Gebeliğe Hazırlık Hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba hamilelik ilk 5 haftalıktan göğüs ağrısı şişkinlik olan oldu mu aşırı acıma
Merhaba bende sizin gibiyim göğüslerim önce şidi ağrı vardı sora geçdi 23 Kasımda adet olmam lazımdı 19 kasımda 2.3 damla lekelenme oldu bitdi bugüne kadar adet olmadım 25 kasımda kan testı yapdırdım negatif çıkdı dün test yapdım az silik çizgi çıkdı bugünkinde daha belirgin duruyor herkes geç döllenme ola bilir diyolar üsteki test bugün olan altdakı dün olan böyle bir durum yaşayan oldumu

Eklentiler

• 54113A7B-CC94-49F8-B6CE-C24DFC9E9361.jpeg
    54113A7B-CC94-49F8-B6CE-C24DFC9E9361.jpeg
    104,5 KB · Görüntüleme: 18
Merhaba bende sizin gibiyim göğüslerim önce şidi ağrı vardı sora geçdi 23 Kasımda adet olmam lazımdı 19 kasımda 2.3 damla lekelenme oldu bitdi bugüne kadar adet olmadım 25 kasımda kan testı yapdırdım negatif çıkdı dün test yapdım az silik çizgi çıkdı bugünkinde daha belirgin duruyor herkes geç döllenme ola bilir diyolar üsteki test bugün olan altdakı dün olan böyle bir durum yaşayan oldumu
Ben henüz doktora gitmedim kanda baktırmadım

Bende de böyleydi ben de gün gün yaptm ilk pozitif sonraları hep silik regl den iki gün önce de pozitif çıktı regl günümden bi gün önce de az az kanamam geldi pembe rekte aşırı azdı 5 gün sürdü suan 2 ay oldu yine bu ay öyle oldu az az pembe renk kan sonra kahverengi geldi ama eğer adetten sonra hamile kaldıysanız üstüne görme oluo 3 ay

Bende de böyleydi ben de gün gün yaptm ilk pozitif sonraları hep silik regl den iki gün önce de pozitif çıktı regl günümden bi gün önce de az az kanamam geldi pembe rekte aşırı azdı 5 gün sürdü suan 2 ay oldu yine bu ay öyle oldu az az pembe renk kan sonra kahverengi geldi ama eğer adetten sonra hamile kaldıysanız üstüne görme oluo 3 ay
Ben

Ben adet olmadım 23 de olmam lazımdı kasıklarımda ağrı var belimde ağrı var ama adet yok

Ben adet olmadım 23 de olmam lazımdı kasıklarımda ağrı var belimde ağrı var ama adet yok
Benim ilk ayda aşırı bel ağrısı hayla devam ediyor mide bulantı baş dönme iştahım açıldı göğüslerim aşırı ağlıyordu acıo çok fena kendim hasaslastım her şeye ağlıyordum bide surdan bilebilirsiniz göğüs koyulaşması ve göğüs ucu süt benekleri

Benim ilk ayda aşırı bel ağrısı hayla devam ediyor mide bulantı baş dönme iştahım açıldı göğüslerim aşırı ağlıyordu acıo çok fena kendim hasaslastım her şeye ağlıyordum bide surdan bilebilirsiniz göğüs koyulaşması ve göğüs ucu süt benekleri
Sadece dişimi fırçalayınca bulantı oluyo mide yanmam var benim doktorum 3.4 kasım kan testi ver dedi bakalım ne çıkıcak

Sizde ne oldu peki
Ben nişanlıyım sevgilim ile nişanlandım 2 senelik ilişki yaşadık korunmasız geri çekilme ile 7 ay bisey olmadı ama Eylül ayında bisi oldu galiba Eylül 25 de regl oldun 30 da biti direk ilişkiye girdik ondan oldu büyük ihtimalle sonra Ekim 17 sinde bas dönme mide bulantı göğüs hassasiyetim oldu şüphelendim test yaptm pozitif çıktı direk iki çizgi regl tarihimden 2 gün önce de yapmstm pozitif çıktı direk 15 dakikada sonra regl günümde ilk iki gün hakverengş leke sonra pembemsi kan ile geldi 5 gün sürdü ondan sonra belirtiler devam etti bu ay regl günümü bekledim onda da aynı oldu regl üstüne hamile olunca oluyormuş öyle 3 ay işte doktora da gidemedim suan özele gitsem mi die bisi olur mu die araştırıyorum 17 yaşındayım

Merhaba hamilelik ilk 5 haftalıktan göğüs ağrısı şişkinlik olan oldu mu aşırı acıma
Merhabaa, hastaneye gitmeyi ertelemek çözüm değil, keşke birlikte olmayı erteleseydiniz
gebelik testi kan verip öğrenmek istersen bir tüp kan alıyorlar ve beta hgc testin ismi, >1,2 den büyük ise hamilesin demektir. Göğüslerde hassasiyet, ellerde uyuşma, titreme, mide bulantısı ve ateş durumlarını yaşadıysan kesinlikle gidip baktırmalısın bebişin sağlığıda önemli bu konuda, sağlık ocağında yapılıyor bu test, sürekli özel hastane demişsin ama gitmediğin sürece gitmiş sayılmazsın. Sabah erkenden ver kanını sağlık ocağını iki gün sonra çıksın sonrası bebeğin sağlını önemsemen gerekir umarım nişanlın mantıklı karar verebilir

X