Hamilelik, Belirtiler, Nasıl anlaşılıyor ve neler yaşanıyor?

Hakmell

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
346
135
20
Amin canım Allah hiç bir kadını annelikle sınamasın her ya o tek çizgiyi görmek bir yerden sonra çok hayal yıkıldığı oluyo bütün umutları azalıyor insanın inşallah bu ay o çift çizgiyi görmek nasip olur ✌ sabırsızlıkla bekliyorum haberlerini kan tesisin sonucu çıkınca güzel haberlerini getir bize inşallah 😊😍
Canım maalesef az önce çok açık bir iki damla kadar kan geldi henüz daha gelmiyo ama oluyorum sanırim 😔😔

Ftmfgn

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
141
117
22
Dur bakalım hemen umutsuzluğa kapılma belki yerleşme kanamasıdır hiç başıma gelmedi daha önce ama okuduğum kadarıyla bebek kendine yer açarken lekenmeye neden oluyormuş olmadıysa da üzem kendini ya bidaha ki aya kısmet artık
Canım maalesef az önce çok açık bir iki damla kadar kan geldi henüz daha gelmiyo ama oluyorum sanırim 😔😔

Hakmell

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
346
135
20
Dur bakalım hemen umutsuzluğa kapılma belki yerleşme kanamasıdır hiç başıma gelmedi daha önce ama okuduğum kadarıyla bebek kendine yer açarken lekenmeye neden oluyormuş olmadıysa da üzem kendini ya bidaha ki aya kısmet artık
Canım normalde sancılı geçer sancım yok ayrıca iki damla duştan çıktıktan sonra geldi ve bitti hatta devam ediyor mu diye ayıptır söylemesi elime eldiven giyip parmagimla baktım bir damla kırmızılık bile gelmedi bat gününde yerleşme oluyor mu ki

Ftmfgn

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
141
117
22
Canım normalde sancılı geçer sancım yok ayrıca iki damla duştan çıktıktan sonra geldi ve bitti hatta devam ediyor mu diye ayıptır söylemesi elime eldiven giyip parmagimla baktım bir damla kırmızılık bile gelmedi bat gününde yerleşme oluyor mu ki
Bildiğim kadarıyla yerleşme kanaması 2 veya 4 gün kala oluyo ama döllenme gününe bağlı olarak Bata 1 gün kala da görülebiliyor öyle okumuştum nette

Hakmell

Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2021
346
135
20
Bildiğim kadarıyla yerleşme kanaması 2 veya 4 gün kala oluyo ama döllenme gününe bağlı olarak Bata 1 gün kala da görülebiliyor öyle okumuştum nette
Canım henüz hiç bişey yok gelen giden kanın ustunden yaklaşık 3.5 saat geçti sabaha kadar gelmezse gidip kan vericem

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
44
10
Selam benim de 7nisan çatlatma iğnesi 8.10 ilişki 11 i progestan a başladım vajnadan. 12. Gün sol kasığımda sancı başladı devam etti bir hafta sonra geçti. Döngüm 35 gün adet e 9 gün var iki gündür göğüs uçlarım acıyor , sol göğsüm batıyor . Başka bişi yok. Pazartesi idrar testi yaptım çatlatma iğnesi olanlarda pozitif çıkıyormuşya hormondan direk tek çizgi çıktı. Daha çok erkendi ama direk negatif diye düşünmedim.1 nisan da da HGS çekildim bu arada bişi çıkmadı. İnşallah hayırlı haber alırım.

didemy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
62
7
38

Erken gebelik belirtileri

Hamile olup olmadığını merak ediyor musun? Kesin olarak bilmenin tek yolu hamilelik testi yaptırmaktır.

Ancak olasılığa işaret edebilecek erken gebelik belirtileri vardır . İşte bakmanız gerekenler.

Lekelenme ve Kramp​

Gebe kaldıktan sonra döllenmiş yumurta kendini rahim duvarına tutturur. Bu, hamileliğin en erken belirtilerinden birine neden olabilir - lekelenme ve bazen kramp.

Buna yerleşme kanaması denir . Yumurta döllendikten altı ila 12 gün sonra herhangi bir yerde ortaya çıkar.

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
44
10

Erken gebelik belirtileri

Hamile olup olmadığını merak ediyor musun? Kesin olarak bilmenin tek yolu hamilelik testi yaptırmaktır.

Ancak olasılığa işaret edebilecek erken gebelik belirtileri vardır . İşte bakmanız gerekenler.

Lekelenme ve Kramp​

Gebe kaldıktan sonra döllenmiş yumurta kendini rahim duvarına tutturur. Bu, hamileliğin en erken belirtilerinden birine neden olabilir - lekelenme ve bazen kramp.

Buna yerleşme kanaması denir . Yumurta döllendikten altı ila 12 gün sonra herhangi bir yerde ortaya çıkar.
Bende lekelenme olmadı ama oturup kalkarken bir hafta boyunca kasığımda solda sancı oldu. Şu an göğüs uçlarım tatlı tatlı zonkluyor. Fakat dolgunlaşma yok.

Ftmfgn

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
141
117
22
Selam benim de 7nisan çatlatma iğnesi 8.10 ilişki 11 i progestan a başladım vajnadan. 12. Gün sol kasığımda sancı başladı devam etti bir hafta sonra geçti. Döngüm 35 gün adet e 9 gün var iki gündür göğüs uçlarım acıyor , sol göğsüm batıyor . Başka bişi yok. Pazartesi idrar testi yaptım çatlatma iğnesi olanlarda pozitif çıkıyormuşya hormondan direk tek çizgi çıktı. Daha çok erkendi ama direk negatif diye düşünmedim.1 nisan da da HGS çekildim bu arada bişi çıkmadı. İnşallah hayırlı haber alırım.
Hadi inşallah hayırlı haberler verirsin ama gebelik testini biraz erken yapmışın sanırım çünkü eğer pozitif se sonuç Bat tarihinden 1 gün sonra çıkıyor idrar testinde inşallah güzel haberlerle gelirsin 🤰🤰🤰

Deryagnay

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2020
373
286
28
Canım henüz hiç bişey yok gelen giden kanın ustunden yaklaşık 3.5 saat geçti sabaha kadar gelmezse gidip kan vericem
Canım Afedersin Kanın rengi canlı kırmızı mı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın