Hamileyim aşırı kabızlık ve gaz sorunum var

nzly

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2024
9
7
23
Kızlar nolur yardım edin 6 haftalık hamileyim aşırı kabızlığım var 6 haftadır lavaboya çıkamıyorum doktorum duplalac verdi oralac verdi ama fayda etmiyor şimdide aşırı gaz sancım var içimde patlayıp duruyorlar bol su incir kayısı hiç biri fayda etmedi sizin de başınıza gelipte kullandığınız bi ilaç varmıydı

Duphalac işe yarar ben de doğum sonrası oldum. Kullanılanmaya devam et. Bende yırtık oluştu. Dikkat et😭🥺
Bol yeşillik ve lifli gıda yemen lazım. Probiyotik al, kefir vs iç
N nzly

Kızlar nolur yardım edin 6 haftalık hamileyim aşırı kabızlığım var 6 haftadır lavaboya çıkamıyorum doktorum duplalac verdi oralac verdi ama fayda etmiyor şimdide aşırı gaz sancım var içimde patlayıp duruyorlar bol su incir kayısı hiç biri fayda etmedi sizin de başınıza gelipte kullandığınız bi ilaç varmıydı
Kuru kayısıyı kefirle blend et. Aç karnına mutlaka zeytinyağı iç sonra kuru kayısı yiyip su iç. Benim de inanılmaz kabızlığım olmuştu böyle hafiflettim. İlaçlar bende de işe yaramamıştı.

Dozunu doktora sorarak yükselt ben ölümden döndüm resmen bunkabızlık yüzünden bol bol salatalık ye kayısılı ve armut kompostosu yap iç aç karınla 1-2 tane gunkurusı(kayısı) ye
Ben en son ilaç olarak magnezi calsini içtim çok etkili oldu ama ilk 3 ay içiliyor mu bilmiyorum doktor hep dupalav veriyor bu ilacı da sor istersen

Canım yürüyüş yap hamileliğin en zor yanı da kabızlık bende çok çekmiştim

Bu önerilere ek olarak biraz da sakin ol, eğer çok kafana takarsan hiç çıkamazsın. Bende ilk başta öyle olmuştum şu an 15. Haftadayım hala kolaylıkla çıkamıyorum ama düzeliyor. Karbonhidrat tüketmemeye çalışın, kabak çorbası kefir falan tüketin mutlaka iyi gelecektir. Bir de ılık-sıcak su bağırsaklara iyi geliyor. Ha bir de benim doktorum makata zeytinyağı sürmemi önermişti yumuşatması için. Sende hem makata zeytinyağı sürüp hemde zeytinyağını aç karnına bir tatlı kaşığı içebilirsin üzerine de sıcak su falan iç ama dediğim gibi biraz sakin ol düşünmemeye çalış.

X