Hamileliğin başından doğuma kadar kanama ve mutlu son

burcu3838

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2023
2
4
32
Hamileliğim boyunca o kadar çok okudumki burdaki yorumları, kızımı kucağıma alınca bende yazacağım belki birilerine umut olurum demiştim. Öncelikle bebeğimi 7 yıl sonra aldım kucağıma evliliğimin üçüncü yılında doğal yolla hamile kaldım fakat bebeğimin kalp atışı durdu ve hamileliğim sonlandı. Hem çok üzüldük hem de şükrettik o dönem şükür ki hamile kalabiliyorum diye fakat üzerinden yıllar geçti hamile kalamadım, doktor doktor gezdik sebep yok! Neyse sonunda tüp bebekle hamile kaldım ilk denememde, test günüm gelmeden iki gün önce resmen adet oldum yalnız dedim ki tamam tutmadı doktorum test yaptır mutlaka dedi yaptırdım veee pozitif😊 fakat bilmiyordum ki bu kanamamın ilk ama son olmadığını, doğuma kadar rutin olarak 3-4 haftada bir kanamayla hastaneye koştuk ama ne kanamalar adet yanında halt yemiş. Her seferinde bebeğimi kaydetme korkusu… sebebi plesantanın rahim ağzına yakın olmasıydı 7. Ayımda yukarı çıktı ama kanamam bitmedi 35. Haftada doğum yaptım tabiki kanamayla doğurdum😂 bu arada bende kan pıhtılaşması da var doğuma kadar oksapar kullandım. Uzun süre hamile kalamayanlar lütfen pıhtılaşma testi yaptırın doktorlar genelde 3-4 düşükten sonra istiyor ama siz talep edin ve benim gibi kanama yaşayanlar lütfen bol bol dinlenin asla umudunuzu kaybetmeyin umarım benim gibi hamileliği sıkıntılı geçenler bunları okur birazda olsun moral bulur…

Bende transferimin altıncı günü yerleşme kanamasıyla başladı. Ve ara ara kahverengi lekelenmeler devam etti. Gebeliği in sekizinci haftası sabah gözlerimi açtığımda kocaman parça düşürdüm ve bebek gitti sandım. Kanama o kadar çoktu ki damla dala durmadan devam etti. Hemen acile koştum üç gündür yatıyorum hastanede. Şuan kahverengi ye döndü kanamam ama bitmedi. Sizin kanamanızda parçalar var mıydı. Doktor dğük tehlikesi diyor başka bişey demiyor. Napcağımı şaşırdım.

Bende transferimin altıncı günü yerleşme kanamasıyla başladı. Ve ara ara kahverengi lekelenmeler devam etti. Gebeliği in sekizinci haftası sabah gözlerimi açtığımda kocaman parça düşürdüm ve bebek gitti sandım. Kanama o kadar çoktu ki damla dala durmadan devam etti. Hemen acile koştum üç gündür yatıyorum hastanede. Şuan kahverengi ye döndü kanamam ama bitmedi. Sizin kanamanızda parçalar var mıydı. Doktor dğük tehlikesi diyor başka bişey demiyor. Napcağımı şaşırdım.
Sanırım 16. Hafta civarında parça düşürdüm bende, çok özür dileyerek tarif edeyim kuşbaşı boyutunda ciğer gibi bir pıhtıydı. Kanama olunca genelde düşük riski denilir evet ama bazı hamilelikler kanamalı geçiyor bunu hem çok duydum hemde yaşadım, ama bu demek değil ki önlem almayın bol bol yatın tuvalet dışında kalkmayın yorulmanın kanamaya ciddi etkisi var çünkü, kahverengi kanamadan çok korkmayın kanamanız kırmızı ve ağrılı olmasın Allah korusun, rabbim yardımcınız olsun inşallah yavrunuzu sağlıkla kucağınıza alırsınız🤲🏻

X