hamilelik&iştah

Ben reflü şikayetim nedeniyle pek bir şey yiyemiyorum.Günlerim sadece elma,ekmek ve peynir yiyerek geçiyor.Ayran ve soda içiyorum su haricinde de.Tek tip beslenir oldum.Midemdeki yanma gitmediği sürece bir şey yiyemeyeceğim besleyemeyeceğim bebeğimide .... Ben iyi anne değilim herhalde yaaa .........

canım öle düşünme.bak ben de öleyim.reflüm yok ama bulantım çok.16. haftadayım ama hala geçmedi.yemek yemeği unuttum,

hiç merak etmeyın kızlar 20 li haftalara bir gelin nasıl iştahınız açılacak
bende 22. haftaya kadar abartısız sadece su içerek yaşadım hiç birşey yiyemiyordum bırakın yemeyi yemek pişen eve bile giremedim hiç, 22 haftada 100 gram bile almadım göbek falan hiç bişey yokdu kımse inanmıyordu hamile olduğuma
ama 22. haftadan sonra bir iştah anlatamam ve bu bana 27 kilo olarak geri döndü 22. haftadan 34. haftaya kadar tam 27 kilo aldım bazen diyorum iyiki erken doğurmuşum yoksa en az 50 kilo alırdım heralde
ayrıca normali en fazla 12-15 kilo arası almak, dogumda verirsin ye ye diyen ısrarcılarada sakın kanmayın doğumda sadece 10 kilo gidiyor gerisi size yapışıp kalıyor

canım öle düşünme.bak ben de öleyim.reflüm yok ama bulantım çok.16. haftadayım ama hala geçmedi.yemek yemeği unuttum,

Canım seninde zor.Ama bulantı bebek hareketlerini sana hissettirince gidermiş diye duymuştum.Yani senin bulantıların gitmesi yakındır bence :)

hiç merak etmeyın kızlar 20 li haftalara bir gelin nasıl iştahınız açılacak
bende 22. haftaya kadar abartısız sadece su içerek yaşadım hiç birşey yiyemiyordum bırakın yemeyi yemek pişen eve bile giremedim hiç, 22 haftada 100 gram bile almadım göbek falan hiç bişey yokdu kımse inanmıyordu hamile olduğuma
ama 22. haftadan sonra bir iştah anlatamam ve bu bana 27 kilo olarak geri döndü 22. haftadan 34. haftaya kadar tam 27 kilo aldım bazen diyorum iyiki erken doğurmuşum yoksa en az 50 kilo alırdım heralde
ayrıca normali en fazla 12-15 kilo arası almak, dogumda verirsin ye ye diyen ısrarcılarada sakın kanmayın doğumda sadece 10 kilo gidiyor gerisi size yapışıp kalıyor

Yok canım yaaa ben birden yemek yemeyede korkarım şimdi midem yanacak diye... Yani iştahım açılırmı bilmem ama açılsa bile bu seferde midem yanacak diye korkuma yemeklere yaklaşamam herhalde.

Canım seninde zor.Ama bulantı bebek hareketlerini sana hissettirince gidermiş diye duymuştum.Yani senin bulantıların gitmesi yakındır bence :)

canım mide yanmam var diyorsun ya rennie duo diye bir ilaç var denedin mi?doktor bana bulantı için vermişti.ama yanmama iyi gelmişti.bir de muhakkak kafanı yatarken otururken biraz yüksekte tut.ben iki yastıkta yatıyom.boynum ağrıyor arada ama napıyım.

canım mide yanmam var diyorsun ya rennie duo diye bir ilaç var denedin mi?doktor bana bulantı için vermişti.ama yanmama iyi gelmişti.bir de muhakkak kafanı yatarken otururken biraz yüksekte tut.ben iki yastıkta yatıyom.boynum ağrıyor arada ama napıyım.

Canım gavıscon ve rennıe verdi ikisinide denedim içindeki nane aromaları dahada artırdı yanmayı.Fayda şurda dursun o ilaçları içince deliriyordum resmen.1,5 aydır çift yastıkla uyuyorum.Midemi ne tam dolduruyorum ne de az.Yemek yer yemez uzanmıyorum dik oturuyorum.Baharatlı,acı,tuzlu,tatlı hiç bir şey yemiyorum.Mideme dokunan her şeyi uzaklaştırdım kendimden.Yani anlayacağın geçmesi için 1,5 aydır çabalıyorum elimden geldiğince önlemler alıyorum fakat geçmiyor.Bu nedenle doktorlar en son gastroloğa gönderdiler.O da bebeği etkilemeyecek şekilde ilaç tedavisine başladı.Bakalım 1-2 gündür deniyorum yeni ilaçları bir fayda görebilecekmiyim bilmiyorum.İnş. fayda ederde doktor başka ilaçlara geçmek zorunda kalmaz...

Hanimlar benim fazla istahim yok zaten bebegin kesesi mideme basinç yapiyor fazla yeyince çok rahatsiz oluyorum. yemem gerekenleri yiyorum sadece bebegimin sagligi için, kiloda fazla almadim. 6 ayim biti 4-5 kilo aldim sadece, doguma kadar 10 kilo anca olacam galiba.

Allah hepimiizn yardimcisi olsun ins

megryann;
mide problemlerinde ilk akla gelmesi gereken durumda strestir..siz istemeden de olsa herhangi bir şeye aklınız takılırsa bu size ilk etapta mide ağrısı olarak döner..gözönünde bulundurun bence..

X