HAMİLELİKTE VENTRİKÜLOMEGALİ

İnş 🙏🙏 siz ne zamn kontrole gidcksnz tekrr?
Çarşamba ön sonuçları gelecekmiş ona göre gidecez sanırım iki gündür ne yaşadığımı bilmiyorum amniyosentez yaptırıp beni neyin beklediğini bilmek istedim ben Dr da çok ısrar etti o bu kadar ısrar edince ben de korkup verdim hayırlısı ile atlatırız ikimiz de umarım

Çarşamba ön sonuçları gelecekmiş ona göre gidecez sanırım iki gündür ne yaşadığımı bilmiyorum amniyosentez yaptırıp beni neyin beklediğini bilmek istedim ben Dr da çok ısrar etti o bu kadar ısrar edince ben de korkup verdim hayırlısı ile atlatırız ikimiz de umarım
Umarm inş tez zamnda 🙏🙏 bnde hic iyi olamiyorm Allah yardmcmz olsn 🙏🙏

Merhaba bana da dun 9.8 10 mm dedi doktr Perinatoljye yonlendrdi ama bşka doktr gayt saglkli dedi gitmenze gerk bile yok erkek bebekler de olablr iri bi bebek olcak bi hfta onden gidio kafası dedi gelişimi iyi dedi ama icim hic raht degl siz Tekrr hastnye gttnz mi acba?
Merhaba cok gecmiş olsun.Allah kimseye bu kederi yaşatmasın inş.kordosentez yaptırdım.ilk sonuc 5 genetik hastalık ile ilgiliydi.o cıktı cok sükür temiz.Ama doğrulun oranı %95.İkinci sonuc anne ibe bebegin kanının karısıp karışmadığı ile ilgili o da temiz.bundan sonra 3. Ve 4. Sonuclar önemli onları bekliyoruz.bunların doğruşuk oranl daha yüksekmiş .İnş rabbim saglıkla nasip eder bebegimi kucagıma almayı.Çaresizlik cok zor.Arkadaslarımdan aynı ayda hamile kalanlar odasını kıyafetini hazırlarken ben her gün endişeyle dua ediyorum.tek istediğim bu zor günleri kötü bir kabusmus gibi anmak.

Merhaba cok gecmiş olsun.Allah kimseye bu kederi yaşatmasın inş.kordosentez yaptırdım.ilk sonuc 5 genetik hastalık ile ilgiliydi.o cıktı cok sükür temiz.Ama doğrulun oranı %95.İkinci sonuc anne ibe bebegin kanının karısıp karışmadığı ile ilgili o da temiz.bundan sonra 3. Ve 4. Sonuclar önemli onları bekliyoruz.bunların doğruşuk oranl daha yüksekmiş .İnş rabbim saglıkla nasip eder bebegimi kucagıma almayı.Çaresizlik cok zor.Arkadaslarımdan aynı ayda hamile kalanlar odasını kıyafetini hazırlarken ben her gün endişeyle dua ediyorum.tek istediğim bu zor günleri kötü bir kabusmus gibi anmak.
Öğrenmedn once Bnde kıyaftlrni aliodm ama şuan dua ediyorm sadce her gun aklmda cıkaramiyorm inş tez zamnda duşr yarn olctrmye gidcm inş az da olsa duşms olr Allah yardmcmz olsn saglkli olsnlr inş 🙏🙏🥹🥹

Merhaba durumnz şuan nasl bilgilndrme yaprsnz sevinrm
Haftasına göre boyutları normal fakat anomalileri ile alakalı durum aynı 31. haftaya girdik. Doktorlara göre durum imkansız fakat biz bekliyoruz. Dua edip rabbimize sığınıyoruz belki sonra yapamayız en azından şuan hareketli cevap veriyor tekme atıyor. Elden tevekkül edip beklemekten başka bir şey gelmiyor.

Haftasına göre boyutları normal fakat anomalileri ile alakalı durum aynı 31. haftaya girdik. Doktorlara göre durum imkansız fakat biz bekliyoruz. Dua edip rabbimize sığınıyoruz belki sonra yapamayız en azından şuan hareketli cevap veriyor tekme atıyor. Elden tevekkül edip beklemekten başka bir şey gelmiyor.
Allah sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin yaşamayan bilemez gerçekten kendinizi üzmemeye çalışın Allah büyük

Bizimde hem diyaftam hernisi hemde beyincikte gelişmeme tanısı kondu . Gittiğimiz her doktor aldırın dedi fakat kıpır kıpır kıyamadık. Amniyosentez yapıldı ilk iki sonucu temiz çıktı . Diğerlerini bekliyoruz. Şuan 29. haftalığız Rabbimin dediği olacak. Umarım sağlıklı sıhatli alırsınız siz de .
Bana da bir doktor bunların benzerlerini söyledi. Beyinde hafif ventrükülomegali teşhisi koydu. Kahrediciydi. Her gün ağladım istisnasız. Uyuyordum uyanınca alev gibi yanıyordu her yerim aklıma gelir gelmez. Ayağında da clubfoot yani çarpık ayak vardı. Ama bununtedavisi var. Asıl beyninden çok üzülüyordum mahvolmuştuk. Ama sonuç ne oldu. Çocuğumun beyninde hiçbir sorun yok. Hamileyken mr, doğumun akabinde 3 kez kafa ultrasonu yaptırdık ve şu an 1,5 yaşında inanılmaz zeki. Ayağı için zor günler atlattık doğar doğmaz alçılar ve ameliyat oldu ama olsun şu an geceleri özel bir ayakkabı giyiyor. Ve bebeğim dünyanın en güzel en tatlı çocuğu sanki bir hediye bize. Tek pişmanlığım o hamileliği hayatımın en kötü günlerine dönüştürmem ve hep ağlayarak onu da karnımda travmalara sürüklemem. Bunu yapmamalıydım. O doktora da her gün beddua ediyorum düzgün ölçmeden ya da takip edelim demeden her şeyi sıraladığı ve teşhisi yapıştırıp beni kahrettiği için. Sizler sakin olun. Muhtemelen ilk haftalarda çok belirgin şekilde ortaya çıkmadıysa, büyük haftalardaysanuz hiçbir şey olmuyor

X