Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir?

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
6 Mart 2012
17.552
20.528
45
tumblr_ngbunr4t6L1u4y95so1_1280.jpgÇok zengin bir mineral kaynağı olan erik, gebelik döneminde tüm anne adaylarının tüketmesi gereken meyvelerin başında gelmektedir. Eriğin gebelik döneminde diğer faydalı meyveler gibi her gün bir miktar tüketilmesi gerekir. Eriğin sağlık için pek çok yararı bulunmaktadır. Peki eriğin gebelik dönemindeki faydaları nelerdir merak ediyor musunuz? İşte sizlere gebelikte eriğin yararları;

Gebelikte Erik Yemenin Faydaları

Pek çok anne adayı hamilelik döneminde erik aş erir. Hamilelikte tüketilen erik hem sizin hem de bebeğinizinsağlığı açısından büyük önem taşır. Gebeliğin sonlarına doğru anne adayları sindirim açısından zorluk çekerler.Gebelikte erik yemek ise sindirim sistemini birazcıkta olsa hafifletir.

Gebelik döneminde pek çok anne adayının vitaminlere ihtiyacı vardır. Vitaminler hem anne sağlığı hem de bebek gelişimi için faydalıdır. Erik ise A, C ve E vitaminlerini bünyesinde hapseden bir meyvedir.

Gebelikte yaşanan kabızlık ve benzeri sorunlarda da erik tüketmek yararlı olabilir. Ancak tüm bu faydaları görmeniz için hem mevsiminde hem de organik erikleri tüketmeye özen gösterin.