Hamileyken nasıl kilo verebilirim

mervesnn123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2024
12
0
20
Arkadaşlar 70 kiloyla hamile kaldım ve varizim var bundan kaynaklı selülitim hareketli bir insanım ama bir türlü kurtulamadım kiloyuda hiç birşekilde veremedim en azından kilomu koruyarak ve biraz 2 3kilo nasıl verebilirim sadece bebeği besleyerek

Diyetisyenle çalışman şart. Gebelikte diyetisyene gitmiş biri olarak şöyle söyleyeyim eğer obez sınırında hamile kaldıysan sadece ilk 3 ay kilo vermeye yönelik bir diyet uygulanıyor. Değilsen kiloyu vermeye değil, sağlıklı kilo almaya, kiloyu korumaya yönelik uygulanıyor. Ki obezsen dahi ilk 3 ay sadece kilo vermek söz konusu. 3 aydan sonra kilo vermek kesinlikle sağlıksız… ben normal kilo aralığında hamile kaldım ve diyetisyene gitsem de asla vermeye yönelik bir liste yapmadı bana. Kendi de açıkladı zaten. Sadece obez kişilerde, aşırı kilolu kişilerde ilk 3 ay kilo vermeye gidebiliriz. Onun harici sağlıklı değil. Kilo vermen söz konusu bile olamaz dedi

Ya şöyle boyum kısa 160ım ve kalçalarım aşırı geniş bilinçli hamilelik de olmayınca bu kiloda hamile kaldım bakalım görüşüvem doktorumla

X