Hamilelik belirtilerimi paylaşmak istiyorum sizlerle;

3 gun kaldı test yaptım bugun ıkı kez yıne negatıf ama hala kadıklarımda agrı var
Maalesef kaşık ağrısı benide yanılttı bir çok kez, bu hem gebelik hem adet belirtisi o yüzden biraz ayırdetmek zor 😕

Maalesef kaşık ağrısı benide yanılttı bir çok kez, bu hem gebelik hem adet belirtisi o yüzden biraz ayırdetmek zor 😕
Benım kasık agrıö yumurtlamadan 3 gun sonra bel agrısıyla basadı bel agrısı 1 hafta surdu gectı kasık agrımda sadeve yürüdüğümde veya masa bası çalışıyorum aynı pozısyonda cok oturunca oluyor bıde benım hıc akıntım olmazdı bu ay cok oldu ama test yaptım negatıf 3 gun var bılmıyorum Rabbım ınsalah nasıp eder hepımıze

Biraz daha bekleyeceğiz o zaman. Her an her şey olabiliuor ya. Bi bakmışsınız pozitiff
Ay inşallah bu ay ovulasyon takıbı yaptım pikide gordum ınsallah olur çok istşyoruz ya bondan olmuyor sokakda bı kadın yagmur altında bebekle dılencılık yapıyor dedım nasıl bı vıcdan bu havada nasıl cıkardın o bebegı mosmordy yavrucak bızler çok istıyoruz bazıları kıymet bılmıyor

Ay inşallah bu ay ovulasyon takıbı yaptım pikide gordum ınsallah olur çok istşyoruz ya bondan olmuyor sokakda bı kadın yagmur altında bebekle dılencılık yapıyor dedım nasıl bı vıcdan bu havada nasıl cıkardın o bebegı mosmordy yavrucak bızler çok istıyoruz bazıları kıymet bılmıyor
Maalesef ki öyle. İnş bize de evladının kıymetini bilen, anneliğinin de kıymeti bilinen annelerden olmak nasip olur🌺

Benım kasık agrıö yumurtlamadan 3 gun sonra bel agrısıyla basadı bel agrısı 1 hafta surdu gectı kasık agrımda sadeve yürüdüğümde veya masa bası çalışıyorum aynı pozısyonda cok oturunca oluyor bıde benım hıc akıntım olmazdı bu ay cok oldu ama test yaptım negatıf 3 gun var bılmıyorum Rabbım ınsalah nasıp eder hepımıze
Benimde öyle oldu, erken gebelik testi mi yaptın kaset mi? Benim erken gebelik testiyle bat tan 2 gün önce pozitif çıktı. Ama gebelik ve adet belirtiler dediğim gibi çoğunlukla aynı o yüzden emin olamıyoruz işte

Selam kızçeler. Acaba hamile miyim diye buralarda gezinirken kendim de anlatmak istedim neler yaşadığımı. Belki psikolojik belki gerçek bilmiyorum 🤷‍♀️
-İlk denememiz de ovülasyon testi takibi ile gebe kaldım bu arada kızlar kesinlikle deneyin.
Yumurtlama dönemimden itibaren sol kasık ağrısı ve bel ağrısı ile başladı serüven. Hiç geçmedi. Regl günüme dek o ağrıyı çok şiddetli yaşadım. Hatta bi çok kez doktorlarda dahil danıştığım da üşütmüş olduğumu söylediler. Haklı olabilirlerdi. Çünkü yumurtlama günümden 3 gün sonra grip belirtileri başladı. Halsizlik, mide bulantısı, ağrılar. En sonunda özel bir hastanede kan testi yaptırıp nasılsa varsa çıkar yoksa en azından ilaç alırım bu ağrılardan kurtulurum diye düşündüm. Doktora henüz yumurtlamam üzerinden 6 gün geçti hamileysem çıkar mı diye sorduğum da EVET dedi! Hay hay dedim testi verdim. Sonuç 0.0100… negatifti. Sonra kan ve idrar testi vermek istedim tekrar. Enfeksiyon vs den dolayımı acaba ağrım diye. Kan ve idrar testlerim tertemiz çıktı. Sana antibiyotik ve serum vs dedi. Dedim YOOK! şuan değil. Ben hissediyorum. Bişey var bu ağrılarım boşa değil. ( bu arada gün de 5 kez gebelik testi yapıyordum. Kafayı kırmıştım) 🤪 2 gün geçti ve benim ağrılarım pat kesildi bi anda. Dedim Tubiş kalk. Bu yerleşme ağrısıydı. Yerleşti bebeğin( bilimsellik yok tamamen benim totomdan uydurmam) 😂 test yaptım. Pozitif ☺️🤭 ağlamam bitince hastaneye gittim betam 16 çıktı. Reglmden 3 gün evvel. Gri alan dedi he he dedim oki. 2 gün geçti tekrar kan verdim 49 olmuştu. Tamam dedim deldirmiyorum kendimi artık. Kalp atışı için gideceğim dedim bundan sonra. Bu arada yaşadığım belirtiler ise son 5 gündür aşırı koku hassasiyeti. Çok sevdiğim eşim bir kokuyor bana. İnanılmazzz!!! Herkes herşey kokuyor bu arada. Adam bıktı benden. Mide kaynamam var ama bulantım yok henüz. İnşallah olmaz. Birde sanki tansiyonum düşmüş gibi böyle bi anda halsizlik çöküyor. Ara ara yine sol kasığımda ağrı oluyor. Yerleşme kanaması dediğimiz olayı çok yaşadığımı düşünmüyorum. Çok çok az kahverengi akıntım oldu. Pembe veya kırmızı hiç olmadı. Oda peçete ile sildiğimde görmüştüm. 2 gün sonra geçti. Şuan da çok akıntım oluyor şeffaf bazen sarıya yakın. 5+5 iz şuan son regl tarihime göre. İnş kalp atışlarını duyarız. Şuan tek temennim o. Bu arada kirpik batması bence gerçek ya. Karışma olayıda gerçek. Kirpiklerim topak topaktı çünkü. Gözlerim de hep parlak geliyor şuan bana. Gaz ve şişkinlik 4. Haftadan beri devam ediyor. Duyduğuma göre her regl dönemi yaklaştığında bu oluyormuş. Umarım Allah isteyen herkese sağlıklı sıhhatli evlat nasip etsin. Umarım bizde kalp atışlarını duyar bu serüvene devam ederiz, teşekkür ederim🥰
Canım senin adına cok sevindim rabbim kucagina almayida nasip etsin.ben de 7 senelik evliyim 1 asilama 2 igne tedavisi negatif sonuclandi kimyasal gebelik yaşadım artık ümidim bitmisti.ramazandan sonra nasipsr tüp bebek düşünüyorduk bundan 20 gün önce karin agrilarim olmaya basladi adet olucam diyodum bir gün 2 gün derken olmadim cuma günü kan verdim ve degerim 9041 cikti evde idrar yaptım ve cift çizgi gördüm inanamadim.dün doktora gittim ve doktor kesemin olustugunu 12 mm olduğunu soyledi 2 hafta sonrada kalp atışını duymak icin tekrar cagirdi.suan göğüs hassasiyeti halsizlik ve arada agrilarim oluyo ama hic kanamam olmadi.hesaplamama gore 8 hafta ama doktorun demesine kese cok yeni olusmus banada dua et inşallah kalp atışını duymak nasip olur

Benimde öyle oldu, erken gebelik testi mi yaptın kaset mi? Benim erken gebelik testiyle bat tan 2 gün önce pozitif çıktı. Ama gebelik ve adet belirtiler dediğim gibi çoğunlukla aynı o yüzden emin olamıyoruz işte
Dün kan verdım beta 16 çıktı bugub kanamam oldu doktordan çıkdım şimdi kimyasaşmış

Dün kan verdım beta 16 çıktı bugub kanamam oldu doktordan çıkdım şimdi kimyasaşmış
Geçmiş olsun canım, kimyasaldan sonra çabuk hamile kalınıyormuş sen içini ferah tut en kısa sürede sevinçli haberi alırsın inşallah 🙏🏼

Geçmiş olsun canım, kimyasaldan sonra çabuk hamile kalınıyormuş sen içini ferah tut en kısa sürede sevinçli haberi alırsın inşallah 🙏🏼
İnşallah pazartesi tekrar kan ver dedı bakalım ne olcak sıfırlancakmı brta tesekkur ederim ❤🌸

Adete iki gün kala hem idrar hem kan verdim 432cikti bugün tekrar verdim inşaallah sağlıklı bir artış olur dua edin bana
Bu testte aynı anda çıktı çizgi
Merhaba benimde şuan bat a üç gün kaldı hafif grip gibiyim ve bir haftadır göğüs ağrım çok feci dokunamıyorum bile başka hiçbir belirtim kasık aşrısı vs yok sizce bende hamile olabilir miyim ovülasyon takibi yaptım bu ay ilk defa denedik

Merhaba benimde şuan bat a üç gün kaldı hafif grip gibiyim ve bir haftadır göğüs ağrım çok feci dokunamıyorum bile başka hiçbir belirtim kasık aşrısı vs yok sizce bende hamile olabilir miyim ovülasyon takibi yaptım bu ay ilk defa denedik
Adete iki gün kala hem idrar hem kan verdim 432cikti bugün tekrar verdim inşaallah sağlıklı bir artış olur dua edin bana
Bu testte aynı anda çıktı çizgi
Birde sizde kasık ağrısı var mıydı çünkü ne kadar hamile varsa hepsi kasık ağrısı yazmış

Hahah T tubidir de kendimi gördüm 😂😂 hatta o zaman burda deli gibi araştırıken de bu posta denk gelmiştim ama sonra kaçırmışım gözden 😄

Çift çizgi pik zamanı yani yumurtan ertesi gün yüksek ihtimalle çatlayacak demek. Çift çizginin olduğu gün ve sonraki 2 günü değerlendir.

Ben de ilk ayında hamile kalanlardanım. Bir gebenin günlüğünün ovulasyon testiyle takibimi yaptım.(innovita yanlış gösteriyormuş sanırım) pik gününü değerlendirdik. Çatlama gününü ne yazıkki değerlendiremedik ve bir sonraki günü değerlendirdik. Yastık belimin altında 10-20 dk bekledim, ayağımı yukarı kaldırdım, bazen de karnıma çektim. Asla ayağa kalkmadım.

Yumurtlamadan 1 hafta sonra Salı günü karın ağrım başladı. Dedim kesin hamileyim😂 çünkü gaz ağrım asla karında olmaz hep göğüs bölgemden başlar😅 neyse o haftasonu ben grip oldum, hamilelik öncesi grip olanları da duymuştum; kendimce bir belirti daha 😂😂 pazartesi günü işe gideceğim ama nasıl kötüyüm, dedim kahvaltı öncesi bi limonlu ıhlamur içeyim; onu içmemle mide bulantım ve kusma hissi peşpeşe geldi ve deli gibi ağlıyorum. Oysaki ben durup dururken asla ağlamam. Hemen acile gittik, orda da midem bulandı ve bulantıyla beraber yine cenazem varmış gibi hüngür hüngür ağladım. Dedim kesin hamileyim 🫢 neyse doktora da dedim gebelik şüphem de var, hastayım vs. Hem kan tahlillerim yapıldı hem de mide bulantısı için serum falan yedim. 2 saat sonra beta 3.50. Doktorlara göre 5in altı negatif ama benim betam daha önce hep 0.1di, ben onu çoktan pozitif saydım ama doktor bağırsakların gaz dolu, ciğerlerinde dolmuş enfeksiyon var dedi. Röntgene falan da girdim.

Neyse bana antibiyotik dahil ilaçlar verdi ama antibiyotiği kullanmadım. Sadece grip ve gaz ilaçlarını kullandım.

Derken perşembe akşamı kan geldi benden. Ahh dedim röntgen,ilaç vs derken gebelik kesin kimsayasala döndü.

Cuma günü ise kanamamın devam etmediğini gördüm, baktım kahverengi lekelenme var hemen akşam betama baktırdım ve değerim 250😅😅

Ctesi sabahı da biraz kan gelince endişelendim ve kahverengi akıntım da fazla olunca pazartesi doktora gittim. Beta yükselişim %40lardaydı, doktor dış gebelikten şüphelendi. Cuma 2 katı artış görünce progstana başladı. Çarşamba günü keseyi de gördük çok şükür.

Haftaya da kalp atışını dinleyeceğiz inşallah 🙏

Sağlıkla sizler de alırsınız inşallah kucağınıza bebeklerinizi 🥰🥰
Canım bana da yorum yazarmısın 5 nisan da pik gördüm değerlendirdim 6 nisanda da gördüm ama o gün malsef nöbetçiydim yapamadık 7 nisan akşamı yani bu akşam değerlendirdik 8 nisan da azıcık silikleşti artık
6 nisanda değerlerlendiremedim çok üzüldüm ama 7 nisan akşamı değerlendirdim bi de 5 nisanda değerlendirdim öyle oluyor mi :KK43:

Canım bana da yorum yazarmısın 5 nisan da pik gördüm değerlendirdim 6 nisanda da gördüm ama o gün malsef nöbetçiydim yapamadık 7 nisan akşamı yani bu akşam değerlendirdik 8 nisan da azıcık silikleşti artık
6 nisanda değerlerlendiremedim çok üzüldüm ama 7 nisan akşamı değerlendirdim bi de 5 nisanda değerlendirdim öyle oluyor mi :KK43:
Zaten pik olduğun günden ziyade çatlama daha önemli. Genelde böyle bir yanlış anlaşılma var. Ben de dahil 😂 doktorum yumurtlama gününü çatlama günü olarak kabul edince anladım ben de mantığını. Ben de pik gördüğüm günü değerlendirememiştim. Bir gün öncesi ve sonrasını değerlendirdim sadece ve başka değerlendirmedik. çok şükür o ay hamile kaldım. Stres bence en büyük etken tutmamasında eğer bir problem yoksa, olur Allah’ın izniyle kafanı kalbini ferah tut🥰🥰

Zaten pik olduğun günden ziyade çatlama daha önemli. Genelde böyle bir yanlış anlaşılma var. Ben de dahil 😂 doktorum yumurtlama gününü çatlama günü olarak kabul edince anladım ben de mantığını. Ben de pik gördüğüm günü değerlendirememiştim. Bir gün öncesi ve sonrasını değerlendirdim sadece ve başka değerlendirmedik. çok şükür o ay hamile kaldım. Stres bence en büyük etken tutmamasında eğer bir problem yoksa, olur Allah’ın izniyle kafanı kalbini ferah tut🥰🥰
Nasıl yani pik olduğu gin çatlama değilmi

Nasıl yani pik olduğu gin çatlama değilmi
Doktora 25inde pik gördüm dediğimde yumurtlaman 26sı dedi. Yani anladığım kadarıyla pik demek artık yumurtanın iyice büyüyüp olgunlaştığını gösteriyor. Bazı kişilerin birkaç gün pik çıkabiliyor testi. Çatladığı an 16-24 saat içinde spermin gelmesiyle döllenebilecek durumda olduğunu gösteriyor. Yani doktorlar yumurtanın olgunlaşması değil de çatlamasını baz alıyorlar, yumurtlama için

X