Hamilelik ve D vitamini eksikliği

pembe dusler

Guru
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2010
1.039
359
Hanımlar merhaba..Hamileyken d vitaminin eksik olduğunu öğrenen var mı.Doktor neler dedi va nasıl bi yol izledi.Yada hamile olmadan önce d vitaminin eksik çıkan var mı .neler yaptınız doktor ne önerdi.hamilelikte hem anne hem çocuk için çok önemliymiş benim 12.9 çıktı düşük yani😞 hamilelik düşünüyorduk altüst oldum bilgisi olan yada benim gibi bu durumu yasayan varsa yazın lütfen..

Merhaba ben de gebelik düşünüyorum ve d vitamini eksikliği var bende de 8 çıkmıştı. Doktora gidip ilaç yazdırın. Folik asitte kullanıyorum ben.
eksik olan arkadaşlarımdan gebe olanlarda oldu ama yine de baştan tedbiri alalım, :)

Öncesinde normaldi benim gebelikte düşük çıktı takviye başladık. Bu kadar üzülmenize gerek yok takviye kullanırsınız.
Ama düşük olması bebekte gelişim bozukluğu raşitizm hastalığı gibi hastalıklar görülüyormuş.o yüzden korktum.cevabınız için teşekkürler

Alt üst olacak bir sey yok. Ilaci kullaniyorsunuz yukseliyor. Ne var bunda boyle tepki verecek? Hiç mi daha once yasamadiniz?

Ay benim Allahin her kışı d vitaminim düşer. Kanim düşer, demirim düşer ooo alt üst olunacak olsa ben olurdum.
Yaa gercekten mi🙂.Ben ilk defa yasıyorum internetten arastırınca da korktum abuk subuk şeyler yazıyo.yani ilaç kullanınca hemen yükselen bişey mi bu d vitamini

Ama düşük olması bebekte gelişim bozukluğu raşitizm hastalığı gibi hastalıklar görülüyormuş.o yüzden korktum.cevabınız için teşekkürler
Şimdiden bu kadar takılmayın her şeye. Bu gebelik hemen gerçekleşmezse tetkikler arttıkça pürüzler de artıyor. Ve gebelik gerçekleştiğinde de tüm dengemiz altüst oluyor. Tsh fırladı benim mesela daha 5 haftalıkken ona da ilaç kullanıyorum. Kan sulandırıcı iğne kullanıyorum hayati önemi var benim için.

Merhaba ben de gebelik düşünüyorum ve d vitamini eksikliği var bende de 8 çıkmıştı. Doktora gidip ilaç yazdırın. Folik asitte kullanıyorum ben.
eksik olan arkadaşlarımdan gebe olanlarda oldu ama yine de baştan tedbiri alalım, :)
İlaçla hemen düzelecek birseyse içim rahatladı☺️ teşekkürler

Şimdiden bu kadar takılmayın her şeye. Bu gebelik hemen gerçekleşmezse tetkikler arttıkça pürüzler de artıyor. Ve gebelik gerçekleştiğinde de tüm dengemiz altüst oluyor. Tsh fırladı benim mesela daha 5 haftalıkken ona da ilaç kullanıyorum. Kan sulandırıcı iğne kullanıyorum hayati önemi var benim için.
Biraz pipiriğim galiba.ama arastırınca korktum yazılanlardan.Allahım hayırlısıyla almayı nasip etsin evladınız🤲

Yaa gercekten mi🙂.Ben ilk defa yasıyorum internetten arastırınca da korktum abuk subuk şeyler yazıyo.yani ilaç kullanınca hemen yükselen bişey mi bu d vitamini
Tabii ki yukselir evet. Ama doktordan devit dışında bir sey yazmasini rica edin. Ocean spreyler daha iyi diyorlar. Bol bol guneslenin. Guneşe çıkın ellerinizi açın elinizin icine değsin güneş. Korkmayin rahat olun.

Hanımlar merhaba..Hamileyken d vitaminin eksik olduğunu öğrenen var mı.Doktor neler dedi va nasıl bi yol izledi.Yada hamile olmadan önce d vitaminin eksik çıkan var mı .neler yaptınız doktor ne önerdi.hamilelikte hem anne hem çocuk için çok önemliymiş benim 12.9 çıktı düşük yani😞 hamilelik düşünüyorduk altüst oldum bilgisi olan yada benim gibi bu durumu yasayan varsa yazın lütfen..
Gebelik öncesi gayet normalken gebelikle beraber d vitamini değerim 8e düşmüş. D vitamini damlası kullanıyorum bırakınca hemen geri düşüyor çünkü

D vitamini değeri normal insan çok az zaten büyük olasılıkla düşük oluyor çoğu insanda. Telaşlanacak bir şey yok. Bir de netten bilgi edinirken temkinli olun en ufak sorun ölümcül lanse ediliyor.

Ylemi ne biitamini değeri normal insan çok az zaten büyük olasılıkla düşük oluyor çoğu insanda. Telaşlanacak bir şey yok. Bir de netten bilgi edinirken temkinli olun en ufak sorun ölümcül lanse ediliyor.
Öyle mi iyi o zaman🙂 yani öyle şeyler yazıyo ki internette insan korkuyo telaşa kapılıyo.🤷

Benimde d vitaminim düşük çıkmıştı. Baştan beri değil ama 6-7 haftadır doktor önerisi ile fıs fıs kullanıyorum ocean isminde günde 2 fıs alıyorum ağız yoluyla. Çözümü olan şeylerden korkmamak lazım d vitamini düşükse çözümü var. Ah bir bilseniz hamilelikte başımda nelerle uğraştığımı çaresizliğimi.. Keşke vitaminim düşük olsa sadece 😥 erken doğum riskim olmasa kanamalar olmasa hastaneler de yatmasam plesanta üzerinde kanama alanım olmasa keşke rahimdeki zar yapışmış olsa ayrık olmasa plesantanın ayrılma riski olmasa da d vitaminim filan düşük olsa.. 😥

X