıvazlayacak birine ihtiyacım var. ağlıyorum ya hani, artık yaşlarım akarken kalbimin sızısından geliyor ve canım gerçekten acıyor. burnum acıyo mesela :) dertleşelim nolur.. hepinize teşekkür ederim.

Birde kayınvalide bebek doğduğu günden beri "ben doğurdum benim oğlum bu.sütüm geleceğini bilsem emziririm benim çocuğum bu. kendi çocuğu.annem annem annem" deyip duruyor çıldırıyorum sinirden. deme dedim geçen gün o günden beri görüşmedik bakalım napacak.
Ve evlilikte hiçbişey tek taraflı değil. çok isterdim eşimde beni anlatsın şurda ama mümkün deil. fakat eşimin cümleleri ile bana söylediklerini aktaracak olursam; "herşeyi kafaya takan bi tipsin. annem demişse nolacak boşver takma kafaya. ileriyi düşün küçük düşünme. küçük düşünmekten kaybediyosun aklını kullan ve anneme bebeğe baktır sende işe git gel. napayım ailemimi atayım.kopayım mı. değiştiremem ailemi. onlar öyle görmüş öyle gidiyor. desin takılma. kim ne dese desin takılma. bende böleyim. toplamayacam evi, dağınıklığı. kadın tut. parasıyla deil mi gelsin temizlesin kadın. sen hep benim üstüme geldin ailemle ilgili ve ağırıma gidiyor. sabrım kalmadı bu asabi hallerine. takıntılı ve sürekli mutsuz bi insansın......" diye devam edin bi düzine laf. Eşimin gözündendw böle biriyim. Bunuda göz önüne alın.
Gerçi evlenmeden önce böle deildim. evlenince oldum.

ben üşenmedim hepsini okudum. anladım seni. boşan diyecekler ve aslında boşanmalısın da ama bu çok zor bi süreç. önce kendini tanıman toparlaman lazım. şimdi hemen boşansan kendi ayaklarının üzerinde durman çok zor olacak gibi geldi bana. bu insanların içinde de ne kadar toparlayabilirsin kendini işte iki ucu b.klu değnek.
her kadına söylerim. sen bir altınsın çamura düşüp kendini pul etme diye. o kadar kıymetli ve değerlisin ki önce kendini bulman gerekiyor bence. hatta bebeğinden önce kendin için psikolojik yardım almalısın. çünkü sen iyi olmadıkça bebeğin de iyi olmayacak.
ama kendini bulduktan sonra da bu evliliğe devam etmemelisin.
senin ailen nerede bu arada? bu süreçlerin neresindeler?

Ben eşimin ailesiyle görüşmüyorum, sizin durumda da en doğrusu bu gibi geldi bana. Kendisi gitsin gelsin, arada bir bebeği götürsün ama siz gitmeyin. Görüşmeyi kesin bir süre, en azından psikolojiniz toparlanana kadar. Ararlarsa açmayın, siz aramayın. Eşinize de deyin ki, ben ailenle ilgili hiçbirşey duymak görmek istemiyorum, onlarla hiçbir şekilde görüşmek de istemiyorum, çocukla birlikte gider gelirsin ama benden bu kadar deyin. Eşinize de ailesinin evindeyken çocukla ilgilenmesini, sağlıksız şeyleri çocuğa vermelerini engellemesini söyleyin. Belki çocuğu siz olmadan tek başına götürünce azcık sorumluluk almayı da öğrenir.

Eve yardımcı alın, madem eşiniz yardımcı olmuyorsa. Maddi açıdan sıkıntı olup olmamasını umursamayın, sıkıntı olursa eşiniz taşın altına elini koyar, yoksa da öder yardımcı parasını paşa paşa. Canınızdan kıymetli değil ya.

Çocuğunuz yanınızdayken yiyin yemeğinizi, o uyuyunca da uyuyun. 1 saatse 1 saat azcık dinlenmiş olursunuz. Evin işleri kalıyor mu kalsın, sağlıktan kıymetli değil ya.

Çocuğun hem oynayacağı, hem beyin gelişimine yardımcı yaşına uygun oyunlar bulun. Bu hem sizi stresten bir nebze de olsa korur ve zaman kazandırır, çocuğun daha sağlıklı ortamda büyümesine yardımcı olur

Biraz esnek olun. Sürekli eşinizin tavırları ya da yapıp yapmadıklarını düşünmeyin. Hatta bence bir süre yok sayın onu. Onu da ailesini de. Sizden birşey isterse yapmayın. Mesela aileme gidicez mi dedi, ben gelmiyorum sana güle güle deyin. Ben dinlencem, istiyorsan çocuğu götür birkaç saat deyin. Ben çocukla ilgilenemem orda ille de geleceksin derse, ben gelmiyorum sen bilirsin ister götür ister götürme deyin. Onun sizi ve isteklerinizi yok saydığı gibi bir süre siz de onu ve onun isteklerini yok sayın. Ama sakın kavga etmeyin. Sadece başkaları olmadan kendi yapabileceğiniz ölçüde ne istediğinize odaklanın ve hayata geçirin.

Bir süre de böyle deneyin. O da olmazsa kaçınılmaz son malum...

Sanırım bütün bunlar esin sana sahip çıkmadığı için oluyor... eşşek herif ne var 2 saat baksa çocuğada sende uyusan dinlensen, güçlü olmaya çalış, eşinin ailesiyle muhatap olma onları yaptıklarını düsünme, ağır depresyondasin, cogunu bende yaşadım , çocuğunu al çık dışarı gez sakin sakin. Arkadaşın akraba yokmu yaninda al bebeğini git rica et bi saat onlar bebege bakarken sen içerde dinlen uyu. Sen güçlü olmak zorundasin ! Sen Agresiflestikce karsindakinden değerin dahada düşer, hem onlar bir ordu kadar sense teksin, ne kendini kanitlarsin, nede saygı duymalarini sağlarsın. Sakın çalışmak para kazanmak için bebeğini onlara emanet etme.

Bacım okudum geldim
Karşı taraf saygısız,sevgisiz..
Kocam düşüncesiz
Sende sinir hastasısın ,kocan sana şiddet sen ona şiddet uygulamışsın.
Boşansan başka bir hayat kursanda Sende çok hasar var.biriyle yeniden beraber olamazsın,iş ortamında da tepkisel davranacaksın..

Ben aslında kurtarılamayacak gibi görmüyorum
Eşini ikna et beraber terapiye gidin.seninde Esin'in de çok ihtiyacı var..
Boşanmamak için son kez tüm gücünüzle deneyin

Ailesini duymayın umursamayin.Ailesini kötülemeyi bırakın esinize.

Bebeginiz çok küçük toparlanacak annesi sadece büyümeye ihtiyacı var.Şuan bu şekil olmanız gayet normal insan boğuluyor kendinizi biraz rahatlatin nefes alın insan hep böyle olacak sanıyor bebek büyütürken ama geçecek ay va ay çok daha rahatlayacaksınız .

Evliliğiniz de değil sorun eşinizle aranız da tek sorun ailesi iken şimdi bebek bakımından dolayı geçirdiğiniz bunalımdan dolayı esinize yükleniyorsu nuz ailesi üzerinden.

Siz söylemeden eşiniz yaşadığınız sıkıntıyı anlayamaz siz istemeden ne yapması gerektigini düşünmeye kafa yoramaz onu siz yonlendirin ihtiyxlarunizi ve yardımcı olması gereken yerleri soyleyin yani bebeğe bakması konusu ile ilgili ancak pasaklikik ve bunları geçin bebek toparlanadek idare edin .

Okudum. . Ve gerçekten üzüldüm .
Boşan demiyorum, sen karar vermelisin.
Ama önce terapiye gitmelisin, öfke kontrolü için, daha pozitif , gamsız biri olmak için .

Şiddet var ama karşılıklı . Senin psikolojin bozuk, ruhsal durumundan dolayı saldırıyorsun, eşin seni sarıp sarmalamak yerine şiddetle karşılık veriyor , bu acı. . .
Ama onun da sana tahammülü kalmamış.

Keşke ailesinin marifetleri yüzünden eşinle aranı bozmasaydın. İçinde tutup tutp patlamak yerine, arada dertleşseydin yanında olabilirdi , öyle biri gibi . . .

Dağınıklık pislik, yardım etmemek kötü huylar, bunu da halledebilir miydiniz bilemiyorum .anlayışsız karşındaki adam. . Bu da üzücü. .

Sana gerçekten üzüldüm , anlıyorum da seni, eğer evliliğimde bazı düşüncelerimi değiştirmeseydim kayınvalideler yüzünden ben de bu hale gelebilirdim eminim. .

Lütfen destek al.Bir süre ailene git eşinle ayrı kal bakalım ne olacak.
Bu evlilik evlilik değil çünkü. Senin iyileşmen, adamın da kendine çeki düzen vermesi lazım.

Senin sinirlerin yıpranmış bacim tek çözüm biraz farklı biyere gidip bir hafta on gün kafani dinlemek , toparlanmak. Esinle konus izin verirse bebeginide al bi hafta herşeyden uzaklas. Ailesi hakkaten ultra cahil ultra gorgusuz ama sen yaşadıklarını hazmemedememissin kolay değil evt ama bu kadar takma gençliğine yazık değil mi. Niye aramiyosun diye sitem ediyosunki kaynana bir omur aramasin uzak kal daha iyi değilmi. Bende çok şeyler yaşadım eşimin ailesiyle her gün agliyodum artık hicbisekilde gorusmuyorum allahtan eşim de zorlamiyor çünkü biliyordu neler yaptiklarini. Arkamdan ne söylerlerse söylesinler hepsi umrumdisi. Hiçbirşey senden değerli değil canım senin sinirlerin öyle yıpranmış ki şuan esinede bebeginede mutluluk verebilecek biri değilsin. Bosanmayi düşünme su aşamada pişman olursun. Eşimle tek kavgamiz aile sebebi demissin demek ki seviyorsunuz birbirinizi. Guzelce konus esinle tatlim mutsuzum çok yiprandim bi hafta beni biyere gönder sanada kendime de zarar veriyorum de çözüm aramaya çalışın birlikte, şuan boşanmak çözüm değil tatlim. Bosanilcak kadar büyük sebep goremedim ben..

İlk defa burda bi yazıyı okurken bu kadar etkilendim . Yazdıklarında çaresizlik var buram buram . Bebeğine ve sana gerçekten cok üzüldüm . Kişilik olarak biraz takıntılısın sanırım . Bu olanlar üzerine bebek sana ağır gelmiş daha evliliğine kocana alışamadan gelen bi bebek ve bu süreçte o hepinizden cok yıpranıyor emin ol . Tüm konu boyunca ailemde böyle diyor diyeceğin yere kadar bekledim ama sanırım destek Yok omlardan . Lütfen bu evliliği sürdürme . Eğer cok sürdürmek istiyorsanda eşinde Şen'de psikolojik destek al sağlıklı değilsiniz çünkü . Eğer bebeğine ve kendine yazık etmek istemiyorsan eşinin ailesi ile görüşme . Görüşmek zorunda değilsin .

Roman yazmissin resmen, ne derdini anladim ne de konuyu. Ama esin sikintiliysa, arkanda da duran bir ailen varsa, bir de meslegin varsa durma derim. Adam siddet uygulamis, bunun otesi var mi ki?

Şiddet hariç eşin bana biraz haklı geldi. Her şeyi kafanızda büyütüp durmayın, kurmayın. Bebeğinizi düşünün ona yazık değil mi kavga gürültüde büyüyor. Siz ailenize gidip 15 gün dinlenin uyuyun. Çocuğa aileniz baksın. Ya da kV baksın siz işe dönün eşiniz biraz haklı kafanı dağılır düşünüp kurmazsınız

Yeminne bebeğine acıdım. Tamam eşinin ailesi ultra geri kafalı, eşin de zaten o aileden çıkma yani normal bir birey olmasını beklemek yanlış ama sen de az değilsin. Tamam şekerin var, sinir harbi yaşıyorsun da kocanı dövmek ne demek ya? Hani şiddeti erkek yapınca kötü, kadın yapınca normal değil. Bebeğin var senin, sürekli kavga, dayak o bebek tabi ağlar, garibim küçükten sinir hastası olacak.

Boşan git Allah aşkına, o çocuğu en azından birinizden kurtar. Sen zaten tek başına büyütüyorsun, evliliğiniz de normal değil, boşan bari de sinirlerin laçkalaşmasın. Bebeğin aklı başında birine ihtiyacı var ama şu halde hiçbirinizin akıl sağlığı normal olamayacak.
durduk yere ben ona o bana vurmadık tabi. ikimize de sorulsa haklı gerekçelerimiz var. vücudum bi yere kadar kaldırıyor. insanın bi bebekle sürekli tek başına kalması başlı başına zaten yorucuymuş. teşekkür ederim fikrin için cevabın için. yazılan her cevabı değerlendiriyorum kendi içimde.. saolun.

X