Hamileyim ama hamile olduguma sevinemiyorum :(

Canim bugun hcg me bakildi kanda 749 cikti iyi ilerliyor gibi simdilik insh ultrasonda belli olur 18 inde inshaAllah tekrar yazarim sana 🙏🏻 Benimde dualarim seninle dun oyle dua ettim gece sana😢❤️
Çookk sevindim inşallah gelir sırasıyla kese kalp atışı, alırsın kucağına sağ sağlim🙏 💓

Bende 9 yıl içinde hiç hamile kalamadım 3 kere tüp bebek denedik, maddi menevi çok yıpratıcı bir süreçti hepsini geçtim hep negatif sonuç almak çok yıpratıyor. 4.yedaviye başlayacağımız ay(2018 temmuz)kendiliğinden hamile olduğumu öğrendik 30 yaşıma kadar mutluluğu gerçekten hissettiğim tek gündü o gün. Günler geçmek bilmiyordu programlar indiriyor sürekli hesaplama yapıyor kıyafetler alıyor hayaller kuruyordum,bütün konumuz bütün hayatımız o olmuştu bile O kadar inanamıyor doktora o kadar sık gidiyordumki Doktorum ultrason cihazını eve götür istersen dedi birgün:) Taki detaylı ultrasona girene kadar. Doktor inceledi sorular sordu anladımki bi sorun var çünkü ben bebeğimin ayağını gördüm😢 bana dediki evet ayakta sorun var ellerde sorun var Ama bunlar çözülebilir,çözülemeyecek olan beyinde sorun var, el kadat bedeninde normal gelişen hiçbir organı yoktu ve şüpeli değil kesin bulgulardı. Belki 20 doktor gördü ama hiçbişey değişmedi.çaresiz sonlandırdım. Dünyam başıma yıkıldı hayaller umutlar aldığım minicik kıyafetler... tedaviyi bıraktım hiç düşünmedim yeniden çocuk sahibi olmak kapandım içime yaşlandım.Genetik teste gönderildi bir seneyi bulu dediler beklerken sonucu Tam iki sene sonra haziran 2020 de yine hamile olduğumu öğrendim henüz ilk beneğimin sonucu gelmemişti, araştırınca sonucun çıktıgını ama bizi aramadıklarını öğrendik. Sonucu veren doktor bana %25 yine aynısı olur bebeğiniz dedi çünkü biz eşimle teyze çocuklarıyız,ve hastalık 20. Haftalarda belli oluyor, çaresiz bekledim dedimki rabbim nolur yine aynı şeyleri yaşatma bana, hamile olduğumu inanın sevinemedim bende bekledim sabır dedim dua ettim 22 haftada yine detaylı ultrason sonuç yine aynı.geçen ay yine aynı şekilde sonlandırıldı gebeliğim. Umarım sizinki bu sefer farklı olur. Rabbim çok zor 😢
Ayy çok uzuldum. Gen hastalığı trizomi 18 mi

Bizim de var chromosomlarda sikinti Allahim tekrar bu acilari yasatmasin size.. 😩
Ins rabbim hic kimseyi evladiyla sınamasın cok zor bi imtihanmis.. Hamile kalmadan önce beklemek zor gelmişti kaldım riskli gebeliğim oldu daha zormuş dedim ama kaybettim en zoru buymuş dedim insan unutamıyor cok zor😑 bide öyle değişik bi duygu ki bi yanin tekrar deli gibi anne olmak istiyo bi yanin korkuyo ya yine kaybedersem diye..

Ins rabbim hic kimseyi evladiyla sınamasın cok zor bi imtihanmis.. Hamile kalmadan önce beklemek zor gelmişti kaldım riskli gebeliğim oldu daha zormuş dedim ama kaybettim en zoru buymuş dedim insan unutamıyor cok zor😑 bide öyle değişik bi duygu ki bi yanin tekrar deli gibi anne olmak istiyo bi yanin korkuyo ya yine kaybedersem diye..
Aynennn canim cok dogru soyledin iste butun bunlar korkuya sebep oluyor.. yaa belki cok abartiyor olbilirim sevinmem gerekiyor evet ama benimde travmam var kucucuk yegenim 9 aylik sma dan can verdi gozlerimin onunde o gunu hic unutamiyorum geceleri dusunuyorum ve biyandanda onun sayesinde farkina vardik biz.. kuzenim suan tekrar deniyo yaralarini saracak bebis istiyor 3 sene oldu onlarda bizim gibi pgt yontemiyle tup bebek yapiyorlar Allah im yrdim etsin.. birde akraba evliligi sonucu oldu onlarinkide..

Arkadaslar birde malesef trde evlenirken kan uyusmazligina bakiliyor ya hani bunda herzaman cikmiyor tasiyici olup olmadigimiz uyusunca evlenmeye engel bulunmuyor ve evleniyoruz.. bu bizde ki sikintilar genelde tasiyici testlerde gozukuyor malesef bunu pek cok insan bilmiyor evleniyoruz ve sonuclar malesef pek de iyi olmuyor.. benim piskologum anlatmisti nekadar dogru bilmiyorum ama tasiyici olmak illa akrabalikla olmasi gerekmiyormus yine iki yabanci insanda olabiliyormus ..

Aynennn canim cok dogru soyledin iste butun bunlar korkuya sebep oluyor.. yaa belki cok abartiyor olbilirim sevinmem gerekiyor evet ama benimde travmam var kucucuk yegenim 9 aylik sma dan can verdi gozlerimin onunde o gunu hic unutamiyorum geceleri dusunuyorum ve biyandanda onun sayesinde farkina vardik biz.. kuzenim suan tekrar deniyo yaralarini saracak bebis istiyor 3 sene oldu onlarda bizim gibi pgt yontemiyle tup bebek yapiyorlar Allah im yrdim etsin.. birde akraba evliligi sonucu oldu onlarinkide..
O daha zor ya kokusunu alıp ellerinden kayıp gitmesi Rabbim sabır versin 😑 ins bütün cennet anneleri isteyen herkes sağlıkla kavuşur yavrusuna..

O daha zor ya kokusunu alıp ellerinden kayıp gitmesi Rabbim sabır versin 😑 ins bütün cennet anneleri isteyen herkes sağlıkla kavuşur yavrusuna..
Amin inshaAllah 🤲🏻 Ve Rabbim kolaylastirsin umudu yitirmeyelim kayiplarin herturlusu kotu 😢 siz simdi dusunuyormusunuz peki Allah izin verirse

Neden sevinemiyorsunuz anlayamadım çok şükür o kadar çaba sonucu sağlıklı embiryoyla hamilesiniz.

Nasip değilmiş demekten baska care yok malesef😑aslında düzenli idrar ve kan tahlili vermek lazım. 17 haftada olmasi gerekirken 15 de durmuş gelişimi yavrumun.. Evet istiyorum ama daha adetim duzene girmedi ilki kurtajdan 43 gün sonra geldi 2. 18 gun sonra simdi 3. Bakkaım ne zaman olcak
Ya ben de sana cok üzüldüm şimdi en cok koyan da içinde kıpırtısını hissediyorsun orda bir sey var ve o senin canın. Sonra bir an da gidiyor. Ben o günden sonra hep elimi karnıma görürdüm sanki tekrar kıpırdayacakmış gibi. Rabbim kucakları mızı boş bırakmasın. Onun bilecegi bir iş demek ki bu hayırlısı. Eskisi kadar da üzülmüyorum elimizden bir sey gelmiyor ki canı veren de o alan da. Gönlünü ferah tut. Olur inşallah

Nasil dayandin 😭 benimkiler cok kucuktu ama nebilim smdi benimki ne ki diyorum Allahim sabir versin canim🤲🏻 Cennetin kapisinda bekliyor simdi seni melegin 👼🏻 Dedigin dogru doktorlar ihmal edebiliyor hele bizim bu gevurlarin umurunda bile degil napicam bilmiyorum Allahima emanetiz burda ama dikkat edicem inshaAllah 🙏🏻 Insh rabbim tekrarini yasatmaz sanada umudunu yitirme
Vlla sana bir sey diyim mi asla ama asla hiç bir doktora %100 güvenme.

Dusuklerim oldu pozitif testime ragmen ultrasonda ogrendim dusecegini.. Evet saglikli embryomuz var ama sevinemiyorum
Onlarda bu şekilde sağlıklı embryo transferi değildi sanırım. Sanmıyorum aynı şeyleri yaşayacağınızı.. korkmayın bence tadını çıkarın ve bol bol dua edin..

Vlla sana bir sey diyim mi asla ama asla hiç bir doktora %100 güvenme.
Evet onlarda hata yapabiliyor Allahin kulu sonucta.. Rabbim isterse olur zaten o dilerse nekadar saglikli olursa olsun yine olmayadabilir Takdir-i ilahi.. dua edicem sizin icinde hemen anne olun diye ikizleriniz olsun inshaAllah birdaha bunlari yasamayin canlar 🤲🏻❤️ 🌹
Onlarda bu şekilde sağlıklı embryo transferi değildi sanırım. Sanmıyorum aynı şeyleri yaşayacağınızı.. korkmayın bence tadını çıkarın ve bol bol dua edin..

Amin inshaAllah 🤲🏻 Ve Rabbim kolaylastirsin umudu yitirmeyelim kayiplarin herturlusu kotu 😢 siz simdi dusunuyormusunuz peki Allah izin verirse
Düşünüyoruz cnm bakalım ilk ay denememizde. Kizim 9.ayimizda gelmişti takviyeler le bakalım şimdi ne zaman olcak..

Ya ben de sana cok üzüldüm şimdi en cok koyan da içinde kıpırtısını hissediyorsun orda bir sey var ve o senin canın. Sonra bir an da gidiyor. Ben o günden sonra hep elimi karnıma görürdüm sanki tekrar kıpırdayacakmış gibi. Rabbim kucakları mızı boş bırakmasın. Onun bilecegi bir iş demek ki bu hayırlısı. Eskisi kadar da üzülmüyorum elimizden bir sey gelmiyor ki canı veren de o alan da. Gönlünü ferah tut. Olur inşallah
Ah o kipirtisini hissedip kaybetmek😑 ben ilk günler dokunamazdim gobegime kötü hissederdim kendimi ama şimdi seviyorum canim kizim burda büyüdü diyorum 😑 3 aya yakın oldu bebeğimi kaybedeli bende bazen cok kotu bazen iyi oluyorum.. Rabbim sağlıkla kucağınıza alabileceginiz sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin ins özellikle yüreği yanan cennet annelerine 😑

Ah o kipirtisini hissedip kaybetmek😑 ben ilk günler dokunamazdim gobegime kötü hissederdim kendimi ama şimdi seviyorum canim kizim burda büyüdü diyorum 😑 3 aya yakın oldu bebeğimi kaybedeli bende bazen cok kotu bazen iyi oluyorum.. Rabbim sağlıkla kucağınıza alabileceginiz sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin ins özellikle yüreği yanan cennet annelerine 😑
Ya kıyamam ben sana rabbim tez zamanda yeniden versin yeniden hisset o duyguları inşallah 🤗🤗🥰💓 amin isteyenlerin kucakları boş kalmasın. Cok daha taze acın benim geçen yıl mayısta oldu 6 ay kendime gelememiştim zaten yas süresi 6 aya kadar normaldir

Evet onlarda hata yapabiliyor Allahin kulu sonucta.. Rabbim isterse olur zaten o dilerse nekadar saglikli olursa olsun yine olmayadabilir Takdir-i ilahi.. dua edicem sizin icinde hemen anne olun diye ikizleriniz olsun inshaAllah birdaha bunlari yasamayin canlar 🤲🏻❤️ 🌹
Ayyy hadi inşallah ya ikiz bebeler olur mu acaba 😂😂 eşimin tarafında ikiz cok ama benim tarafımda yok olsa tek taşla iki kuş müthiş olurdu 😂😂😂🤗🤗

Ayyy hadi inşallah ya ikiz bebeler olur mu acaba 😂😂 eşimin tarafında ikiz cok ama benim tarafımda yok olsa tek taşla iki kuş müthiş olurdu 😂😂😂🤗🤗
Aynen canim cok iyi olurdu ikitane birden ama zor olan yonleride var.. katlanicaniz mecbur😂 ben Allah izin verirse bu evladima bir kavusuyum fazla ara vermeden bi sonrakini 2 tane koydurcam 3 istiyordum herzaman bakalim umarim hersey gonlunuzce olur 🌹 tum evlat acisi ceken annelere en kisa zamanda anne olmak nasib olur 🤲🏻

Ya kıyamam ben sana rabbim tez zamanda yeniden versin yeniden hisset o duyguları inşallah 🤗🤗🥰💓 amin isteyenlerin kucakları boş kalmasın. Cok daha taze acın benim geçen yıl mayısta oldu 6 ay kendime gelememiştim zaten yas süresi 6 aya kadar normaldir
Amin ins cnm hepimizin 😍bana abartiyosun diyolar bazen cok kotu oluyorum yasamayan anlamıyor o yüzden burayı cok seviyorum 😍

Amin ins cnm hepimizin 😍bana abartiyosun diyolar bazen cok kotu oluyorum yasamayan anlamıyor o yüzden burayı cok seviyorum 😍
Ya bana öyle seyler dediler ki sanırsın bebeğimi kaybettikten sonra hiç bir sah cocugum olmayacakmış gibi değişik değişik tavırlara girdiler o yüzden millet umrumda değil eşimin düşünceleri de aynı şekilde önemli olan ben ne düşünüyorum ne istiyorum gerisini salla

Ya bana öyle seyler dediler ki sanırsın bebeğimi kaybettikten sonra hiç bir sah cocugum olmayacakmış gibi değişik değişik tavırlara girdiler o yüzden millet umrumda değil eşimin düşünceleri de aynı şekilde önemli olan ben ne düşünüyorum ne istiyorum gerisini salla
Aynen öyle cnm bizi bizden baskasi anlamaz.bende kızımı kaybedince kim dost kim dusman gördüm. Ilk aylar düşük riskim vardı hep evdeydim uzandım 1e haftadan sonra biraz dolasmaya çıktım sözde beni seven akrabamız ne düşük riskli her gün geziyo demis millete. Oysaki ki 2 kere yemege gittik canim istedi diye

X