Hamilelik Bulantıları ve Depresyon

Samira34

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
1.459
3.266
35
Nasıl anlatayım ki. Sayfalarca yazsam da deşarj olamam. Kimse derdimi küçümsemesin nolur ben hayatımdan bezmiş durumdayım.

Bir kızım var, hamileliğim öyle zor geçmişti ki ilk 17 haftada bulantı ve kusmalar yüzünden 13 Kilo vermiştim ve defalarca hastanede yatmıştım.

Haliyle 6 sene hiç cesaret etmedim bebek yapmak istemedim. Şimdi 12 haftalik hamileyim, bilinçli insanlarız korunuyoruz, ama kacak göcek olmus iste Allah gönderdi onu bize. Tam 7 haftadır bütün hayatım alt üst oldu. Işe gidemiyorum, kızımla ilgilenemiyorum, yataktan bile kalkamiyorum. Sürekli bulantı ve kusma hissi. 12 Kilo verdim, hala vermeye devam ediyorum. Iki kez hastanede yatırıldım. Gecmiyo gecmiyo gecmiyo. Mafoldum artik gücüm kalmadı

12. Haftada geçecek dediler bekledim geçmedi. Umudum da tükendi. Hayatım boyunca bununla yaşamak zorunda kalmış gibi hissediyorum. Dört duvar arasına sıkıştım, haftalarca morfinlesinler bari uyuyayım diye hayal ediyorum

Ben kendimi dünyanın en güçlü annesi hissederdim ama suan oyle güçsüzüm ki akşama kadar ağlıyorum sinirden. Çok yoruldum sürekli boğazımda kusma hissiyle yaşamaktan

Denemediğim şey kalmadı içtigim ilaçların haddi hesabı yok. Gecmiyo...

"Dünyada daha büyük dertler daha büyük hastalıklar var, senin yerinde olmak isteyen bir suru insan var " gibi laflar ediyolar bana sürekli. Ya evet var Allah hepsine sifa versin, ama ben saat başı kusarken bunu düşünemem ki :KK43:( . Kendimi bununla nasil motive edeyim

Bakin simdi yine kusmaya gidiyorum

çok geçmiş olsun. sizi o kadar iyi anlıyorum ki. ben de yakın zamana dek kusma yüzünden ölmeyi isteme raddesine gelmiş, hastanelere düşmüş, serum yemiş biriydim. 14. hafta gibi bitti benim. dayanın az kalmıştır.

insan artık hiç bitmeyecek bundan sonra hep böyle yaşayacağım sanıyor ama geçiyor. tez zamanda şifa dilerim ne yapalım kimimiz hamileliği böyle yaşıyor işte.

:KK42:
Aynı durumdayım..
Annemin evine geldim yatıyorum şuan.
Bittim tükendim, özellikle şu iki gündür su içsem istifra ediyorum, açlıktan, bulantıdan ağlaya ağlaya tükendim.
İsyan etmiyorum, sizin gibi düşünüyorum.
Dünyada milyonlarca dert var benimki dert değil diyorum ama ateş düştüğü yeri yakar misali kendi derdim en büyük gibi geliyor
Yaşamım bitti sanki.
Günler geceler geçiyo ben soyutlandım hayattan.
Akşam olduğunda bulantılarım iyice artıyor yatana kadar perişan oluyorum.
Abartıyorum zannediliyo mu acaba? Öyle zor ki.
Sağlık en büyük nimet.
Vallahi billahi başka herşey boş.

sağlıkla kucağınıza alın

bu aşamada da her an kustuğunuzu kabul edin ve ona göre yaşayın

kızınız ile babası ilgilensin varsa yakın akraba onunla ekstra oynayabilecek onlar baksın

siz de yatın ve kusun

zira neden böyle neden midem bulanıyor fikri sizi ferahlatmıyor

bu hiç geçmezse düşüncesi de iyi gelmiyor

zaten klasik onu ye bunu ye fikirlerini denemişsinizdir

hormonlarınız düzeldiğinde yani rayına oturduğunda geçecek bu aşamada olanı kabul edip hayatınızı mevcut sınırlarda geçirmelisiniz

çok geçmiş olsun. sizi o kadar iyi anlıyorum ki. ben de yakın zamana dek kusma yüzünden ölmeyi isteme raddesine gelmiş, hastanelere düşmüş, serum yemiş biriydim. 14. hafta gibi bitti benim. dayanın az kalmıştır.

insan artık hiç bitmeyecek bundan sonra hep böyle yaşayacağım sanıyor ama geçiyor. tez zamanda şifa dilerim ne yapalım kimimiz hamileliği böyle yaşıyor işte.

Ben de iki kez hastanede yattım, yatmadigim günlerde de serum alıyorum zaten . Başka türlü gözümü açamıyorum baygınlık geçiriyorum.

Senin şimdi tamamen geçti mi?

:KK42:
Aynı durumdayım..
Annemin evine geldim yatıyorum şuan.
Bittim tükendim, özellikle şu iki gündür su içsem istifra ediyorum, açlıktan, bulantıdan ağlaya ağlaya tükendim.
İsyan etmiyorum, sizin gibi düşünüyorum.
Dünyada milyonlarca dert var benimki dert değil diyorum ama ateş düştüğü yeri yakar misali kendi derdim en büyük gibi geliyor
Yaşamım bitti sanki.
Günler geceler geçiyo ben soyutlandım hayattan.
Akşam olduğunda bulantılarım iyice artıyor yatana kadar perişan oluyorum.
Abartıyorum zannediliyo mu acaba? Öyle zor ki.
Sağlık en büyük nimet.
Vallahi billahi başka herşey boş.

Evet. Gerçekten bu hisle yasamak hiç kolay değil. Nefesim kesiliyo bulantidan. Tum dertlerimi unuttum tek derdim sagligim. Benim de annem yanımda, başka türlü bu süreci atlatmak imkansız . Eşler bir yere kadar yetiyor

Ciddi kilo vermişsin...ben ilk hamileligimde 12 -ikincisinde 16 haftaya kadar kustum....ama 3/4 kg verdim yalnızca ki su icsem ,nefes alsam kusuyordum.Ama moralim çok iyiydi..çünkü biliyordum er yada geç geçecek...Allah hastalık sahibi olanlarin yardımcısı olsun...kullandigin ilaclarin prospektusunu okumussundur hemen hepsi aslında "kemoterapi sonrası yaşanan bulantıları önlemek için " ....ben hep onları düşündüm ve içimde canlanmaya başlayan büyüyen minik canı...hep Allah'ım bana güc ver ama en cok da hasta kullarına şifa diye dua ettim...öyle kalkabildim sabahları işime öyle gidebildim.Bu bulantilar kusmalar vücudunun bir tür bebeği koruması.Onun için zararlı gördüğü şeyleri vücudun kusarak atıyor.Bebegin çok güvende ve sen kendini yakında çok daha iyi hissedeceksin:KK200:

Ben de iki kez hastanede yattım, yatmadigim günlerde de serum alıyorum zaten . Başka türlü gözümü açamıyorum baygınlık geçiriyorum.

Senin şimdi tamamen geçti mi?
evet geçti çok şükür. ilk başta yemek su sonrası kusmalar bitti, sabahları sadece sarı acı su çıkarmaya başladım sonra o da geçti. bir süre zofer kullandım maalesef. o da hafifletti baya.

hala tiksindiğim şeyler var ama acıkıyorum, yemek yiyebiliyorum. çay içmezse başı ağrıyan bir insandım ondan bile tiksinmiştim içemiyordum. dün akşam içince gizli gizli duygulandım bir :)

yakında siz de böyle olacak, böyle hissedeceksiniz. çoğu gitmiş kusma döneminin sabredin. çektiğimiz çile sağlıklı, uslu, dünyalar tatlısı bir bebek sahibi olmamıza vesile olsun :KK200:

Nasıl anlatayım ki. Sayfalarca yazsam da deşarj olamam. Kimse derdimi küçümsemesin nolur ben hayatımdan bezmiş durumdayım.

Bir kızım var, hamileliğim öyle zor geçmişti ki ilk 17 haftada bulantı ve kusmalar yüzünden 13 Kilo vermiştim ve defalarca hastanede yatmıştım.

Haliyle 6 sene hiç cesaret etmedim bebek yapmak istemedim. Şimdi 12 haftalik hamileyim, bilinçli insanlarız korunuyoruz, ama kacak göcek olmus iste Allah gönderdi onu bize. Tam 7 haftadır bütün hayatım alt üst oldu. Işe gidemiyorum, kızımla ilgilenemiyorum, yataktan bile kalkamiyorum. Sürekli bulantı ve kusma hissi. 12 Kilo verdim, hala vermeye devam ediyorum. Iki kez hastanede yatırıldım. Gecmiyo gecmiyo gecmiyo. Mafoldum artik gücüm kalmadı

12. Haftada geçecek dediler bekledim geçmedi. Umudum da tükendi. Hayatım boyunca bununla yaşamak zorunda kalmış gibi hissediyorum. Dört duvar arasına sıkıştım, haftalarca morfinlesinler bari uyuyayım diye hayal ediyorum

Ben kendimi dünyanın en güçlü annesi hissederdim ama suan oyle güçsüzüm ki akşama kadar ağlıyorum sinirden. Çok yoruldum sürekli boğazımda kusma hissiyle yaşamaktan

"Dünyada daha büyük dertler daha büyük hastalıklar var, senin yerinde olmak isteyen bir suru insan var " gibi laflar ediyolar bana sürekli. Ya evet var Allah hepsine sifa versin, ama ben saat başı kusarken bunu düşünemem ki :KK43:( . Kendimi bununla nasil motive edeyim

Aynı durumu 2 çocuğumda da yaşadım.Gerçektende hayatım altüst olmuştu.Yaşamayan bilmez Allah yardımcınız olsun.Size tavsiyem patlamış mısır,leblebi gibi yiyecekleri heran yanınızda bulundurun bulantınız oldukça atıştırın bir nebze faydası oluyor.

Bende sizin gibiydim ..
Hamilelik sarılığı dendi günde 20 defayı buluyordu kusmalarım ..
Vücut susuz kalıyordu hastaneye yatırılıyordum ..
6 ay sürdü ..
Bana doktorum bir ilaç veriyordu öyle ayağa kalkıp kendimi iyi hissediyordum ..
Özel bir ilaçtı ..
Sizin çocuğunuz varmış bide ..
Öncelikle gecicek emin olun ..
Kilo vermenizide sorun etmeyin ben 6 aylık hamileyken 48 kiloya düşmüştüm ..
Bebeğim 4200 doğdu ..
İlaç ismi vermek istemiyorum ..
Herkese iyi gelemeyebilir ..
Doktorunuza söyleyin yazıcaktır ..
Bana normal hamilelerde verilen yolculuğa çıkarken içilen mide bulantısını kesen varya hepimizin bildiği o hiç etkilemiyordu ..
Benim son kullandığımı kanser hastaları kemoterapi görürken kullanıyormuş .
Hamilelerdede kullanılıyormuş .
Doktorumuz son çare diye bunu yazmıştı ..

evet geçti çok şükür. ilk başta yemek su sonrası kusmalar bitti, sabahları sadece sarı acı su çıkarmaya başladım sonra o da geçti. bir süre zofer kullandım maalesef. o da hafifletti baya.

hala tiksindiğim şeyler var ama acıkıyorum, yemek yiyebiliyorum. çay içmezse başı ağrıyan bir insandım ondan bile tiksinmiştim içemiyordum. dün akşam içince gizli gizli duygulandım bir :)

yakında siz de böyle olacak, böyle hissedeceksiniz. çoğu gitmiş kusma döneminin sabredin. çektiğimiz çile sağlıklı, uslu, dünyalar tatlısı bir bebek sahibi olmamıza vesile olsun :KK200:
İlaç ismi verimiyim dedim ama verilmiş bile ..
Benim doktorum 6. Ayımda yazdı bu ilacı özel bir ilaç bir kutusu 5 gün gidiyordu içinde 10 tane var ama kesinlikle gözümü açmamı sağlıyordu ..

İlaç ismi verimiyim dedim ama verilmiş bile ..
Benim doktorum 6. Ayımda yazdı bu ilacı özel bir ilaç bir kutusu 5 gün gidiyordu içinde 10 tane var ama kesinlikle gözümü açmamı sağlıyordu ..
öneri olarak sunmadım, kendi deneyimimden bahsettim. kesinlikle doktor vermeden kullanılabilecek bir ilaç değil. yoğun kusması olan hamilelerin bu ilacı bilmediğini sanmıyorum ama.

öneri olarak sunmadım, kendi deneyimimden bahsettim. kesinlikle doktor vermeden kullanılabilecek bir ilaç değil. yoğun kusması olan hamilelerin bu ilacı bilmediğini sanmıyorum ama.
İnanın ozamanlar o psikolojiyle bende buraya konu açmıştım artık dayanamıyordum ve o konuya birisi böyle bir ilaç kullandım yazsa geçti yazsa gidip alıcak potansiyeldeydim .
O yüzden söyledim ben bilmiyordum ..

Bende aynı senin gibiydim, 4-5 kilo vermiştim. Sürekli kraker yemekten mahvolmuştum. Psikolojim berbatti.
18. haftaya kadar azalarak da olsa devam etti.
Bilmiyorum doktorun önerdi mi? Premesis diye bir ilaç var, devlet karşılamadığı için doktorlar yazmıyor.
Bulantıyı azaltan folik asit ilacı. Tavsiye ederim. Araştırırsan kullanan çok kişi var.

İçtiğiniz sulara taze zencefil doğrayın bana iyi gelmişti o biraz ama kesmiyo tabiki 34.haftaya kadar kusan biri olarak bende çok korkuyorum ikincisi icin

Sizi çok iyi anlıyorum. İnanın birçok kadın yaşıyor bunları. Hiç kusmadan doğuranları öyle kıskanırdım ki... biliyorum hiç bişey yiyemiyorsunuz ama mideniz boş kaldıkça bulantı olacak. Kuru ekmek, mısır patlatması, leblebi falan bi nebze yeniyor. Çubuk krakerden tiksinmiştim ben. Oda işe yarar. 12. Haftada geçmeyen bulantı 16 da geçiyor. Sabredin. Siz ne kadar sıkıntı stres sinir yaşarsanız bebeğiniz de etkileniyor.

Allah yardımcınız olsun.Ben sizdeki bu durumun bir rahatsızlık olduğunu duymuştum adını hatırlamıyorum ancak ingiliz kraliyet gelini kate middleton varya onun var aynı rahatsızlıktan o yüzden gazetede okumuştum.Bu rahatsızlığı olan kişiler her hamileliğinde böyle oluyor hatta genelde kate gibi hastaneden birkaç ay çıkmıyorlar.Çok geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun.
Sizi öyle iyi anlıyorum ki..
Bir kaç hafta önceye kadar ayni durumdaydim kilo kaybım olmasa da.
Depresyonun eşiğine gelmiştim, hele ki evdeki çocuğa yetememe ve ihmal etme duygusu en kötüsüydu..
Yeni yeni kendime geliyorum psikolojik olarak.
Dua ediyorum size inşallah bi an evvel atlatırsıniz. Arkadaşların önerdiği ilacı bi doktorunuza danışın mutlaka.

Yakında doğurcam hala kusuyorum :KK70: çok iyi çektim kusmadan sağlam çektim oturdum zırladım dayanıyorum diye. Ama hepsi geçiyo şimdi hasretle oğlusu bekliyorum ona feda olsun:KK200:

X