Hamileyken Covid-19 aşısı yaptıranlar ve yaptırmayı düşünenler var mı ?

demeter95

Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2020
75
33
29
Merhabalar
Hamileyim henüz 3 ayımı doldurmadım. Ama doldurduktan sonra doktorumla da görüşüp aşı olmayı düşünüyorum. Hamile kalmadan önce 2 sinovac aşımı da yaptırmıştım zaten. 3. aşıyı biontech olmayı düşünüyorum.
Hamileyken covid 19 aşısı olan var mı ? Varsa neler yaşadınız lütfen benimle paylaşır mısınız?

Sinovac oldum iki dozu da. Alerjim olduğu için bana biontech önermedi doktorlar. Henüz bir ay bile dolmadan covid oldum ama antikorlar muhtemelen tam olmadan hastalanmış oldum. Yine de herşeye rağmen şükür iyi atlattım. İki üç gün ağır geçirdim hastanelik olmadım çok şükür. ama gebeliğim biraz ağır geçtiği için bir çok takviye vitamin vs kullanamadım kullanabilsem bağışıklığım daha yüksek olur belki hastalanmazdım bile.

Merhaba, neye alerjiniz vardi acaba?

Ben de alerjigim cok oyuzden korktum bugun randevum varda tekrar doktoruma sorayim tesekkur ederim

Bu arada yaptırdıktan sonra kendinizi korumayı ihmal etmeyin. Ben 2.dozu yaptırdıktan çok kısa süre içinde covid oldum. Çok alakasız bir yerden bulaştı hem de.
Gebelerde hastalık ağır seyredebiliyor, ben yoğun bakımlık olmadıysam aşı sayesinde. Aşılı olmama rağmen çok zor şeyler yaşadım.

Genel olarak bedenim alerjik :)
Bir kaç gıdaya ve toz, polen gibi...
Aynı Ben , aşırı hassasım hatta aşı randevusu aldım alerjik öyküm var diye yapmadılar alerji testleri yaptırdım aylarca bekledim test sonuçları da yüksek çıktı doktor dahiliye görün testleri tekrarla dedi ama istersen olabilirsin dedi,yarın artık yeter dedim aylarca da onu bekleyemem yarın olacağım hayırlısıyla inş. transferim ocak ayında olacak doktorumla görüştüm alerjik olmaması açısından olabilirsin ama iğneni bugün vurun, yarında aşını olabilirsin dedi. zaten gebeliğin 12.haftasında da 2.dozu olabilirsin dedi.

İnşallah transferniz tutar güzel haberler alırsınız :)
İlaç alerjim yok ama yine de bionteche mesafeli durdular, 3.dozu türkovac yaptırırım tahminimce.

İnşallah transferniz tutar güzel haberler alırsınız :)
İlaç alerjim yok ama yine de bionteche mesafeli durdular, 3.dozu türkovac yaptırırım tahminimce.

İnş. cnm sabırla bekliyoruz valla. Zaman su gibi akıp geçiyor. Eşimde ben korkuyorum diye 3. dozunu yaptıracak yarın 2 sini de biontech olmuştu şimdi yine aynısını istedi. Bende öyle 3.dozu türkovak yaptırırım inş. önce 1. olayım da bakalım :)

Eşim biontech oldu 2 dozu da. Covid oldu ama ayakta geçirdi. Yani bana bakmakla

Eşim biontech oldu 2 dozu da. Covid oldu ama ayakta geçirdi. Yani bana bakmakla
Aynen olmayanlar daha çok etkileniyor bizim mutfak görevlisi eşinden geçti aşısızdı ağır geçirdi testi negatife dönmesi için 4-5 test daha yaptırdı. 3 er gün aralıklarla

Canim merhaba, ilaca karşı mi alerjin var acaba bu kadar ciddi bir araştırma yaptılar. Daha önce grip aşısı oldun mu ?

Canim merhaba, ilaca karşı mi alerjin var acaba bu kadar ciddi bir araştırma yaptılar. Daha önce grip aşısı oldun mu ?
Grip aşısı hiç olmadım, Benim ilaca karşı alerjim var , daha önce grip olmuştum Acıbadem Bakırköy hastanesinde seruma bemiks katmışlardı Allah'tan eşim yanımdaydı o anda. bende direk nefes darlığı yaptı solunumumu kesmişti hemen serumu çıkardılar bütün doktorlar başımda ama ben bulanık görüyorum böyle yüzlerini hiç hatırlamıyorum yani zaten göremiyordum ki sade serum taktılar ve o gün hastanenin kral dairesinde kalmıştım :) Kayınvalidem görümcem ziyarete falan da gelmişti baya bildiğin 3+1 daire gibi :) mutfağı misafir odası kocaman manzara titanic otele bakıyor falan Ekim ayında Acıbadem Maslak hastanesinde Histeroskopi ameliyatı oldum ameliyattan çıktım sağ gözüm ve dudağım şişmiş alerji yapmış dediler, ama kullandıkları ne olduğu da bilinmiyor o yüzden de aşı için alerjik öyküm olduğundan detaylı baya test yaptılar 3 sayfa dolusu bir dünya test bazıları pozitif çıkmış.

Canim benimde bemikse alerjim var serumla cikmisti bu kadar ağır gecmemisti damar yolunu çekince geçmişti semptomlar ama simdi benimde kafam karıştı bunun için hangi doktora gidip test yaptirmaliyim alerji icin ?

Canim benimde bemikse alerjim var serumla cikmisti bu kadar ağır gecmemisti damar yolunu çekince geçmişti semptomlar ama simdi benimde kafam karıştı bunun için hangi doktora gidip test yaptirmaliyim alerji icin ?
Geçmiş olsun canım. Bemiks tehlikeli yani , o yüzden hastaneye gittiğimde serum vereceklerse artık direk bemikse alerjim var diyorum. Halbuki çocukken babam alırdı hap olarak içerdik herhangi bir sıkıntı olmamıştı hiç.İstanbulda mısın ? Öyleyse İmmünoloji ve Alerji bölümü var Başakşehir Çam sakura hastanesinde özeller bakmıyor zaten devlet hastanelerinde yaptırabiliyorsun.

Evet canim biraz araştırdım ozelleri bulamadim. Sen suan hamile misin aşıyı yarin mi olacaksın? Alerji iğnesi olup oyle mi yapmani soyledi doktor

Evet canim biraz araştırdım ozelleri bulamadim. Sen suan hamile misin aşıyı yarin mi olacaksın? Alerji iğnesi olup oyle mi yapmani soyledi doktor
Merhaba cnm, yok hamile değilim Ocak ayında transfer olacağım çatlatma iğnesi verdi ilk aybaşımda gideceğim rahim normalse transfer günü için tarih verecekler bana sen o arada aşını ol dediler. sürekli aklıma soru takılırsa hemşire hn soruyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…