Hamilelik mide bulantısı

denizkizi340

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2022
17
31
33
Merhaba çok şükür hamileyim 6+4 son iki haftadır çok fazla mide bulantılarım var mutfağa girdiğim de bile öğürmeye başlıyorum iştahım hiç yok zaten hamilelikten önce de çok iştahlı değildim maalesef. Her gün süt içmeye kuru yemiş yemeye çalışıyorum meyve yiyorum ama son günlerde midem çok kötü içim almıyor fakat sürekli de açım yemek yesem yarım saat sonra acıkıyorum. Mide bulantıları hiç önemli değil benim aklımı kurcalayan şu doğru düzgün yiyemediğim için bebeğimin beslenmesi nasıl olur :/

Şuan bebeğiniz sizin vücudunuzda ki depolardan besleniyor aç kalmanız zarar vermez ama siz güçsüz düşersiniz .
Az az sık sık yiyin mideniz kazindikca bastıracak bir iki lokma atın ağzınıza aç kalirsaniz mideniz daha çok bulanır .

Merhaba çok şükür hamileyim 6+4 son iki haftadır çok fazla mide bulantılarım var mutfağa girdiğim de bile öğürmeye başlıyorum iştahım hiç yok zaten hamilelikten önce de çok iştahlı değildim maalesef. Her gün süt içmeye kuru yemiş yemeye çalışıyorum meyve yiyorum ama son günlerde midem çok kötü içim almıyor fakat sürekli de açım yemek yesem yarım saat sonra acıkıyorum. Mide bulantıları hiç önemli değil benim aklımı kurcalayan şu doğru düzgün yiyemediğim için bebeğimin beslenmesi nasıl olur :/
Benim hiç olmadı bulantım ama kuzenim 7 ay boyunca kustu o 3500 doğurdu ben 3100 😊 bebek sendeki depoları boşaltır 4 ay da geçer çoğunlukla aslında ama üzülmene gerek yok canım

Merak etmeyin bebeğiniz gerekli besini alacaktır çoğu hamile yaşıyor bu durumu.
Ben 5. Ay bitene kadar kustum ama günde 10 kere flaan 😅
8. Hafta geçer 12. Hafta geçer derken baktım geçmiyor. Stres yapmayı bıraktım yiyip yiyip kusuyordum şansıma tiksinme olmadı benim.
Sadece tatlı her besin garanti midemi bulandırıyordu ondan uzak durdum.
Çantamdan çubuk krekeri eksik etmedim
Doktorum prilam bulantı ilacı vermişti ama kullanmadım doktorunuza sorabilirsiniz
Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏🌸

Hamilelikte oncelikli olan anne sagligidir cunku bebek sizin depolarinizi kullanarak buyuyecek ama kendinize iyi bakmazsaniz ilerleyen yaslarda kemik erimesi, diş çürümesi, saç dokulmesi yasarsiniz. Bu yuzden yemek yiyemesenizde vitaminlerinizi(doktorun onerdigi) mutlaka alin.

Ekleme yapayim su an bebek cok kucuk sizin yediklerinize ihtiyqci yok dedigim gibi sizin vitamin depolarinizi kullaniyor

Benim hala bulantılarım var
Aşırı olmasa da 😀
Yoğun dönemde bulantı ilacı kullandım. Düzenli kullanımda biraz da olsa ise yarıyor .

İlk aylar annenin depolardan besleniyor bebek
O yüzden onu takmayın

Zofer tablet beni bir kabustan kurtardı. Günde 20 kereye yakın kusuyorum. Koku hassasiyetini bile azalttı . Doktorunuza dansın tabiki

Merak etmeyin kendinizi de zorlamayin. Ben de oyleydim. 2 hafta sadece peynir domates yemişdim. Doktor sadece aşiri tatli, tuzlu tuketme ve 2 litre su iç demişti. 3 aydan sonra vitamin destekleri oluyor
Ama kusmalarin için ilaç kullan. Fazla sivi kaybi oluyor çunki

Benim hiç olmadı bulantım ama kuzenim 7 ay boyunca kustu o 3500 doğurdu ben 3100 😊 bebek sendeki depoları boşaltır 4 ay da geçer çoğunlukla aslında ama üzülmene gerek yok canım
Yaaa 😊 bende 3 -4 ay olunca geçer diye düşünüyorum ama kendimi yemek yemeye zorlamak kötü oluyor az önce kahvaltı yaptım mesela sanki hiçbir şey yememiş gibi doymuyorum amw fazlasını da midem almıyor azıcık fazka yesem kusuyorum

Merak etmeyin kendinizi de zorlamayin. Ben de oyleydim. 2 hafta sadece peynir domates yemişdim. Doktor sadece aşiri tatli, tuzlu tuketme ve 2 litre su iç demişti. 3 aydan sonra vitamin destekleri oluyor
Ama kusmalarin için ilaç kullan. Fazla sivi kaybi oluyor çunki
Şuan için folik asit verdi içinde ekstra vitaminler de barındırıyor 3 ay sonra omega 3 e geçeceğiz dedi nasipse. Çok tatlı tuzlu yemiyorum su ayran dondurma gibi ferah şeyler istiyor canım hep

Konunun uzmanı yada mağduru ne derseniz :KK70:
Ben geldim.
İlk 6 ay hiç bir şey yiyemedim. Ekmekten, sudan aklınıza gelebilecek herşeyden tiksindim. Kısa dönemlerde biber, domates, çok az peynir falan yedim. Ama çoook nadir. 6 ay boyunca her hafta 3-4 serum verdi doktorum. Hastanede kalmadım çünkü hastanede kokuyordu. Damar yolunu aile hekimliği yada sağlık kabini açtı evde 3-4 gün serum verdiler.

6.aydan sonra az az makarna, pilav, ekmek yiyebilir oldum. Ama kusma olayı hiç kesilmedi. Doğum sabahına kadar...Allahtan erken doğum yaptım da doğumdan hemen sonra bulantım gitti 4 saat sonrasında da yemek yemeye başladım.

Evimden, evin bazı eşyalarına ne kadar tiksindiğimi anlatmama gerek bile yok 😅
Asla mutfağa adım atmadım. Önünden geçerken bile kustuğum için kimse çok görmedi 😂

Bu anlattığım en afaki zor kısmı.
Genel itibariyle 12.-16 haftalar içinde bitiyor.

Bebeğimin gelişimi gayet iyi idi.
Ağız yoluyla vitamin de alamadım sadece serumda ne verdilerse ama gebelik öncesi depolarım iyi idi sıkıntı yaşamadık çok şükür.

Mesela sık sık yemek mi yiyorsunuz yoksa atıştırmalık şeyler mi mide bulantılarınız ne zaman geçti
Bulantım hala devam ediyor malesef ama benim ki sanırım refluden atıştırmalık şeyler yiyorum yoğurt ekmek arası peynir falan bazen zeytin çünkü başka türlü çok bulamıyordu. Şimdi çok şükür azaldı . Normal yemek yiyebiliyirim

Merak etmeyin bebeğiniz gerekli besini alacaktır çoğu hamile yaşıyor bu durumu.
Ben 5. Ay bitene kadar kustum ama günde 10 kere flaan 😅
8. Hafta geçer 12. Hafta geçer derken baktım geçmiyor. Stres yapmayı bıraktım yiyip yiyip kusuyordum şansıma tiksinme olmadı benim.
Sadece tatlı her besin garanti midemi bulandırıyordu ondan uzak durdum.
Çantamdan çubuk krekeri eksik etmedim
Doktorum prilam bulantı ilacı vermişti ama kullanmadım doktorunuza sorabilirsiniz
Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah 🙏🌸
Amin inşallah çok teşekkür ederim 😊

Konunun uzmanı yada mağduru ne derseniz :KK70:
Ben geldim.
İlk 6 ay hiç bir şey yiyemedim. Ekmekten, sudan aklınıza gelebilecek herşeyden tiksindim. Kısa dönemlerde biber, domates, çok az peynir falan yedim. Ama çoook nadir. 6 ay boyunca her hafta 3-4 serum verdi doktorum. Hastanede kalmadım çünkü hastanede kokuyordu. Damar yolunu aile hekimliği yada sağlık kabini açtı evde 3-4 gün serum verdiler.

6.aydan sonra az az makarna, pilav, ekmek yiyebilir oldum. Ama kusma olayı hiç kesilmedi. Doğum sabahına kadar...Allahtan erken doğum yaptım da doğumdan hemen sonra bulantım gitti 4 saat sonrasında da yemek yemeye başladım.

Evimden, evin bazı eşyalarına ne kadar tiksindiğimi anlatmama gerek bile yok 😅
Asla mutfağa adım atmadım. Önünden geçerken bile kustuğum için kimse çok görmedi 😂

Bu anlattığım en afaki zor kısmı.
Genel itibariyle 12.-16 haftalar içinde bitiyor.

Bebeğimin gelişimi gayet iyi idi.
Ağız yoluyla vitamin de alamadım sadece serumda ne verdilerse ama gebelik öncesi depolarım iyi idi sıkıntı yaşamadık çok şükür.
Ay çok zor geçmiş sizin ben mutfağa giriyorum öğürmeyle geri çıkıyorum 😂 en son maske takarak girdim eşime yemek yapmak için. Sağlıkla kucağınıza almışsınız ne güzel darısı bana ve tüm hamilelere inşallah

Bulantım hala devam ediyor malesef ama benim ki sanırım refluden atıştırmalık şeyler yiyorum yoğurt ekmek arası peynir falan bazen zeytin çünkü başka türlü çok bulamıyordu. Şimdi çok şükür azaldı . Normal yemek yiyebiliyirim
Yoğurt ayran zeytin gibi şeyler iyi geliyor aslınds önüme yemek hazır gelse daha az için kalkıyor ama bi de yemeği ben yapınca daha kötü oluyorum soğan doğrarjen kokusu falan çok rahatsız ediyor yemeğin pişme kokusu vs

X