Hamilelik Doneminde Kullanilan Ilaclar; Folic, Demir, Vitamin

Suri Suri

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2015
28
12
Kizlar merhabalar,

Oncelikle hamile annelere gozunuz aydin diyorum hamile kalmak isteyenlere de insallah bir an once nasip olur.
Forumu biraz taradim ama boyle bir baslik goremedim.
Ben 11+4 haftalik hamileyim. ben cok cok mecbur kalmadigim surece kesinlik ilac kullanmayan biriyim. Grip faranjit vs gibi hastaliklari da bitkisel yontemlerle atlatirim. Yani anti-ilacciyim. Hamile kalmadan 3 ay once dr um folik asit kullanmami soyledi bende istemesemde tamam dedim ama kullanmaya basladiktan sonra siddetli mide bulantisi ve kusma yasadim. Sonra biraktim 1 2 gun sonra duzeldim. Tekrar basladim gene ayni oldu bende icmeyi biraktim. Hamile kaldiktan sonra da icmeye korktum. 3 gune 1 tane aldim. Daha sonra folik asit degerimi olcturdum. Ust sinir 15 ken benimki 20 cikti. Bende ayni sekilde almaya devam ediyorum. Ama gene de icim rahat degil cunku ilaca karsi bir insanim. :KK12::KK12:

Bunun disinda bu hafta dr ya gittim kan degerlerime bakmadan vitamin ve demir ilaci yazdi ben 5 yildir duzenli kan veren biriyim yani kan degerlerim yuksek. Asla yemek secmem et cok severim vs yani anlayamadigim butun hamilelere bunlar standart veriliyor herkes iciyor ama gercekten ihtiyacimiz var mi? o_Oo_O

Sizin dr larinizin bu konuda ne diyor siz bu konuda ne dusunuyorsunuz? her hamis bu ilaclari kullandi mi?

Tesekkur ederim. :anneadayı:

Kizlar konuyu yanlis yere mi actim?

Yada kimsenin bu konuda endisesi yok mu? :KK43:(

canim onceki hamileligimde domtorum kan degerlerime gore ilac vermisti.. zaten cok dusuk cikmisti her seyim, o yuzden mecbur kullanmistim. ama bu hamileligimde her degerim normal gorunuyor, doktorum da henuz vitamin birsey yazmadi.. Yani vucudun ihtiyaci yoksa yazilmasina ne gerek var ki? bence sen de birdahaki kontrolune kadar saglik ocaginda bir kan tahlili yaptir, sonra kendi doktoruna bir sor bakalim. ilaca karsi degilim ben ama gereksiz kullaniminin da bir zarari vardir diye dusunuyorum

X