Hamilelikte kaynana sorunsalı!

Arkadaşlarını her aile toplantısına sokması rahatsız edici ama bu kadar takılacak birşey değil. Onlar rahatsız değil çünkü bu durumdan. Boşanın demiş size ama sizde her kavganızı yansıtmışsınız o da bu sebepten olmasa da başka nedenden dolayı zaten boşanacaklar demiş. Sürekli arayıp şikayet edilmez ki. Siz barışır unutursunuz ama bakın onlar unutmaz
Evet aramak dert yanmak yansıtmak büyük bir hataydı farkındayım

Zaten ortam gergin. Karı koca kavga etmiş. Çık kendin gel. Arkadaşını ne katıyorsun işin içine. Kol kırılır yen içinde kalır. Benim kocamla kavgamı kayınvalidemin arkadaşı niye bilsin. Ki bana kalsa kayınvalidem de bilmesin.

Ben İki kere hamilelik geçirdim bide üç aylıkken kürtaj oldum hiç öyle eşime nazlanmadım tamam hamilelik zor da bu kadar aileleri kavgalara taşıyacak sorunlar olmaz bence sizin sorunlar önceden biraz kendiniz halledin kaynananı bu kadar içinize sokarsanız laf söyleme cesaretini bulur tabiki oda pek meraklı sizi boşatmaya tatlı tatlı gidip gelin kavganızı da mutluluğunuza evde yaşayıp kapı dişarı çıkarmayın
Bende nazlanmadim sadece alınganlık yaptım . Ailelere taşımam yanlıştı . Herkes bana kızıyor ama düğün öncesi bir kere telefonda dertlendim diye kapandı sanıp demedigini bırakmayan düğüne 2 hafta kala bizi ayırmaya calisan bir kadin sadece bu yazdığım problem yok bir sürü şey var bende biriktim haliyle .

Şöyle o kvdene hayatını sana göre düzene koysun,ne demek arkadaş çevresi,hamilelik haberini arkadaşına mujdelemek ne kadar ayıp. Bundan sonra sana gelsin su kadınla samimiyet kurmak istiyorum senin içinde uygunsa diye müsade alsın haddini bilsin.Bir de 'bende hamilelik gecirdim' demiş,densize bak. Nereden bilecek insanlığın soyunun sizin surdureceginizi,cahilligine verin gitsin.

Kayinvalidenizin, arkadaslariyla olmasi sizi neden bu kadar rahatsiz ediyor?Kiskaniyor musunuz? Hamilesiniz uzulmenizi istemem ama basta esiniz olmak üzere,cevrenizdeki herkesi bunaltmissiniz.Her tartismada,kavgada annenizi ya da kayinvalidenizi aramaniz da ayri sacma.Ayrica hamilelik bir hastalik degildir.

Merhaba arkadaşlar bende bir dengesiz kaynana var hangi yaptığından başlasam bilmiyorum .. Bu kadın arkadaş delisi herkesin arkadaşı vardır ama benimki evlenene kadar evlilik sonrası herseyde arkadaşlarını bulunduğum herseyde getirdi nişanda bohça da bana geldiğinde ve ben onlara gittiğimde hep evde bir arkadaşı olur en az. Ve ben her seferinde 10 kaynana eli öptüm bu zamana kadar... Birde arkadaşlarınla sürekli kalan eden biri arkadaslari genelde dul zaten ama kendisi evli, kaynimda hiç ses çıkarmaz oda arkadaşlarıyla dolanır hep otel mübarek . Bir haftasonu bizi pikniğe çağırdılar beni aradılar kimler var kaynım aynen şöyle dedi annen 3-4 kadın daha keşke ailecek olsak gelirdik dedim çünkü artık rahatsız olmaya başlamıştım. Nolcak dedi kaynım onlarda aileden sayılır demezmi o günden beri ben eşime de dedim annenlerin olduğu yerde arkadaş ve 3. Kişiler olacaksa ben artık gitmem onların yanına dedim oda haklısın dedi . Sonra seyrek gitmeye başladım oda kimsenn olmadığını öğrenerek . Hamile olduğumu öğrendim haberi vermeye gittik gece döndük arkamızdan arkadaşına çıkıp gitmiş babaanne olyorm diye ve bu müjdeyi verdiği kadini 1 kaç aydır tanıyor kim olduğu belli olmayan biri gece gündüz onda ve bu kadinn arabası var onu diğer tarla evine götürüp getiriyor diye kullanıyor birazda gözlemlediğim o. Eşimle hamilelik durumunu öğrendik başta sevindik ama sonra salakladk benim hormonlar arttıkça aşırı alınganlık sinirlilik başgösterdi ve eşim bana anlayışlı davranacagna tahammülsüz davrandı annesini aradım oğlun üzdü diye bize geldi oğluna düşkündür kendisi başta benim yanmda gibi davranır sonra döndürür tıpkı düğün e 2 hafta kala eşimle kavga ettiğimizde onu aradgmda telefon kapandı sanıp arkamdan saydirmasi gibi . Neyse bu bize geldi ben hircinim o ara sürekli bana kızarak konuşuyor bende ben gelinim ondan bana kızıyorsun demi oğluna birşey demiyorsun diye göründüm . Hatta sonrasında tekrar kavga ettiğimiz de anlamis bu bende sana dert anlatmam bana kızıyorsun sürekli dedm . Asıl bomba geçen gün bunların bahçeli evine gittik bunun bir eşyasına ilgili eşim bana kızdı annemi aramak zormu sor diye o kadar üzüldüm ki yanında durmak istemedim kendi annemi aradım gelip beni alın diye çünkü çok ustuste kavga ettik tahammulm yoktu annem üzülme kendini yıpratma dedi ben ısrarla gel dedim eşim tabi annemi aramama bozuldu herkavgamzda arycakmsn böyle diye . Bide annesini arayıp sordum sırf sussun ağlayarak oda bana söyledi sesim kötü olunca anladı noluyor size böyle diye sitem etti oğluna veriyorum o anlatsn dedim oda anne gelinin sana tahammülü yok arkadaşlarına yok senle muhatap olmak istemiyor dedi benim sarteller iyice atri sinir krizi gecirdm orda sonr benim annem geldiğinde aradı beni üstüne kaynanam da tutms o 1 kaç aydır tanıdigi arkadaşıyla çıktı geldi . Annemin yüzüne bakmıyor kaynanam sanki annem yapıyor birşey gibi aralarında birşey yok üstelik onun evine gelmiş kadın ayıp . Arkadaşını takms peşine eve kadar girdi kadınla . Eşim ne işiniz var dedi annesine kızdı gel mi dedm sana dedi . Üstüne o kadın içeri girdi aa çocuklar biliyor musunuz bende BOŞANDIm diyerek . Benimde o sıra karın ağrım başladı kadına bu aile dışında bir olay değil aile içi birşey diye kızdım sen ona kızdım diye kaynanam bana bir döndürdü kadına bugün bu olmasa yarın başka sorunları var arkadaşım gitme diyor . ben kızınca kadın arabaya gitti tabi .bende ne işi var bu kadının burda dedim kaynanama ben anne olarak sizi aradım dedim . Vay o gelmesin bu gelmesin sende kimseyi istemiyorsun bosancaksaniz bosanin dedi . Annemde bosanin diyeceginize çözüm yolu bulalım demek çok mu zor ortada bir masum var dedi ki biz ayrılıyoruz demedik .bende bu boşanma kararını sen değil biz veririz eşimle dedim. Bir yandan gidiyoruz eşim evimize gidelim dedi arkamdan bizde hamile olduk tek sen misin diye bağırdı .. çok uzun oldu biliyorum ama o gün bugündür içim o kadar öfkeli ki bir daha gorusmycem düğün öncesi de cazgirlk yaptı .şimdi çocuk doğmadan önce gene aynısını yapıyor ve3 günlük kadın için bana dusmanmsm gibi bagiedi orda karnım ağrıyor annem hastaneye götürelm diyor o sirlet bosanin diyor .. ben arayarak hata yaptım dert yanmamliydm . Aldım ağzımın payını . Ama olayı nasıl unutabilirim yani umursamaz olmak istiyorum içime anlatıyorum . İçime oturuyor tepem atıyor sıcak basıyor daha ağzının payını verebilirdm diye aklıma geliyor biliyorum bu düşünceler bebegimde üzer sakin olmalym ama elimde değil birden geliyor aklıma iste .. bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyim?
Bence iki tarafta da hata var. Kaynananız anormal ama siz de çok normal değilsiniz

Zaten ortam gergin. Karı koca kavga etmiş. Çık kendin gel. Arkadaşını ne katıyorsun işin içine. Kol kırılır yen içinde kalır. Benim kocamla kavgamı kayınvalidemin arkadaşı niye bilsin. Ki bana kalsa kayınvalidem de bilmesin.
Ya inanın böyle yorum gelmeyecek herhalde tüm sıkıntı bende herkes kızıyor yorumlarda demeye başladım . Ben zaten olayı ona yansıtarak hata yaptım . Ama arkadaşının da içeri bende boşandım çocuklar diye girmesini görseydiniz şok oldum resmen. Kadınla doğru düzgün muhatapligim yok .

Siz laf söylerken gerçekleri kaçırıyor olabilir misiniz? Bunlardan sonra da bir sancılanma yaşamazsınız umarım. Malum gebelik ultra hassas, insanüstü bir dönem!
Benim sancilanmamin doğruluğu ve hamile kalma hakkına sahip olup olmama konusunda bana laf atma hakkını size kim veriyor ?

Sizin yaptiklarinizi. Gelinlerin arkadas cevresine karisiyorlar, gezmelerine mudahale ediyorlar, arayip arayip kafa sisiriyorlar vs. Tanidik gelmistir sanirim.
Ben ona karışmıyorum sadece arkadaşlarına olan bağımlılığını benim olduğum her şeye sokuyor o yüzden banane isterse 1000 kişiyle gezsn ben bir kere arkadaşımla ona uğradım surat yaptı bana sert davrandı. Ben hep saygiluydm ama rahatsız etmeye başladı. Arayıp dert yandım oda bir büyük olarak o hataydı tabi

Ya inanın böyle yorum gelmeyecek herhalde tüm sıkıntı bende herkes kızıyor yorumlarda demeye başladım . Ben zaten olayı ona yansıtarak hata yaptım . Ama arkadaşının da içeri bende boşandım çocuklar diye girmesini görseydiniz şok oldum resmen. Kadınla doğru düzgün muhatapligim yok .
Kayınvalideni böyle kabullen. Arkadaşsız yaşayamaz o. Ona sorsan aaa xxx yabancı mı canım der ama öyle değil. Mahremiyet önemli benim için. Herkes herşeyi bilsin istemem. Bazen sadece bir kişi ile görüşmek isterim.ikincisi fazla gelir vs. Tahminim sizde benim gibisiniz. O yüzden politik davranın. Herşeyi ona yansıtmayın. Ara sıra bir araya gelin. Arkadaşlarına takılmayın. Yuvarlanıp gidiyoruz işte tarzı mesafeli bir iletişiminiz olsun.

Bakin siz sunu kaciriyorsunuz.Su anda bizim muhattabimiz kayinvalideniz degil,sizsiniz.Kayinvalideniz gelip konu acsa ona da yaptigi yanlislari soylerdik.Biz nacizane yanlis gördüğümüz seyleri söylüyoruz ki tekrar uzulmeyesiniz diye.Ama siz anlamamakta israr ediyorsunuz.

Ben ona karışmıyorum sadece arkadaşlarına olan bağımlılığını benim olduğum her şeye sokuyor o yüzden banane isterse 1000 kişiyle gezsn ben bir kere arkadaşımla ona uğradım surat yaptı bana sert davrandı. Ben hep saygiluydm ama rahatsız etmeye başladı. Arayıp dert yandım oda bir büyük olarak o hataydı tabi
Bakin, siz fazla merkeze koymussunuz kaynananizi. Kadin ne guzel kendi hayatini yasiyor. Eger mesafeyi koruyabilseydiniz bu olanlar yasanmazdi. Gorusmeme gibi bir seceneginiz var, anladigim kadariyla esiniz de karismaz buna. Size uymayabilir ama bu onun hayati. Nasil, nerede, kimle gorusmek isterse gorusur, bu kqdar.

Kayınvalideni böyle kabullen. Arkadaşsız yaşayamaz o. Ona sorsan aaa xxx yabancı mı canım der ama öyle değil. Mahremiyet önemli benim için. Herkes herşeyi bilsin istemem. Bazen sadece bir kişi ile görüşmek isterim.ikincisi fazla gelir vs. Tahminim sizde benim gibisiniz. O yüzden politik davranın. Herşeyi ona yansıtmayın. Ara sıra bir araya gelin. Arkadaşlarına takılmayın. Yuvarlanıp gidiyoruz işte tarzı mesafeli bir iletişiminiz olsun.
Aynen öyle çok haklısınız . Ben aramamaliydim zaten o büyük bir hata oldu onda çok pişmanım . Arkadaşlarına takilmiyordum bu zamana kadar ama son zamanlar herseyimizde gördükçe arkadaslarini tahammülüm azaldı . Gorussun istedigiyle tabiki banane ama benim olaylarıma neden karıştırıyor .

Bir oğlunuz olduğunu ve tıpkı sizin yaptıklarınızı yapan bir gelininiz olduğunu düşünün. Şahsen ben istemezdim. Evet bizde hamile olduk, lakin sizin gibi hiç olmadık. Huysuzluğunuzu gebelikle kamufle etmeyi bırakın, eşiniz çıldırmakta haklı.

X