Hangisi Doğru Rapor Almamakla hata mı ettim

Ben yıllarca çalışmış insanım. Her ay vergim kesiliyor. 40 gün rapor hakkı verilmis bana bu benim hakkım. Hasta olduğumda aldığım 3 gün ücretsiz izin beni zorlamaz ama arka arkaya alınan 40 gün ücretsiz zorlar. Ekonomik şartlar benim suçum değil. Rapor benim hakkım. Kimsenin vergisinden çalmıyorum. 1 sene de 40 günlük rapor parasından kat kat fazla vergi ödüyorum
rapor hasta olduğunuzda hakkınız, yalan yere aldığınız rapor soruşturma sebebi. hakkınız olsa soruşturma açılmaz değil mi? basit mantık.

hak şudur, 2021 pandemide genelgeyle 10 yaş altı çocuğu alan memurlara idari izin verdiler. ben de mayısta bozmam gereken iznimi, martta bozdurdum ve evde durmaya devam ettim. bu devletin bana vermiş olduğu haktır. cidden bu basit ayrımı yapamıyor musunuz?

Bilmediğimden soruyorum peki bu 40günlük rapor yıl içinde kullanma hakkı dimi? Atıyorum bi rahatsızlık geçirdim 10gün aldım. Sonra tekrar işe başladım bir ay sonra tekrar yatmam gerekti yine kullandım üç beş gün. Bu sanki bana normal geliyor. Ben, sürekli rapor yenileyip çocuğunu 2yaşına kadar getireni de gördüm malesef.
heyet raporlarında süre sınırlaması yok. tek hekim raporlarında 40 gün sınırı var sadece. heyet raporunu istediğinz kadar alabilirsiniz. uzatanlar o şekilde uzatıyorlar.

Hakkın değil kafaya taksam seni de veren doktoru da mahkemelik eder gösteririm hakkı dua et canım istemiyor
Benim aldığımı nereden biliyorsun? Her yorum yaptığımız konuyu yaşıyor muyuz biz? Ben sadece insanlar ücretsiz izne çıktığında yetişemiyor diyorum maddi anlamda. Yaşamanın pahalı olmasında benim ne suçum var. Ve isteyen alıyor istemeyen almıyor bu dinle vicdanla alakalı değil alan insanlar da vergi ödüyor sonuçta kimsenin cebinden çalmıyor.

hiç inandırıcı değil. toner alana kadar evine printer alır.. herkes tutturabildiğine
bizde eşimin işte kullandığı yazıcıya toner alıyoruz :KK53:

rapor hak değil.. bende 32 haftada doğum iznine ayrılıp sonra ücretiiz izin almıştım. Rapor hakkı diye birşey yok o hasta olunca doktorun dinlenmemiz için verdiği birşey :KK53:

Ben hala dindarlıkla olan bağlantıyı çözemedim :KK70:
orayı geçtik. daha önce biri baya güldü geç kaldınız
40 gun rapor hakki olur da kanser gibi 10 gunde iyilesemeyeceginiz buyuk bir hastalik durumunda 10 gun 10 gun ugrasmayin diye verilmis. Veya dogan bebekte ciddi hemen iyilesmeyecek hidrosefali gibi bir sorun oldugunda kullanmak icin verilmis. Boyle dertlerle ugrasan is arkadasimi her zaman idare ederim. Ama norm kadroda calisiyor gorunup aldigi raporla elti gorumceyle dis bugdayi partisi kovalayan is arkadasimin yerine bakmak istemem o da benim hakkim. zaten cocuk isteyen bir calisan “aaa bu cocuga kim bakacak?” sorusunu cook onceden halletmis olmasi lazim. 9+3 ayda halletmedin de 45 gunde mi ortaya cikti bu bebek kucuk kim bakacak sorusu.
onu hesaplayarak hamile kalınıyor demek ki
Bizim ülkemizde namuslu bir şekilde çalışan insan sayısı çok az o yüzde size saflık yapmışsın diyorlar. Mesela doğru düzgün ücretsiz izin alınsa belki o öğretmenin yerine öğretmen gönderilecek ama rapor alıp tatillerde ise dönüp dönem başlayınca tekrar rapor alanlar yüzünden çocuklar da mağdur oluyor.

Bilmiyorum bana göre devletin malı kutsaldır, bence haksız yere rapor almak hem de 1 ay gibi 40 gün gibi bir süre ahlak sorunudur.
heyet alan da var. özelden ücretle
Bu durumun bir de şöyle bir etkisi oluyor. Öğretmen göreve başladığı için derslere başka öğretmen de giremiyor ve dersler boş geçiyor.
Ben de rapor almadan başladım hocam. Alanları da aklım almıyor.
Yaklaşık bir ay evvel ayak parmağımı kırdım. Sınav konuları yetişmez diye yine rapor almadım mesela.
aslında bu da kendinize haksızlık ama tercih tabi saygı duymak lazım
Bilmediğimden soruyorum peki bu 40günlük rapor yıl içinde kullanma hakkı dimi? Atıyorum bi rahatsızlık geçirdim 10gün aldım. Sonra tekrar işe başladım bir ay sonra tekrar yatmam gerekti yine kullandım üç beş gün. Bu sanki bana normal geliyor. Ben, sürekli rapor yenileyip çocuğunu 2yaşına kadar getireni de gördüm malesef.
evet ben de gördüm maalesef
Benim aldığımı nereden biliyorsun? Her yorum yaptığımız konuyu yaşıyor muyuz biz? Ben sadece insanlar ücretsiz izne çıktığında yetişemiyor diyorum maddi anlamda. Yaşamanın pahalı olmasında benim ne suçum var. Ve isteyen alıyor istemeyen almıyor bu dinle vicdanla alakalı değil alan insanlar da vergi ödüyor sonuçta kimsenin cebinden çalmıyor.
bu konuda düşüncem şu şekilde ben maaşımda 80 milyon insanın vergisi olduğu için bunun çalmak olduğunu düşündüğüm için bu yola başvurmamıştım açıkçası

rapor hasta olduğunuzda hakkınız, yalan yere aldığınız rapor soruşturma sebebi. hakkınız olsa soruşturma açılmaz değil mi? basit mantık.

hak şudur, 2021 pandemide genelgeyle 10 yaş altı çocuğu alan memurlara idari izin verdiler. ben de mayısta bozmam gereken iznimi, martta bozdurdum ve evde durmaya devam ettim. bu devletin bana vermiş olduğu haktır. cidden bu basit ayrımı yapamıyor musunuz?
Pandemi de 1 gün bile evde durmadan çalıştık. Çünkü memur değilim işçiyim. Memur annelere verilen idari izinde herkes parasını alırken çoğu insan pandemide çocuğunu bırakıp servise bindi. Yasaklarda valilik izni ile calistirildik. İs olmadığı zamanlarda ücretsiz izne cikarildik. Bak bu da eşitsizlik mesela ayrımı yapabiliyorum yani. 2 düşüğüm oldu ve 3. Gebeliğimi yaşıyorum bu defa bebeğim düşmedi şükürler olsun ama 2 düşükten sonra riskliydi ağır bir işte çalıştığım için rapor almak zorunda kaldım çünkü hamilelere ne yazık ki tolerans gösterilmeyen bir yerde çalışıyorum. Ben hasta değildim ama bebeğim düşsün istemedim şimdi haksız yere mi rapor almış oluyorum? Haram lokma mı geçiyor boğazımdan?

Pandemi de 1 gün bile evde durmadan çalıştık. Çünkü memur değilim işçiyim. Memur annelere verilen idari izinde herkes parasını alırken çoğu insan pandemide çocuğunu bırakıp servise bindi. Yasaklarda valilik izni ile calistirildik. İs olmadığı zamanlarda ücretsiz izne cikarildik. Bak bu da eşitsizlik mesela ayrımı yapabiliyorum yani. 2 düşüğüm oldu ve 3. Gebeliğimi yaşıyorum bu defa bebeğim düşmedi şükürler olsun ama 2 düşükten sonra riskliydi ağır bir işte çalıştığım için rapor almak zorunda kaldım çünkü hamilelere ne yazık ki tolerans gösterilmeyen bir yerde çalışıyorum. Ben hasta değildim ama bebeğim düşsün istemedim şimdi haksız yere mi rapor almış oluyorum? Haram lokma mı geçiyor boğazımdan?
ben de çalıştım okulumun mevcudu az olduğu için. geçmiş olsun bu arada sağlıkla alırsınız inşallah kucağınıza

Bizim orada 100 kişi çalışıyor. Ben bugün gelemediysem yerime bakabilecek 99 kişi daha var aynı değil durumlarımız siz belki bu sebepten vicdanen rahat etmemissinizdir is yükü almasın arkadaşlarınız diye.
öğretmenlikte durum farklı tabi raporuysan ders boş geçer. yerine bakma durumu olmuyor. yukarda eklemiştim ama görmemişsiniz sağlıkla alın kucağınıza

yoo saflık değil. yasal olarak olması gerekeni yapmışsınız.
içiniz nasıl rahat ediyorsa öyle yapmalısınız. kimsenin bu konuda bir şey söylemesine izin vermeyin.
ben doğum izninden sonra yıllık iznimi aldım. sonra da 2 kere 45 günlük rapor aldım çünkü bence benim durumumda mantıklı olan buydu. işyerine insan üstü emek verdiğim günlere saydım :)
Geçmiş olsun hastalığınız neydi😔

yalan yere rapor almak usulsüzlüktür. bu da çok açık ve net. çalıştığınız yerden memnun olmamanız, sıkıntılı olmasının bu konuyla ne ilgisi var? size yapılan bir haksızlık, başka haksızlığı meşru kılmaz. bu kadar. hasta olmadığınız halde alacağınız her rapor kul hakkıdır. oradan gelecek para da kul hakkıdır. haksız kazançtır. o rapor alanlar soruşturma yese aldıkları maaşları faiziyle birlikte geri ödemek zorunda kalırlar. rapor gerekli durumlarda alınır. sırf para almak için hiçbir sebep yokken rapor alıyorsanız evet haramdır. evinize de haram para sokmuş olursunuz. konuyu başka yerlere çekiyorsunuz.

Mesleğiniz ne? Çalışıyorsanız rapor istese de alamayan tayfadansınız ( bizde de var doktorlar asla rapor vermiyormuş rapor alabilene kızıyordu)

çalışmıyorsanız da zaten empati kurmanız imkansız ( ben anne değilim buna rağmen empati kurduğumu söyledim ) o kadın yıllarca çalışmış bebeği minikken 6 ay anne sütüne muhtaçken çalışmasını kimse beklememeli, gerçekten raporlu bir durumda zaten.
E tamam çalışmasın o zaman ücretsiz izne ayrılsın. Neden hem usulsüz (ki doktorun da kendisinin de yaptığı suç ispatlansa meslekten atılırlar) rapor alıp hem de maaşını almaya devam ediyor. Bile isteye haram para yiyorlar. En alttan en üsttekine kadar benim verdiğim vergiyi haksız yere yiyen kimseye de helal etmiyorum verdiklerimi. Ücretsiz izne de ayrılabilir ancak haram para tatlı geliyor işte

Baska durumlar icin rapor alınmasını doğru bulmuyorum ben de. Ama 3 ay once dogum yapmış bir kadının 40 gün rapor alması bana cok da dolandiricilik gibi gelmiyor. 2 doğum yaptim ve 6 aydan once mesai yapabilecek bir iyilik haline erişemedim. Bu durumda rapor almak pek tabii bir kadının hakkı bence. Siz almadınız kendi tercihiniz. Ama rapor alan birine de dolandırıcı gözüyle bakamam ben.

Mesela sizin usulsüz olarak rapor alıp haksız yere maaş almanızdan daha kötü olan bir şey sanki marifetmiş gibi ve bu hakkınızmış gibi burda anlatmanız. Israrla yaptığınızı savunmanız yaptığınızdan daha çirkin. Ben sizi cimere şikayet edeceğim. Eşşşek yüküyle nerdeyse kazandığımın yarısını vergi olarak ödüyorum. Benim hakkım helal değil diğerlerini bilemem

Mesela sizin usulsüz olarak rapor alıp haksız yere maaş almanızdan daha kötü olan bir şey sanki marifetmiş gibi ve bu hakkınızmış gibi burda anlatmanız. Israrla yaptığınızı savunmanız yaptığınızdan daha çirkin. Ben sizi cimere şikayet edeceğim. Eşşşek yüküyle nerdeyse kazandığımın yarısını vergi olarak ödüyorum. Benim hakkım helal değil diğerlerini bilemem
Usulsüz raporum bulunmamakta. Sizin verginizi de yemiyorum şuan. Hakkınızı helal etmemeniz için hakkınız olması gerekiyor. Ben alıyorum catir catir yiyorum da demedim alan insanlar alıyor ve vergi ödüyor diyorum Ben burada bazı insanların ücretsiz izne çıkarıldıklarında gecinemedigini dile getiriyorum bu bir suç değil.

Ben de memurum ama nobetli sistemde calistigim icin pandemi boyunca gunduz gece haftasonu hep gittim calistim kucuk cocugumu evde biraktim. Bir is arkadasim da tanidik doktordan yalandan bir kronik hastalik tanisi girdirdi 2 sene ise gelmedi gevsek gevsek de millete anlatti. Simdi hak mi bu? Ona gecen 1 damla emegim varsa helal etmiyorum. He insanlar bunu yapiyor diye ben de yapayim ayse de yapsin ali de yapsin yemeyen keriz mi diyelim?

Baska durumlar icin rapor alınmasını doğru bulmuyorum ben de. Ama 3 ay once dogum yapmış bir kadının 40 gün rapor alması bana cok da dolandiricilik gibi gelmiyor. 2 doğum yaptim ve 6 aydan once mesai yapabilecek bir iyilik haline erişemedim. Bu durumda rapor almak pek tabii bir kadının hakkı bence. Siz almadınız kendi tercihiniz. Ama rapor alan birine de dolandırıcı gözüyle bakamam ben.
3 ay ücretsiz izne de ayrılabilirsiniz. devlet sizi işe başlamaya zorlamıyor ki 2 yıl analık izniniz varken rapor alıp, maaş almak dolandırıcılıktır. bunu 6 aylık hamile ve 2. kere ücretsiz izne ayrılacak bir devlet memuru olarak söylüyorum.

3 ay ücretsiz izne de ayrılabilirsiniz. devlet sizi işe başlamaya zorlamıyor ki 2 yıl analık izniniz varken rapor alıp, maaş almak dolandırıcılıktır. bunu 6 aylık hamile ve 2. kere ücretsiz izne ayrılacak bir devlet memuru olarak söylüyorum.

Devlet ise başlamaya zorlamiyor demek cok iyimser geldi. Şartlar zorluyor devlet(!) Zorlamasa da. Benim demek istediğim Bir kadın doğumdan sonra 3 ay icinde toparlanamayabilir. 40 gun rapor isteyebilir. Ben sadece saglik acısından rapor almak icin 3 ay once doğum yapmış olmayı gecerli bir mazeret olarak gördüğümü söylüyorum. Yani nezleyim diye almıyor o raporu ya da kolum kırıldı diye yalan söylemiyor. Dogum yapmış ve ruhen ve bedenen 3 ay toparlanmak icin yetmeyebilir. Ilgili doktordan doğru teşhis girildiyse de doktorun başına da bir şey gelmez, devlet de dolandirilmamistir. Benim nazarımda boyle.

X