Hamileyim ve yalnız hissediyorum. Yakınımdakilerden destek görmüyorum.

konuları açıp kaçmışsınız ama yazayım
ilk gebeliğimi hatırlattınız bana (yaş 24) nedense pek bir bekledim kv de den şöyle böyle yapar diye
ne üzülmüştüm :KK70: cahillik işte

benim etrafımdaki diğer kv ler öyleydi ama sizin bahsettiğiniz kadar da değildi. Bende öyle olacak sandım
kv ile yakınız biz belki de o yüzden

sonra sonra aklım başıma geldi yapmak etmek zorunda değil
inşallah eşinize dırdır yapmıyorsunuzdur
ikinci gebeliğimde kimseden hiçbişey beklemedim pek de rahat ettim :)

Kızlar merhaba,
30 haftalık gebeyim ve ilk gebeliğim, ayrıca ailelerimizin de ilk torunları olcak nasipse.
Ailem benden uzakta oturduğu için iki üç haftada bir anca geliyor. Kayınvalidem ise çok yakınımda oturuyor.
Sağ olsun kendi annem hep arayıp soruyor, bayram temizliğine geleyim mi, canın bir şey çekerse söyle yapayım ve internetten sipariş verip evine gönderteyim diyor fakat kaynanam bir çorba bile yapıp getirmedi şimdiye kadar. Kendisinin küçük yeğeni ile kahvaltılara gidip geziyor, kıza paralar harcıyor ama beni bir kez bile kahvaltıya bile davet etmedi, kendi evine kahvaltıya ayağına bile çağırmadı. Ki evde tek olduğumu, 8 aydır tek başıma kahvaltı yaptığımı bildiği halde. Ağırlaştığımı ve böbrek ağrım olduğunu bildiği halde bir kere de yemek veya temizlik ihtiyacın var mı demedi. İskendere bayıldığımı ve ayda bir iki kez de olsa yediğimi biliyor ama bir kez de kalk bir İskender yemeye gidelim demedi. Ama yeğeni ile gezip tozup ona paralar harcamayı biliyor. Kendimi yalnız hissediyorum. Yakınımda olmasa beklentiye girmezdim ama yakınımda ve gereken ilgiyi desteği göremiyor hissediyorum. Hamilelik duygusallığımı hassasiyeti mi bilmiyorum ama hamileliğin tadını çıkaramıyor gibi hissediyorum bu yüzden.
Siz aynı durumda olsaydınız nasıl bakarsınız olaya?
Sizde nasıldı peki?
Kocanız yapsın bunları. Kusura bakmayın da hamilesiniz diye çocuk gibi davranilma hissi nedir ya . İlk defa siz dogurmuyorsunuz son kişide değilsiniz. Genelde gebelik psikolojisinden kırmak pek istemem ama lohusaliginizi hiç düşünemiyorum. Başkaları ile kendinizi kıyaslamayın. İskender isteyen çıkar yer ee çok ağırlaştım demişsiniz eve söyleyin.

Dinner kısmına ağlamalı güldüm haksjahah
Ben de 2 gün hastanede yatmıştım, çıkınca kayınvalidem iskender söylemiş hepimize. Sorun şu ki ben et yemiyorum.. pidelerini yedim :KK53: “Kayınvalidem et yemediğimi bildiği halde hasta hasta benim midemi bulandırmaya çalıştı” diye konu açmam yok muydu:rolleyes:
Ayyy olayy, seninki sinsirellaymış gerçekten çok sinir bozucu , ben olsam evime cagırır yemediği ne varsa yapar ayyy annemmm lohusalık unutmusum olsun ekmek ye sen derdim sinsi karı

Bu forumda cidden hamilelere karşı bir gaddarlık söz konusu😂 "hamilisinn sin yiiaa hıstımısınn" o kadar sinir oluyorum ki.. Hamilelik çok mu kolay? Gerçekten? Hormonların yerle bir, miden bulanıyor, duygusalsın, ağırlaşıyorsun, hareketlerin kısıtlanıyor bazen, belirli risklerin var, endişelerin var, 9 ay (ben şahsen 10 ayda doğuyorum😂) bir canlıyı büyütüyorsun içinde ama hala aamann hamilesin uzatma modundasınız.

Yok ben şöyle yaptım yardım istemedim, yok ben 36 haftalık bilmem neydim. E iyi aferin size, herkes sizin gibi olmak zorunda değil. Ben de hiç bir yardım almayan biri olarak yazıyorum bunları. Olsaydı ne iyi olurdu. Çokta işime karışılmasını sevmem belki daha iyi oldu ama hamilelik özel bir durum. Yardım da edilmesi gereken bir durum.
İlerde kendileri de yardım isteyecek, o zaman da yedikleri hurmalar bir yerlerini tırmalayacak.

"Para yedirmesini biliyor" vs kısımlarına asla katılmıyorum. Ama bir kayınvalide de gelini hamileyken sormalı. Sormuyorsa oğlumun evi diye her şeyini gelinin çekip çevirdiği eve damlamamalı başı sıkıştığında.

İnsanlık öldü mü haa? Öldü müğğ😂
Vallahi onun iyiliği için söylüyorum ben . Gercketen insanlardan beklentisi olan kişi mutlu olmaz . Hele kayinvalideden beklentiye girersen sonucunda mutsuz olursun . Çünkü verdikçe işine karışacak . Ne güzel mis gibi yaşıyormuş sessiz sakin kendisi mutsuz olacak sonunda . Benim hamilelik tamamen hastalık gibi geçiyor açıkçası o yüzden bu söze bende katılmıyorum ama kimsede yanımda olmadığı için mutluyum .

Birincisi telefonunuza yemek sepetini indirin ya da getir falan istediğinizi söyleyin İskender,kebap ,tatlı ..Ayağınıza gelsin ..Güzelce ayaklarinizi uzatip afiyetle yiyin .

Temizlik için de gündelikçi tutun.Gelsin temizlesin evinizi .Siz de ayağınızı uzatıp dinlenin .

Gezmek istiyorsanız da çıkın eşinizin koluna girin beraber gezin hem yürüyüş de iyi gelir ..

Kadın gelse bir şey yapsa da batacak zaten .Bu sefer de geldi bana şöyle dedi evime karıştı .Evimi temizledi .Düzenimi değiştirdi.Nasil gelme derim diye konu açacaksınız .

Ne güzel size karışmıyor geziyor tozuyor .Keşke benimki de öyle olsa .Şu dertsiz başınıza dert aramayın .Sağlıkla gelsin bebisiniz.

Ayyy olayy, seninki sinsirellaymış gerçekten çok sinir bozucu , ben olsam evime cagırır yemediği ne varsa yapar ayyy annemmm lohusalık unutmusum olsun ekmek ye sen derdim sinsi karı
Yok yok öyle bilerek yaptığı bir şey değil 😂 gerçekten o konuda şanslıyım, çok iyi biridir annemden farkı yok

Bu kacinci seviye premseslik ya Rab. Resmen bunca sene okudum ettim hamileligimin sadece son 1 ayinda ise gitmeme hakki kazandim su hayatta. Millet iskender bekliyor.

Hamilelik normal bi süreç olağanüstü bir durum da yardım etmiyolar gibi anlatmışsınız.

Canımın içi ne kadar mütevazisin. İskender beklentin ne kadar minnoş olduğunu gösteriyor.
Söyle kayınvalidene vali kebabı yedirsin sana, kendi yeğeniyle gezmeyi iyi biliyor. Sen kaç aydır yalnız kahvaltı yapıyorsun kıyamam.

Kızlar merhaba,
30 haftalık gebeyim ve ilk gebeliğim, ayrıca ailelerimizin de ilk torunları olcak nasipse.
Ailem benden uzakta oturduğu için iki üç haftada bir anca geliyor. Kayınvalidem ise çok yakınımda oturuyor.
Sağ olsun kendi annem hep arayıp soruyor, bayram temizliğine geleyim mi, canın bir şey çekerse söyle yapayım ve internetten sipariş verip evine gönderteyim diyor fakat kaynanam bir çorba bile yapıp getirmedi şimdiye kadar. Kendisinin küçük yeğeni ile kahvaltılara gidip geziyor, kıza paralar harcıyor ama beni bir kez bile kahvaltıya bile davet etmedi, kendi evine kahvaltıya ayağına bile çağırmadı. Ki evde tek olduğumu, 8 aydır tek başıma kahvaltı yaptığımı bildiği halde. Ağırlaştığımı ve böbrek ağrım olduğunu bildiği halde bir kere de yemek veya temizlik ihtiyacın var mı demedi. İskendere bayıldığımı ve ayda bir iki kez de olsa yediğimi biliyor ama bir kez de kalk bir İskender yemeye gidelim demedi. Ama yeğeni ile gezip tozup ona paralar harcamayı biliyor. Kendimi yalnız hissediyorum. Yakınımda olmasa beklentiye girmezdim ama yakınımda ve gereken ilgiyi desteği göremiyor hissediyorum. Hamilelik duygusallığımı hassasiyeti mi bilmiyorum ama hamileliğin tadını çıkaramıyor gibi hissediyorum bu yüzden.
Siz aynı durumda olsaydınız nasıl bakarsınız olaya?
Sizde nasıldı peki?
Cok fazla beklenti bir o kadar hayal kırıklığı... Kendinize dünyayı dar etmeyin. Ne yani hamile kalırken kayinvalidem var o gelir arada is yapar arar sorar falana mi güvendiniz. Hayat planlarınızı kendi sartlariniza uygun planlayin. Burada yazdıklarınızi uygun bir dille kayinvalidenize iletin. Belki kadında sizin yanlış dusunmenizden cekiniyordur.

X