Hamilelikte derinin pul pul dökülmesi..

gmztrkl

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2017
276
101
35
Herkese merhaba, 13+6 günlük hamileyim. 8. haftadan beri göbek ve bel çevremde birde bacaklarımda diz altımda pul pul dökülmeler oluyor. Arada kese yapıyorum 1 gün düzeliyor sonra tekrar başlıyor. Mümkün olduğunca nemli tutmaya çalışıyorum bebe yağı ve çatlak kremi kullanıyorum. Arada sırada da kaşıntı oluyor ama bir kızarıklık yok. Normal mi bu, mevsim geçişinden mi kaynaklanıyor yoksa hamilelik yüzünden mi bilemedim.. Bu durumu yaşayanlar oldu mu?

Bende aynı durumdayım malesef yaaa... bazen düzeliyor dediğin gibi. Daha dün akşam duş aldım kremlendim bugün pul pul cildim. Krem ve yağ fayda mı etmiyor acaba napmak lazıımm

Benimde çok kuruyo cildim, erkek olursa olur derler doğrumuki acaba?

Bende aynı durumdayım malesef yaaa... bazen düzeliyor dediğin gibi. Daha dün akşam duş aldım kremlendim bugün pul pul cildim. Krem ve yağ fayda mı etmiyor acaba napmak lazıımm

Bende daha dün duş aldım yağladım sabah bir kalktım diz altım kurumuş tamamen ve dökülüyor resmen derim, sonra tekrar yağladım arada birde kaşınıyorum, hiç bilmiyorum ne yapmak gerek, ne zamana kadar devam edecek acaba :110: siyah kıyafetlerime de bulaşıyor toz gibi silkip duruyorum

Benimde çok kuruyo cildim, erkek olursa olur derler doğrumuki acaba?

İlk defa duydum hiç bir fikrim yok cinsiyeti ile ilgili, o da ayrı bi konu zaten suratım resmen çirkinleşmeye başladı :) cinsiyetini 3 hafta sonra öğrenicez merak içindeyim...

Hamilelikle alakasi varmi bilmiyorum ama soylediginiz şeyler genelde az su içmekten olur canım. Su eksikliği ciltte kuruluk yapiyor direk. Suyu ihmal etmeyin.

Hamilelikle alakasi varmi bilmiyorum ama soylediginiz şeyler genelde az su içmekten olur canım. Su eksikliği ciltte kuruluk yapiyor direk. Suyu ihmal etmeyin.

su içmeyi ihmal etmiyorum en azından 2 litreyi buluyorum günlük olarak, sanki onunla pek alakası yok gibi ama bilemedim. çevremde de yüzümün değiştiğini söyleyenler var kız olacak kesin diyorlar :21: ama genel olarak annem babam dahil kesin oğlun olacak diyor :anneadayı: büyük merak ve heyecan içindeyim gün geçmiyor bana :)

su içmeyi ihmal etmiyorum en azından 2 litreyi buluyorum günlük olarak, sanki onunla pek alakası yok gibi ama bilemedim. çevremde de yüzümün değiştiğini söyleyenler var kız olacak kesin diyorlar :21: ama genel olarak annem babam dahil kesin oğlun olacak diyor :anneadayı: büyük merak ve heyecan içindeyim gün geçmiyor bana :)
Evet bende oyle biliyorum kiz cocukta cirkinlesiyosun erkekte guzellesiyosun. :KK49:
Bir de karnin.sivri buyurse erkek yayvan buyurse.kiz derler.:halay:

Dümdüz bir karnım yoktu hamile kaldığımda o yüzden yayvan mı sivri mi anlamıyorum :)) yüzük testi nedir
Valla hazirlik asamasini birebir bilmiyorum.ama sirtustu yatiyosun. Birisi altin bir yuzugu ipe gecirip tam.gobeginin ortasında sabit tutuyor. Yuzuk kendi kendine hareket etmeye basliyor. Eğer yuvarlak yada oval cizerse kız. Ileri geri duz bir cizgi cizerse erkek deniyor :KK76:

Slm kızlar aynen bende sizin gibiyim cildim pul pul dokuluo kaşıntı da oluo mevsim gecisinden kesin yoksa sanmiorum yaa.. bide normalde cildiniz kuruysa hamileyken daha da kuruo benimki ondan die dusunuorum :) buarada konuyla alakasız cinsiyet kızlar bende en azından tutmadı yani :)

Valla hazirlik asamasini birebir bilmiyorum.ama sirtustu yatiyosun. Birisi altin bir yuzugu ipe gecirip tam.gobeginin ortasında sabit tutuyor. Yuzuk kendi kendine hareket etmeye basliyor. Eğer yuvarlak yada oval cizerse kız. Ileri geri duz bir cizgi cizerse erkek deniyor :KK76:

Hmmm yok öyle bişi denemem biraz fazla batıl geldi :KK12::KK53:

O kaşıntılar dökülmeler bende de var ya uyuz mu oldum acaba diyorum bazen.. Dus aldıktan sora daha çok kasiniyor hatta benim iyice kuruyor cildim.. O kız erkek olayı ellerdeki kuruluk nemlilikle oluyo galiba zira ilk kez bir kışı ellerim kanamadan catlamadan geçirdim bebisim kız olcek Rabbim nasip ederse.. :anneadayı:
Yüzük ben denedim tuttu.. Yabancilarda bile var bu test yani biz türklerin uydurduğu bi inanç değil anlaşılan..

Slm kızlar aynen bende sizin gibiyim cildim pul pul dokuluo kaşıntı da oluo mevsim gecisinden kesin yoksa sanmiorum yaa.. bide normalde cildiniz kuruysa hamileyken daha da kuruo benimki ondan die dusunuorum :) buarada konuyla alakasız cinsiyet kızlar bende en azından tutmadı yani :)

Benimde cildim normalde kuru belkide o da etki ediyodur doğru diyosun :) bana cinsiyetiyle ilgili herkes o kadar farklı şeyler söylerek kız olcak yok erkek olcak dedi ki artık boğuldum :)) tek gözüme batan şey yüzümün değişmesi gerçekten çirkinleşiyorum :)))

O kaşıntılar dökülmeler bende de var ya uyuz mu oldum acaba diyorum bazen.. Dus aldıktan sora daha çok kasiniyor hatta benim iyice kuruyor cildim.. O kız erkek olayı ellerdeki kuruluk nemlilikle oluyo galiba zira ilk kez bir kışı ellerim kanamadan catlamadan geçirdim bebisim kız olcek Rabbim nasip ederse.. :anneadayı:
Yüzük ben denedim tuttu.. Yabancilarda bile var bu test yani biz türklerin uydurduğu bi inanç değil anlaşılan..

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin :KK200::anneadayı: kaşıntı da çok kötü yaa bir anda kaşınıveriyor batar gibi kaşıyorum kaşıyorum tatmin olamıyorum :KK43: hmm yüzük için öyle mi diyorsunuz belki bi denerim ama ilk defa duydum :)

X