hamilik ve sigara kullanımı

alpnimeal

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2020
17
-5
yaklaşık dört aylık bebeğim var tüm hamilelğim boyunca sigara kullandım. üzülerek söylüyorum ki bırakmayı denemedim bile. bebeğim doğduktan sonra 10 gün daha kullandım ve vicdan azabı duygum o kadar ağır bastı ki bir anda bıraktım ve içmiyorum. fakat hergün kendi kendimi yiyorum bebeğime bir şey olursa diye bir de bazı insanlar ilerde belli olur o diyorlar. Ne zaman bebeğimden değişik bir ses gelse kahroluyorum psikolojim mahvoldu benim durumumda olan ya da konu ile ilgili aydınlatılmayaçok ihityacım var en çokda bırakabiliyormuşum ama bırakmamışım bu beni mahvediyor.

yenidoğanlar zaten hastanede çeşitli testlere tabi tutuluyor ve demekki bebeğiniz iyii. şimdiye belli olurdu çünkü. yalnız şunu söylemek istiyorum gerçekten verilmiş sadakanız varmış. bir daha böyle bir saçmalık yapmayın. bebeğiniz zihinsel engelli veya hastalıklı olabilirdi. şu yaptığınızı çocuk bile yapmaması gerektiğini bilir..

Bende hamile olduğumu öğrendiğimde bıraktım . Ama doğumdan sonra tekrar başlamaktan korkuyorum .. doktorunuzla konuşmuş muydunuz sigara konusunu o ne demişti. Hiç içmemek lazım ama çok şükür bebeğiniz sağlıklı doğmuş üzmeyin kendinizi artık

yenidoğanlar zaten hastanede çeşitli testlere tabi tutuluyor ve demekki bebeğiniz iyii. şimdiye belli olurdu çünkü. yalnız şunu söylemek istiyorum gerçekten verilmiş sadakanız varmış. bir daha böyle bir saçmalık yapmayın. bebeğiniz zihinsel engelli veya hastalıklı olabilirdi. şu yaptığınızı çocuk bile yapmaması gerektiğini bilir..
Biraz daha büyüdüğünde gercekren cikiyo konu sahibini korkutmak için yazmıyorum ama arkadaşım da içiyodu paket almadan eşinden şu an 6 aylık bebeği var ve akciğerlerinde sorun var sürekli doktora gidiyo doktorlar da neden olduğunu bilmiyo çünkü söylememiş korkudan

beş taneden fazla içme demişti. ama tabi ben beşi geçtim bir de stresli bir işim vardı ve o zaman ailevi problemler içtim fakat o kadar büyük pişmanlık duyuyrum ki buraya da yazma sebebim hem paylaşmak hem de benim yaptığım hatayı başka insanlar yapmasın kötü örnek teşkil etsin. takıntıları olan bir insanım bebeğime baktıkça aklıma geliyor ona bunu nasıl yaptım diye kahroluyorum.

Biraz daha büyüdüğünde gercekren cikiyo konu sahibini korkutmak için yazmıyorum ama arkadaşım da içiyodu paket almadan eşinden şu an 6 aylık bebeği var ve akciğerlerinde sorun var sürekli doktora gidiyo doktorlar da neden olduğunu bilmiyo çünkü söylememiş korkudan
ne gibi sorunlar çıkıyor

Yazdım akciğerlerinde sorun var sürekli doktora gidiyolar nefes sıkıntısı var net bisey soylemeyip sürekli cagiriyolarmis oda sigara içtim dememiş korkudan
Si

Siz gene de korkmayın hepsinde aynı olcak diye bisey yok öyle bi sorun olursa inşallah olmaz doğrudan söyleyin ki ona gore bakılsın
inşallah olmaz bu ihtimal bile o kadar kötü ki. kendime çok kızıyorum psikolojik destek alsam yeri bebeğimi dünyada ki her şeyden çok seviyorum ama hamilelikte anlayamadım bu duyguları çevremde içen insanlar vardı ondan dolayı birazda denemedim galiba bilemiyorum ama gayet bırakılıyormuş. belki de bu kadar kolay bırakmamın sebebi vicdan azabı. hamilelikte bıraksam emzirirken içsem daha az zarar görürdü bunu deneseydim bari diyorum tabi ki içmemek önemli olan. yani denememe kızıyorum.

inşallah olmaz bu ihtimal bile o kadar kötü ki. kendime çok kızıyorum psikolojik destek alsam yeri bebeğimi dünyada ki her şeyden çok seviyorum ama hamilelikte anlayamadım bu duyguları çevremde içen insanlar vardı ondan dolayı birazda denemedim galiba bilemiyorum ama gayet bırakılıyormuş. belki de bu kadar kolay bırakmamın sebebi vicdan azabı. hamilelikte bıraksam emzirirken içsem daha az zarar görürdü bunu deneseydim bari diyorum tabi ki içmemek önemli olan. yani denememe kızıyorum.
Kendine kızma olmuş bitmiş bebeğinle ilgilen op kokla korkma dua et sadce

Cok cok stres yapanlara gunde iki tane öneriliyor en az risksiz ama siz 5+ icmissiniz umarim bisi olmaz. Benim bi akrabam icti her iki hamileliginde paket paket ama iki kizida sapasaglam ne akciger ne bisi biri 15 biri 18 yasinda hic bisi olmadi.

Cok cok stres yapanlara gunde iki tane öneriliyor en az risksiz ama siz 5+ icmissiniz umarim bisi olmaz. Benim bi akrabam icti her iki hamileliginde paket paket ama iki kizida sapasaglam ne akciger ne bisi biri 15 biri 18 yasinda hic bisi olmadi.
[/QUOTE
inşallah keşke doktorum daha sert uyarsa idi beni gerçi kendiliğimden kullanmamalı idim

X