Hamilelik mide bulantısı

Bulantım hala devam ediyor malesef ama benim ki sanırım refluden atıştırmalık şeyler yiyorum yoğurt ekmek arası peynir falan bazen zeytin çünkü başka türlü çok bulamıyordu. Şimdi çok şükür azaldı . Normal yemek yiyebiliyirim
Gebelik reflusu bende de olmustu. Doktor 3.aydan sonra mide koruyucu vermisti, doguma kadar kullandim. hayat kalitem %100 artti. Dogumdan sonra kendiliğinden gecti, ilaci birakti. Doktorunuza bunu danışın isterseniz.

Umarım tesadüftür nickler ve hikayeler açtıgımız başlıklar.

6+4 ken hamıle oldugumu öğrendim. Aşırı mide bulantım vardı. Yemek yiyemiyordum mide suyu çıkarıyordum. Son 2 gün geçti bu defa da kasıklarda ağrı başladı. Dün ikili tarama testi diye gittim bebeğin karnımda öldüğünü öğrendim.

Bu süreçte tek diyebileceğim her belirtide doktora gidin çok dikkat edin. Bebegınızı sağlıkla kucagınıza alın.

İki hamileliğimde de sonuna kadar bulantı ve kusma yaşadım. Nefret etrim hayattan. Berbattı, hayal edin, o derece...
Çubuk kraker, muz ve salatalık ile beslendim özellikle ilk zamanlar. Bebeklerim de gayet sağlıklı doğdular😉

Allah kolaylık versin,eczanelerde bulantı bilekliği var deneyin belki size etki eder, bana hiçbir şeyin faydası olmamıştı.
Zaten şuanda tam bulantıların başladığı dönemdesiniz, bir süre sonra belki azalır şimdiden evham yapmayın.. İnşallah azalır sizinki.

İki hamileliğimde de sonuna kadar bulantı ve kusma yaşadım. Nefret etrim hayattan. Berbattı, hayal edin, o derece...
Çubuk kraker, muz ve salatalık ile beslendim özellikle ilk zamanlar. Bebeklerim de gayet sağlıklı doğdular😉

Allah kolaylık versin,eczanelerde bulantı bilekliği var deneyin belki size etki eder, bana hiçbir şeyin faydası olmamıştı.
Zaten şuanda tam bulantıların başladığı dönemdesiniz, bir süre sonra belki azalır şimdiden evham yapmayın.. İnşallah azalır sizinki.
Çok teşekkür ederim deneyim bulantı bilekliğini inşallah

6+4 ken hamıle oldugumu öğrendim. Aşırı mide bulantım vardı. Yemek yiyemiyordum mide suyu çıkarıyordum. Son 2 gün geçti bu defa da kasıklarda ağrı başladı. Dün ikili tarama testi diye gittim bebeğin karnımda öldüğünü öğrendim.

Bu süreçte tek diyebileceğim her belirtide doktora gidin çok dikkat edin. Bebegınızı sağlıkla kucagınıza alın.
Çok üzüldüm inşallah hayırlısıysa tekrar hamile kalırsınız. Amin inşallah çok teşekkür ederim

bebeğe birşey olup olmayacağını doktora sorun derim
mide bulantısından ve kusmaktan hamileliğimde 14 kilo verdim ama bebeğim2 buçuk hafta erken doğmasına rağmen 3 buçuk kilo gayet sağlıklı doğdu hali hazırdaki depodan da olsa bebek her türlü bizden besleniyor zaten

bana beyaz leblebi biraz iyi gelmişti ay aklıma geldikçe o günler... mutfak kapısı görünce bile kusuyordum sizi çok iyi anlıyorum

Merhaba çok şükür hamileyim 6+4 son iki haftadır çok fazla mide bulantılarım var mutfağa girdiğim de bile öğürmeye başlıyorum iştahım hiç yok zaten hamilelikten önce de çok iştahlı değildim maalesef. Her gün süt içmeye kuru yemiş yemeye çalışıyorum meyve yiyorum ama son günlerde midem çok kötü içim almıyor fakat sürekli de açım yemek yesem yarım saat sonra acıkıyorum. Mide bulantıları hiç önemli değil benim aklımı kurcalayan şu doğru düzgün yiyemediğim için bebeğimin beslenmesi nasıl olur :/

tövbeler olsun :KK70: bende daha kendi konunuza nasıl başkası gibi yorum yapıyorsunuz diyecektim :KK70:

Dün ikili tarama testi diye gittim bebeğin karnımda öldüğünü öğrendim.

:KK43: şu kısımı şimdi gördüm ,çok üzüldüm ve demin gülerek yazdığım için özür dilerim

Ay çok zor geçmiş sizin ben mutfağa giriyorum öğürmeyle geri çıkıyorum 😂 en son maske takarak girdim eşime yemek yapmak için. Sağlıkla kucağınıza almışsınız ne güzel darısı bana ve tüm hamilelere inşallah

İnşallah kolayca sağlıkla atlatırsınız.

Çok zorlanıyorsanız yemeği siz yapmayın.

Yiyeceğiniz varsa da yiyemezsiniz. Anneniz, kayınvalideniz varsa ara ara onlarda kalım. Umarım en kısa zamanda geçer sıkıntılarınız.

Sağlıkla kavuşmanızı diliyorum.

Aa bunu yeni gördüm :KK43:

Rabbim tekrar istediğiniz zamanda sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin.

Şu an farkettim +e ile başka kişisiniz sanırım konu sahibi ile.

İnşallah kolayca sağlıkla atlatırsınız.

Çok zorlanıyorsanız yemeği siz yapmayın.

Yiyeceğiniz varsa da yiyemezsiniz. Anneniz, kayınvalideniz varsa ara ara onlarda kalım. Umarım en kısa zamanda geçer sıkıntılarınız.

Sağlıkla kavuşmanızı diliyorum.
Bulunduğum şehir de tek başımızayız öyle bir imkanım yok ama olsa çok iyi olurdu çok teşekkür ederim amin inşallah 🥰

Gebelik reflusu bende de olmustu. Doktor 3.aydan sonra mide koruyucu vermisti, doguma kadar kullandim. hayat kalitem %100 artti. Dogumdan sonra kendiliğinden gecti, ilaci birakti. Doktorunuza bunu danışın isterseniz.
Bana şurup verdi aslında da bende hata var biraz kullanmak istemiyorum o kadar çok ilaç kullanıyorum ki 😕

Yoğurt ayran zeytin gibi şeyler iyi geliyor aslınds önüme yemek hazır gelse daha az için kalkıyor ama bi de yemeği ben yapınca daha kötü oluyorum soğan doğrarjen kokusu falan çok rahatsız ediyor yemeğin pişme kokusu vs
Ilerde emin olun azalıyor ben yemek yapmaya başladım iki aydır falan bu sürede yapamiyorsaniz zorlamayın hiç

X