Hangi işi tercih ederdiniz?

yakın olan yer içinde herhangi bir vasıta kullanacaksınız dimi? Otobüsle gitçem derseniz yol parasını cebinizden vereceksiniz eğer. Diğer yeri tercih ederdim. Servis rahat oluyor. Bide kurumsalmış kurumsal yer her zaman daha iyidir. Bir dahaki iş arama sürecinde iş bulmanız daha kolay olur. (Yani ayrılma durumu olur, tecrübe kazandıktan sonra evinize yakın bir iş yeri bulursunuz geçersiniz. ) Ben kendi adıma konuşayım tecrübe kazanmak için ne fedakarlıklar yaptım şimdi de ekmeğini yiyorum. İlk iş deneyiminde zorlanmak gerekiyor böyle böyle oluyor bu işler

yakın olan yer içinde herhangi bir vasıta kullanacaksınız dimi? Otobüsle gitçem derseniz yol parasını cebinizden vereceksiniz eğer. Diğer yeri tercih ederdim. Servis rahat oluyor. Bide kurumsalmış kurumsal yer her zaman daha iyidir. Bir dahaki iş arama sürecinde iş bulmanız daha kolay olur. (Yani ayrılma durumu olur, tecrübe kazandıktan sonra evinize yakın bir iş yeri bulursunuz geçersiniz. ) Ben kendi adıma konuşayım tecrübe kazanmak için ne fedakarlıklar yaptım şimdi de ekmeğini yiyorum. İlk iş deneyiminde zorlanmak gerekiyor böyle böyle oluyor bu işler
Kesinlikle ben de bu açıdan düşündüm. Başka şehre taşınma durumum var. Eb azından iş bulma sürecimde kolaylık olsun diye katlanacam gibi.
Bir de yaşadığım yere kurumsal hastaneler uzak kalıyor zaten. İstanbulun dışında oturuyorum resmen..

Kurumsal bir yerde tecrübe daha önemli değil mi.
Konumu Yakın olan bir eczane.
Sektörlerimiz çok farklı o nedenle bilgiye dayalı bir yorum yapamıyorum ama genel hatları ile özellikle mesleğin başında kurumsal deneyim önemli. Sizin sektörünüz özelinde başka bir durum varsa bilemeyeceğim. Bu arada bence yeni mezun döneminde mesleki bilgi dışında kurumsal kültüre aşina olmak da önemli belki onu da dikkate alabilirsiniz. İyi şanslar diliyorum :)

Sektörlerimiz çok farklı o nedenle bilgiye dayalı bir yorum yapamıyorum ama genel hatları ile özellikle mesleğin başında kurumsal deneyim önemli. Sizin sektörünüz özelinde başka bir durum varsa bilemeyeceğim. Bu arada bence yeni mezun döneminde mesleki bilgi dışında kurumsal kültüre aşina olmak da önemli belki onu da dikkate alabilirsiniz. İyi şanslar diliyorum :)
Teşekkür ederimm haklısınız 🌺

Merhaba herkesee
İş bakarken nelere dikkat edersiniz arada kaldım. Daha yeni mezunum. İstanbulda beylikdüzünde oturuyorum haliyle uzak kalıyor çoğu yer bana.
Birincisi konumu size yakın 30 dk uzaklıkta 7bin maaş
İkincisi servisi var ancak 1.5 saat uzaklıkta 8250 maaş.
Yol çok yorucu geliyoe gözümü korkutuyor. Siz ne yapardınız, sizin iş ev mesafesi yakın mı.
Servis varsa evin önünden alacaksa 2. İş

Kurumsal bir yerde tecrübe daha önemli değil mi.
Konumu Yakın olan bir eczane.
Yol sanıldığı kadar zor değil zamanında 2 saatlik yaptım.ki sizin servis olacakmış hiç sıkıntı değil kendi imkanlarınızla gitseniz evet çok zor olurdu,yolda uyursunuz,kitap okursunuz,dizi izlersiniz değerlendirmeye çalışırsınız

Kesinlikle ben de bu açıdan düşündüm. Başka şehre taşınma durumum var. Eb azından iş bulma sürecimde kolaylık olsun diye katlanacam gibi.
Bir de yaşadığım yere kurumsal hastaneler uzak kalıyor zaten. İstanbulun dışında oturuyorum resmen..
Bence kurumsal yer o zaman. Sonraki iş bulma sürecinde referans olur en azından. Hem kurumsal yerlerde iş daha iyi öğrenirsiniz iş tanımınız belli olur. Diğer yerde size çay bile doldurup taşıtabilirler (ben yaşadım aynısını🥲). Başarılar hayatta umarım her şey gönlünüzce olur 🥰

Bence kurumsal yer o zaman. Sonraki iş bulma sürecinde referans olur en azından. Hem kurumsal yerlerde iş daha iyi öğrenirsiniz iş tanımınız belli olur. Diğer yerde size çay bile doldurup taşıtabilirler (ben yaşadım aynısını🥲). Başarılar hayatta umarım her şey gönlünüzce olur 🥰
Çok teşekkürlerr benim gönlümden geçen de öyle 🌺

İstanbul da çoğu insan ne yazikki en az 2 saatini yollarda geçiriyor. Benim eşimde kurumsal bir firmada calisiyor işbaşı 7.40 olmasına ragmen servis erken aldigi icin 5.50 de kalkiyor. Ama işyeri kahvalti da veriyor mesela ve her hakkini tam veriyor.

Demem o ki kurumsal firmanin diğer avantajlarinida göz önüne alin, calisma kosullari eczaneye göre daha iyi mi, orda neler kazanabilirsiniz. Maaşıda daha iyi ve servisleymiş. Tek sikintiniz servisi kacirinca olabilir buna cok dikkat etmelisiniz

Hahha haklısınız eksik kalmış :KK70: yol gözümde büyüyünce es geçmişim bunu
Bunu görmeden önce 1 derdim şu an 2 diyorum mesela, hem maaş çok hem kurumsal. Çalışma saatlerini aynı varsaydım. Ama günde 3 saat de çok geliyor bilemedim. Dizi izlemeyi, müzik dinlemeyi seviyorsanız yolda netflix, exxen akarsınız 😂

X