Hamilelikte alınan kilolar

Arkadaşlar doğum sonrası nasıl kilo verdiniz? Birde doğumdan hemen sonra kaç kilo gidiyor?
12 kilo aldım hamilelikte 3.5 çocugun kilosu suvs de gittigi için 7 kilo vermiş şekilde eve gelmiştim kalan kilolar da 3 hafta içinde gitti 6 ay içinde de hiç diyet vs yapmadan hamile kaldıgım kilodan 6 kilo aşagıya düşmüştüm bebek emdigi zaman kilo gidiyor sadece Süt yapar diye tatlı helva vs yemeyin çünkü Süt yapma özelliği yok tek sebebi çok su içirmesi Süt için en iyi şey su zaten tatlı sadece kilo yapıp vücutta kalıyor bol bol su için hem Süt olur hem kilo verimini hızlandırır o dönem helva ya sarılan arkadaşlarım hepsi pişman oldu

Ay ben de iki gün sonra sadece 2.5 kilo vermiş çıktım tartıda zaten 3.5 çocuk 🤣🤣 ay o ne ödemdiii
ben de bekliyorum ki doğumdan sonra 50'ye düşerim. oturdum ağladım doguramadim mi, neden hiç eksilmedi diye :p neyse ki geçti gitti

Bence doğumdan önce 45-60 kilo olanlar zaten fazla yeme alışkanlıkları olmadiğindan çok hızlıca eski kilosuna hatta altına iniyor. Onlar size emsal olmasın. Şöyle yok mu 70-80 arası hamile kalıp 90-95 doğuran hatunlar. Onlar bizi motive edebilir ancak.😁
Ben 74 ile hamile kaldım. Şuan 87 yim. (36+2)
Doğurduğu ay 15-20 kilo vereni duydu bu kulaklar ama bence dogum sonrası ertesi gün 4-6 kilo kaybı oluyor genelde.

Bir de son haftalarda bebek irileşsin 4 kiloya yaklaşsın kafasıyla aman diyeyim pasta, tatlı girişmeyin. Kan şekeri dengesini bir bozdunuz mu içinizden bir canavar çıkıyor. 2 akşam önce evlilik yıl dönümü kutlaması için akşam sütlü fıstıklı kadayıf ve dondurma yedim. Sabahında elim ayağım titriyordu. Yemenin sonu yok yedikçe yiyor insan.

X