"HAMİLEYİMMMMM" diye haykırmak için iç çekenler...

Ya ilk defa ovu. Testi kullandım bu ay. Bugün adetle birlikte 10. günüm. Ovu testinde dün bişey yoktu bugün iki çizgi aynı koyulukta çıktı. Ve o yumurta akı gibi olan akıntım geldi bütün gün. Ben hep böyle erken mi yumurtluyodum acaba ya hani 14.gun derlerdi hep. Ya da en azından bi gün önce bi gün sonra falan derlerdi. Ben simdi ne zaman ilişkiye gircem yarın mi :))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tabiki yumurtlamadan gel.dwmiyorlar canm :))))) hahaha cok guldm. Adet bitince yani. Biz anlasamadk bi türlü canm. Ayni seydwn bahsediyroz aslnda :)) kısaca adet bitimi film+sonra ilişki = bebisss 😂😂😂😂:))

Canm senn yarin Obur gün yumurtan çatlar. Bugunden basla bence 😊😊 yarinda ayenn sonra gun asiri devam. Basarilarr 😄😄😂

Evet aynı şeyden bahsediyoruz ama senin söyleminden hsg'ye kadar beraber olabilirim de çıkıyor. Ben de bunun üzerine bana radyoloğun söylediği şekilde hiç değiştirmeden sana aktardım... Yoksa farklı birşey değil...

Canım sen hiç kullanmamışmıydın ovu testi aaaa. Epey faydalı bişey aslında. Bak erken yumurtluyomuşun, öğrenmiş oldun. Yarın aynı saatte testi tekrar yap ve çizgi silikleşmişse yumurtan çatlamış demektir. Yarın öbürgün çalış😘

Kuzum şimdi evden cikmadan yaptım ikinci cizgi siliklesti. Hemen bugün calisayim yani dimi. Bide bugün akşam tatile gidiyoruz işten çıkıp ne ara ilişki olacak ki ya desene bu ay baslamadan bitti :))

günaydun canım ayın 1.de çektireceğim HSG bende 3 yıllık evliyim 1.5 sene önce bir gebeliğim oldu
kalp atışlarını duyamadadık kesem 8 haftadıydı ama bebek 6+4 günde kalmış kürtaj oldum :2::2:
ondan beri terkar olmadı .ikinci klomen tedavimde sonuçsuz kaldı doktor bir de hsg ni görelim dedi
yumurtlama oldu ve yumurtam çatladı .umarım sonuçlarımız temiz çıkarda :18::18::18:birazda olsa kafamız rahatlar
sen ne zaman çektireceksin ...

günaydın canım teşekkür ederim verdiğin bilgiler için doktor kistleşme görüyorum dedi bu ay bana yasmin verdi
bende hsgden sonra hamile kalanları duyduduğum için hapı kullanmasam mı diyorum çünkü tam yumurtlama haftamda
eşim ile tatilde olacağız vaktimiz çok olacak işten uzakta herkesten herşeyden uzakta sanki daha iyi olacak gibi ama
tabi sonuçlarım iyi çıkar ise şimdiden dertlenmeye başladım ..rabbim yar ve yardımcımız olsun

sen ne zamandır istiyorsun ??

Canım doğru düşünüyorsun bence de tatil sonrasında kullan evet isabetli bir düşünce. Genelde iyi çıkıyor.. Aslında kötü diye birşey yok, yapışıklık olursa vb. çözümünü arıyoruz işte..Bende de çikolata kisti var 4.7.cm aldırmayı düşünüyorum ama o da bebek çalışmalarımızı durduracak... Önce bebek diyorum bir tutsun da kistle de hamile kalınıyor sonuç olarak. Ama işte hamile kalmayı zorlaştırdığını ve bazıları da düşüğe sebep olduğunu söylüyor. Aynı şekilde ben de ikilemlerdeyim...

Bakalım hayırlısı canım...Ben bu ay yumurta büyütmek ve sağlıklı oluşsun diye KLOMEN denilen hormon ilacından kullandım ama bana çok yan etkiler yaptı, bilemiyorum şu anda tüm erken hamilelik belirtilerini taşıyorum bu ay çok meraklandım. Takvim yöntemiyle yumurta günü de hesaplıyoruz ondan sonra ya Allah Bismillah :1

Biz 2 senedir korunmuyoruz ve bu sırada hipotiroidim olduğunu ve bunun yumurta yapımını baskıladığını, engellediğini öğrendim ve tedavisine başladık şimdi normal değerlerdeyim ilaçla düşürdük tsh'ı. İki senedir hep bir umut işte...Aslında daha gençlken yapmalıydık, o dönem eşim de ben de hep işlerimizi halledelim, kariyerimiz falan diyip duruyorduk ve bunun bu kadar zor olabileceğini bilseydik hiç korunmazdık o kadar dikkat ettik uygun zaman diye diye...Karar verince de olmadı ..Nazlanıyor bakalım bizimkisi gelince çok sevilecek orası kesin...

Amin canım isteyene, bu işe zorluklarına rağmen gönül koyana kesinlikle yardım, sabır diliyorum. Çünkü anne baba sadece doğurmakla da olunmuyor, içinize o duygu artık bir zaman sonra nakşolunuyor ve sürekli istediğiniz anda aslında anne olmuş oluyoruz bence...Özeniyorum kardeşim ve bazen üzülüyorum.. Bu hormondan mıdır nedir arada ağlama geliyor.. Geçenlerde TORKU'nun şeker bayramı reklamı çıktı bir Ramazan Bayramı doğan bebekle ve hastaneye yetişmeleriyle ilgili... Ayyyy ben bir fenaaa oldum, nasıl özendim ben de öyle hastanelere koşturayım da bebeğime sarılayım diye... Bazen ümitsizlikler sarsa da her yolu yöntemi ve öncelikle tıbbi desteği alıp inançla ilerliyorum canım...

Bazen otobüste, parkta anneler görüyorum çoğu ilgisiz ve o çocuk tam yolun kenarında yola fırlasa kesin ezilecek anne yanındakiyle sohbete dalmış uyarıyorum gayriihtiyari, kadın alışveriş merkezine gelmiş minik bir çocukla bebek ellerini yürüyen merdivenin dişlilerine sokuyor kadın ööööyle vitrinlere bakıyor alık gibi...

Bir başka örnek burada bir başlık vardı geçende minnacık süt bebeğine daha 3 aylık, yağı unu kavurup helva gibi mama hazırlıyorlardı yahu bu devirde unlu nişastalı mama mı kaldı, bir de ölü helvası gibi kavurup yağla pekmez katıyorlarmış... vayy sen misin söyleyen.. Sen önce anne ol da gel falan filan demeler... Yani daha bağırsak florası oluşmamış bebeğe ne kavrulmuş ne yağlı ne de gaz yapan pekmez verilmez...O bebek gazdan çatlar bile...Bu kadarcık bilinci olmayan insanlar da anne oluyorlar sonuçta önemli olan bilinçli anne olabilmek, yoksa o masum ölse ağlamakla anne olunmuyor. Kadın meme emmiyor diye anne sütünü bırakmış yağ kavurmalı un kavurmalı pekmezli 2 yaşında çocuğa dahi verilmeyecek mamayı 3 aylık daha kırkı yeni çıkmış bebeğe vermeyi düşünüyordu o kadar şaşırdım ki anlatamam....Git vakum al eczaneden kaşıkla besle, bir sürü emzirme besleme yöntemi varken çağdışı yöntemlerle bu devirde şaştım da kaldım.

Amaaan herkesin kendi çocuğu dedim sonra sana ne, dedim kendi kendime...Oysa ben işte buradan o bebek için bile endişeleniyorum annelik duygusu işte budur...Bugün de eşimin kardeşinin bir kız bebeği oldu çok sevindik eşim amca oldu Sevindik şakalaştık falan , sonra ben yine herkesin çocuğu oluyor da bizim niye olmuyor psikolojisine bağladım... O anda da baktım sen yazmışsın canım ve sana denk geldi böyle destan gibi içimi dökmek ... Kusura bakmayasın Canım sizin de en kısa zamanda ve hatta bu tatil dönüşü bebeğiniz olur inşallah, kardeşimin hanımı öyle olmuştu ve tatiller bu haberin çok sık geldiği yerler....Biz bu sene tatile gidemiyoruz eşimin işleri nedeniyle çok yoğunlaştı...Ben de bebek yapmakla meşgulüm zaten...Buralardayım yazıp duruyorum

Senin gibi tatlı bir anne adayını tanımak çok hoş arkadaşlık isteği yollasam ne dersin?:18:

Son düzenleme:

Ben de perşembe günü cektircem. :)

Seninle aynı durumdayiz demiştin ya ben kullanmayacagim dogm kont hapini belki sana faydasi olur :) hem tatilde insan daha da rahat oluyor.. film sonrasndan da umitliyim. Olmazsa da yola devam onunuze bakarz artk )

seve seve kabul ettim ama çok kötü ağlattın haberin olsun içimdeki herşeyi öyle güzel anlattın ki
bu kıskançlık değil hamile haberi aldığımda için o kadar kötü oluyor ki sana kelimeler ile anlatmam mümkün değil

ben bir de ilk gebeliğimi kayıp ettim onun etkisinde zaten halen kurtulamıyorum eğer olsaydı bu kadar aylık olucaktı
emekleyecekti.ben çok güzel anne olacaktım eşim de çok güzel baba ...... nasip kısmet hep kötüsünü düşünmemizi
isteseler de elimizde gelen bu kadar ..............

bizde ilk 1 sene borçlarımız ödeyelim kendimiz toparlayalım dedik ve 2 senedir uğraşıyorum, çabalıyorum ,
eşimde sorun yok ben de sorun yok kaç tane doktora gittim.

biliyorum rabbimin yazdığı bir vakit var , gün var saat var ama artık gelsin

ben sadece kendime değil benim ki isteyen herkese dua ediyorum ....

hiç haketmeyen insanları gördükçe de senin gibi deliriyorum ...

canım benim yaz bana olur mu ?

hsg den korkmuyorum gidip olaağım ve inşallah sonuçlarım da temiz çıkacak ve senin ile burada paylaşacağım

aynı fikirdeyiz şu an ben de kullanmayacağım doğum kontrol hapını cuma günü gidip çektireceğim
pazar günü de tatilimiz başlıyor. umarım sonuçlarımızda tatilimiz de güzel geçer

film sonucunu ve nasıl geçtiğini benim ile paylaşır mısın ?

Kuzum şimdi evden cikmadan yaptım ikinci cizgi siliklesti. Hemen bugün calisayim yani dimi. Bide bugün akşam tatile gidiyoruz işten çıkıp ne ara ilişki olacak ki ya desene bu ay baslamadan bitti :))
Araya sıkıştırıverin canım ya gerçi bu saat oldu artık olduysa olmuştur. Ama yarınıda degerlendirin hem tatile gidiyormuşsunuz rahat rahat çalışın canım bikaç gün devam😉 benim bugün adet günümdü ama olmadım daha. Kasık ve belimde ara ara yoğunlaşan ağrım var , wcye gidiom oldum sanıom ama yook..

Ah canm benm hadi hayirli haberler bekliyoruz :)

Tabiki paylasicam . Hemen :)

Kuzum şimdi evden cikmadan yaptım ikinci cizgi siliklesti. Hemen bugün calisayim yani dimi. Bide bugün akşam tatile gidiyoruz işten çıkıp ne ara ilişki olacak ki ya desene bu ay baslamadan bitmiştir.

Bitmez bitmezz :))) bak ben persembe cektircem cuma gece yola cikicaz. Yine de cuma gününü degerlendircem

Adetim 4 gün gecikti test yaptım ve çift çizgiyi gördüm darısı hepinizin başına inşallah :)))

AYYYY MAŞALAHHHHH Hayırlı olsun sanki benim olmuş gibi, bu duygu için bekliyoruz hepimiz...Bebeğini korumak kalıyor canım artık sana bebeğin tutunacağı ilk aylara çok dikkat et...Bebek kolay olmuyor... Simaycım sana sorum olacak hiç hamilelik belirtilerinden, ön belirtilerinden yaşadın mı, yaşadınsa neler...

Örnek alt karında ağrı,sızı, bacaklarda ödem, geceleri kabuslu rüya(hormon değişikliğinden olurmuş), göğüslerde sızı ve uçlarda aşırı hassasiyet, ateş basması vb...

Hayır yaşadıysan eğer ben de Ağustos'un dördünden sonra gün sayacağım adetim geçecek diye ve testimi yapacağım ama ayrıca bu ön belirtiler var...Seni yormak istemiyorum bu mutlu haberle ama varsa yaşadıkların paylaşırsan birçok kişiye umut da olabilir...

Canım hayırlı uğurlu, sağlıklı olsun annesinin kuzusu olsun inşallah...

Allah razı olsun canım bende 1 senedir bugünü bekliyordum sonunda Rabbim dualarimi kabul etti bin şükür ona :) beklemek zor biliyorum seni çok iyi anliyorum canım... valla canım saydığın bir çok belirtiyi yaşadım halada yaşıyorum mesela alt karın bölgemde çok ağrı oluyor sanki adet olacakmışım gibi sırtımda çok ağrıyordu göğüslerim daha önce hiç ağrımadığı kadar ağrımaya başladı ve cok hassaslaşti bende olan şeyler bunlar Rabbim den ümit kesilmez dua etmeyi ihmal etme emi canım

Dua edeceğim ediyorum başta bebeğinin çoook sağlıklı olmasını diliyorum, korkuyorum ben çünkü akla getirmek istemediğim şeyler de yaşayanlar var... Belirtiler benzerse olabilir umudum var ama kesinleşince inşallah ben de atacağım haberimi..Çok güzel bir haber maşallah, çok özendim...Allah bağışlasın canım...Sağol paylaştığın için.

Hamilesin erken yat artık İyi geceler

Selam canım. Ben hamile değilim, beklemedeyim. Adetim bir gün gecikti. Belirtilerden söz açılmışken, benim 1 hafta 10 gündür kirpiklerim ters dönüyor😄 ne garip dimi ama bunu hamileliğe yormak komik olur. 2 gündür kasık ve bel ağrım var.adet sancısı gibi ama biraz değişik.dün bugün olcam die pedle dolanıyorum ama olamadım. Bu ay 1 kez çalıştık, hiiç beklentim yok aslında ama gariplikler hissedince acaba mı diyor insan😳

Aynen ben de o karmaşık duygular içindeyim ilk kez...Yani bu ay biz zaman kontrollü çalıştık, takvimle yumurtlama günümü tespit ettik, yumurtlama desteği bir hormon var KLOMEN onu kullandım ve yumurtlamadan 4-5 gün öncesinden bugüne kadar günaşırı birliktelik ve eşime keçiboynuzu kürü falan yapıyorum..Benim çok şiddetli göğüs sancılarım umarım hamileyimdir desem de hormonun yan etkileri olduğunu söyleyenler de var...Umut fakirin ekmeği misali işte...Allah bebeğine tez zamanda sağlıkla kavuştursun canım ve tüm isteyenlerin duaları kabul olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…