Hamilelik düşünenler veya hamilelerden aşı konusunda yorumlar

Bennu40

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2021
175
65
43
Merhaba
Hamilelik düşünen veya hamile olanlar, covid korkusu yaşıyor musunuz?
biontech aşısı olup, olmama hakkında fikirleriniz neler? doktorlarinizin önerileri nedir?

Benim doktorum biontech aşısı önerdi bugün. Kesin ol dedi. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Bana da aşı sırası geldi ama şahsen ben aşı olmayı düşünmüyorum. Ayrıca gebelik öncesi aşı olunduğunda gebe kalmadan önce 2-3ay bekleyin tarzı yazılar okumuştum.

Aşı çıktı ama aşı olmayı gebelik sürecinde düşünmüyorum. Açıkçası emzirme dönemi vs olurum inşallah. Şu an yıllardır kullandığım alerji ilaçlarımı, burun spreyini, hatta bir kremi sürmekten bile imtina ediyorum dolayısıyla ne kadar covide yakalanmak ile artı eksi düşünelim dense de çekiniyorum. Sadece kendimi korumaya devam edeceğim. Benden başka ailem, arkadaşlarım hepsi oldu. İnşallah sağlıkla sıhhatle bana da bulaşmadan süreci tamamlarız.

Merhaba
Ben 25 haftalık hamileyim ve covid ağır geçirme riskim var .hem kendi doktorum hemde tanıdığım çocuk doktorumuz aşı olmamı önerdiler çünkü eşim tekrardan işyerinde çalışmaya başlayacak aşı da olsa covid geçirme riski var .Bende perşembe akşamı doktorumun önerisiyle biontech aşısı oldum .cumartesi de kendi doktorumla randevum vardı kontrolümüz de her şey yolunda olduğunu söyledi .bebeğimin hareketlerinde herhangi bir azalma olmadı çok şükür .

Ben oldum 18. Haftamda doktorum olabilirsin dedi ve hasta olma riskini göze alamadım çünkü nasıl geçireceğimi bilmiyorum ve gebelikte geçirmek hem anneyi hem bebeği riske atabiliyor. Ki öyle bir risk olursa biz anneyi tercih edip ilaç protokolünü uyguluyoruz dedi bana aşıyı yapan doktor.

Ben de gebelik düşündüğüm için olmuyorum dusunmesem veya bir çocuğum daha olmus olsa olurdum asiyi

Ben de istemeyerek ilk dozumu oldum bugün. Doktorum biontek önerdi ama ben sinovac tercih ettim. İnaktif olduğu için daha az riskli olduğunu düşündüm. İnşallah sorunsuz alırız bebeklerimizi kucağımıza…

X