bel fıtığı tedavi sürecim

otuzaazkala

Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
403
371
28
Merhaba kızlar. size bel fıtığı tedavi sürecim hakkında yazmak istiyorum. önerilerinize açığım . kesinlikle bu hastalıktan kurtulmak istiyorum. neden mi? henüz 1 buçuk yıllık evliyim ve çocuğumuz yok. allah nasip ederse düşünüyoruz henüz de denemeye başlamadık. çünkü ilk önce sağlıklı olmak istiyorum. hamilelik süresince çalışmaya devam edeceğim için sanki daha sağlıklı olmam gerekiyor hissi var içimde hep. neyse hastalık sürecime geçiyorum.

2 ekim tarihinde mr çekildi ve teşhis konuldu. boyun düzleşmesi ve belimde 2 adet ufak ufak fıtık ve hafif bel kaymam var. fakat hafif olmalarına rağmen bile canıma okuyorlardı. okuduğum yazılarda bel fıtığı olanlar gebelik döneminde ve doğum esnasında çok zor durumlarla karşılaşabiliyormuş. sizin yaşamış olduğuz bir tecrübe var ise lütfen yazar mısınız?

ben bunu öğrendikten sonra işinin ehli bir uzmana gidip, akupunktur ve manuel terapi yaptırdım. ama gerçekten canımmm çok yandı manuel terapi esnasında. belin yüzde yüz geçecek dedi çok kesindi. 10 gün oldu bugün yaptıralı dediği gibi belim çok rahatladı ve ağrılarım epey geçti. fakat ben dikkat ettiğim için geçtiğini düşünüyorum. bu süre zarfında bol bol egzersiz yapmaya özen gösteriyorum ve yürüyüş yapıyorum. bel kaslarını güçlendirmem gerekiyormuş ve ben 5 senedir bir fiil oturarak çalışıyorum . bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. o yüzden iş yerine bel desteği aldım böyle bir rahatlık yok keşke en baştan alsaydım.

sizin akupunktur ve manuel terapi ile ilgili bi deneyiminiz oldu mu? ben istiyorum ki fıtık diye bir şey kalmasın belimde tamamen geçsin. manuel terapi yapan kişide bel kayman geçer dedi otutturmuş güya. bende randevu aldım ay sonunda mr çekileceğim tekrar . doktorumu da değiştirdim . bakalım gerçekten tamamen geçirebilecek miyim. burada zaman zaman paylaşıp durum güncellemesi yapacağım.

çocuğum olduğunda onunla ilgilenememekten korkuyorum ağrılarım yüzünden . doğum esnasında fıtığı ilerleyen çok oluyormuş. ama sanırım artık ömür boyu dikkat etmem gerekiyor. hep evlendikten sonra temizlik yapmaktan oldu. delirmiş gibi temizlik ... pişmanım :)

eğer bel fıtığı sorunu yaşayan varsa her gün bu konu ile alakalı olan videolardan bulup egzersiz yapsın 20 dakikalık bi egzersiz bile tüm günü kurtarıyor.

birde ibrahim saraçoğlunun bi yağ karışımını 2 gündür omuriliğime sürüyorum . sabah akşam diyor ama ben sadece akşamları sürüyorum . (1 yemek kaşığı susam yağı bir tatlı kaşığı adaçayı yağı) epey faydalı diyorlar ama henüz yorum yapacak kadar kullanmadım . bunu da ilerleyen zamanlarda güncelleyeceğim.

sizin yaptığınız bir uygulama varsa paylaşırsanız sevinirim. gerçekten hayat kalitemi düşüren bir hastalık bu . sizinde yorumlarınızı beklerim .

hayırlı günler :)

Eşimde 2 tane kayma var oturuş bozukluğu tetikliyor ağır kaldırırken güç denge olayını ayarlaman gerekiyor yoksa tekrardan kayma oluyor

2..3kez kayma oldu çekme işlemi değil ama fizyoterapist belgesi olan vakumlu bardak ile yaptırdı en son işlemi rahatladı ama otuturken dik oturmadığı için belim ağrıyor diyor ağır asla kaldırmıyor kötü olarak düşünmeyin ben 58kg beni bile kucaklamiyor aslinlinda araştırma hastanelerinde bununla ilgili tedavi yapılır ama eşim daha gencim amaliyat falan olmam diyor

2..3kez kayma oldu çekme işlemi değil ama fizyoterapist belgesi olan vakumlu bardak ile yaptırdı en son işlemi rahatladı ama otuturken dik oturmadığı için belim ağrıyor diyor ağır asla kaldırmıyor kötü olarak düşünmeyin ben 58kg beni bile kucaklamiyor aslinlinda araştırma hastanelerinde bununla ilgili tedavi yapılır ama eşim daha gencim amaliyat falan olmam diyor
zaten ameliyatı çokk kötüleşmeden yapmıyorlar tavsiye de etmiyorlar . eşiniz muhakkak egzersiz yapsın malesef beli güçlendirmekten başka çaremiz yok. bel çalışmazsa vücut oradaki gücü alıp başka yerlere veriyormuş zaten çalışmıyor diye . oradaki kan dolaşımı ve enerji azalıyormuş. spor olarak kardiyo önermiyorlar fakat aletli plates yüzme ve yürüyüş çok faydalıymış. bende bir ay kadar evde egzersiz yapıp aletli platese başlayacağım. ilerler diye çok endişeliyim. insanlar felç bile kalabiliyormuş dikkat etmezse . ben bide baya pimpirikliyim. hayatımızdan hareketi çıkarmamamız gerekiyor

evvet . güncelleme yapmaya geldim . manuel terapi sonrası terapistim yüzde yüz geçeceğini söyledi fakat bel fıtığım asla geçmedi. evet rahatladım . ama şuan belim ne durumda onu bile bilmiyorum ayın 28ine fizik tedaviden tekrar randevu aldım ve tekrar mr isteyeceğim. ayrıca dün bel fıtığından ameliyat olmuş biri ile görüştüm. herhangi bir termal otelde 5 gün falan havuzda bisiklet sürme gibi bir hareketle kalırsanız bel fıtığınız kaybolur dedi. eğerki başka çare bulamazsam bu şekilde yapacağım . gelişmeleri tekrar yazarım

evvet . güncelleme yapmaya geldim . manuel terapi sonrası terapistim yüzde yüz geçeceğini söyledi fakat bel fıtığım asla geçmedi. evet rahatladım . ama şuan belim ne durumda onu bile bilmiyorum ayın 28ine fizik tedaviden tekrar randevu aldım ve tekrar mr isteyeceğim. ayrıca dün bel fıtığından ameliyat olmuş biri ile görüştüm. herhangi bir termal otelde 5 gün falan havuzda bisiklet sürme gibi bir hareketle kalırsanız bel fıtığınız kaybolur dedi. eğerki başka çare bulamazsam bu şekilde yapacağım . gelişmeleri tekrar yazarım
Her fıtık herkesde aynı etkiyi yaratmaz buyuk ihtimal ama lütfen dediklerimi dikkate alın.
Hikayemi anlatayim bende size.
Bana bi bel fıtığının neler yapabilecigini kimse söylemedi ne yaşayanlar ne de doktorlar. 28 yasindayım daha. Ilk fitik teshisi konuldugunda 18 yasindaydm igne tedavisiyle agrilarm gecmisti.
Hic onemsemedim çewremde herkes artik herkesde fitik var bisey olmaz dedi. Hamilelikler kilo almalar asiri tetikliyor. Ara ara agrilarim oluyor hep ilaclarla geciyordu. Ara ara agrilarmdan dolayi emar cektrirdim ameliyat diyen doktorlarda oldu.
Ailem olanlar kesinlikle olmami söyledi olan duzelmiyormuş cünkü..
2 dogum yaptim. 2. Dogumdan snra bel agrilarmda artis oldu arada belm.tutuluyordu yine agri kesicilerle tamemen gecmisti belim ne agriyor ne de tutuluyordu. Bacagmda gerginlik basladi yururken oturup kalkarken hareketlemi cok kisitliyordu. Ortapediye gittim anlattim fitigiminda oldugu söyledim fitik bacakta tek bölgede ağrı yapmaz kas sıkışması var dedi las gevseltici igne krem verdi duzelir gibi oldu ama gecmedi 2 ay böyle iskence gibi cektim. Bide dedim beyin cerrahna gideyim bakaym. Emar cektrdim. Fıtık cok fazla buyumuş sinire baski yapıyor ve bacak agrisinida fitik yapıyor ne yaparsan yap geçmez ameliyatsz dedi.
Biri 3 yasnda biri 7 aylik bebegm var. Ameliyat olmam mümkün degil uzun sure bakacak kimsem yok cocuklarma benm dedim. Doktor tabii ameliyata ikna etmeye calisma gibi bi hakki falan yok. Adam sadece ictigin ilaclari icipte baska organlarinada yazik etme ilaclar bi işe yaramicak dedi.
Bu görüşme uzerinden 2 gün geçtı. Sabah 5 civarı yataktan agriyla uyandim. Yok böyle bi agrı sanki canlı canlı kesiyorlar yuruyemiyorum oturamiyorum yatamiyorum yere cöküp kaldım aglayıp bagirmaktan baska birşey yapamiyorum.
Hemen annemi aradik geldi cocuklara bakmaya esim zar zor beni arabaya atti. Tekerlekli sandalyeyle girdim hastaneye.
Ne serum ne igneler hic biri azaltmiyordu agriyi.
Bacagimi kesin diye yalvardigimi hatrliyorum. Sbah 5 ten 9 a kadar. 9 da beyin cerrahi doktoru geldi hastaneye cagirttik esimle ameliyat olucaktm artik kacarı yoktu felç kalma ihtimalim vardi. Doktor yazarsa sadece yapılabiliyormuş. Narkotik bi iğne yaptilar uyuşturucuymuş o iğneyle agrim azaldı sadece ama tamamen gecmedi. En azindan yalvarmiyodum bacagmi kesin diye. Snra ayni gün öglenden snra ameliyat oldum.
Ameliyattan snra doktor geldi fıtığım patlamıs 😊
O Dayanilmaz agrim tamamen bitmişti belimde aci agri falanda yoktu. Bacagmda uyusukluk vardi. Doktor sinir cok hasar gormuş kendine gelmesi 1 haftayida 1 ayida bulabilir bekliceksin dedi.
Ameliyat olali 2 ay oluyor. Uyusukluğum geçmedi. Geçmedigi gibide tekrar bacak agrim basladı son 1 haftadir. Kısacası benim bu genç yasımda yaşam kalitem 0 a düştü 2 tane çocugumla. Simdi tekrar ameliyat olmam gerekirse nasil yapıcam bilmiyorum 😔
Lütfen ihmal etmeyin duzenli araliklarla emar cektirip durumunuzu kontrol edin. Fizik tedavi her ne yontemi varsa arastirin uygulayin.
Ameliyat olma diyenler boşa demiyormuş ama mecburdum cnku ben hic bir önlem almadim duşünemedim bi fıtığın beni bu hallere getirebilcegini.
( çok uzun oldu kusura bakmayın, okur okumazsınız bilemem ama hakkinızı helal edin. Sağligınızı ihmal etmeyin)

Her fıtık herkesde aynı etkiyi yaratmaz buyuk ihtimal ama lütfen dediklerimi dikkate alın.
Bana bi bel fıtığının neler yapabilecigini kimse söylemedi ne yaşayanlar ne de doktorlar. 28 yasindayım daha. Ilk fitik teshisi konuldugunda 18 yasindaydm igne tedavisiyle agrilarm gecmisti.
Hic onemsemedim çewremde herkes artik herkesde fitik var bisey olmaz dedi. Hamilelikler kilo almalar asiri tetikliyor. Ara ara agrilarim oluyor hep ilaclarla geciyordu. Ara ara agrilarmdan dolayi emar cektrirdim ameliyat diyen doktorlarda oldu.
2 dogum yaptim. 2. Dogumdan snra bel agrilarmda artis oldu arada belm.tutuluyordu yine agri kesicilerle tamemen gecmisti belim ne agriyor ne de tutuluyordu. Bacagmda gerginlik basladi yururken oturup kalkarken hareketlemi cok kisitliyordu. Ortapediye gittim anlattim fitigiminda oldugu söyledim fitik bacakta tek bölgede ağrı yapmaz kas sıkışması var dedi las gevseltici igne krem verdi duzelir gibi oldu ama gecmedi 2 ay böyle iskence gibi cektim. Bide dedim beyin cerrahna gideyim bakaym. Emar cektrdim. Fıtık cok fazla buyumuş sinire baski yapıyor ve bacak agrisinida fitik yapıyor ne yaparsan yap geçmez ameliyatsz dedi.
Biri 3 yasnda biri 7 aylik bebegm var. Ameliyat olmam mümkün degil uzun sure bakacak kimsem yok cocuklarma benm dedim. Doktor tabii ameliyata ikna etmeye calisma gibi bi hakki falan yok. Adam sadece ictigin ilaclari icipte baska organlarinada yazik etme ilaclar bi işe yaramicak dedi.
Bu görüşme uzerinden 2 gün geçtı. Sabah 5 civarı yataktan agriyla uyandim. Yok böyle bi agrı sanki canlı canlı kesiyorlar yuruyemiyorum oturamiyorum yatamiyorum yere cöküp kaldım aglayıp bagirmaktan baska birşey yapamiyorum.
Hemen annemi aradik geldi cocuklara bakmaya esim zar zor beni arabaya atti. Tekerlekli sandalyeyle girdim hastaneye.
Bacagimi kesin diye yalvardigimi hatrliyorum. Sbah 5 ten 9 a kadar. 9 da beyin cerrahi doktoru geldi hastaneye cagirttik esimle ameliyat olucaktm artik kacarı yoktu felç kalma ihtimalim vardi. Doktor yazarsa sadece yapılabiliyormuş. Narkotik bi iğne yaptilar uyuşturucuymuş o iğneyle agrim azaldı sadece ama tamamen gecmedi. En azindan yalvarmiyodum bacagmi kesin diye. Snra ayni gün öglenden snra ameliyat oldum.
O Dayanilmaz agrim tamamen bitmişti belimde aci agri falanda yoktu. Bacagmda uyusukluk vardi. Doktor sinir cok hasar gormuş kendine gelmesi 1 haftayida 1 ayida bulabilir bekliceksin dedi.
Ameliyat olali 2 ay oluyor. Uyusukluğum geçmedi. Geçmedigi gibide tekrar bacak agrim basladı son 1 haftadir. Kısacası benim bu genç yasımda yaşam kalitem 0 a düştü 2 tane çocugumla. Simdi tekrar ameliyat olmam gerekirse nasil yapıcam bilmiyorum 😔
Lütfen ihmal etmeyin duzenli araliklarla emar cektirip durumunuzu kontrol edin. Fizik tedavi her ne yontemi varsa arastirin uygulayin.
Ameliyat olma diyenler boşa demiyormuş ama mecburdum cnku ben hic bir önlem almadim duşünemedim bi fıtığın beni bu hallere getirebilcegini.
( çok uzun oldu kusura bakmayın, okur okumazsınız bilemem ama hakkinızı helal edin. Sağligınızı ihmal etmeyin)

merhaba, öncelikle yaşadıklarını paylaştığın için teşekkür ederim. evet bende yaptığım egzersizlerle şuan baya toparladım . ağrım yok fakat korkuyorum tekrar olacak diye hep temkinliyim. herkeste fıtık var bişi olmaz cümlesini bende çok duyuyorum . ama asla önemsemedim. çünkü gerçekten ağrı çektiğim bi hayatım olsun istemiyorum. çok aşırı bir durum olmadığı sürece bende ameliyat düşünmüyorum. daha çok hareket etmeye odakladım kendimi. çünkü bunun tek çözümü omuriliği güçlendirmek olduğunu düşünüyorum. bende arayışa girdim ve doğru glen ne varsa deniyorum. iki gündürde yogaya başladım . kendim evde yapıyorum. gerçekten ağrı falan kalmadı ama sürekli devam etmek gerekiyor. tek bir yanlış hareket başa sarabilir durumu

merhaba, öncelikle yaşadıklarını paylaştığın için teşekkür ederim. evet bende yaptığım egzersizlerle şuan baya toparladım . ağrım yok fakat korkuyorum tekrar olacak diye hep temkinliyim. herkeste fıtık var bişi olmaz cümlesini bende çok duyuyorum . ama asla önemsemedim. çünkü gerçekten ağrı çektiğim bi hayatım olsun istemiyorum. çok aşırı bir durum olmadığı sürece bende ameliyat düşünmüyorum. daha çok hareket etmeye odakladım kendimi. çünkü bunun tek çözümü omuriliği güçlendirmek olduğunu düşünüyorum. bende arayışa girdim ve doğru glen ne varsa deniyorum. iki gündürde yogaya başladım . kendim evde yapıyorum. gerçekten ağrı falan kalmadı ama sürekli devam etmek gerekiyor. tek bir yanlış hareket başa sarabilir durumu
Ben fabrikada calisiyordum 18 imden dogum yapana kadar. Agir iş ters hareketler egilip kalkmalar beni maf etti. Simdi eski halime dönebilmem mumkun degil.
Belim hic agirmiyor ama bacak agrisi daha beter bisey. Nasil illet bi hastaliksa düzelemiyosun

Ben fabrikada calisiyordum 18 imden dogum yapana kadar. Agir iş ters hareketler egilip kalkmalar beni maf etti. Simdi eski halime dönebilmem mumkun degil.
Belim hic agirmiyor ama bacak agrisi daha beter bisey. Nasil illet bi hastaliksa düzelemiyosun
evet malesef diğer sıradan hastalıklar gibi değil. omirilik bir bozuldu mu düzelmesi çookk zor. heleki yanlış tedavi ve hayat koşullarıyla daha da zor hale geliyor malesef

Bel fitigim yok.

2 gebelik bana toplam 2 buyuk iki de kucuk boyun fitigi hediye etti.

Gebelik suresince bel fitiginiz olmasa dahi gebelige bagli siyatik yasayabilirsiniz zaten ki ben 2 gebeligimde de yasadim. Allah canimi aldi aldi bıraktı sanki. O yuzden o fitigi cozmeden bence gebelik dusunmeyin derim ben.

Bel fitigim yok.

2 gebelik bana toplam 2 buyuk iki de kucuk boyun fitigi hediye etti.

Gebelik suresince bel fitiginiz olmasa dahi gebelige bagli siyatik yasayabilirsiniz zaten ki ben 2 gebeligimde de yasadim. Allah canimi aldi aldi bıraktı sanki. O yuzden o fitigi cozmeden bence gebelik dusunmeyin derim ben.
ya gerçekten bende istemiyorum ama bu bel fıtığını nasıl çözeceğim bilmiyorum kaç gündür ağrım yoktu dün ev temziledim gene başladı

merhaba bugün başka bir doktora gözüktüm akupunktur ve manuel terapi yaptırfığımı söyledim sıkıntı olmaz yaptırman dedi. bey kaymam ameliyatsız düzelmezmiş ameliyatla da garantisi yok . zaten ameliyatlık bir durumun yok dedi. fıtıklarımda çookkk küçükmüş egzersizle halledebileceğimi söyledi. ilaç falan hiçbir şey vermedi. sadece egzersiz ve günlük hayatında temkinli ol dedi. egzersizlere devam ediyorum 10 gün kadar oldu. ve kesinlikle işe yaradığını düşünüyorum . fizik tedavide vermedi. gebeliğine engel değil fıtıkların seni rahatsız etmez dedi. şimdilik biraz rahatladım. spor yapmaya devam edip daha mantıklı şekilde hayatıma devam edeceğim. ve tabiki zayıflamam gerekiyor. sonrasında gebelik planlamak istiyoruz. allah herkese şifa versin :)

Sn otuzaazkala otuzaazkala

Doktorlara çok bir şey demek istemiyorum ama şu çok net eğer böyle bir rahatsızlığınız var ise ve dikkat etmezseniz sonuçları hiç hoş değil. Piyasada kendine fizyoterapist diyen magic belti belinize bağlayıp 10 dakika mesaj yaptıran, sıcak Kum torbaları koyup bu iyi gelecek diyen şarlatan dolu. 10 seans zorunlu seans ücretini yazmayayım aklınız şaşar. Etkisi yok mu geçici olarak rahatliyorsunuz ama ilk cümlede yazdığım gibi dikkat etmez iseniz asla çözüm değil.

Kilo bu konuda en büyük etken daha sonra hatalı yatak seçimi ve hatalı oturma şekli bunlar hep etken.

Beni tetikleyen kilo en ufak kilo değişiminde maalesef sonuçları hiç iyi olmuyor. Bu sebeple ben kiloma dikkat ediyorum ve sert zeminde yatmaya özen gösteriyorum.

Şu anda yatak arayisindayiz.

Bu arada fıtık ile son 1 senedir haşır neşirim.

7-8 senedir spor yapmıyorum, yanlış yatak seçimi, sürekli oturarak çalışma

Son düzenleme:
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. bende sizin gibi düşünüyorum aslında. her ne yaparsam yapayım en ufak bir dikkatsizlikte kötü sonuçlarla karşılaşacağım biliyorum. kısa sürede almamam gerkeen kilolar aldım belkide ondan kaynaklı bu sorunu yaşıyorum . önceliğim zayıflamak olacak zaten egzersizlere başladım . hareketlerimi oturuşumu yatışımı her şeyimi değiştirdim. umarım kötü sonuçlarla karşılaşmadan devam edebilirim. ben bu hastalığın bu kadar ciddi bir şey olduğunu asla bilmiyordum . keşke en baştan dikkatli olabilseydim

Geçmiş olsun annemi anlatmışsınız annemin de çok şiddetli ağrısı vardı bir gün içinde 3 tane doktor gezmiştik özel devlet hepsi 1 hafta içinde ameliyat olmazsan belden aşağısı felç olabilir dedi annemde tek bacakta his kaybı da başlamıştı ve çok şiddetli ağrısı vardı sizin gibi hemen kesin ameliyat edin kurtarın beni diye devlet hastanesinde bir doçent ameliyatını yaptı fıtık patlamış siniri ezmiş doktor 1 fıtık daha var kilona dikkat etmezsen o da ileride sorun yaratır dedi annemin ağrısı dindi ama o bacağın uyuşukluğunun geçmesi 1 yılı buldu hatta biz doktor ameliyatı mı iyi yapamadı deyip bir ünlü doktor daha biliyorduk ona gittik emar çekti ameliyatın başarılı yapılmış zamanla düzelecek dedi ve düzeldi de sizin de çocuklarınız varmış doktorunuz size çelik korse verdiyse onu mutlaka gün içinde ara ara takmaya çalışın eğer daha rahatsızlık hissederseniz yeniden doktorunuza gidin annem ameliyattan sonra doktora yeniden gitmişti enfeksiyon çıkmıştı kanında antibiyotik başlamıştı doktor 2 kutu anneme çok iyi gelmişti size de çok geçmiş olsun bilgiyi paylaşmadan yapamadım 😊

Geçmiş olsun annemi anlatmışsınız annemin de çok şiddetli ağrısı vardı bir gün içinde 3 tane doktor gezmiştik özel devlet hepsi 1 hafta içinde ameliyat olmazsan belden aşağısı felç olabilir dedi annemde tek bacakta his kaybı da başlamıştı ve çok şiddetli ağrısı vardı sizin gibi hemen kesin ameliyat edin kurtarın beni diye devlet hastanesinde bir doçent ameliyatını yaptı fıtık patlamış siniri ezmiş doktor 1 fıtık daha var kilona dikkat etmezsen o da ileride sorun yaratır dedi annemin ağrısı dindi ama o bacağın uyuşukluğunun geçmesi 1 yılı buldu hatta biz doktor ameliyatı mı iyi yapamadı deyip bir ünlü doktor daha biliyorduk ona gittik emar çekti ameliyatın başarılı yapılmış zamanla düzelecek dedi ve düzeldi de sizin de çocuklarınız varmış doktorunuz size çelik korse verdiyse onu mutlaka gün içinde ara ara takmaya çalışın eğer daha rahatsızlık hissederseniz yeniden doktorunuza gidin annem ameliyattan sonra doktora yeniden gitmişti enfeksiyon çıkmıştı kanında antibiyotik başlamıştı doktor 2 kutu anneme çok iyi gelmişti size de çok geçmiş olsun bilgiyi paylaşmadan yapamadım 😊
Ayy çok teşekkür ederim.bana doktorum ameliyat snrasi korse falan hic birşey söylemedi. Sadece 2 3 ay cocuklari kucagina alma dedi. Ama maaleaef olmadi ben 10 gün snra kaldirmaya basladim.
Geçmeyen uyuşukluktan şikayet ediyordum ama simdi bacak agrim tekrar basladi. Agri kesici ve kas gevselticilerle ayakta durmaya çalisiyorum.
Doktorumu aradim agri olmamasi lazm gel bi emar cekelm dedi. Ama maalesef gidemiyorum ozelde ameliyat oldum suan özele ayirabilcek bütçem yok. Bnde ya kollayamadigim icin yada basarisiz ameliyat yüzunden tekrar agrim basladi diye dusunuyorum. Simdi dewlette randevu bekliyorum emar cektiricem. Inşallah 2. Ameliyat olman gerek demezler. Gercekten kaldiracak psikolojim yok cocuklarm çok ufak dua edin banada lütfen igneyla ilaclarla falan halledilcek bi durum olsun ameliyatlik bi durum olmasin inşallah. Annenizede çok geçmiş olsun 😊

Ayy çok teşekkür ederim.bana doktorum ameliyat snrasi korse falan hic birşey söylemedi. Sadece 2 3 ay cocuklari kucagina alma dedi. Ama maaleaef olmadi ben 10 gün snra kaldirmaya basladim.
Geçmeyen uyuşukluktan şikayet ediyordum ama simdi bacak agrim tekrar basladi. Agri kesici ve kas gevselticilerle ayakta durmaya çalisiyorum.
Doktorumu aradim agri olmamasi lazm gel bi emar cekelm dedi. Ama maalesef gidemiyorum ozelde ameliyat oldum suan özele ayirabilcek bütçem yok. Bnde ya kollayamadigim icin yada basarisiz ameliyat yüzunden tekrar agrim basladi diye dusunuyorum. Simdi dewlette randevu bekliyorum emar cektiricem. Inşallah 2. Ameliyat olman gerek demezler. Gercekten kaldiracak psikolojim yok cocuklarm çok ufak dua edin banada lütfen igneyla ilaclarla falan halledilcek bi durum olsun ameliyatlik bi durum olmasin inşallah. Annenizede çok geçmiş olsun 😊
Annemin geçti sizin de geçer inşallah olumlu düşünün ama çelik korse almanızı tavsiye ederim 6 ay en azından ani hareketlerden sizi kollar sadece yatarken çıkarırsınız hemen kötü düşünmeyin belki basit bir enfeksiyon yüzünden de bacakta ağrı oluyor olabilir onun için de antibiyotik başlar doktor zaten ama 6 aydan evvel annemin bacaktaki uyuşukluk geçmemişti siz de gidin kontrol ettirin içiniz rahat eder en azından

Elinizdeki her işi bırakın, para vs bakmadan gidip bir fizyoterapist ile klinik pilatese başlayın. Gerçekten Allah onlardan razı olsun başka bir diyeceğim yok. Ben o kadar kötü vaziyetteydim ki, hamilelik de yaşadım sonrası da ve Allaha şükür son iki haftaya kadar da çalıştım. Bir ağrım olmadı.

X