Doğuma Hazırlık Hangi bebek şampuanı

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

adanalxix ebru

sana kocaman aşığım:)
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2008
269
0
35
kızlae ben inş. yılbaşı gibi doguma gidicm bebegimn hazırlıklarını yapıyorum ama hangi şampuanı alacagıma karar veremedm johnsıs baby mi alsm yoksa komilinin zeytşnyaglısını mı ne dersiniz?

merhaba, genellikle sebamed tercih ediliyor. ama sebamed diğierlerine göre bi hayli pahalı. 25 lira civarında.

merhaba bende chicco'nun çantalı setinden almıştım fakat kuzenim ilk 6 ay sebamed kullanmamı söyledi şampuan ve pişik kremi sebamed unibaby yenidoğan da ıslak mendil yenidoğanlar için daha iyi oluyormuş...bende şimdi sebamedin şampuanını alacağım ilk zamanlar onu kullanmayı düşünüyorum....umarım yardımcı olabilmişimdir :)

bebeğimin banyo kozmetiklerinin hepsini büyük teyzesi Almanyadan getirdi. Bübchen ve Pentanen marka. ilk yazdığımı burada da çok gördüm daha kullanmadım ama çok tavsiye ettiler.

Bübchen evet benim dayımda almanyada onun bebişleride Bübchen markalı ürünler kullandı ve yengem kullanışlı iyi olduğunu söylüyor benimde aklımda bübchen ve chicco ürünleri vardı chicco aldık ama bende iyi olduğunu duydum hayırlısı ile gelsin bebişlerimizzzzz:emir_bebek:

Arkadaşlar Sebamed'in şampuanı göz yakıyor maalesef. Ben almadan önce beni de bir arkadaşım uyarmıştı, fakat ben en iyisi odur diye gidip aldım. Her banyoda bebeğimin gözüne aman şampuan kaçmasın gerginliğinden fenalık gelmişti. Ağlamaya başladımı susturamıyordum. Ben de gidip bildiğimiz Dalin şampuanı denedim, bundan memnunum şimdilik.

Sebamed'in vücut şampuanını tavsiye ederim ama, (Baby Bubble Bath diye geçiyor)

Merhabalar benim kızım 11 aylık yeni doğduğundan beri Dalin ürünlerini kullanıyorum Saç ve Vücut şampuanı, Pişik Kremi, Vücut Yağı, Islak Mendili vs... Gayet memnunum tavsiye ederim hem fiyatıda uçuk değil...

kızlar mustela diye bi marka var sadece eczanelerde fiyatı 38 tl 500 ml ama mükemmel bi ürün olduğunu biliyorum çok araştırdım.doktorum dalin önermedi içinde kimyasal fazlaymış.ya sebamed kullanın yada mustela en azından ilk 6 ay kadar.

Ben hep Chicconun ürünlerini kullandım mis gibide kokuyorlar.1 aydırda komili zeytinyağlı bebek şampuanını alıyorum.Çok memnun kaldım şimdi buna devam etmeyi düşünüyorum.

benim kızımda 10 aylık doğduğundan beri dalin şampuan kullanıyodum ama en son komilininkini aldım çok memnunum çokta güzel kokuyor bundan sonra komili kullanmayı düşünüyorum.
bu arada bebe yağını pişik kremini sebamed aldım sebamedin şampuanı bende göz yakıyo diye duymuştum o yüzden almadım ama pişik kremi çok güzel kızım 10 aylık 1 kere bile pişik olmadı diyebilirim ilk 3 ay hemen her altını aldığımda sürüyodum 10 aylık oldu artık arada günde bi kere sürüyorum unuttuğumda oluyo ama hiç pişik olmadı allaha şükür yine ilk 3 ay uni baby ıslak mendil kullandım sorasında birsürü denedim ama canbebede karar kıldım hem uygun hemde cok güzel sımdı onu kullanıyorum size de bi fikir olur inşallah yazdıklarım :)

ben de chicconun bakım çantalı setinden aldım biçok arkadaş gibi , o malzemeleri kullanmayı düşünüyorum. tabi memnun kalırsam. komili bebe şampuanını da merak ediyorum. bi de dalin değil de kızlar ben johnson's baby nin şampuanı iyidir diye düşünüyorum sizce nasıldır?. ıslak mendilleri de chicconun var yine ama ben bi de uni baby yenidoğan aldım, çok doğal olduğunu öğrendim onların da...

bende kısmetse yıl sonunda yani aralık sonunda inşallah hayırlısıyla alıcam kucağıma hakkımızda hayırlısı olsun... bence seba med in ürünlerini kullanmalısın en iyisi o diğerlerini boşver...

slm arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende ocak başında oğluşumu kucağıma alıcam nasipse. Ben johnsons babynin kozmetik ürünlerini aidım çevremde çok kullanan var çok da memnunlar.opuyorumnanaktan

Benimde bebğim 7.5 aylık ilk başlarda chicco bakım setini aldım cantalı ama çok memnun kaldığımı söyleyemem,sonra gittim sebamed aldım çok güzel bir ürün ama dediğiniz gibi pahalı şimdi ise johsons baby saç ve vücut için olan şampuanını kulanıyorum çok da memnunum iki ayrı ürüne para vermek zorunda kalmıyorum tavsiye ederim

sebamed den şaşma canım doktorum diğer şampuanlarda güzel kokması ve göz yakmaması için katkı maddeleri olduğunu ve bunlarında özellikle yeni doğan bebeklerde alerjiye ve deri döküntüsüne neden olduğunu söyledi biz de her şeyini sebamed aldık. biraz pahalı ama olsun bebişin sağlığı her şeye değer.

X