Hamiş ne demek

ben arada kullanırım
ama sadece babamdan birşey isticeksem şımarıklık yaparak babiş derim
yada abimden abiş derim geneldede başarılı olurum
tabiki normal bir konuşmada tutup babiş abiş kociş diye bahsetmem bu gerçekten çok itici olur
ama dediğim gibi şımarıklık espiri anlamında konuşurum benneyaptımki
şimdi benim takvimimdede kocis istim yazıyo espirisine :kedi:
o halde herkes benim takvimime gıcık oluyo
:kedi:

bazılarınız yorumlarına çok güldüm çok hoşuma gitti.bende çok nadiren kullanırım.sürekli kullanmak bencede hoş olmaz

hamiş; mektup kâğıdının boş bir yerine yazılan ek düşünce, çıkma, not.

Yani p.s nin arapçası..

bencede gereksiz bir kelime hamiş
hamile yada gebe denilebilinir
ayrıca hamişi hamile olduğunu belli etmek için kullanıyor ama hamişin başka bir anlamı varmış...ikisi birbiri ile çok alakasız

Hamiş kelimesiyle ben de, çoğunluk gibi KK da tanıştım, sanırım KK ya has bir kelime çünkü günlük hayatımda çevremde kimseden duymuyorum..

ılk duyduğumda ben de bilmiyordum ne demek olduğunu ama hamilenin sevimlicesi(!) olduğunu anlamam çok uzun dürmedi tabii..

Benim kulağıma çok hoş gelmiyor açıkcası hamiş demek, ama isteyen istediği gibi kullanıyor ve de kullanabilir gerek KK da gerekse gerçek hayatta..

Hamiş:) arkadaşların da, hamiş kelimesini itici bulanlara, kırılmasına gerek yok yani, ne alaka?.))))

En çok kociş kelimesini sevmiyorum..yasakkelime Koskoca kazık kadar adamlara böyle dendiğini düşününce bide komik geliyor üstelik sırnaşık şey

sanırım hamilelik durumunu minimalize etmek için kullanılıyor.. bana çok garip geliyor.. özellikle kociş kelimesinin esprisi ne anlamadım? .. mesela bunun bayan eş için kullanılan versiyonu nedir acaba? kariş-caniş-hayatiş falan sanırım :bbo: ?

hepsini burdan öğrendim valla
kociş, hamiş...
farkında olmadan ben de burda bazen kullanıyorum
tüm kabahatli kk..
günlük hayattta bazen eşimde şirinlik olsun diye
kociş kocişim dediğimde oluyo
eşim nece konuştuğumu çözemiyo öyle zamanlar oluyo ki..
itici değil bence şeyini çıkarmadıktan sonra:)

hamiş ne demek diye konu açıyorsunuz yazım kılavuzu bölümüne

peki başlığın gerçek yazımı 'hamiş ne demek?' diye yazılması gerekmezmiydi?

hamiş ne demek diye konu açıyorsunuz yazım kılavuzu bölümüne

peki başlığın gerçek yazımı 'hamiş ne demek?' diye yazılması gerekmezmiydi?

takma bunları kafana bebeişim yaa sanamı kaldı xxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
Forum takipte sürekli gördüğümden anlamıştım kk da kullanılan anlamını, yani kimse gücenmesin sakın ama bana da itici geliyo o kelime...Hamile kaldığımda fikrim değişirse bilemem:KK1:

istisnasız herkesin nasıl konuşulması ve yazılması gerektiğini bilmesi gerektiğini ama arada kaçamak yapabileceği durumunun da göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. yani nerede nasıl konuşacağımız ve yazacağımız bilmeliyiz. ciddi bir ortamada tutup hamiş yazamazssınız yada bunu bu şekilde telaffuz edemezsiniz . ama arkadaş ortamında kullanabilrsiniz. bazen nerede nasıl konuşacağımız bilmediğimizden komik durumlara düşebiliyoruz. gençlere de öğretilmesi gereken ana mevzu budur. :KK68:
öğretilmeyen gençlerin akıbeti; kendini ifade edemeyen bir nesil şeklinde tezahür eder

Son düzenleme:
Hamiş, göbiş, kociş kelimelerini her gördüğümde gülüyorum :KK60:

Meğer ne farklı bir anlamı varmış :KK31:

Başka sitelerde çok dalga geçiliyor hamile yerine hamiş denilmesine

X