Hamileler için koku spreyi kullanan oldu Mu?

Kızlar zararlı bir şey olsa özellikle hamileler için üretilmezdi. Zararsız olduğu prospektüste de yazıyor zaten. Ben sadece fayda gören ya da görmeyen var mı onu öğrenmek istiyorum. Zararlı olma ihtimali olan bir şeyi ben de kullanmak istemem sonuçta karnımdakini herkesten çok ben düşünürüm.

Herseyden once saglik bakanligi onayli mi? Genelde bu tarz seyler tarim baskanligi onaylı oluyor. İlaç sınıfında değil ise hamilelere özel ürettik demesinin hiç bir anlamı yok çünkü hamilelerin kullanması için yıllar süren çalışmalar ve gerekli testler yapılmamış demektir. Sen zaten vaadettigi şeye tam güvenmiyorsun burada soruyorsun. Adamların hamilelere özel dediğine nasıl güveneceksin.

Anlıyorum çok zor durumdasın, anlattığın gibi ise durum pek çok hamileden daha ağır yaşıyorsun, allah kolaylık versin.

Hoşuna giden bir koku yok mu? Kahve veya ne bileyim lavanta veya beyaz sabun. Küçük bir keseye doldur ne beğeniyorsan, koku aldıkça sık sık onu kokla. Belki yardımı dokunur.

Bu arada burnun aynı kokuları alıyor koku alma duyunda bir artis olmadi, sadece hormonal değişim sebebiyle beynin gelen sinyali daha farklı yorumluyor o yüzden çok daha keskin hissediyorsun.

İlk defa duyuyorum bir fikrim yok ama sizin fazla atarlı olduğunuzla ilgili bir yargıya vardım.. Ne kadar ters cevaplar.. İnsanlar size sadece doktora danışmadan vücudunuza herhangi bir kimyasal almayın diyorlar.. Eczanelerde satılan biiiiir sürü zayıflama hapı var ve leblebi gibi satılıyor.. Sonuçları malumunuz.. Eczacı satmak için elbette zararsız der.. Siz doktora danışın doktor zararsız derse alırsınız.. 100 tl bence bu kadar şikayetçi olduğunuz bir durum için riske atmaya değer.. Naneli sakız istifra ettiriyor diyorsunuz.. Belli ki çok ağır.. Deneyin madem ama doktora danışarak..
Ben konumda doktora danışmadan kullanacağım gibi bir ifade kullanmadım ya da 100 liranın bebeğimin sağlığından daha önemli olduğu gibi bir ifade de kullanmadım. Benim sorum kullanan var mı işe yarıyor mu kısmını öğrenmekti. Ama insanlar fikir sahibi olmadıkları varlığından bile haberdar olmadıkları bir şeyle ilgili zararlıdır doktora danış bebeğin sağlığı paradan daha önemli anlamına gelecek yorumlar yapmaya başladılar. Ürün özellikle gebeler için üretilmiş herhangi bir yan etkisi olmadigina dair bilgilere ulaştım. Hatta şu an kullandığımız bulantı haplarının göstereceği hiçbir yan etki bu üründe mevcut değilmiş. Uzman görüşleri de var. Zararlı değilmiş dediğim halde herkes doktor kesilmiş yok yok zararlıdır. Kendi doktoruma sormadan tabi ki kullanacak değilim ama insanların burada okuduklarını anlamadan, sorunun ne olduğuna göre değil de kendi kafalarına göre cevap vermeleri ve sanki her şeyi en iyi kendileri biliyormuş edaları çok yanlış. Saç boyasından ağrı kesiciye kadar doktora danışmam gerektiği konusunda bile akıl verilmeye çalışılmış ki ben diş macunumdan şampuanıma el kremime kadar kimyasal ürün kullanmayan bir insanım.
İnsanlar sadece bilgi sahibi oldukları konuda ve kendilerine sorulan soru çerçevesinde cevap verseler çok daha doğru olur. Sizin cümlenize de katılmıyorum eczacılar insanlara işlerine geldiği şekilde ürün satmazlar. Hele ki gebelik, şeker, tansiyon vb durumlar belirtildiği zaman ona göre ilaç tavsiyesinde bulunurlar. Siz nasıl eczacılara denk geldiniz bilmiyorum tabi

Herseyden once saglik bakanligi onayli mi? Genelde bu tarz seyler tarim baskanligi onaylı oluyor. İlaç sınıfında değil ise hamilelere özel ürettik demesinin hiç bir anlamı yok çünkü hamilelerin kullanması için yıllar süren çalışmalar ve gerekli testler yapılmamış demektir. Sen zaten vaadettigi şeye tam güvenmiyorsun burada soruyorsun. Adamların hamilelere özel dediğine nasıl güveneceksin.

Anlıyorum çok zor durumdasın, anlattığın gibi ise durum pek çok hamileden daha ağır yaşıyorsun, allah kolaylık versin.

Hoşuna giden bir koku yok mu? Kahve veya ne bileyim lavanta veya beyaz sabun. Küçük bir keseye doldur ne beğeniyorsan, koku aldıkça sık sık onu kokla. Belki yardımı dokunur.

Bu arada burnun aynı kokuları alıyor koku alma duyunda bir artis olmadi, sadece hormonal değişim sebebiyle beynin gelen sinyali daha farklı yorumluyor o yüzden çok daha keskin hissediyorsun.
Tabi ki sağlık Bakanlığı onaylı.

Konunda belirttiğin "100 lirayı çöpe atmak istemiyorum" cümlenden yola çıkarak bu yorumu yaptım...

Ayrıca Bebeğin sağlığıyla çok yakından ilgisi var. Seninde farkına varman açısından yazdım yorumumu...

Neticede senin bebeğin sağlığını bizden önce senin düşünmen gerek ve eminim düşünüyorsun...

Doktor böyle bir ürünü eğer gerekli ise ve işe yarıyorsa hamileler için risk taşımıyorsa zaten önerecektir...

Konunda belirttiğin "100 lirayı çöpe atmak istemiyorum" cümlenden yola çıkarak bu yorumu yaptım...

Ayrıca Bebeğin sağlığıyla çok yakından ilgisi var. Seninde farkına varman açısından yazdım yorumumu...

Neticede senin bebeğin sağlığını bizden önce senin düşünmen gerek ve eminim düşünüyorsun...

Doktor böyle bir ürünü eğer gerekli ise ve işe yarıyorsa hamileler için risk taşımıyorsa zaten önerecektir...
Lafı anlamak istediğin yerinden kesersen senin dediğin anlama gelir. Her cümlenin öncesi ya da sonrası var. Ben işe yaramıyorsa boş yere almış olmamak adına söyledim ama ya anlama problemin var ya da cidden kötü niyetlisin ve zor durumda olan bir insanın çocuğunun sağlığını parayla kıyasladığını ima edebiliyorsun.
Ya tabi doktorlar hastanın konforu için her türlü öneriyi hasta sormadan yapıyorlar.

Tabi ki sağlık Bakanlığı onaylı.

Benim ilk gebeligimde hipoplastık sol kalp sebebiyle 24. Haftada sonlandırdık. Sebebi yok, rastlantısal ya da erken dönemde radyasyon veya bir kimyasala maruz kalmış olabilirim.

2 gebeligimde beyaz sabun ve diş macunu dışında vücuduma birşey sürmedim. Düşün şampuan bile yok. Dışardan ekmek dışında hazır gıda almadım. Herşeyi kendimiz pisirdik. Bütün hamilelik boyunca tetanoz aşısı olacakmiyim olmsyacakmiyim kararını vermeye çalıştım. Tam bir çılgınlıktı. O yüzden sana al bir dene aman ne olacak diyemedim bit türlü.

Dr una sor belki daha önce hastalarına verdiği bir ilaçtır. Sana da daha detaylı bilgi verebilir.

Aslında teknik olarak burnunu tıkamakla aynı şey. Bu yuzuculerin kullandığı burun tikaclarindan alsan en azından evde belki rahat edersin. Hem kesin çözüm de olur

Eğer o kadar masum bir şey olsaydı emin olun tüm hamile kadınlara doktor bunu tavsiye eder herkeste mutlu mutlu yaşardı. Ama tabi ki hamile olan sizsiniz
Yeni yeni çıkan bir ürün olduğu için her doktor bilgi sahibi olmayabilir.
Başka bir örnek vereyim şu an kullandığım bir bulantı ilacı var bitkisel içerikli. Ama ilk doktor bulantıyı çekeceksin bir şekilde geçecek dediği halde diğeri şöyle bir tablet var ama devlet karşılamaz istersen kullan şeklinde tavsiye etti. Her doktor her yeniliği ya takip etmiyor demek ki

Benim ilk gebeligimde hipoplastık sol kalp sebebiyle 24. Haftada sonlandırdık. Sebebi yok, rastlantısal ya da erken dönemde radyasyon veya bir kimyasala maruz kalmış olabilirim.

2 gebeligimde beyaz sabun ve diş macunu dışında vücuduma birşey sürmedim. Düşün şampuan bile yok. Dışardan ekmek dışında hazır gıda almadım. Herşeyi kendimiz pisirdik. Bütün hamilelik boyunca tetanoz aşısı olacakmiyim olmsyacakmiyim kararını vermeye çalıştım. Tam bir çılgınlıktı. O yüzden sana al bir dene aman ne olacak diyemedim bit türlü.

Dr una sor belki daha önce hastalarına verdiği bir ilaçtır. Sana da daha detaylı bilgi verebilir.

Aslında teknik olarak burnunu tıkamakla aynı şey. Bu yuzuculerin kullandığı burun tikaclarindan alsan en azından evde belki rahat edersin. Hem kesin çözüm de olur
Üzüldüm.. Ben zaten yaşam tarzı olarak kimyasal bir şey kullanmıyorum pek. Şampuan diş macunu kremler roll on deterjanlarım hepsi zararlı kimyasal içermeyen bitkisel ağırlıklı ürünler. Sadece tenimize değmeyen şeylere çok az yumuşatıcı kullanırım ardından tekrar durulayıp çıkarırım. Dikkat ediyorum yaklaşık 3 yıldır yaşamım bu şekilde. Hamilelik gereği havuza girerken bile doktora soruyoruz elbette zaten bu ürünü kullanırken de soracağım. Ama ben burada faydasını gören var mı diye öğrenmek istedim, faydası yoksa gidip sormam da anlamsız olurdu.

Ben konumda doktora danışmadan kullanacağım gibi bir ifade kullanmadım ya da 100 liranın bebeğimin sağlığından daha önemli olduğu gibi bir ifade de kullanmadım. Benim sorum kullanan var mı işe yarıyor mu kısmını öğrenmekti. Ama insanlar fikir sahibi olmadıkları varlığından bile haberdar olmadıkları bir şeyle ilgili zararlıdır doktora danış bebeğin sağlığı paradan daha önemli anlamına gelecek yorumlar yapmaya başladılar. Ürün özellikle gebeler için üretilmiş herhangi bir yan etkisi olmadigina dair bilgilere ulaştım. Hatta şu an kullandığımız bulantı haplarının göstereceği hiçbir yan etki bu üründe mevcut değilmiş. Uzman görüşleri de var. Zararlı değilmiş dediğim halde herkes doktor kesilmiş yok yok zararlıdır. Kendi doktoruma sormadan tabi ki kullanacak değilim ama insanların burada okuduklarını anlamadan, sorunun ne olduğuna göre değil de kendi kafalarına göre cevap vermeleri ve sanki her şeyi en iyi kendileri biliyormuş edaları çok yanlış. Saç boyasından ağrı kesiciye kadar doktora danışmam gerektiği konusunda bile akıl verilmeye çalışılmış ki ben diş macunumdan şampuanıma el kremime kadar kimyasal ürün kullanmayan bir insanım.
İnsanlar sadece bilgi sahibi oldukları konuda ve kendilerine sorulan soru çerçevesinde cevap verseler çok daha doğru olur. Sizin cümlenize de katılmıyorum eczacılar insanlara işlerine geldiği şekilde ürün satmazlar. Hele ki gebelik, şeker, tansiyon vb durumlar belirtildiği zaman ona göre ilaç tavsiyesinde bulunurlar. Siz nasıl eczacılara denk geldiniz bilmiyorum tabi
Burada işe yaramazsa 100 tl çöpe gitmesin tarzı konuştuğunuz için 100 tl muhabbeti yapıldı.
uzman yorumları var özellikle hamileler için üretilmiş vs diye kendi kendinize hüküm verdiğiniz için yine de önce bir doktora danış şeklinde telkin yapıldı. Ama siz bunları zaten iyi biliyorsunuz da bu gereksi atarlanmayı burası kaldırmaz.
İşin şaka gibi olan tarafı kimsenin bu ürünü kullanmaması ve tavsiye etmemesi oldu bence. Ayrıca Yeni piyasaya çıkmış bir ürün hangi ara bu kadar uzman desteği aldı hayret. Üstelik kullanan bile bu kadar yokken!
Konuyu açtınız diye Sizin keyfi beklentinize göre burada cevap üretecek değiliz işinize elen yorumu okur işinize gelmeyeni göz ardı edersiniz bu da kkda budur zaten.

Burada işe yaramazsa 100 tl çöpe gitmesin tarzı konuştuğunuz için 100 tl muhabbeti yapıldı.
uzman yorumları var özellikle hamileler için üretilmiş vs diye kendi kendinize hüküm verdiğiniz için yine de önce bir doktora danış şeklinde telkin yapıldı. Ama siz bunları zaten iyi biliyorsunuz da bu gereksi atarlanmayı burası kaldırmaz.
İşin şaka gibi olan tarafı kimsenin bu ürünü kullanmaması ve tavsiye etmemesi oldu bence. Ayrıca Yeni piyasaya çıkmış bir ürün hangi ara bu kadar uzman desteği aldı hayret. Üstelik kullanan bile bu kadar yokken!
Konuyu açtınız diye Sizin keyfi beklentinize göre burada cevap üretecek değiliz işinize elen yorumu okur işinize gelmeyeni göz ardı edersiniz bu da kkda budur zaten.
Okuduğunu anlamayan bir insan için fazla uzun cümleler kurmuşum. Halbuki her seviyeye hitap edecek şekilde yazmam gerekirdi suç benim. Düşünemedim senin gibiler olduğunu.

Lafı anlamak istediğin yerinden kesersen senin dediğin anlama gelir. Her cümlenin öncesi ya da sonrası var. Ben işe yaramıyorsa boş yere almış olmamak adına söyledim ama ya anlama problemin var ya da cidden kötü niyetlisin ve zor durumda olan bir insanın çocuğunun sağlığını parayla kıyasladığını ima edebiliyorsun.
Ya tabi doktorlar hastanın konforu için her türlü öneriyi hasta sormadan yapıyorlar.

Önce sen uslübunu bi düzelt, sonra kendine muhatap ara...
Şu kurduğun cümlelerin basitliğine bir bak, kime ne anlatmaya çalışıyorum şimdi daha iyi anladım...

Varsın 100 lira çöpe gitsin, bebeğine bir şey olmasın diyorum nerelere getirdin konuyu, hamilesin hassaslığına veriyorum ama cümlelerine dikkat et...

Ne yaparsan yap kendine yada çocuğuna yapacaksın banane ki...

İnsanlar sadece bilgi sahibi oldukları konuda ve kendilerine sorulan soru çerçevesinde cevap verseler çok daha doğru olur. Sizin cümlenize de katılmıyorum eczacılar insanlara işlerine geldiği şekilde ürün satmazlar. Hele ki gebelik, şeker, tansiyon vb durumlar belirtildiği zaman ona göre ilaç tavsiyesinde bulunurlar. Siz nasıl eczacılara denk geldiniz bilmiyorum tabi[/QUOTE
Valla hanfendiciğiiimm 100 tl çöpe gider işe yaramazsa diye siz söylediniz.. Madem o kadar mükemmel ve zararsız o zaman paşa paşa gider alırsın rahatlarsın.. Bulantı için sabahları beyaz leblebi ya da çubuk kraker denemediyseniz deneyin der hayırlı sağlıklı hamilelik dilerim..

Konum taşınmazsa sevinirim gerçekten zor durumdayım.
Kızlar gebelik nedeniyle bende aşırı koku hassasiyeti oldu. Tabi bulantı beraberinde geliyor. Bulantı ilacı da kullanıyorum ama her şey koktuğu için sürekli bulantım aklıma geliyor.
Eşim, eşime dair her şey kıyafeti yastığı bile 1 günde kokuyor burnuma. Adam yanımda yatmasa da yastığını bile yatağın öbür ucuna itiyorum hala kokuyor. Koltuklar, koltukların yastıkları.. Yeni yıkadığım nevresim deterjan yumuşatıcı kokuyor.Temiz ve pis olan her şey kokuyor.
Olmayan şeyler de kokuyor durduk yere makine yağı kokusu alıyorum plastik su kesesi kokusu alıyorum.

Canım bir şey çekiyor kalkıp yapıyorum ocağa koyduğum gibi mutfaktan kaçıyorum ve isteyerek yaptığım şeyi yiyemiyorum.
Bugün internette hamileler için koku spreyi diye bir şey okudum. Buruna sıkılıyor ve koku alma duyusunu belli bir süre yok ediyormuş.ama fiyatı pahalı geldi açıkçası.
Kullanan varsa işe yarıyorsa değer ama işe yaramıyorsa 100 lira gibi bir para çöpe gidecek. Kullanıcı yorumu bulamadım o yüzden kullananlar varsa işe yarayıp yaramadığı konusunda bilgi verirse çok sevinirim.
İşe yarar bir şey ise atıyorum dolmuşta otobüste de işime yarayacak çünkü her yere toplu taşımayla gidiyorum ve çeşit çeşit kokular beni benden alıyor.
Şimdiden teşekkür ederim.

Ekleme: Kadınlar kulübünün her şeyi en iyi bilen kadınları. Israrla anlamak istediği gibi anlayan ya da anlayamayanlar için açıklıyorum. Benim sorum ürünü kullanıp memnun olan ya da olmayan var mı bunu öğrenmek.
Hamile bir insanın herhangi bir ürünü doktoruna danışmadan kullanmayacağı zaten aşikar. Ben her ne kadar güvenli olduğuyla ilgili bilgi edinmiş olsam da kendi doktoruma da eczacıya da elbet danışacağım. Soru bu değildi. Lütfen konuyla ve ürünle ilgili bilgi sahibi olanlar soru çerçevesinde yorum yaparlarsa sevinirim.
2. "Kullanan varsa işe yarıyorsa değer ama işe yaramıyorsa 100 lira gibi bir para çöpe gidecek. Kullanıcı yorumu bulamadım o yüzden kullananlar varsa işe yarayıp yaramadığı konusunda bilgi verirse çok sevinirim. " cümlesinden yola çıkarak sanki ben para bebeğimden daha önemli demişim gibi ; "100 lira bebeğin sağlığından daha önemli" gibi kendilerince çıkarımlar yapanların yorumlarını dehşetle okudum. Allah kimseyi bu kadar kötü kalpli yapmasın..
hemen hemen ilk 3 ayim anneme buzdolabini her hafta sildirmekld gecti dusuk tehlikem oldgu icin yatiyrsn surekli
ama buzdolabndan cikan hersey kokuyordu su bile.gunde bir paketten fazla sigara icen biriydim sigaradan tiksindim esimde iciyor ilk 3 ay esimi yanagindan dahi opmedim.
oglen yedigm yemek aksam bana kokuyordu.zor mu evet evlat icin degermi tabiki evet ilk uc ay dogru durust zaten yiyemiyrsn.atlattim cok sukur.koku spreyine gelince druna danis ve nette okumustum bi kadi koku alamiyo diye cocuk sahibi olamiyoms.ole bi hikayesi vardi kadinin koku duyusu yok.bence bebegin icin sabret.onu kucgaina aldgnda butun herseyi unutacaksn

X