Hamilelik öncesi beslenme

starshollow

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2023
78
50
28
Merhaba hanımlar gebelik düşünüyorum o yüzden sağlıklı beslenmeye başlıyorum sizler gebelik öncesi ne gibi ürünler tüketmiştiniz ve sizce diyetisyene gidip profesyonel yardım almalımıyım ?Özellikle hamile kalmayı kolaylaştıracak önerileriniz var mı ?

Valla bilmiyorum yorumları okumaya geldim :)) ben sadece abur cuburu ve kahveyi azaltmaya çalışıyorum, alkol tüketmiyorum, nolur nolmaz sucuk, salam, jambon gibi ürünleri bıraktım. Sabahları çok sağlıksız besleniyordum onu düzelttim muhakkak bi yumurta vs tüketiyorum

Valla bilmiyorum yorumları okumaya geldim :)) ben sadece abur cuburu ve kahveyi azaltmaya çalışıyorum, alkol tüketmiyorum, nolur nolmaz sucuk, salam, jambon gibi ürünleri bıraktım. Sabahları çok sağlıksız besleniyordum onu düzelttim muhakkak bi yumurta vs tüketiyorum
Cevabınız için teşekkür ederim 🙏 Bende abur cuburu bıraktım çünkü doktor yumurta tembelliği başlamış hafiften dedi paketli gıdalar sebep oluyormuş hepsini kestim günlük yürüyüşümü yapıyorum yemeklerimi sebze ağırlıklı yapıyorum pazara pek gitmezdim artık gidiyorum taze sebze meyve almaya

Sigara ve alkol alışkanlığınız varsa bırakabilir, yürüyüş yapabilir, paketlenmiş gıdalardan uzak durabilirsiniz. Yeşil yapraklı sebzeler, ceviz, avokado, havuç, yumurta, balık, kırmızı et iyi geliyor kadınlara diye biliyorum. Karbonhidrata yüklenmeyin. D vitamininin ve folik asit desteğinin önemli olduğunu söylüyor doktorlar. Şuan benzer bir dönemden geçiyorum araştırmalarım sonucu edindiğim bilgiler bunlar. Umarım sağlıklı bir gebeliğimiz olur.

X