Hamilelik, Belirtiler, Nasıl anlaşılıyor ve neler yaşanıyor?

Ftmfgn

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
135
110
22
Hakkında hayırlısı olsun canım ne diyeyim vardır bizi de bekleyen bi doğru zaman bakalım ben bu mayıstan çok umutluyum ama eşim covit oldu ilaç kullanmaya başladı arkasında ben yakalandım bende ilaç alıyoruz bu ay da hayallerim suya düştü umut her zaman var bekliyorum tam da yumurtlama günümde ilaca basladık psikolojim çöktü bebek işi yakan oldu bu ay da diye EddaHayaL EddaHayaL 😔🥲

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
43
10
Hakkında hayırlısı olsun canım ne diyeyim vardır bizi de bekleyen bi doğru zaman bakalım ben bu mayıstan çok umutluyum ama eşim covit oldu ilaç kullanmaya başladı arkasında ben yakalandım bende ilaç alıyoruz bu ay da hayallerim suya düştü umut her zaman var bekliyorum tam da yumurtlama günümde ilaca basladık psikolojim çöktü bebek işi yakan oldu bu ay da diye EddaHayaL EddaHayaL 😔🥲
Salı günü gittim sancılarım ağrılarım kist e dönüşmüş çatlamayan yumurtam ondanmış. Hem kist hem yumurta gördü doktor yanında sağda. Solda hiç yumurta oluşmamış. Yine de çatlatma iğnesi yaptı. Denedim ama hiç ümidim yok bu ay . Önümüzde ki ay ara verelim dedi doktor. regl olduğunun birinci günü gel dedi bakalım kısmet. Ben artık saldım...

Ftmfgn

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
135
110
22
Salı günü gittim sancılarım ağrılarım kist e dönüşmüş çatlamayan yumurtam ondanmış. Hem kist hem yumurta gördü doktor yanında sağda. Solda hiç yumurta oluşmamış. Yine de çatlatma iğnesi yaptı. Denedim ama hiç ümidim yok bu ay . Önümüzde ki ay ara verelim dedi doktor. regl olduğunun birinci günü gel dedi bakalım kısmet. Ben artık saldım...
Vallaha sallayınca olmuyo ki canım benim biz çok fazla kafamıza takıyoruz ondan beceremiyoruz bu bebek işini 😂😂

Angelo bianco

Hava güzel ,kuşlar uçuyor
Pro Üye
14 Mayıs 2010
13.517
14.962
Allah isteyen herkese evlat nasip etsin inşallah .Bende hiç bir tane klasik hamilelik belirtisi olmadı.Sadece ilk gebeligimde ve bunda 3-4 gün aralıksız başağrısı çektim .Adet belirtisi de yaşamadım :) beni şüpheye düşüren gördüğüm rüya olmuştu mesela .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-01-2022

Hamileliğimin 5. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 247 gün kaldı.

Bebeğin başını oluşturacak dokular artık rahatca tespit edilebilmektedir. Bebeğin boyu başından kuyruk noktasına yaklaşık 1-1,5 mm arasındadır. Hamileliğin bu erken döneminde anneler göğüslerinde karıncalanma ve ağrılar hissedebilir. Anne kan hacmi artmaya başlar. Annede üçüncü trimesterde %45 daha fazla kan olacaktır.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
43
10
Allah isteyen herkese evlat nasip etsin inşallah .Bende hiç bir tane klasik hamilelik belirtisi olmadı.Sadece ilk gebeligimde ve bunda 3-4 gün aralıksız başağrısı çektim .Adet belirtisi de yaşamadım :) beni şüpheye düşüren gördüğüm rüya olmuştu mesela .
Bende Kadir gecesi dua ettim yattım . Rüyamda görümcemin hamile olduğunu öğrendim , dedim bide ben istedim sen oldun 😂

jsnmrz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2021
4
1
normalde bugun yani ayın 10unda adet olmam gerekiyordu. ve her adetten bir iki gun once baslayan sancılarım olur, adetin ilk iki gunu de devam ederdi. hic agrim yok ilginc bicimde.

sadece cok akıntım var ve 1 haftadır inanılmaz uyukluyorum. işe bile her gün gec kaldim neredeyse
😁
bilemiyorum gebelik var midir ama umutlanmamak adina getirmedim aklima, durup düşünmedim. çünkü geçen ay cok umutlanmıştım adetim hayatimda ilk defa 2 gun gecikmisti. bugun oglen yine uyuklayinca aklima acaba diye geldi.

evde gebelik testi de var aslinda ama negatif cikar diye yapamiyorum
🥴

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
43
10
normalde bugun yani ayın 10unda adet olmam gerekiyordu. ve her adetten bir iki gun once baslayan sancılarım olur, adetin ilk iki gunu de devam ederdi. hic agrim yok ilginc bicimde.

sadece cok akıntım var ve 1 haftadır inanılmaz uyukluyorum. işe bile her gün gec kaldim neredeyse
😁
bilemiyorum gebelik var midir ama umutlanmamak adina getirmedim aklima, durup düşünmedim. çünkü geçen ay cok umutlanmıştım adetim hayatimda ilk defa 2 gun gecikmisti. bugun oglen yine uyuklayinca aklima acaba diye geldi.

🥴
Ben sabırsızım hemen yapıyorum bir gün kala falan sen bekle bugün de olmaz sa yarın yaparsın. Bana doktor gecikmesine gerek yok varsa adet günün geldiğinde çıkar demişti. Düşünüyoruz diye heralde vücut enteresan tepkiler veriyor. Ben zaten bu ay hiç ümitlenmiyorum .

jsnmrz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2021
4
1
allah hayirlisini nasip etsin insallah. cok kafaya takinca düşününce olmuyor sanırım bu yüzden oluruna birakmak gerekli gibi. oteki türlüsü stresli oluyor ve sorunu olmadigi halde hamile kalmamanin en büyük sebeplerinden biri stres.

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
43
10

😁

🥴
Nabtın canım var mı bi gelişme

EddaHayaL

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
43
10
hala adet olmadim canim ama test yapmaya da elim gitmiyor 🤦🏼‍♀️ 3 gun gecmis oldu üstünden cumaya kadar bekleyeyim diyorum. vucut bazen kendini hamile sanıp adet olmuyormuş psikolojik olarak oyle birsey de olabilir:/
İnşallah bu sefer öyle olmaz. Çevremde benden sonra evlenenler hep doğurmak üzere. Bende çok düşünür üzülürdüm. Artık düşünmüyorum vardır Allah’ın bi bildiği. Çok isterim tüm isteyenlere versin rabbim canı gönülden söylüyorum bunu.