Hamilelikte Böbrek Büyümesi Yaşayanlar

Sizde hangi haftanızda farkedilmişti acaba ?
Mümkün mertebe dikkat ediyorum yatmama ve bol su içiyorum ağrılar içinde ilaç vermişti dr onu kullanıyorum
Bakalım artık hayırlısı vakti zamanında doğması için dua ediyorum

çok geçmiş olsun ınşlhh ılerlemez ıkımızınde ben dün ogrendım 21mm tam 26 cı haftamda sımdı enfeksıyon için antıbıyotık kullanıyorum sag böbreğim genişleme oldugu için sola yatıyorum otururken bile sola dogru yaslan dedı kadın dogum uzmanım. Ürolog su içmekten baska tavsıyede bulunmadı saten cokda ilgilenmedi .bu arada ben ıstanbulda oturuyorum suyu damacana ya da şişe alıyoruz sana tavsıyem ph 7.5 üstunde su tuketmen elmacık saka gibi markaların 8 e yakın ph var gerçi benım yınede enfeksıyon oldu ama eger ıcmeseydım belki daha cok ilerlıycektı.bu arada normalde bebegımın cinsiyeti kız kilosu ve boyu genelde 1 hafta önden giderdi şimdi kendı haftasıyla aynı cıkıyor daha yavas buyumuş belki enfeksıyondan dolayıdır dıye düşündüm agrı kesici doktorum parol önerdi sade

Slm kızlar konunun ustunden epey zaman geçmiş ama trcrubeli annelerin tavsiyelrine ihtiyacm var. 27 haftalk hamileyim.24 haftalikken sag bobregimde büyüme teshisi konuldu agrilarm vardi 2gun hastanede kaldm.2 haftadr agrm yoktu bugun yine tekrarladi bobrekten gelen agri yavastan kasiklarima yayilmaya basladi buda beni korkutuyor.dr.um sicak su torbası koy dedi.bu sorunu olanlar sizler neler yapiyorsunz bu agri durumlarnda

Geçmiş olsun canım benim 2 günde bir oluyo sıcak havlu koyuyorum bol su içiyorum sol büyüme hangi tarafındaysa tersine yat mutlaka usütmemeye dikkat et
Drun ilaç verdimi
Benim de ağrılarm öyle oluyo belim kasıkkarm bacaklarım hepsi ağrıyo olduğu zaman

Geçmiş olsun canım ben ölü gibiyim önceki agrılarım normalmiş demek ki düne göre cok fena sancı cektım nasıl gecıcek bu agrıların bilmiyorum 4 tane parol 1 tane buscapon içtin sankı kamyon carpmiş gibiyim benımde kasıklarım cok şiddetli adet agrısı gibi agrıyor sırtım böbregim aynı sekılde artık kasık agrımdan sag bacagımı oynatanıyorum. Buarada bende cok yüksek enfeksıyon cıktı ıdrar tahlılımde ben kasıgımdakı agrıyı enfeksıyona baglıyodum enfeksıyon gecınce kasık agrım azalır dıye umuyorum antıbıyotık tedavısıne başladım .ınşlh sendede enfeksıyon cıkmaz bence hemen ıdrar tahlılı iste doktorundan benım genişlemem 21 mm cok ileri degil ama kasıkta sancı benı mafdedıyo ıhmal etme ıdrar tahlılını lütfen inşlh enfeksıyon yoktur bu arada senın genişlee kaç mm agrılarını nasıl geçiriyosun?

bemimde sağ bobregimde genisleme vardi. ama bekim esim urolog olduğu icin erkenden kontrol etmistik va cabuk yakaldik. bok su ictim ve hep sol tarafima yattim. hamdolsun geçti kendikiginden.

Merhaba bayanlar,
öncelikle yeni katıldım aranıza. konunun üzerinden uzun zaman gecmiş ancak ben de aynı dertten müzdaribim. dün teşhis konuldu.sağ böbrekte genişleme var bebeğim baskı yapıyormus. 23 haftalık hamileyim. doktor doguma kadar cekeceksin bu agrıyı dedi. parol verebilirim sadece dedi ama o da etki etmiyor. buscopan verdi onun da prospektüsünde hamilelikte kullanılmamalı yazıyor. Kafam karıstı. doguma kadar nasıl gececek bilmiyorum .

Haaah ! Eyvah eyvah...
Öncelikle hepinize çokkkk çok geçmiş olsun tüm samimiyetimle acil şifalar diliyorum ki size sadece 1 hafta önce başıma gelenleri uzun uzun anlatıp sıkmak istemem ama bir özet geçeyim.

Lütfen bu durumu önemseyin. Ama biliyorum ki kimse bişey yapamayacağını her fırsatta söyleyecek size ve "yapacak bişey yok,geç, parol serum takın" cümlesini 2 hafta boyunca acillerde ezberlemeye hazır olun.
Korku senaryoları yazmak değil amacım. Ama böbrek bu...Böyle bişey.

Bu korkunç ağrılarla nefes bile alamaz halde acillere kaldırıldığımda idrar yolu enfeksiyonu dendi. Gönderildim...

Tahlil yapıldı, yoğun enfeksiyon dendi, antibiyotikler yazıldı gönderildim...

Kendi doğum doktorum taş düşürebiliyor olma ihtimalimden bahsedip renal usg yani böbrek ultrasonu istedi sağolsun.
Bunu muhakkak ısrarla isteyin ve lütfen tek doktorun yaptığı bu kontrolle kalmayıp 2. Hatta 3. Bir renal usg kontrolüne girin.

Neden?

Çünkü, ismini vermekte hiçbir beis görmediğim, çokkkk kaliteli(!) Bağcılar Medipol Mega'ya acilen götürülüp yüzlerce lira faturasız şekilde alınıp muhtaç olunduğu için ses çıkarılmayıp renal usg çektirip 'böbreklerde büyüme, taş, kum yoktur.' Yazılı temiz bir rapor alma ihtimaliniz çok yüksek.

Sonrasında ise aynı günün akşamı böbrek sancılarının erken doğumunuzu tetiklemesi üzerine kendinizi bir eğitim araştırma hastanesinin korkunç doğumhanesinde bebeğin doğduğunda kalacağı küvözün olup olmadığını yer olmadığını falan tartışırken bulabilir, şans eseri hâlâ doğurmamış ve sonraki günlere bu korkunç sancılarla erebilip acillerde parol serum yemeye devam ederken doktorların ya bu enfeksiyon ağrısı değil tekrar renal usg deyip bir ultrason daha almasıyla sol böbreğinizde büyüme ve her iki böbreğinizde taş olduğunu hatta soldakinden taşı düşürüyor olduğunuzu öğrenmeniz işten bile değil.

Yüzlerce lira ver ve yüzüne bakmasınlar yetmez gibi karnım burnumda beni tehlikeye atıp temiz raporu yazsınlar ve böbreğim nedeniyle az kalsın çocuğum vakitsiz doğsun belki de yaşamasın...

Ne basit değil mi...

Böbreklerinizle alakalı hiç ihmalkar davranmayın arkadaşlarım nolur...
Kabir azabını tattım 2 hafta boyunca, dilerim günahlarıma kefarettir diye avunuyorum ama erken doğum olma ihtimalim hâlâ çok yüksek.

Çünkü çaresi yok.
Sadece gileburu ve galonla içtiğim su ile o taşı düşürebildim ancak büyüme için belki de az diye hiçbir müdahale yapılmadı.

Korkutmak demeyin bana kızmayın nolur ama korkun...
Kimsenin umrunda olmadığımızdan emin oldum artık.
Anlattıklarım işin fiziki boyutu ve özetiydi.
Psikolojik olarak sıkıntısı hâlen sürüyor. (Geceleri wcye kalkıp çok affedersiniz tuvaletimi yaparken bozuk psikolojim hasebiyle suyum geliyo diye ağlayarak çıktığım oldu,gördüğüm erken doğum bebeğimin ölümü kabusları,daha neler...)

Bunlara maruz bırakılmak zorunda kalmayın.

Kesinlikle tek doktorla kalmayın ennnnn büyük önerim bu.
Baktılar enfeksiyon mu dediler? Biliyorum sıkıcı ama başka doktora...o da mı hemfikir?3.yü de görün. Ve renal usg yi onlar sormazsa siz sorun. İstetip baksınlar. Birinin göremediğini (nasıllll göremez nasılll ve yüzlerce lirayı hiç acımadan yanlış bir rapor için alırlar anlamıyorum.şikayet de edeceğim görürler!) Diğeri muhakkak yakalıyor arkadaşlar.

Ben taşlarımın varlığından beğenmediğim Eyüp Devlet Hastanesi sayesinde haberdar oldum. Sağolsunlar halime öyle acıdılar ki çok ilgilendiler...

Gebe bir insana parasıyla bu muameleyi reva gören hainlerden çok daha ilgililerdi Allah da yanlarına koymaz hiç şüphem yok.

Lütfen siz çekmeyin aynılarını :'(
Allahıma kimseye vermemesi için çok dua ettim hâlâ ederim.
Normali bile çokkkk zorken gebenin böbrek sancısı. ..
Tarifsiz. Rabbim yardım etsin cümlemize... lütfen su için çokkkk çokkk için...kusana kadar...
Yaşamayın aynılarını...

Doğuma kadar bu sıkıntıyı çektim. Yolda yürürken dinlenerek yürüyodum ama yinede yürüyodum. Bebeğim 4.100 kilo doğdu artık düşünün nasıl bi baskı yapıyodu :-( ama şunu diyebilirim ki doğumdan sonra tamamen geçiyo ağrılar. Hiç bişey kalmıyo emin olabilirsin

19 haftalik hamileyim sol bobregimde buyume var asiri sanci yapiyor bana biraz bilgi verir misiniz

19 haftalik hamileyim sol bobregimde buyume var asiri sanci yapiyor bana biraz bilgi verir misiniz

Bende de sagda var doktor hep sola yat dedi bi de bol su için icmedigim zamanlar ayrım daha çok oluyor. Buscopan kullanıyorum ağrıya dayanamadigimda. Parol u de duxenli olarak içi yorum tarım oldukça. Geçmiş olsun . hayırlı doğumlar .

Benim de sağ böbrekte büyümetesbit edildi bbugün 24 haftaligim. iinşallahstente gerek kkalmaz...

Su an aynı ağrıyı ben çekiyorum üç gündür dayanamiyorum artık.17 haftalık gebeyim ağrılarımın erken başladığını söyledi doktorum.ne kadar zaman da geçiyor bu ağrılar. Yardımcı olun lütfen.

İlk hamileliğiniz mi? Ultrason çektirmeniz lazım çünkü ağrı böbrek taşı yada kumu belirtileriyle aynı

Dt
İlk hamileliğiniz mi? Ultrason çektirmeniz lazım çünkü ağrı böbrek taşı yada kumu belirtileriyle aynı
böbrek ultrasonu çektirdim bebeğin büyümesine bağlı olarak böbrekte içeriye doğru bir genişleme olduğu söylendi.ama su an çok iyiyim çok şükür.bende enfeksiyonda vardı ağrıyı enfeksiyonda tetikliyor sanırım.

Arkadaşlar belki doğum yaptınız belki hala hamilesiniz. Ama yardım edersiniz di mi 18 haftalık hamileyim sağ böbrekte genişleme varmış gün icinde sızlama şeklinde ağrım oluyo yopun bir ağrı değil ama kendini hatırlatıyo sağolsun bugünkü ultrasonda sol 102-43 olarak ölçüldü. Grade 1 oranında dedi. Başka da bşşe demedi her hamilede bu oranda olabilir dedi. Nası atlattınız bu durumu nasıl iyileşecek bana yardım edın strent olayı korkutuyor

Canım bende 22 haftaligim iki gün önce ayrıntılı ultrason da farketti Dr sağ böbremde 13mm hafif sızı oluyor bazen ama Dr bakmasa ben bisey demiyecem ikinci gebeligim bu ilklinde hiç böyle bisey yaşamadim ben kendindeki gelişmeleri yazarım sende yaz lütfen kendi Dr iki hafta sonra gidecem büyüme ne hızla devam ediyor acaba. Ama tek teselli bu sıkıntı bebegimde değil de bende çok şükür

Sonunda biri mesaj yaZdı :) çok geçmiş olsun öncelikle. Bende de sızı var sadece gün içinde arada oluyo sandalyede otururken baskı olursa o gün sızlıyor ama evde olduğum zaman sanki hiçç bişeyim yok. Radyolog aylık kontrolünde doktorun baksın dedi. Geliyim mi dedim çünkü. İnşallah fazla canımız yanmadan sağlıkla atlatırız.sen de yaz haberleşelim tabi. bebeğim sağlıklı olsun yeterki

Benim sol bobregimde suzlamaya başladı cuma günü gidiyorum Dr akşamına yazarım sana canım. Çok geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…