Hamilelikte neler yenmeli neler içilmeli?? öneriler paylaşımlar

yasemmminnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2010
152
3
Arkadaşlar 19 haftalık hamileyim ve doktorumdan hariç duyduklarım işe yarayabiliyor 2 günde bir balık yiyenler hergün yarım kilo yoğurt yiyenler bana göre biraz abartıor siz hergün rutin neler yiyiyorsunuz bunları paylaşmanızı istiyorum.Bende önerilerimi paylaşmak isterim bebeğimin kemikleri için hergün 1 soda içiyorum,hergün olmamakla birlikte haftada en az 4 kez ceviz yiyiyorum haftada bir balık yiyiyorum hergün 2 bardak süt içiyorum boza iii geliyor diye duydum bakliyat yemek çok önemliymiş diye duydum sıklıklarını bilmiyorum çok ii ayarlayan var mı sizler hergün mutlaka yiyiyorum dediğiniz şeyler varsa paylaşırmısınız bizler de sizlerden farklı şeyler öğreniriz belki bebeğimize katkısı olur...şimdiden Teşekkürlergamyoncuiremsu

bende aynen katılıyorum sana banada onlar abartı geliyo ama yiyyen var demekki bende mesela haftada bir balık baklagil haftada 3 gün sebze yiyorum bol bol meyve yiyorum valla ne yalan sölüm ceviz yemek badem yemek aklıma gelirse yiyorum incir yiyorum ben günde en az 1 bardak süt içe biliyorum oda yanında bişi yiyerek ancak haftada birde kızartmaya ayırıyorum bi kaçamak yapıyorum :) yoğurt da pek yiyemiyorum o yüzden yoğurtlu sebzeler pişiriyorum bol bol ıspanak karnıbahar felan sabahları mutlaka peynir yiyorum sütle yoğurt pek yiyemediğim için bol bol peynir yiyerek o açığımı kapatıyorum...

bende yoğurtu pilav veya makarnayla yiyorum ama peynir yemediğim için mutlaka hergün kaşar peynirli tost yiyorum sütte içemiyorum o yüzden mısır gevreğiyle beraber içiyorum haftada 1 mutlaka balık yiyorum hergün veya 2 günde 1 greyfurt yiyorum elma mutlaka yiyorum kızlar elmayı yiyin mutlaka bebeği çok güzel besliyomuş sırf tekbaşına elma bile yetermiş pekmez badem yiyorumçok fazlada aman şunu bunu yiyim yapmıyorum zaten düzenli beslenmek gerekiyo birde çok fazla yemeyelim ben 19 haftalık hamileyim 3 kilo aldım ve umarım çok fazla kilo almam çünkü nekadar çok kilo alırsak bize zarar bunuda unutmayalım...

Son düzenleme:
bende günde 1 yumurta yiyorum kahvaltıda birazcık peynir 2 kaşık pekmez günde 1 ceviz 1 elma 1 portakal haftada 2 kez muz yiyorum 2 bardak süt içiyorum sütü gece içiyorum uyandıkça haftada 2 kez balık salata her gün mutlaka.ve hurma fındık badem gibi şeyleride atıştırıyorum.benimde biraz fazla gibi ama bebişim zayıfmış ondan yiyorum böyle.inş.düzelecek teyzeleri:ecrin_bebek:

inşallah düzelir canım zaten 2 gün sonra gidiosun doktora 250 gr. 300 gr. olmuş dio doktor çok çabuk büyüyorlar ya insan ne kadar yerse yesin çocuk beslenio mu acaba diie takıyor geçen gün ağladım ben çocuğuma bakamıoru die :KK70::KK70::KK70: psikolojiye bakın :)) ben çok zayıf hamile kaldım onun için şimdi 65 70 kiloya bile razıyım :)) tosun gibi olsun istiorum bebeğimide ama o normal büyüyor bi fazlalığı yok sağlıklı olsun yeter diorum bende hurma sizden duydum alıcam bugün yarın pekmezde sevmezdim ama onuda sizlerden duydum saolunn teeşekkürler onlara hemen başlıycam aklınıza gelen bebeğe yarar bişeyler varsa yazarsanız yine sevinirim buarada balık olarak ne yiyiyosunuz zargana çok tavsiye ediyorlar ama ben hamsiyi ve büyük balıkları tercih ediorum bazılarında çinko fazlaymış bilgileriniz varsa paylaşalım teşekkürler

yasemincim bende aynen senin gibi düşünüyordum ilk haftalarda çünkü hergün 2 kupa süt içen bol bol yumurta yiyen ben hamile kaldıktan sonra bunların hiçbirini yiyemedim günde 1 su bardağı içe bilsem yarabbi şükür diyorum bende çok üzüldüm bakamıyorum diye benim yüzümden gelişemicek dedim ama sonra öğrendimki ilk 4 ay zaten anneden rahatlıkla besleniyomuş çocukönemli olan ondan sonrasıymış zaten ondan sonrada bulantılar tiksintiler kalmıyo rahatlıkla yersin ben artık takmıyorum çünkü doktor hep iyi normal diyoo balık konusuna gelincede bende büyük balıkları seviyorum hamsiden pek bişi anlamıyorum genelde ala balık yiyorum bide konserveyi sorucaktım onunda oluyomus-dur faydası şu derdaner tonlar felan ??????????

bende arkadaşlar süt içemiyorum ama sabahları bir yumurta bol peynir arada kaşar peynir tahin pekmez yiyorum. yoğurt yiyorum günde bir kase 2 günde bir balık tüketiyom baklagil bol yiyorum 1 tane elma 1 tane muz 1 tane mandalina günde yiyom sebze de yiyom tabi 2 tane kayısı ceviz cevizi arada yiyom aşure haftaları olduğu için onu tüketiyorum besin değieri yüksek olduğu için bol su içmeye çalışıyom sabahları aç karnına içiyorum suyu ama baya kilo aldım 5,5 aylık hamileyim 8 kilo aldım ama zayıf biriyim 51 ile başladım 59 olmuşum doktora gittiğimdede bebişim haftasına göre normal dedi şuan kaç gr bilmiyorum inşallah iyidir.

oy oy çok yiyiyosun sende :KK43:( işte ben böle duyunca stres yapıorum 2 günde bir balık diosun bende yiyiyorum o dediklerini ama hergün değil :KK43:

2 gunde bir balik yenirmi ya:KK43:((
ben hergun 4-5 tane CEVIZ yiyorum. hergun bitane SODA iciyorum. gunde 2 bardak SUT iciyorum. yeni yeni hergun 1 yemek kasigi keciboynuzu PEKMEZ yemeye basladim.bu aralar gunde 2 tane falan HURMA yemeye basladim( son aylarina yaklasan hamilelere icin cok iyiymis dogumu kolaylastiyormus) vitamini de cabasi:))
ayrica hergun portakal suyu da icmeye calisiyorum:))
benimkiler bu kadarrcikkk

unuttum hamile kaldigim gunden beri her sabah haslanmis yumurta yiyorum:))) sutten ben de nefret ediyorum ama yine de zorla iciyorum

yemek olarak da canim ne isterse onu yiyorum valla hic ayirmadim haftada bigun bu bigun su diye:)))

evet bende hergün soda kivi portakal içebildiğim kadar süt severim sütü :) bende peyniri hiç sevmem sütü çok içerim hurmayı dün aldım daha sizlerden duydum başladım yemeye ceviz bi kaçtane bazen kuru kayısı incir atıorum ağzıma balık haftada 1 en fazla 2 yumurta bazı sabahları unutuorum ama yiyiyorum genelde sebze pek sevmiorum ama yemeye çalışıorum işte yeterlidir herhalde ne biliyim bebeğim normal büyüyo ama ben hala üzülüomben 10 kilo aldım 5 aylık hamileyim :KK70: ama 40 kiloyla hamile kaldım 51 52 oldum şimdi doktorumda dio sen 20 kiloda alsan kızmıcam sana dio :KK70: ilk halimi görünce adam bugüne kadar çok şey yapmıştım alamadım meğer hamile kalmak yeterliymiş :)))) ben onun içinde çok korktum besleyemicem die şimdilik iiim Allahtan inşallah hep böle devam eder aklınıza gelen yiyecek şeyler varsa yazın arkadaşlar herkes birbirinden duyar alır yer bebişlerine yarar...boza duydum en son mesela tamda zamanı bol bol iiçin...

merhaba arkadaşlar, 14 haftalığım, ben de hergün hurma ve incir yiyorum, ne kadar meyve yiyorumbilmiyorum çok severim aklıma geldikçe yiyorum ayva özellikle yiyin derim bebeği güzelleştirirmiş:) süt 2 bardak yeni yeni içmeye başladım,bir de şunu hatırlatmak isterim pekmezi sakın süt peynir yoğurt gibi besinlerle almayın o zaman ne kalsiyum ne de demir alırsınız vücuttan olduğugibi atılır, pekmeze limon sıkın yada portakal yedikten sonra için çünkü c vitaminiyle pekmezden maksimum faydalanırsınız. nane maydanoz nar ekşisinin fazlası zaramış, konserve balık mısır gevreği çok fazla tüketilmesi önerilmiyor, mısırda GDO varmış..aklıma gelenler

kızlar ben haftada bir sucuklu yumurta yiyorum zararlımıdır acaba.doktora sormayı unuttum..

yumurtayı nasıl yersen ye faydası var ister sucukla ye ister sucuksuz...sucukta haftada bir yenirse bence zararı yoktur yalnız doktorun dediğini söliiim sana çok iii pişirilmesi gerektiğini ve güvendiğiniz markalardan seçmek gerektiğini sölüyor aksi halde çiğ kalmış etteki mikrop ve ii seçilmemiş bir markadaki etteki mikrop hamilelere çoook zararlıymış...ben bunları duymuştum sen de bi doktorunla paylaşırsın :) canın ne istiosa ye bence ben öle yapıorum :)

Kızlar birde bi doğum uzmanından dinledim damacanayla su bitiiriomuş 3 günde kadın :O bebeği çok kilolu ve gelişmiş doğmuş...su bebeğin yerini genişletiyyormuş ve daha fazla büyümesini sağlıyormuş çok bol su için diyorlar herşeyden daha faydalıymışşş....

merhaba arkadaşlar ben 9+2 haftalık hamileyim sabahları daha gözümü açmadan bir bardak taze sıkılmış portakal suyu mutlaka içiyorum özellikle aç karnına ki midem boşken portakaldaki tüm C vitamini yarasın sabah kahvaltıda 1 yumurta 1 parça peynir mutlaka yanına roka, minik salatalıklardan 1 tane ya da 2 tane çeri domates1 dilim ekmek yiyorum. öğlen 3 köfte salata yarım porsiyon çorba yiyorum ama ekmek yemiyorum akşamda yine çorba etli sebze 1 dilim ekmek yiyorum aralarda 2 bardak süt 4-5 kayısı 2 tane incir yiyorum ama dokuz ay boyunca daha fazlasına ihtiyacım olmayacakmış bu arada mümkünse 2 litre su içmeye çalışıyorum

süt ve süt ürünleri-et-meyve bol bol yedim.sağlıklı besinlerle alınan kilolar daha çabuk veriliyormuş.bir de dua okuyordum bol bol,bebek her tekmelediğinde ıhlas,son aylarda her gün bir kez Yasin suresi.bebeğin ahlakını beslemek için...

X