Hamilelikte diş gebelik

Eymenyigitinannesi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2015
13
3
33
Merhaba arkadaşlar başına gelen varmı bilmiyorum sormak istedim... Cuma günü test yaptım çok az belirtili pozitif çıktı .. cumartesi doktora gittim doktor ultrasonda baktı ve dış gebelik olduğunu söyledi ya ilaçla yok etme yapılacağını yada amilyat yaparak tupumu alicaklarini söylediler... Ama bu arada hiç kan tahlili istenmedi baya amilyati ilacı anlattı doktor bende moral Gitto zaten sonra birde kana bakalım dedi belki yeni başlangıç olabilir diye kana baktığında HCG 63 cikti yani yeni gebelik gibi gözüküyor dedi pazartesi yine kan için çağırdı ama mutlaka buraya gel yaptır diyede ekledi:KK43:... Tabi bende moral gitti hala kendime gelemedim böyle bir durum yaşayan varmı acaba

Merhaba arkadaşlar başına gelen varmı bilmiyorum sormak istedim... Cuma günü test yaptım çok az belirtili pozitif çıktı .. cumartesi doktora gittim doktor ultrasonda baktı ve dış gebelik olduğunu söyledi ya ilaçla yok etme yapılacağını yada amilyat yaparak tupumu alicaklarini söylediler... Ama bu arada hiç kan tahlili istenmedi baya amilyati ilacı anlattı doktor bende moral Gitto zaten sonra birde kana bakalım dedi belki yeni başlangıç olabilir diye kana baktığında HCG 63 cikti yani yeni gebelik gibi gözüküyor dedi pazartesi yine kan için çağırdı ama mutlaka buraya gel yaptır diyede ekledi:KK43:... Tabi bende moral gitti hala kendime gelemedim böyle bir durum yaşayan varmı acaba
4 ay önce dış gebelik geçirdim ama kan takibi ile belli oldu benimki kan değeriniz dengesizce evet dış gebeliktir çünkü kese için daha çok düşük bir değer .. benim tavsiyem ilaçla tedavi olabiliyorken olun .. benimki geç kalındı sol tüpüm alındı

Hemen kese görünmez yani son adet tarihiniz ile kan değerlerinizin takibini yapması gerekiyor doktorun 2 günde bir iki katına çıkmıyorsa şüphe oluşuyor haftaniza gore kese rahimde değilse ve düzensiz artış varsa teşhis koyulabiliyor ben de şubatta dış gebelik geçirdim kanda gebelik çıktıktan sonra 3 hafta takip yapıldı artışlar düzensizdi ve rahimde kese yoktu o şekilde netleşti ve kesenin nerede kaldığını bile göremeden kanamam baslayinca iğne ile müdahale edildi yani kaset testte çıkar çıkmaz kana bile bakmadan dış gebelik diyemez ki o kan değerine zaten kese bile oluşmaz siz bence doktorunuzu değiştirin her şey yolunda da olabilir geç döllenme olabilir ne yazık ki bazı doktorlar çok acımasız ve kalpsiz onlar için sıradan bir olay ne çektiğimizi bir biz bilebiliriz yıpratmayın kendinizi sakin olmakta fayda var belki çok erken ve anca yerlesiyor

Ben de bu ayın 24 ünde dış gebelik yaşıyor olduğumu öğrendim ve değerim 691 di. Sizin daha çok yeniymiş. Doktorum bana da üç seçenek sundu. Birincisi sadece her gün düzenli kan değerine bakılacaktı ama riskli olduğunu söyledi, ikincisi iğne ile düşmesini sağlayacağını söyledi, en son olarak da kapalı ameliyat ile yapacağını söyledi. Ama tüp hemen alınmıyor. Sadece eğer ileri seviyeye gelmemişsen ancak tüpteki keseyi alıyorlar kapalı ameliyat ile. Tüp patlayacak ki Allah korusun anca öyle tüpü alacaklar o da en son seviye zaten. Kan değerlerin çok yüksek olsaydı kapalı ameliyat yaparlardı. Doktorum bana bu şekilde açıkladı. Benim de kan değerim çok yüksek olmadığı için yani 1000 in altında olduğu için hastaneye günübirlik yatışım yapıldı. Önce serum taktılar bir saat bekledim yattım ve hemşire gelip iki kalçamdan iğne yaptı ama ilk beş dakika çok acıtıyor iğne ama sonra hemen geçiyor. Yarın dördüncü gün doktora gideceğim, sonrasında pazartesi yedinci gün oluyor o gün de doktora gideceğim değerlere bakacağız. Dört ve yedinci gün önemliymiş sanırım. Umarım hayırlısı olur hakkımızda .

X